Skocz do zawartości
Martinii

Swiftech Apogee Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy będzie lepsiejszy niż flowpin. Może bym się skusił.

 

 

zmieniam flowpina na apogee gt ze wzgledu na ladniejszy wyglad. no i pewnie tez c2d w drodze. za flowpina juz mam oferte 95zl. prawdopodobnie na poczatku marca bede mogl porownac tempki flowpina i apogee gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zamowilem Apogee GT. Dziwi mnie tylko jego wydajnosc... A raczej prostota budowy. Po prostu male piniki a wydajniejszy (lub porownywalnie wydajny) jak Storm o budowie duzo bardziej zlozonej...

 

Pytanie nadal aktualne: w komplecie sa 2 oringi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek juz dostepny w cooling.pl, tak wiec niebawem powinny sie pokazac w ukladach uzytkownikow naszego forum :wink: Czekam na jakies wrazenia...

 

Edit: Wlasnie dostalem maila z w/w sklepu ze dostawa najpozniej w sobote...no nic, czekamy :)

Edytowane przez Ziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się Apogee GT flat od bow?? Bo wydajnością różnią się dość znacznie.

Jeden ma płaski spód, a drugi wypukły. Uzyskuje się to przez różne grubości oringa :)

 

Edit: spóźniłem się ;)

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czemu temat ucichł, myślałem, że się pochwalicie osiągami, a tu nic.

Dziś przesiadłem się z Prison Pro V2 by Kyniek, na Swiftech APOGEE GT, nie powiem bym był zadowolony, ale nie mogę też stwierdzić czy jest to zły blok, ponieważ dużo się zmieniło w całym układzie z tą podmianką.

Doszły dodatkowo 3 bloki: 2 x chipset oraz bloczek do 8800GTX, płyn chłodzący, oraz kolejność podzespołów, więc tempy przez to się tez pewnie pozmieniały.

W każdym razie, na default CPU 1.28Vcore idle 39stopni, stres 43 ( w sumie 4 bloki w układzie) Apogee GT

Prison Pro V2 te same ustawienia( jeden blok w układzie) idle 34, stres 40 stopni

OC: 3.6GHz Vcore 1.625 idle 47, stress 64 Apogee GT

Prison Pro V2 idle 47, stress 63

 

Wyszło na to, im bardziej podzespoły wyżyłowane tym lepsze chłodzenie, zastanawiam się czy nie zmienić oringa, ale ile mogę dzięki temu zyskać jest pytanie i czy to jest skomplikowana sprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dwoch dni testuje sobie fx60. pomyka sobie 1h orthos stable na 3055mhz/1,55v.

 

idle: 1 jajko 25, drugie 28-29. nie wiem skad roznica. w stresie sie wyrownuje i obydwa ok 45st. ma ktos porownanie do innych zawodowanych toledo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie, na default CPU 1.28Vcore idle 39stopni, stres 43 ( w sumie 4 bloki w układzie) Apogee GT

Prison Pro V2 te same ustawienia( jeden blok w układzie) idle 34, stres 40 stopni

Może okaże się że jestem marudny ale....

podawanie temperatury procesora na jednym bloczku a potem porównanie do innego bloczka ( innego układu w kompie) jest bez sensowne.

Dlaczego?

Dlatego że powinno sie podawać różnicę temperatur pomiedzy wodą a procesorem - wtedy widac wydajność bloczka.

 

Hipotetycznie:

Na Prosonie Pro V2 miałeś 40*C stress ale woda np miała 28*C czyli różnica 12*C

Na Apogee GT masz 43*C stress ale woda np ma 35*C (dodatkowe bloczki zwłaszcza na grafie) czyli róznica wynosi 8*C

 

No i który bloczek lepszy?

 

Oczywiście temperatury wody sa pokazane jako przykład a jakie sa rzeczywiste to Worms musi sam pomierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moja skucha, pietach dzięki za te budujące sugestie, myślałem, że jak będę robił tylko pomiar temperatury pomieszczenie to wystarczy, jak się okazuje byłem w błędzie.

A czy może mnie ktoś uświadomić, co ten oring dołączony do chłodzenia daje, czy zawsze po zamontowaniu jego odnosi pozytywne skutki, temperatura w dół. Teoretycznie o ile można nim zbić temperaturę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...