Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

matryca matowa, ale mam z tylu za plecami okno od poludnia takze nie ma zmiluj...

 

katy sa super, wiadomo widac minimalne srebrzenie przy ostrych ale chyba nie ma lepszych katow od S-PVA...

kolorki, troszke niebieskiego brakuje imho, mam ustawione na cool i jest spoko, pod tym wzgledem ciezko przegonic dobrego crt.

szybkosc - nie narzekam, Q3 moze minimalnie smuzy, ale nie wiem czy to mozna nazwac smuzeniem, powiedzmy ze cos tam jest...

na razie jedynie na DVI lece (kabel byl) hub usb dziala jak najbardziej :)

PIP - nie testowalem, ale za tydzien napisze bo przytargam stacjonarne dvd

jest taki przycisk z boku - input ;)

pivot minimalnie zle wypozycjonowany, ale ktos juz tu pisal o tym

piszczenie - u mnie w crtku nawet takie bylo, takie bzyczenie leciutkie raczej, mam cichego kompa i raczej nie ma szans zeby z pol metra uslyszec

 

a co do podswietlenia to w rogach minimaaalnie jasniej, ale tego nie widac zupelnie przy normalnej pracy czy filmach

 

podsumowanie - jezeli trafisz na egzemplarz bez wad matrycy (taki jak ja mam) to brakuje tylko pilota :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej bo telefonicznie powiedzieli mi ze nie mozna na miejcu go obejrzeć przed zakupem - jakas dziwna forma sprzedazy? Zamawiasz i odbierasz - 7 dni jest gwarancji Proline (jak padnie wymienią od razu) oczywiscie matryce obowiązuje norma ISO i te 7 dni wcale nie pomogą jak padnie piksel czy dwa. Potem gwarancja producenta 3 lata - takie mam info bezposrednio z rozmowy.

Uzyskałem dokładnie takie same informacje. Nie podoba mi się podejście do klienta tej firmy. Najlepszym wyjściem był by zapewne zakup wysyłkowy ale obawiam się, że Proline może stwarzać kłopoty w razie ewentualnego zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałem dokładnie takie same informacje. Nie podoba mi się podejście do klienta tej firmy. Najlepszym wyjściem był by zapewne zakup wysyłkowy ale obawiam się, że Proline może stwarzać kłopoty w razie ewentualnego zwrotu.

nic nowego, ja tam 20 razy dzwonilem, sygnal raz byl - nikt nie odbieral, za chwile zajete...

dopiero jak napisalem "konkretnego" maila to odebrali telefon.

a tak to na maile nie odpisuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps napisz proszę jeszcze jak wyglada sprawa nienatywnych rozdzielczosci? Chodzi mi dokladnie o sprawe gier/programow fuul screen - co sie stanie gdy w opcjach gry ustawie rozdz. 1024x768 lub 1280x1024 ? Chodzi mi o taki tryb ze obraz nie jest sztucznie rozciagniety lub jakos dziwnie skalowany. Czy jest cos takiego ze obraz w takiej rozdzialce bedzie wygladal normalnie - podobnie jak na zwyklej 19? w jaki sposób korzysta wtedy z matrycy - (czy calej czy moze czesci).

 

Starsze gry szczegolnie dla dzieci posiadaja jeszcze mniejszza rozdzialke 800x600 lub zwykle vga - czy wtedy tez dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się uda zobaczyć ten sprzęt na chodzie dajcie znać prosze. Zarówna ja jak i kolega z forum próbowaliśmy wyegzekwowac mozliwość sprawdzenia sprzętu przed zakupem ale nie ma mocnych na Proline. Przyznam ze troche takie zachowanie studzi zapęd i nakazuje ostrożność. Dodatkowo - mowia ze jest 36 miesiecy gwarancji ale wszedzie gdzie czytałem za granica ta firma daje rok gwarancji.

Jest jeszcze to : http://www.ubid.com/actn/opn/getpage.asp?A...2&uwb=93731 - czyli sprzedawanie tego monitora jako serwisowanego w "dobrej cenie" - nie wiem czy da sie uzyskac pewnosc ze te w proline nie są z "takiej" serii.

Opinie na forach sa bardzo ale to bardzo sprzeczne - od euforii po przekleństwa w najgorszej formie - ech i bądź tu człowieku mądry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się uda zobaczyć ten sprzęt na chodzie dajcie znać prosze. Zarówna ja jak i kolega z forum próbowaliśmy wyegzekwowac mozliwość sprawdzenia sprzętu przed zakupem ale nie ma mocnych na Proline. Przyznam ze troche takie zachowanie studzi zapęd i nakazuje ostrożność. Dodatkowo - mowia ze jest 36 miesiecy gwarancji ale wszedzie gdzie czytałem za granica ta firma daje rok gwarancji.

Jest jeszcze to : http://www.ubid.com/actn/opn/getpage.asp?A...2&uwb=93731 - czyli sprzedawanie tego monitora jako serwisowanego w "dobrej cenie" - nie wiem czy da sie uzyskac pewnosc ze te w proline nie są z "takiej" serii.

Opinie na forach sa bardzo ale to bardzo sprzeczne - od euforii po przekleństwa w najgorszej formie - ech i bądź tu człowieku mądry...

ja mam 3 lata, ale faktycznie w USA jedynie rok

a co do opinii - niewykluczone, jak trafisz na trefny egzemplarz to nic tylko plakac [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3 lata, ale faktycznie w USA jedynie rok

a co do opinii - niewykluczone, jak trafisz na trefny egzemplarz to nic tylko plakac [;

To troche wyjaśniłes - ze 3 lata i dobrze. Jeszcze sprawa DVI kabla - jest w zestawie czy tez nie? Wszedzie gdzie znalazłem pisze ze nie wiec zapewne nalezałoby jeszcze kupic jakis sensowny kabelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w USA można wykupić gwarancę na 3 lata.

 

a kabla DVI nie miałem w poprzednich egzemplarzach tego modelu.

 

 

edit:

widać to jakaś większa dostawa bo monitorki pojawiły się też w komputroniku. już wysłałem maila z zapytaniem o możliwość przetestowania w salonie przed zakupem ;)

 

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=37379

 

 

edit2:

nie wiem czy tutaj pisałem, że w tym monitorze występuje dość zauważalny color banding. przy normalnej pracy nie zwraca się prawie uwagi na to ale na planszach testowych jest znacznie widoczny. niestety nie zrobiłem swego czasu fotek więc wspomogę się fotką Dell'a - na 2185W wyglądał identycznie:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHyba jednak trzeba czekać.

 

Dziwi mnie wysyp na Allegro tego sprzętu za bezcen - z wadami o co najdziwniejsze z gwarancją od roku do 3 lat. Dlaczego sprzedajacy nie skorzystają z gwarancji - wady są tak widoczne że nie ma mowy o normach ISO itp. Ciekawe jak działa serwis i jak skonstruowana jest karta gwarancyjna - jak ktoś ma prosze o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak działa serwis i jak skonstruowana jest karta gwarancyjna - jak ktoś ma prosze o opinie.

 

Witam,

ja równiez posiadam ten monitorek od 2 m-cy, zero bad pikseli i subpikseli (spr na miejscu przed zakupem), duzo wejśc, funkcja pivot przydatna do oglądania fotek i przeglądania www (wg mojego oka trzyma pion). Monitorek kupiłem w Komputroniku (udało mi się - był jednorazowy rzut) za 1430 pln brutto (brak kabla dvi w zestawie). Jak dla mnie bardzo dobre odwzorowanie kolorów (od razu widac ze to matryca inna niż TN). BARDZO dobry gadzet to możliwość regulacji kątów nachylenia monitora szczególnie w pionie. Co do osławionego IL grałem w CSS w sieci i nie zauważyłem jakiś opóźnień, smużenia w grach też moje oko nie widzi (HL2, FAR CRY itp). Jest to mój II-gi LCD (wcześniej 3 m-ce miałem 17 samsunga 710N, a w pracy mam ViewSonica). Szczerze polecam monitor do filmów, gier, normalnej pracy i netu

 

Co do karty gwarancyjnej to mam przed sobą - dopuszcza 3 wypalone pixele i subpixele, gwarancja jest tylko w IV RP (heheh) i ma 36 m-cy

pip nie spr

mój egz też delikatnie piszczy, ale trzeba sie przysunąć do monitora zeby usłyszeć

monitor posiada wbudowany kalibrator

boki na czarny tle są jaśniejsze, aczkolwiek nie widać tego w normalnej pracy

 

Obecnie monitorki pojawiły sie w Komputroniku, nejlepiej sciągnać kilka sztuk i wziąć czyściutką matrycę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty gwarancyjnej to mam przed sobą - dopuszcza 3 wypalone pixele i subpixele, gwarancja jest tylko w IV RP (heheh) i ma 36 m-cy

 

mój egz też delikatnie piszczy, ale trzeba sie przysunąć do monitora zeby usłyszeć

ok, czyli gwarantem na Polskę jest CK Mediator, zgadza się? pełne warunki gwarancji można zobaczyć na ich stronie.

 

a piszczą chyba wszystkie - rozjaśnij an 100% to przestanie ;)

 

ten kalibrator też mnie zaciekawił :D

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbudowany kalibrator ?? :-P Jaki to kalibrator ?

oprogramowanie załaczone do monitora, które pozwala na korekty kolorów... w domku spr jak się to dokładnie nazywa (z angielska)- troszkę się tym bawiłem, ale nie jestem znawcą monitorów więc nie rozgryzałem tego na czynniki pierwsze:)

 

ok, czyli gwarantem na Polskę jest CK Mediator, zgadza się? pełne warunki gwarancji można zobaczyć na ich stronie.

 

tak CK Mediator

 

a piszczą chyba wszystkie - rozjaśnij an 100% to przestanie ;)

 

wiem, ale szkoda oczy na jasność 100%, te piszczenie nie jest uciążliwe

 

ten kalibrator też mnie zaciekawił :D

coś tam można pogmerać, ale mi ustawienia standardowe (jedynie zmieniłem jasność i kontrast) odpowiadają więc nie wgryzałem się w temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie dostałęm paczke z proline z monitorkiem narazie bad/sub pixeli nie stwierdziłem.

 

Czy ktoś może napisać co powinno być z monitorem w pudełku?

Ja dostałem kabelek zasilajacy, kabelek usb i analogowy do monitora, czy powinna być jakas płytka ze sterownikami? czy nie

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mam czasu :D

 

E z wrażenia jeszcze nie padłem, co do monitorka to mój 1 LCD i jestem zadowolony, zassałem eztune i ladnie wszystko dziala, w gierkach spoko, nie smuzy, piszczenia sekcji zasilania tez narazie nie stwierdzam.

Co do proline to wrazenia juz mniej pozytywne bo sie nie racza odezwac w sprawie brakujacego cd i instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tutaj pisałem, że w tym monitorze występuje dość zauważalny color banding. przy normalnej pracy nie zwraca się prawie uwagi na to ale na planszach testowych jest znacznie widoczny.

Czy po wymuszeniu odświeżania 75Hz w natywnej przy DVI problem bandingu nie znika ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia, nie pamiętam czy się dało więcej niż 60Hz wrzucić. kolega flashh kupił ten monitor i miał coś napisać więcej jak znajdzie czas więc może sprawdzi...

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mi powiecie sposob na odblokowanie ustawien 75Hz to spoko...

Jeśli nie pojawia się 75 po odblokowaniu ukrytych cz. to może powerstrip.

 

Tutaj info że komuś 75 Hz wyeliminowało banding

 

cyt:" Go into your vid card control panel and set a CUSTOM resolution/refresh rate....at native 1680x1050, the display for some reason, only shows a max 60hz refresh. You need to FORCE a 75hz refresh at native res. It makes an incredible difference in gradient color banding.... "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pojawia się 75 po odblokowaniu ukrytych cz. to może powerstrip.

 

Tutaj info że komuś 75 Hz wyeliminowało banding

 

cyt:" Go into your vid card control panel and set a CUSTOM resolution/refresh rate....at native 1680x1050, the display for some reason, only shows a max 60hz refresh. You need to FORCE a 75hz refresh at native res. It makes an incredible difference in gradient color banding.... "

 

Dołączona grafika

 

nie wiem czy cos dalo, musialbym na jakichs planszach testowych popatrzec, ale przy gradientach nie widzialem wczesniej nic niepokojacego...

 

---EDIT---

 

na tym widac ;/

http://mva.sirius.pl/pliki_news/x_kat_2/1102088704.png

 

najbardziej na zielonym, na niebieskim najmniej

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnych różnic miedzy 60. a 75Hz!

ale jakbys nie zauwazyl, monit i tak nie chce pracowac @75 (jak widac na zdjeciu...)

 

RGB?

mam ustawione na cool (nie ustawialem recznie...)

 

EDIT---

 

jest spora roznica miedzy ustawieniami cool a warm/user define

na korzysc tych drugich

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...