Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

O... w końcu ten hp'ek zszedł poniżej 2 tys zł. Szkoda tylko, że sprzedawca nie wystawia f. vat.

cena poniżej 2k bo to model powystawowy... prawie jak Gateway ;) Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze:

2765115[/snapback]

Bez przesady, LG226WA-WN kosztuje 1350zl, a zestaw zlacz tez ma porzadny - VGA, Component, HDMI i DVI (z HDCP). Jakby byl na jakiejs lepszej matrycy niz TN, to bylby monitor jak dla mnie idealny :)

Prawie jak ideal :D Chociaz jak dla mnie MVA+jedno dvi>>>>>>>>TN+wszystkie bajery:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tego mońka:

Czy ten monitor nadaje sie do grania w szybkie gry typu PES, wyscigi, FPS?

Ogladając jego specyfikacje na różnych stronach widze, że raz napisane ma 8ms czasu reakcji a raz 4ms, to jak z nim wkoncu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tego mońka:

Czy ten monitor nadaje sie do grania w szybkie gry typu PES, wyscigi, FPS?

Ogladając jego specyfikacje na różnych stronach widze, że raz napisane ma 8ms czasu reakcji a raz 4ms, to jak z nim wkoncu jest?

W PES napewno bedzie smuzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tego mońka:

Czy ten monitor nadaje sie do grania w szybkie gry typu PES, wyscigi, FPS?

Ogladając jego specyfikacje na różnych stronach widze, że raz napisane ma 8ms czasu reakcji a raz 4ms, to jak z nim wkoncu jest?

Nadaje się :) Ja mam ten monitor od kwietnia 2006 i jestem z niego baaardzo zadowolony, tylko ja wtedy zapłaciłem za niego 3000zł :) Monitor ma czas reakcji 8ms "grey to grey" i jest to prawdziwe 8ms a nie chwyt marketingowy. Wypada w testach na czas reakcji lepiej niż inne monitory co mają po 4-8ms. Ja gram w CS:S, NFS:MW, CoD2, PES5&6 i osobiście nie zaobserwowałem żeby ten monitor nie wyrabiał przy szybszych akcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w PES6 jak i w PES2008 (demo) smużenie nie występuje, a ty kolego zachowaj swoje uprzedzenia dla siebie i nie wprowadzaj ludzi w błąd...

No własnie mnie zaczeła juz zastanawiac rozbieżnosc opini...A zalezy mi szczególnie na tej grze, nie chcialbym zeby irytowało mnie smuzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie mnie zaczeła juz zastanawiac rozbieżnosc opini...A zalezy mi szczególnie na tej grze, nie chcialbym zeby irytowało mnie smuzenie...

Nie będzie Ci smużyć na 200% ! Wiem co mówię bo mam ten monitor i gram na nim w PES6 na PC i na X360 i ani na jednym ani na drugim nie ma żadnego smużenia !

Wkur***ją mnie ludzie, którzy nigdy nie widzieli sprzętu na oczy a pieprzą publicznie takie głupoty! ... Trzeba niestety rozróżniać opinie od "różnorakich domysłów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie kusi ten monitor, ale jak widzę tą loterie na allegro to mi się trochę odechciewa. U mnie w mieście mogę go kupić za 1355.00 zł (sklep z prawdziwego zdarzenia).

Jeśli wszystko będzie z nim ok to bierz :) Z tego co wyczytałem to na allegro straszne buble chodzą więc ja bym się bał brać monitor wysyłkowo bez sprawdzenia.

Ja tak jak już pisałem wcześniej mam monitor od kwietnia 2006, zapłaciłem za niego 3000zł, sprowadzałem go na zamówienie z USA i z monitorem nie ma do tej pory żadnego problemu, była to nówka sztuka w pudełku bez żadnych badpix'ów itp, nie występuje u mnie również efekt "buczenia" sekcji zasilania, o którym pisali poprzedni użytkownicy.

Jedyne czego naprawdę brakuje temu monitorowi to wejście HDMI, było by to naprawdę ogromnym plusem ... Monitor, który ma HDCP powinien mieć HDMI !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie kusi ten monitor, ale jak widzę tą loterie na allegro to mi się trochę odechciewa. U mnie w mieście mogę go kupić za 1355.00 zł (sklep z prawdziwego zdarzenia).

Witam !!!

Poczytałem trochę na forum i zdecydowałem sie na zakup. Dzisiaj otrzymałem wysłaną w piątek przesyłkę z Funtechu. Realizowałem poprzez złożone w środę zamówienie i przedpłatę. Monitor był w oryginalnym kartonie z piankami/styropianami a nie żadnym zastępczym kartonowym pudle. Po otwarciu wszystko wyglądało OK. Na wyposażeniu kabel VGA (byle jaki), kabel USB (produkcji Seven), instrukcja PL, płyta z programem EzTune, gwarancja ukryta za przyklejoną na ekran taśmą klejącą kartką. Odklejenie jej trochę mnie stresowało. Monitor czysty bez żadnych uszkodzeń ani jakichkolwiek zabrudzeń na obudowie czy matrycy.. może faktycznie nowy albo perfekcyjnie odnowiony. Po podłączeniu poprzez VGA wszystko jak należy. Żadnych bad/subpixeli. Display Tuner pokazuje datę produkcji na 6 tydzień 2006 i 2560 godzin pracy ale nie wiem czy ten ostatni parametr jest OK bo słyszałem że pokazuje bzdury. Co do brzęczenia to jest takie baaardzo minimalne "brzęczenie osy" w okolicy włącznika. Nie ma prawa przeszkadzać i nic nie słychać siedząc przed monitorem. DVI nie chce zaskoczyć... wygląda że jakaś komunikacja jest ale obraz nie jest wyświetlany. Muszę jeszcze potestować. Może kabel a może karta mu nie odpowiada. W każdym razie na moim poprzednim Dellu 1702fp DVI na tym zestawie działa. Może ktoś ma kartę Gigabyta 7600GS i napisze czy DVI chodzi. Kabel mam Seven 24+1 z tym że chyba na 8 pinie i tym szerokim nie ma przejścia ale w instrukcji Della było ze tak ma być. Co do pozostałych wrażeń to potem napiszę bo wymaga to czasu. Jeżeli chodzi o pivot to jest prosty. Gdyby nie to DVI to w zasadzie nie ma się póki co czego uczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam go :D Kupiłem dzisiaj ten monitorek w funtechu w sulejowku. Zarąbisty sprzęcik. Koleś niechętnie, ale przyniósł mi trzy sztuki do przetestowania. Wszystkie nóweczki, więc nie wiem skąd co niektórzy twierdzą, że to jakieś buble. Ja jestem zadowolony. Ten monitorek naprawdę robi wrażenie. Zaraz będę go testował na xboxie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Poczytałem trochę na forum i zdecydowałem sie na zakup. Dzisiaj otrzymałem wysłaną w piątek przesyłkę z Funtechu. Realizowałem poprzez złożone w środę zamówienie i przedpłatę.

 

 

No i mam go :D Kupiłem dzisiaj ten monitorek w funtechu w sulejowku. Zarąbisty sprzęcik.

 

:mur: Niewiem kiedy składaliście zamówienie w funtechu ale powiem wam że mieliście szczęście albo ja zadługo zwlekałem z zakupem ,bo kiedu już się zdecydowałem po przeczytaniu ich komentarzy na temat tego modelu , zadzwoniłem do nich i koleś mi powiedział że na odbor osobisty trzeba zapisać na dzień i godzinę (więc mnie zapisał i to dopiero na czwartek od 12-bo wcześniejsze dni mieli już zarezerwowane ) ok poczekam jak już będe go miał to npewno zdam relacje ... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten monitor od ponad trzech miesięcy i co mogę o nim powiedzieć. Moim zdaniem

świetna matryca SPVA, przy której TN wypadają blado. Obraz jest wyśmienity. Ma dużo wejść,

więc dla kogoś kto szuka sprzętu do konsoli będzie idealny. Jedynym mankamentem był delikatnie krzywy PIVOT. Jak się okazało wystarczyło mocniej przycisnąć i jest ok. Wszystko działa tak jak trzeba. Właściwie to klon samsunga 215tw, z tym że znacznie ładniejszy, ma więcej funkcji i jest

znaaaaaacznie tańszy. Pozdrawiam i polecam ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój był chyba cztery razy w serwisie, nic mnie to nie kosztuje, padało mi wejście DVI po zinstalowaniu eztune i podłączonym tv. Jak dla mnie to dobry monitor spełniający moje wymagania. Everest pokazuje że jest z 7 tygodnia 2007r.

 

--------[ Monitor ]-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

[ Gateway FPD2185W ]

 

Właściwości monitora:

Nazwa monitora Gateway FPD2185W

ID monitora GWY088A

Model FPD2185W

Typ monitora 21" LCD (WSXGA+)

Data produkcji Tydzień 7 / 2007

Numer seryjny 172 50N 00846

Największy widzialny rozmiar ekranu 45 cm x 28 cm (20.9")

Współczynnik proporcji obrazu 16:10

Brightness 300 cd/m2

Contrast Ratio 1000:1

Viewing Angles 178/178°

Input Connectors DSub, DVI-D, S-Video, Composite

Częstotliwości odświeżania poziomego 31 - 81 kHz

Częstotliwości odświeżania pionowego 56 - 76 Hz

Największa rozdzielczość 1680 x 1050

Gamma 2.20

Obsługiwane tryby DPMS Active-Off

 

Obsługiwane tryby wideo:

640 x 480 76 Hz

800 x 600 76 Hz

1024 x 768 76 Hz

1152 x 864 76 Hz

1280 x 768 76 Hz

1280 x 800 76 Hz

1280 x 1024 75 Hz

1366 x 768 76 Hz

1400 x 1050 70 Hz

1440 x 900 76 Hz

1680 x 1050 70 Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Funtechu, chyba mieli mnie dość i wybrali mi dobry monitor. Dzisiaj go dostałem i jeszcze się nie bawiłem w instalacje eztune, DVI działa TV takze ok.

Za każdym razem dostawałeś nowy monitor ? Ja zamówiłem póki co drugi kabel DVI. Jeżeli to nic nie da to odsyłam monitor. Z tego co pokazuje Everest to mój jest o rok starszy. Ciekawe czy jakoś to segregują czy rządzi przypadek. Chciałem zapytać w serwisie co zrobic z tym DVI ale automatyczna sekretarka każe odsyłać monitor a na emaile nikt nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...