Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupilem go wczoraj i jestem delikatnie zdenerwowany. owszem matryca zajebista te obroty cuda na kiju itd, ale to bzyczenie mnie doprowadza do szalu, ja nie wiem jak wam moze to nie przeszkadzac....moze mam cos dziwnego w tym moim monitorze bo jasnosc jak ustawie na 15 - 20 to mam ciemny obraz bardzo a na jasnosci 90 obraz jest w porzadku, za to to piszczenie, moze i maleje ale caly czas jest slyszalne, nie chce go oddawac wiec stad moje pytanie, wymyslil ktos jakis magiczny przyrzad zeby w 100% wyeliminowac ten wku...dziwiek?...tak sie zastanawiam i ciekawi mnie to jak mowicie ze przy jasnosci 90 wypala gały...u mnie jest sppoko, moze trafilem na jakies gowno..i jeszcze jedno, z tego co mi sie wydaje kazdy elektorniczny sprzet czy kupiony na gieldzie w sklepie czy przez internet podlega zwrotowi do 7 dni od daty zakupu byle by nie bylo widac sladow uzytkowania, mam racje czy sie myle? czy to moze chodzi o niewyjmowany sprzet z opakowania....wkurze sie jak mi nie przyjma tego mnitora w tym sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no w zabawe z wymienianiem czesci nie mam ochoty bo mnie elektronika nie lubi, chyba czyms zaizoluje ta czesc ktora generuje to piszczenie albo zrobie jakas owiewke :D , tylko czy ja mam jakis ciemniejszy monitor od was? bo z tego co czytam to na to wychodzi, a brzeczenie przy jasnosci <86 jest przeokrutne!!!!!!!! przynajmniej dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem go wczoraj i jestem delikatnie zdenerwowany. owszem matryca zajebista te obroty cuda na kiju itd, ale to bzyczenie mnie doprowadza do szalu, ja nie wiem jak wam moze to nie przeszkadzac....moze mam cos dziwnego w tym moim monitorze bo jasnosc jak ustawie na 15 - 20 to mam ciemny obraz bardzo a na jasnosci 90 obraz jest w porzadku, za to to piszczenie, moze i maleje ale caly czas jest slyszalne, nie chce go oddawac wiec stad moje pytanie, wymyslil ktos jakis magiczny przyrzad zeby w 100% wyeliminowac ten wku...dziwiek

Piszczenie jest wkur... to prawda, ale nic na to nie poradzisz, bo te monitory po prostu piszczą... A wystarczyło na zewnątrz zasilacz wyprowadzić (na kablu) i wtedy możnaby już kombinować.

Co do jasności - nie mam porównania do innego LCD, a do CRT trudno porównywać... W zależności od pory dnia/nasłonecznienia jasność mam na ok 40% (gdy ciemno) i 70% (gdy w pokoju jest widno i świeci słońce). I wtedy obraz jest ok i np. ciemne sceny nie tracą szczegółowości a czerń nie jest jeszcze "wyprana". Wypalanie oczu to raczej ma miejsce po ustawieniu zbyt wysokiego kontrastu. Jak dużo piszę/czytam z monitora to ustawiam jasność na 30-40 i kontrast redukuje do 30 - wtedy obraz jest ciemniejszy i mniej soczysty, ale bardziej "eyes-friendly".

 

 

Pytanie: odklejaliście te naklejki, którymi oblepiony jest monitor? Schodzi to bez śladów? Pytanie kieruje w szczególności do @Sectora19, bo widzę, że się ich pozbył... Bo ja nie jestem wielkim estetą, ale wygląda to trochę odpustowo a jedyna ich funkcja to wabik na potencjalnych klientów oglądających sprzęt na wystawie.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie, ten dzwiek dobiega z sekcji zasilania? patrzac na wprost monitora od przodu znajduje sie to z prawej strony na dole, sprobuje to czyms oblozyc jakas tkanina ktora przepuszcza cieplo a zatrzymuje dzwiek, ciekawe czy istnieje takie cos :D poprobuje a jak nie to wymienie go niestety na jakas tnke tansza bo zeby placic 1200pln za takie tortury :/ kurde a takie fajne ma bajery i obraz, szkoda troche, probowal to juz ktos czym obłożyc? albo moze przyczepienie na scianie troche tlumi wydobywajacy sie dzwiek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na warszawskiej gieldzie za 2232bw krzycza 950pln wiec nawet co nieco zostanie, o ile beda chcieli przyjac zwrot, ale oprocz tego brzeczenia znalazlem wade obudowy, tuz pod przyciskiem "on" w miejscu styku przedniego panelu z tylnym jest kawalek kabla ktory zostal podczas skladania przyciety, wiec jako powod zwrotu ewentualnie podam to i to bzyczenie, powinni przyjac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to buczenie jest niezależne od jasności i kontrastu. Przy zmianach jasności zmienia się tylko barwa dźwięku. Zmiana kontrastu nic nie zmienia. Pozostaje się przyzwyczaić :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: odklejaliście te naklejki, którymi oblepiony jest monitor? Schodzi to bez śladów? Pytanie kieruje w szczególności do @Sectora19, bo widzę, że się ich pozbył... Bo ja nie jestem wielkim estetą, ale wygląda to trochę odpustowo a jedyna ich funkcja to wabik na potencjalnych klientów oglądających sprzęt na wystawie.

Bez najmniejszego problemu... ja swoje nakleilem na folie... zeby przykleic je jak bede sprzedawal monitor... wiec polecam taki zabieg.

 

A CO DO PISZCZENIA... to obiecuje ze niebawem rozbiore monitor i zrobie jakis tutorial jak sie tego pozbyc :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie naklejek, nie ma żadnych śladów, sam odrywałem :)

 

Bez najmniejszego problemu... ja swoje nakleilem na folie... zeby przykleic je jak bede sprzedawal monitor... wiec polecam taki zabieg.

 

A CO DO PISZCZENIA... to obiecuje ze niebawem rozbiore monitor i zrobie jakis tutorial jak sie tego pozbyc :).

Dzięki! Z niecierpliwością czekamy na tutorial!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego tak w ogole to piszczenie nie podlega pod warunki gwarancji???? bo tego nie rozumiem, przeciez podczas kupna nikt mnie o tym nie poinformowal i wedlug mnie klasyikuje sie to pod nie dotryamnie warunków zakupu, czyli powinno podlegac gwarancji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zdążyło sie komuś z was takie coś że po włączeniu komputera na monitorze pojawiały sie takie poziome linie

dodam jeszcze że żeby sie tego pozbyć wystarczy wyłączyć i włączyć monitor

 

linki do fotki i filmiku

http://img240.imagevenue.com/img.php?image...w_122_535lo.jpg

http://rapidshare.com/files/90742638/Gateway_Fpd2185w.WMV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

po przeczytaniu 25 stron o bohaterze wątku "m.gateway" jestem nieżle spietrana, bo chcę kupic trzy sztuki , więc statystycznie marne szanse ,że trafię na trzy dobre egzemp. Na szczęście mam sulejówek niedaleko więc czeka mnie walka na miejscu. Podpowiedzcie , na co mam zwracac szczególną uwagę i jak je sprawdzić w miarę dokładnie na miejscu?

Na monitorach znam się w stopniu podstawowym tzn. z tego co czytam w necie, a z LCD nie miałam do czynienia bo poracuję na dwóch starych NEC-ach 21 ), nie narzekam ale straszne z nich szafy. Monitorów potrzebuję przede wszystkim do montażu fimowego ( 2 szt.) i dla dzieciaków.

Wszystkie wasze sugestie spiszę dokładnie na karteczkę i bedę wówczas mogła udawać , że się trochę znam.Jak zrobię wrażenie to moze zwiększy się moja szansa na wybranie dobrych "gatków".

Zadzwonię dzisiaj do sulejówka żeby się umówić i napiszę jak się sprawy mają.

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

 

pozdr

monauta :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, możecie mi polecić jakiś modem TV, który dobrze będzie się spisywał z naszym GEJTŁEJEM? Wyprowadzam się od rodziców do małego mieszkania, więc zamiast zawalać mały pokój kolejnym gratem (TV 21" CRT) wolę wykorzystać monitor. Myślę o modemie zewnętrznym, rozumiem, że musi zapewniać obraz w natywnej rozdzielczości naszego monitora. Najlepiej to chciałbym, żeby komp był podłączony przez DVI zaś modem niezależnie przez D-SUB (i będę sobie przełączał źródło sygnału w OSD). Modem będzie, przynajmniej początkowo, podłączony do gniazdka anteny zbiorczej w bloku.

 

Zastanawiałem się nad tym, bo tanio:

 

http://pc.emarket.pl/PriceList/Item.aspx?pid=C8410733 (161zł, Media Tech, 2 lata gwary)

http://allegro.pl/item315468067_k301_najle..._1680x1050.html (145zł, no-name, właściwie bez gwary)

 

A to jest coś bardziej firmowego, ale cena mi się nie podoba:

 

http://pc.emarket.pl/PriceList/Item.aspx?pid=C2010020 (255zł, AVER)

 

Z góry dzięki za pomoc i opinie!

 

PS.: Ściąganie naklejek z mojego monitora to był koszmar - klej naklejek zostawał na obudowie :(

PS2.: Z niecierpliwością czekam na ten "tutorial" dotyczący redukcji bzyczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

po przeczytaniu 25 stron o bohaterze wątku "m.gateway" jestem nieżle spietrana, bo chcę kupic trzy sztuki , więc statystycznie marne szanse ,że trafię na trzy dobre egzemp. Na szczęście mam sulejówek niedaleko więc czeka mnie walka na miejscu. Podpowiedzcie , na co mam zwracac szczególną uwagę i jak je sprawdzić w miarę dokładnie na miejscu?

Na monitorach znam się w stopniu podstawowym tzn. z tego co czytam w necie, a z LCD nie miałam do czynienia bo poracuję na dwóch starych NEC-ach 21 ), nie narzekam ale straszne z nich szafy. Monitorów potrzebuję przede wszystkim do montażu fimowego ( 2 szt.) i dla dzieciaków.

Wszystkie wasze sugestie spiszę dokładnie na karteczkę i bedę wówczas mogła udawać , że się trochę znam.Jak zrobię wrażenie to moze zwiększy się moja szansa na wybranie dobrych "gatków".

Zadzwonię dzisiaj do sulejówka żeby się umówić i napiszę jak się sprawy mają.

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

 

pozdr

monauta :ph34r:

- obejrzeć z zewnątrz - czy nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych, rys, czy pivot działa itp

- poprosić o podłączenie - sprawdzić na planszach testowych, czy nie ma żandych przebarwień, plam, martwych pikseli, migotania i innych wad

- sprawdzić zarówno DVI jak i D-SUB

- modlić się żeby po podłączeniu w domu działał dalej tak samo :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupujecie te monitory?? nie czytałem całego topiku... może na allegro w firmie o nicku microtech ??

Ja kupiłem w Multi-PC i jestem zadowolony -> szczegóły masz na poprzedniej stronie.

 

Hej, możecie mi polecić jakiś modem TV, który dobrze będzie się spisywał z naszym GEJTŁEJEM? Wyprowadzam się od rodziców do małego mieszkania, więc zamiast zawalać mały pokój kolejnym gratem (TV 21" CRT) wolę wykorzystać monitor. Myślę o modemie zewnętrznym, rozumiem, że musi zapewniać obraz w natywnej rozdzielczości naszego monitora. Najlepiej to chciałbym, żeby komp był podłączony przez DVI zaś modem niezależnie przez D-SUB (i będę sobie przełączał źródło sygnału w OSD). Modem będzie, przynajmniej początkowo, podłączony do gniazdka anteny zbiorczej w bloku.

 

Zastanawiałem się nad tym, bo tanio:

 

http://pc.emarket.pl/PriceList/Item.aspx?pid=C8410733 (161zł, Media Tech, 2 lata gwary)

http://allegro.pl/item315468067_k301_najle..._1680x1050.html (145zł, no-name, właściwie bez gwary)

 

A to jest coś bardziej firmowego, ale cena mi się nie podoba:

 

http://pc.emarket.pl/PriceList/Item.aspx?pid=C2010020 (255zł, AVER)

 

Z góry dzięki za pomoc i opinie!

Nikt?... bo będę musiał brać w ciemno a znając swoje szczęście to trafię na jakiegoś szita, który w dodatku nie będzie poprawnie współpracował z Gatewayem :mur: Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupujecie te monitory?? nie czytałem całego topiku... może na allegro w firmie o nicku microtech ??

Chciałem tam kupić, ale jeden z forumowiczów mi odradził. Jak zapewne wiesz jest trochę loterii z tymi monitorami. Fakt u Microntecha jest tanio, ale nie możesz w żaden sposób sprawdzić jaki egzemplarz otrzymasz. Może się okazać, że bedzie coś nie tak. Lepiej iść do sklepu lub tak jak ja kupić monitor od kogoś, kto już przeprowadził selekcję i z jakichś powodów musiał monitor sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tak się składa że ja mam już monitor od nich tylko chciałem usłyszeć jakąś opinie na ich temat. Bylem osobiście i polecam wszystkim którzy chcą od nich cos kupic.... niektore monitory sa tak doejchane ze głowa boli :D nie sprawdziłem tylko jednej rzeczy.... czy działa wejście DVI ale jutro juz bede wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT: "PS.: Ściąganie naklejek z mojego monitora to był koszmar - klej naklejek zostawał na obudowie :("

 

Zaczynam mieć wrażenie że na rynku są 2 rodzaje tych monitorów.

Jednym naklejki schodzą jak należy drugim ...!!!

Obrót w pionie... to samo.

Jakieś brzęczenie.

 

 

Kupiłem monitor przez internet tu: www.cnt.sklep.pl

kurier (siudemka) dostarczył`na 2 dzień po przelewie

pudełko oryginał --((owszem ale otwierane- może wrzucali tą polską instrukcję))--

 

w środku monitor w bezpiecznych objęciach poduszek transportowych

oraz

3 kable: -zasilający -USB -D-Sub

do tego instrukcja, gwarancja z CK Mediatora i CD oryginał EzTiune,

 

Ale za to sterów ani ani. NVIDIA rozpoznaje że to gateway WINDOWS -- NIE!!! Ale może to nie wadzi.

 

Chodzi już miesiąc. Żadnych BAD pikseli czy innych.

 

Testy - OK.

 

Filmy - OK

 

TV - OK

 

Grafika - OK

 

PO prostu - bajera. Za te pieniądze __ z tą matrycą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW ma ktoś stery to tego monitora?? Bo u mnie na starym poczciwym GF4 nie wykrywa... ale nowa karta jest już w drodze i zobaczymy jak na niej będzie... spotkał się ktoś ze sterami z necie a może ktoś dostał cd z driverami to proszę o kontakt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam tunera więc może tak:

 

http://www.lcd4you.pl/monitor/COMPRO_VideoMate_V300.php

I rada jak wezmiesz coś poniżej 200zł to będziesz żałował na 89%

Znalazłem ten tuner za 244zł i chyba go kupię. Mam nadzieję, że te niebieskie światło nie daje po oczach. Na sieci znalazłem jakąś ruską recenzję, ale całkowicie nie kumam tych znaczków: http://www.ixbt.com/monitor/compro-v300.shtml

Może ktoś przetłumaczyłby chociaż to (plusy/minusy?):

 

Плюсы:

• приятный дизайн, компактные размеры;

• удобный ПДУ;

• поддержка всех типов дисплеев и разрешений вплоть до 1600х1200,1680x1050;

• быстрое и удобное подключение и полная независимость от компьютера;

• поддержка источников сигнала с разрешением до 1080i (любителям консолей посвящается);

• высокое качество приема кабельного сигнала;

• картинка и звук высочайшего качества;

• работа с компьютером в режиме "картинка в картинке".

Минусы:

• небольшое снижение четкости картинки на мониторе;

• среднее качество приема эфирного сигнала;

• отсутствие Y/C фильтра.

 

Zastanawiałem się też nad AverTV DVI BOX7 za 250zł http://www.avermedia.pl/katalog/41,AVerTV-...5d802352e411a18 ale ten COMPRO chyba jednak lepszy.

 

Żeby nie było całkowitego OT, mam 2 pytania:

1) Czy jak mam podłączonego ale wyłączonego PC do monitora przez DVI, monitor jest w trybie czuwania i w tym momencie włączę tuner czy inne urządzenie podłączone przez D-SUB do monitora, to monitor wykryje, że urządzenie jest aktywne i się sam włączy?

2) Przy sprzętach podłączonych jak wyżej PIP będzie działać w obie strony? (Z instrukcji wynika że tak, ale czytałem gdzieś recenzję naszego monitora, w której recenzent "ograniczonie PIP" wskazał jako jedną z jego wad).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PIP mozesz ustawic dowolne zrodlo.

 

Ad. 1 - IMHO nie, bo ma wybrane wejscie DVI, ale nie sprawdzalem tego nigdy.

 

BTW ma ktoś stery to tego monitora??

Na co wam sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten tuner za 244zł i chyba go kupię. Mam nadzieję, że te niebieskie światło nie daje po oczach. Na sieci znalazłem jakąś ruską recenzję, ale całkowicie nie kumam tych znaczków: http://www.ixbt.com/monitor/compro-v300.shtml

Może ktoś przetłumaczyłby chociaż to (plusy/minusy?):

 

Плюсы:

• приятный дизайн, компактные размеры;

• удобный ПДУ;

• поддержка всех типов дисплеев и разрешений вплоть до 1600х1200,1680x1050;

• быстрое и удобное подключение и полная независимость от компьютера;

• поддержка источников сигнала с разрешением до 1080i (любителям консолей посвящается);

• высокое качество приема кабельного сигнала;

• картинка и звук высочайшего качества;

• работа с компьютером в режиме "картинка в картинке".

Минусы:

• небольшое снижение четкости картинки на мониторе;

• среднее качество приема эфирного сигнала;

• отсутствие Y/C фильтра.

 

Tłumaczenie:

 

Plusy:

• Przyjemne wzornictwo, kompaktowe rozmiary;

• Wygodny PDU;

• Poparcie wszystkich typów monitorów i rozdzielczości blisko do 1600x1200, 1680x1050;

• Szybkie i wygodne podłączenie i pełna niezależność od komputera;

• Wsparcie źródeł sygnału z rozdzielczością do 1080i;

• Wysoka jakość przyjęcia sygnału kablowego;

• Obrazek i dźwięk najwyższej jakości;

• Praca z komputerem w systemie "obraz w obrazie".

Minusy:

• Nieduże obniżenie ostrości obrazu na monitorze;

• Średnia jakość przyjęcia sygnału koncentrycznego;

• Nieobecność Filtra Y / C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...