Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku!!! - zlituj się!

Piszczenie Ci przeszkadza i dziwisz się, że niektórzy także robią z tego duży problem?

To znaczy co? Próbowałeś ściemnić przez sterowniki grafy i piszczenie zmalało, czy tylko piszesz żeby pisać i nic w tym temacie nie wiesz i nie próbowałeś ale piszesz jakbyś próbował i wiedział...

A w jaki to sposób rodzaj podłączenia, determinuje zmianę w podświetleniu?

Może nie wyraziłem się jasno, chodziło mi o to że można ustawić jasność monitora na 85 (piszczenie wtedy znika) i wtedy bawić się w ściemnianie w sterownikach karty graficznej.

 

Jeżeli chodzi o pivot to nie zauważyłem w całym wątku, żeby ktoś pisał, że obraca się dookoła. Wszyscy, którzy mieli z nim problemy pisali, że zatrzymuje się kilka/kilkanaście stopni od pionu i stąd moje pytanie.

O ile mi wiadomo, to DCDi sluzy do poprawy obrazu ze zrodel analogowych.

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pivot to nie zauważyłem w całym wątku, żeby ktoś pisał, że obraca się dookoła. Wszyscy, którzy mieli z nim problemy pisali, że zatrzymuje się kilka/kilkanaście stopni od pionu i stąd moje pytanie.

Gdybyś nie pamiętał o co pytałeś, to pytałeś o to czy ma blokadę, a nie o to czy się obraca dookoła:

Ale czy mógłby mi ktoś jeszcze powiedzieć jak wygląda sprawa z pivotem tzn czy ma on jakąś blokadę...

Radzę nie kręcić nim dookoła, tylko do pionu i w przeciwną stronę do poziomu.

 

Pozdrowienia!

Edytowane przez kulasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie wyraziłem się jasno, chodziło mi o to że można ustawić jasność monitora na 85 (piszczenie wtedy znika) i wtedy bawić się w ściemnianie w sterownikach karty graficznej.

piszczenie zalezy od modelu, przedzial ten wynosi 85-95 dla jasnosci. i dobrze kolega napisal - potem pozostaje sie juz bawic w 'sciemnianie' w sterownikach. bo normalna regulacja tego nazwac nie mozna, a otrzymane efekty sa nie do zaakceptowania. o ile w normalnej pracy z jakims edytorem udalo mi sie ustawic tak zeby bylo w miare ok, to na tym samym ustawieniu ogladanie www zwlaszcza ze zdjeciami to porazka - zdjecia sa ciemne, zatracone szczegoly. tak, wiem, mozna bylo jeszcze bardziej regulowac - regulowalem, efekty byly tylko gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pivot to nie zauważyłem w całym wątku, żeby ktoś pisał, że obraca się dookoła. Wszyscy, którzy mieli z nim problemy pisali, że zatrzymuje się kilka/kilkanaście stopni od pionu i stąd moje pytanie.

ja już dawno pisałem że nie mam ograniczników. po mnie też ktoś pisał że nie ma. ostatnio rozbierając monitor obejrzałem uchwyt i okazało się że coś przy nim zostało ułamane i dla tego obraca się dookoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mocno polecają ten monitor, ale nie stać mnie żeby wyłożyć na niego ponad 1200 zł. Dlatego poszukałem na allegro i znalazłem za 899 zł używany z gwarancją. Myślicie że warto się w to bawić czy lepiej wziąć nową TNkę? I czy w ogóle ktoś kupował u użytkownika Microtech? Jego komentarze wyglądają zachęcająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mocno polecają ten monitor, ale nie stać mnie żeby wyłożyć na niego ponad 1200 zł. Dlatego poszukałem na allegro i znalazłem za 899 zł używany z gwarancją. Myślicie że warto się w to bawić czy lepiej wziąć nową TNkę? I czy w ogóle ktoś kupował u użytkownika Microtech? Jego komentarze wyglądają zachęcająco.

Lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> taki co już pracował przez kilkadziesiat godzin bo jak ma się sypnąć to własnie na pcozątku. I ważna jest matryca.

Uważaj bo te tańsze nie mają gwarancji na matryce - te przecenione z plamami, rysami , liniami i te powystawowe .Dlatgo sa tańsze o nawet 50 % . Inczej każdy by kupił i wysłał na gwarancji żeby mu wymienili :-) Poszukaj na Allegro - tam są ze 2 yżywane i jeden na gwarancji PL. To ważne. I musi byc paragon zakupu . Przywiezione z zagranicy zadnej gwarancji nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

ja sie bawilem w wybieranie porzadnego dzialajacego egzemplarza pare miesiecy i dalem sobie spokoj... wybralem TNke zwykla przecietna i duza - Samsung SM 2232BW, natomiast jako drugi monitor pomocniczy z dobrym odwzorowaniem barw potrzebny mi do pracy stanal - EIZO S1931SEB

z gatewayami w Polsce to jest jak loteria w Las Vegas... ja sobie odpuscilem i wydalem wiecej, moim zdaniem szkoda czasu i nerwow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tyle pieniędzy żeby sobie kupić drugi monitor, zwłaszcza EIZO :) . No chyba że zostawie sobie 17" CRT na którym teraz siedzę :) . Chodzi mi dokładnie o aukcję. Sprzedający nic nie wspomina o jakimś zużyciu a tylko o tym, że był używany. Na innych aukcjach tego samego sprzedawcy są te same monitory, ale uszkodzone w jeszcze niższych cenach. Sprzedawca wspomina o 12 miesięcznej gwarancji, ale nie wiadomo czy to ich gwarancja czy producenta. Już sam nie wiem, każdy monitor ma jakieś wady, a to loteria matrycowa, a to słabe odwzorowanie kolorów, a to jeszcze coś innego, a ja potrzebuję monitora głównie do CADa i gier. Jak tak dalej pójdzie to nic nie kupię :) .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie bawilem w wybieranie porzadnego dzialajacego egzemplarza pare miesiecy i dalem sobie spokoj... wybralem TNke zwykla przecietna i duza - Samsung SM 2232BW, natomiast jako drugi monitor pomocniczy z dobrym odwzorowaniem barw potrzebny mi do pracy stanal - EIZO S1931SEB

z gatewayami w Polsce to jest jak loteria w Las Vegas... ja sobie odpuscilem i wydalem wiecej, moim zdaniem szkoda czasu i nerwow

 

Aż mnie naszła taka refleksja że jakbym miał swojego sprzedać to po moich przygodach mógłbym napisać na aukcji ze to SELEKT :lol2: :lol: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tyle pieniędzy żeby sobie kupić drugi monitor, zwłaszcza EIZO :) . No chyba że zostawie sobie 17" CRT na którym teraz siedzę :) . Chodzi mi dokładnie o [ url=http://www.allegro.pl/item290273460_21_s_pva_fpd2185w_rok_gwarancji_wroclaw_f_v.html]tą[/url] aukcję. Sprzedający nic nie wspomina o jakimś zużyciu a tylko o tym, że był używany. Na innych aukcjach tego samego sprzedawcy są te same monitory, ale uszkodzone w jeszcze niższych cenach. Sprzedawca wspomina o 12 miesięcznej gwarancji, ale nie wiadomo czy to ich gwarancja czy producenta. Już sam nie wiem, każdy monitor ma jakieś wady, a to loteria matrycowa, a to słabe odwzorowanie kolorów, a to jeszcze coś innego, a ja potrzebuję monitora głównie do CADa i gier. Jak tak dalej pójdzie to nic nie kupię :) .

To juz wolałbym tego [ http://www.allegro.pl/item294899189_gatewa...85w_okazja.html ]. 3 lata gwarancji . I już usterka usunięta.

Normalnie one idą od razu na sprzedaż jak przychodzą skądś tam z zagranicy . Myślisz że każdy jest sprawdzany przed sprzedażą ???

Nie sądze. I potem okazuje się dopiero co z którym egzemplarzem jest nie tak jak ktoś kupi i potestuje. Powinni sprzedawać drożej - selekty :-)

 

Tamten za 899 zł jest od handlarza i pewnie nawet na oczy go nie widział - jak pracuje . I pochodzi pewnie ze zwrotu. Serwis niektóre egzemplarze wymienia ludziom jak nie opłaca się im naprawiać bo ma np. walnietą matryce i sprzedaje dalej za grosze a handlarze robią na tym złoty interes .

Edytowane przez Lupota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lupota

 

Dzięki za linka, już kupiony :) . Zobaczymy co jest warty. Jak tylko go dostanę i potestuję, coś skrobnę na jego temat. Ale sądzę, że po mojej 17" wrażenia mogą być tylko pozytywne :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lupota

 

Dzięki za linka, już kupiony :) . Zobaczymy co jest warty. Jak tylko go dostanę i potestuję, coś skrobnę na jego temat. Ale sądzę, że po mojej 17" wrażenia mogą być tylko pozytywne :) .

Tylko musisz pobawić się ustawieniami bo prosto z pudełka będzie " walił "po oczach :-) Więcej ustawień masz na VGA. Na DVI jest tego bardzo mało . I daj sobie kilka dni żeby przywyknąć po TN czy CRT .

Edytowane przez Lupota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już go mam :) . Wielkość, soczystość kolorów, kontrast i w sumie wszystko o niebo lepiej niż na CRT, do tego bardzo dobre kąty. Po podłączeniu przez kabel DVI jakość obrazu jeszcze trochę się poprawiała. Z braku czasu (sesja niebawem :) ) przeprowadziłem tylko na szybko kalibrację obrazu, a i tak jest nieźle. Do tego regulacje w każdej płaszczyźnie bez żadnych blokad, bardzo fajny patent. Jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza że wyniosło mnie to trochę mniej niż trzeba za ten monitor normalnie zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na giełdzie i obserwowałem Gatewaye z tzn liniami po 400 czy 600 zeta , jesli ktos sie zastanawia nad takim to lepiej niech zapomni, linie sa wysokosci calego ekranu i swieca w jednym ze skladowych kolorow (akurat byl z zielona).

 

Z uszkodzonych to bralbym tylko te z wypalonymi pikselami albo ryskami jesli juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą EzTune, nie chciało mi się dokładnie przyglądać cyferkom, więc z grubsza ustawiłem kontrast i jasność. Jak będę miał więcej czasu, to się będę dokładniej bawił. Zresztą nawet tak jak jest teraz w zupełności mnie zadowala. Czym czyścicie powierzchnię matrycy, czy można używać płynu do szyb?

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam ten monitor od paru dni i jestem bardzo z niego zadowolony:) wszytko proste i zadnego uszkdzonego pixela. :)

mam jednak problem w programie EzTune nie mam aktywnych wszystkich zakładek. Działają tylko opcje i help. Dodatkowo w helpie pisze ze nie mam dostępnego połączenia DDC/CI. Nie wiem w czym jest problem moja grafa to 8800GT połączona z monitorem kablem DVI. Mam zainstalowane najnowsze stery do grafy 169.21 i EzTune 1.51 (Win XP Home).

proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

zainstalowałem eztune 1.51 na swojej 19" Gatewaya i tez nie działa - wszystkie opcje są szare/niedostępne, co ciekawe starsze wersje 1.41 chodzą OK

 

Dodatkowo PIERWSZY RAZ ZDARZYŁA MI SIĘ TAKA DZIWNA SYTUACJA: ktoś juz wcześniej pisał ze dwukrotnie po zainstalowaniu eztune padało mu DVI w monitorze, ja miałem właśnie inną ciekawą jazdę: zainstalowałem eztune a ponieważ nie działały opcje regulacji w tym programie to zrobiłem reset kompa - myślałem ze coś pomoże - a tu po resecie komp nie wstaje cisza i ciemność, odłączam LCD podłączam CRT i nic komp nieżywy / nie uruchamia się, wyłączyłem z sieci zrobiłem CLEAR CMOS i komp wstał ale zasygnalizował jakiś błąd w BIOSie, po ponownym resecie komp wstał poprawnie.

Dziwna sprawa bo nigdy nie miałem podobnych problemów i na pewno ma to jakiś związek z eztune...

 

odinstalowałem ten syfiasty program bo do niczego nie jest potrzebny...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem eztune 1.51 na swojej 19" Gatewaya i tez nie działa - wszystkie opcje są szare/niedostępne, co ciekawe starsze wersje 1.41 chodzą OK

Nie bawiłem się w ściąganie najnowszej wersji, tylko zainstalowałem z płytki dołączonej do monitora :) . Czy Wam monitory też piszczą? Jeśli tak to może ktoś już doszedł czy zależy to od jasności albo kontrastu? W dzień mi nie przeszkadza, ale wieczorem jak jest cicho trochę mnie to irytuje. Ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia :) .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zaleznosci od modelu jasnosc ustawiona na 85-95+ niweluje uciazliwe bzyczenie, ale nie ucisza monitora do zera. wtedy potrafi tez lekko piszczec, niestety dla osob o wrazliwym sluchu jest to rowniez uciazliwe. pamietaj tylko ze po takim podbiciu jasnosci na monitorze nie da sie wyregulowac monitora posilkujac sie ustawieniami karty graficznej, tak jakby to bylo przy jasnosci np 50. przynajmniej mi nie udalo sie uzyskac zadawalajacych rezultatow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak maly telewizorek, nic tylko usiasc w fotelu i zapuscic jakis film ;)

Chociaz mam nadzieje ,ze nie pracujesz przy tym biurku , bo bole rak spowodowane uciskiem na nerwy gwarantowane :)

Bezprzewodowa klawiatura zalatwia sprawe... ale monitorek swietnie sie sprawdza :). Ta klawiatura to Tymczasowa

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy występuje u Was color banding na tym monitorze? Czy istnieje jakaś możliwość wyeliminowania tego efektu, albo chociaż zmniejszenia? Jakie są najlepsze ustawienia żeby się tego pozbyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że z każdym dniem użytkowania tego monitor jestem coraz bardziej zadowolony :) . Monitor dobrze skaluje, odpaliłem sobie Crimsonlanda, w którym najwyższa rozdzielczość to 1024x768 i aż tak bardzo nie widać pogorszenia obrazu. Czy ktoś próbował czyścić powierzchnię matrycy płynem do mycia szyb? Bo chciałbym go czymś wyczyścić a nie jestem pewien czy matryca nie ma jakichś powłok ochronnych które mogły by być uszkodzone przez płyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od piątku mam Gejtłeja. Poniżej moje spostrzeżenia i uwagi.

 

1) Monitor kupiłem na Allegro nowy, na 3 letniej gwarancji od sprzedawcy "Multi-PC"; prosiłem go o przetestowanie sprzętu przed wysłaniem (z naciskiem na matrycę), a on w przeddzień wysyłki zadzwonił do mnie i zapewnił, że to uczynił.

 

2) Sprzęt dostarczył mi kurier w oryginalnym pudle Gatewaya wraz ze standardowym wyposażeniem. W zasadzie nie nosił śladów użytkowania (nie był zakurzony, porysowany itd). Nie ma jednak gumowych podkładek na stopce, są jedynie miejsca na nie (po nich? - możliwe, że te monitory lub niektóre ich partie po prostu nie mają tych gumek - podstawa jest tak zbudowane, że są one zbędne). Monitor ma delikatne rysy na "ramieniu" spowodowane regulacją wysokości (wobec faktu, że monitor był sprawdzany przed wysyłką to nic dziwnego). Uchwyt do podtrzymywania kabli był nieco przesunięty, co też nie powinno dziwić nikogo, kto wie jak te uchwyty są mocowane. Everest wyświetla datę produkcji jako 17 tydzień 2007 roku.

 

3) Matryca jest idealna: zero bad/sub pixeli, paprochów, rysek itd. Jest równo podświetlona (jak na panoramy LCD; oczywiście "X" jest widoczny na czarnym tle w ciemnym pomieszczeniu, ale to normalka). Lewa strona ekranu świeci się tak samo jak prawa. Hub USB działa, PIVOT posiada "ogranicznik" i niestety jest nieco krzywy - w trybie panoramy to żaden problem - wystarczy nie kręcić ekranem do końca. W trybie portretu niestety jest lekko krzywy. I teraz pytanie do użytkowników monitora: da się coś z tym zrobić, poluzować jakieś śrubki i to "docisnąć" czy coś??

 

Monitor również brzęczy gdy się go ściemni poniżej 87% - jeszcze przed zakupem sprzedawca w odpowiedzi na moje pytania, napisał, że "one tak mają". W każdym razie nie jest to szczególnie głośny czy uciążliwy dźwięk (choć to ocena "uciążliwości" to sprawa subiektywna!). Mój poprzedni monitor dla odmiany buczał. Acha, posiadam wyciszony komuter.

 

Regulacja wysokości, nachylenia i obrotu ekranu jest świetna - z jednej nie wymaga wielkiej siły, z drugiej nie chodzi luźno. Menu OSD jest intuicyjne, szkoda, że nie można zdefiniować i zapamiętać sobie jakiś profili...

 

Monitor porównywałem do Samsunga CRT SyncMaster 795DF pod kontem reprodukcji kolorów i czerni, input laga i smużenia (podłączyłem jednocześnie oba monitory). Z dwoma ostatnimi nie ma problemu - monitor nadaje się do grania w dynamiczne gierki.

 

Jeśli chodzi o kolory nie są gorsze niż w Samsungu (choć ich optymalne ustawienie wymaga paru godzin kombinowania z planszami testowymi i regulacją gamma; ja miałem ten luksus, że miałem dodatkowy punkt odniesienia w postaci CRT). Z czernią jest oczywiście gorzej, ale to chyba nie jest niespodzianka - jeszcze nie wyprodukowali LCD, który miałby czerń lepszą niż sprawny CRT). Po kilku godzinach ustawiania i testów można osiągnąć zadowalające rezultaty - filmy, które były ostatecznym testem wyglądały podobnie jak na CRT. Acha, zawarte wyżej spostrzeżenia dotyczą pracy monitora wieczorem/w nocy/ przy braku lub bardzo słabym oświetleniu. W dobrze oświetlonym pokoju lub przy świetle dziennym czerń Gatewaya jest głębsza niżna CRT! Wiąże się to z tym, że matryca jest ciemniejsza i bardziej matowa niż kineskop i lepiej pochłania/nie odbija światła z zewnątrz.

 

Odpowiednio ustawiony obraz nie powoduje zmęczenia wzroku. Nie musiałem też "przyzwyczajać" się do LCD po przejściu z CRT. Przeciwnie, od początku wydawało mi się, że oczy męczą się mniej.

 

Kąty są ok - obraz zmienia się nieznacznie (w porównaniu do TN) wraz z kątem patrzenia. Obraz robi się nieco jaśniejszy pod większym kątem, ale nadal jest całkowicie czytelny.

 

Podsumowanie: polecam sprzęt, gdyż monitorek jest naprawdę niezły i myślę, że przynajmniej w tym przedziale cen nic lepszego się nie znajdzie. Matryca i funkcjonalność w pełni rekompensują drobne niedogodności związane np. bzyczniem zasilania. Polecam również sprzedwacę - prosiłem o model z 100% sprawną matrycą bez zdechlaków i innych niespodzianek - i taki otrzymałem.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej niemożliwe, bo to kwestia konkretnej sztuki i w dodatku moje ustawiwenia to kombinacja ustawień monitora i softu (korzystam z tego prostego programiku, który umożliwia również zabawę z gamma: http://www.majorgeeks.com/Gamma_Panel_d2796.html ). Idealne ustawienia są, z grubsza rzecz biorąc, wtedy, gdy obydwa, duże pionowe paski są szare http://www.aim-dtp.net/aim/evaluation/gamma_space/index.htm - wybieramy 2.2 w " Select a gamma-space below" (czyli po prostu nie widać na nich kolorowych przebarwień, a w mały czarny pasek u góry po prawej okazuje się nie być paskiem jednolicie czarnym (z moich obserwacji wynka, że najlepiej by był czarny, ale żeby niewiele mu brakowało do tego, by widoczne stały się jaśniejsze kwadraty. Jeśli przeginamy w którąś ze stron to albo ciemne elementy tracą swoje detale, np faktura na czarnym materiale, albo czerń robi się "sprana".

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...