Skocz do zawartości
Hard-Pc

Mój Pierwszy Kibelek :)

Rekomendowane odpowiedzi

z tym napelnianiem to potwierdzam, a co by powiedzieli ludzie, gdyby Samhain do zestawu dostarczal strzykawke (+ opcjonalnie dluga igle) :lol:

BDB pomysł, podczas składania układu szukałem w domu strzykawki żeby napełnić niestety nie znalazłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BDB pomysł, podczas składania układu szukałem w domu strzykawki żeby napełnić niestety nie znalazłem :/

Ta... wyobraz sobie mine aptekarki, jak o 23 wpadlem do apteki i mowie: "duuuuza strzykawke chce i przy okazji najwieksza igle, gdyby strzykawka byla za mala". Przy tym bylem na maxa zadyszany i czerwony bo pedzilem rowerem. Strach w jej oczach widzialem :D

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwsze WC to bardzo dobrze to wypadło. Zestaw spełnia swoje zadanie - niedrogo można sobie bez problemów zafundować pierwsze WC - tak zabawa się zaczyna, he. Co prawda kable ostro się walają po budzie, ale przymykam na to oko :D

Edytowane przez baban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się podoba :) wreszcie pojawią jakieś normalne zestawy oprócz CCCP i kosztujących fortunę zalmanów czy innych thermaltaków ;) i postaraj się odpowietrzyć dokładnie :)

 

btw fajna szkoła ... <_<

Edytowane przez adzio_tuning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo zestaw kupowany lacznie nie ma przynosic profitow pienieznych tylko i wylacznie... dla kupujacych

 

ma byc to zestaw dla kazdego laika, pelny zestaw do podlaczenia swojego pierwszego WC, ze szczegolowa instrukcja, dobrze zapakowany, dobrze wykonany, zabezpieczony i sprawdzony, by zaden laik juz nie mowil ze sie boi cos zlozyc ze cos zepsuje ;)

 

Pierwszy pozadny zestaw dla kazdego, podstawowa wersja, idealna baza na pozniejsze rozbudowanie dla osob zaczynajacych zabawe a nie chcacych sie wpierdzielac w wynalazki czy inne cpc :)

 

Mam nadzieje, ze sie przyjmie...

Jeżeli tylko dobrze go wypromujesz (ten jest jednym z bardzo dobrych sposobów) oraz ukaże się wiele porównań z najgroźniejszym chyba rywalem - zestawem Big Water, który jest kupowany właśnie przez ludzi którzy styczność z WC mają po raz pierwszy - możesz być pewien że zestaw będzie się dobrze sprzedawał i zajmie mocną pozycję na rynku WC w Polsce ;)

Za taką samą cene klient dostanie bardzo ładny i prosty w montażu zestaw, który wydajnością kopie big watera jak tylko chce i może... Inne zestawy zresztą też ;)

A w tym momencie najważniejsze są teraz testy, nawet bardziej niż reklama :)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się podoba :) wreszcie pojawią jakieś normalne zestawy oprócz CCCP i kosztujących fortunę zalmanów czy innych thermaltaków ;) i postaraj się odpowietrzyć dokładnie :)

 

btw fajna szkoła ... <_<

Bąbel w bloczku powoli znika, mam nadzieje że za 2-3 dni zniknie całkowicie ;)

 

Co do szkoły, zwykłe Technikum Informatyczne, ale że były drzwi otwarte i nie wiedziałem jak rozreklamować swój profil to się wystawiłem z tym :P Dużo więcej osób zainteresowanych było WC oraz platformą chłodzoną suchym lodem niż samą szkołą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bąbel w bloczku powoli znika, mam nadzieje że za 2-3 dni zniknie całkowicie ;)

A przewrócić budy na boczek nei możesz? Wtedy bąbel wyleci od razu do wężyka.

Kibelek całkiem ładny z tego co widać na miniaturkach (linki jakoś mi nie działają zbyt dobrze :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak by zrobić testy porównawcze kilku WCków i w tym oczywiście porównanie z Thermaltake BigWater 745 który jest w podobnej cenie.

Jeżeli tylko testy wypadną na + dla Frost Basic KIT to może skuszę się na zakup ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką samą cene klient dostanie bardzo ładny i prosty w montażu zestaw, który wydajnością kopie big watera jak tylko chce i może... Inne zestawy zresztą też ;)

Nie wmówisz mi, że np. skopie jak chce ten zestaw: Swiftech H20-120 PREMIUM Liquid Cooling Kit :wink:

 

fakt jest trochę inna cena :D

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest prawie dwa razy wyższa, a z kolei za te pieniądze można bez trudu złożyć zestaw, który będzie od Swiftecha wydajniejszy.

 

@Lexus: szkoda bąbelka, robił klimat w obudowie :sad:

Jeszcze go tam wpuszcze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest prawie dwa razy wyższa, a z kolei za te pieniądze można bez trudu złożyć zestaw, który będzie od Swiftecha wydajniejszy.

A co byś za te pieniądze złożył, że byłoby wydajniejsze ? Bo niby można wydajniejszy, ale na pewno w tej cenie się "bez trudu" nie zmieścisz. Acha nie mówimy o jakiś szrotach i homemade tylko firmowych, dedykowanych produktach dostępnych na polskim rynku :>

 

SRY za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem co - chłodnica 3x120 w zestawie i przewaga w bloku nic nie da :wink:

układ z jednym blokiem - 1x120 czy 3x120 na moim obecnym cpu i nie widzę różnicy, dopiero przy dodatkowych blokach większa chłodnica pokazuje pazurki. Nie wiem jak przy jakiś grzałkach, może wtedy jest zauważalna różnica :)

Choć układ z 3x120 byłby bardziej przyszłościowy:)

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę niepotrzebnie zmieniłem pastę na OCZ Ultra 5+, ale podczas gdy zmieniałem proca chwilowo na E4300 nie miałem nic innego :/ Temperatura na Celku 1.5V 3900MHz wynosi w Idle koło 40* na Ceramique było coś koło 33* :/ No ale cóż, przeżyję. Zaliczyłem już także pierwszy szok, kiedy to po odpaleniu Speed Fana pokazała mi się temperatura ~65*. Okazało się, że wężyk przed wejściem do chłodnicy się zagiął i ciecz nie przepływała. Myślę nad rozbudową układu o blok na NB, ale chyba nie zrobię tego z 2 powodów.

1. Mała buda i ilość węży będzie wprowadzała w niej jeszcze większy nieład

2. Tuż pod procesorem mam NB (Asus P5N-E SLI) i nie bardzo jestem pewny czy zmieszczę tam blok NB, gdyż już F2S opiera się zapinką o radiator chipsetu.

 

Myślę że dla zainteresowanych samym układem mogę zaprosić do artykułu o FBK: http://hard-pc.pl/readarticle.php?article_id=119 Gdyby jednak to było niezgodne z regulaminem proszę o usunięcie linka.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się zmieniło, nowa chłodniczka BW 2x120mm węże Inno przezroczyste. Układ napełniony Demineralka + Borygo 1:1. Muszę jeszcze zwodować NB bo mi podnosi temperaturę na procu. 650i sie grzeje :/ Teraz na celku d347 4Ghz 1.5v mam 44* w idlu (sic)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły barwnik zielony regujący na UV kupiony w sklepie realitynet. Instrukcji już nie mam ;)

Czy kupiłeś ten barwnik?>http://www.realitynet.pl/shop/index.php?p29,realitynet-barwnik

Jeżeli tak to powiedz jak to jest z wydajnoscią? Czy to 4ml co oni daja to wystarcza na układ cały zeby był intensywnie zielony?

 

 

P.s.

Fajny układ,tylko bloczków brakuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie ten barwnik, Z tego co pamiętam to przygotowałem ponad pół litra cieczy z wykorzystaniem tego barwnika, na starych zdjeciach widac było jak wygląda (reszta cieczy, która nie znalazła siew układzie poszła do szafy :D ) Właśnie niebawem będę chciał zakupić bloczek na NB u sama :) Wydajność się nie zmienia, ale mi zabrudziło całą pompkę w środku na zielono :/

Edytowane przez Lexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmuszony byłem rozebrać układ po to aby ponownie założyć go na platformę testową, po ponownym złożeniu i zamontowaniu u mnie wygląda tak :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

W niedalekiej przyszłości znajdzie się tam jeszcze bloczek na NB (radiator 650i parzy) :/ - pewnie padnie na produkty Realitynet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie jest, bloczek na NB - MNP. Pokusiłem się dodatkowo o rezerwuar Swiftech Micro. Rozłożenie kompa, zdarcie starych mat, docięcie nowych gąbek i wreszcie złożenie całego układu, zalanie i odpowietrzenie zajęło mi dobrych 7godzin. Poniżej kilka zdjęć

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Sunbeam Quarterback ma ogromną wadę, cała tylna ściana jest zabudowana, więc nie można przeprowadzić kabli. Postanowiłem to zmienić, może troszku nieumiejętnie, ale funkcjonuje. Wyrwałem, dosłownie koszyk na floppy :D

 

Dołączona grafika

 

Stare maty Akasy zastąpiła...gąbka wyciszająca o grubości 1cm

 

Dołączona grafika

 

A teraz Swiftech w pełnej krasie

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście, skitrany coolriver :)

 

Dołączona grafika

 

Chłodnica umieszczona tak jak poprzednim razem

 

Dołączona grafika

 

Jako ostatnie zdjęcie, ponownie cały układ....czyż nie ślicznie on wygląda?

 

Dołączona grafika

 

Układ zalany 100% Borygo EKO

 

Temp.

Celina D342@3.9GHz 1.6V - Idle: 43*

NB 650i - Idle: 35*

 

Podziękowania dla:

Jarogniewa za pomoc w doborze, szczególnie reza

Węgorza za przekonanie mnie do cięcia budy

Samhaina za rady ogólne

Cooling.pl za blok i rez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...