Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Fanboye AMD jak zwykle full krytyka. Te Celerony są bardzo fajne, sporo tańsze od Pentium E, 3 GHz na luzie wycisną, a przy równych zegarach wydajność równa z K8 (czasami ciut wolniej, czasami ciut szybciej) w aplikacjach jednowątkowych. I właśnie takich jest najwięcej.

Jak ktoś się zajmuje na poważnie jakimś programem korzystającym z wielu rdzeni to owszem lepiej wybrać X2, ale w domu w większości się gra, ogląda filmy, słucha muzyki czy siedzi na necie, i tu jeden rdzeń w zupełności wystarcza. Dla mnie nie ma znaczenia czy pare plików WinRARem skompresuje mi sie w minute czy w dwie, a natomiast w gierkach minimalna ilość FPS jest bardzo ważna.

 

Dlatego do domowych zastosowań taki Celeron to lepszy wybór, a i potem ułatwiona przesiadka na Penryna.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no do 3GHz to ci jeszcze brakuje aż 8,1MHz :wink:

Tak poważnie to fajny wynik. na jakim napięciu robi fsb 400?

Zastanawiam się pomiedzy tymi pętkami a 4300. U tych ostatnich to ostatnio cięzko z fsb 400, co niestety przechyla szlę na e2xxx, bo różnice w wydajności są nader skromne.

P.S. intel ma dobrą politykę sprzedaży, bo kto teraz z normalnych userów kupi e6300? zapchali rynek wszystkim co mogli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze 3300mhz to bedzie max tych prockow chyba ze ktos je bedzie krecil na kaskadzie albo czyms podobnym;) sam sie zastanawiam nad zmiana hehe pozdro

 

dokladnie napisz jakie napiecie dokladnie dales na te 3ghz. :) i czy wiecej idzie:) bo def(auto) to sobie sama podnosi napiecie plyta;)

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polityka intela jest banalna :)

Najpierw wypuscic procva dla zapalencow ktorzy rozdmuchaja zalety cepa na wszelkie mozliwe sposoby a pozniej wypuszcza sie wersje dla biznesu (6X20) i simple people (21x0) ;)

 

Robia tak od czasu celerona 300 krecacego sie na 450 i wyzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

jak bedzie phenomen to pogadamy.

poza tym brisbane nie ma startu do e4300

a jaki start ma miec proc za 240zl do proca za 400 ( nie wspominajac 100-150 doplaty za plytke )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie jest ustawione Auto, przy 3GHz wystarcza 1,325, czyli chyba kapka poniżej 1,35V (pisze na pudełku) :)

 

Na 1,4375 mam 3280MHz :D

 

Wieczorkiem screeny :D

 

BTW: komuch, ile czasu Twój Super Procesor liczy Spi 1M?

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

tyle ze celeron jest niewiele tanszy - athlon kosztuje 240zl a celeron 210

za 30zl drugie jadro to sie oplaca

175 zl

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...828&katid=1

199 zl:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...829&katid=1

Ten drugi pominmy. Czyli srednio na jeza jest tanszy o 70 zl od X2-3600. A dwa rdzenie? Powiem szczerze , wedlug mnie to zadna rewelacja. Nie pracuje na kompie (tylko bez udowadniania , ze taki X2-3600 to elo proc do profesjonalnej pracy) a gram , ogladam czy czytam wiec 2 jajka mnie nie kusza za to framerate w grach juz tak , a do tego jest tanszy o te 70 (w gore od sklepu) czyli juz do cent KN9 od Abita mam pod Intela IB9.

 

Sorki za offa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dwa rdzenie? Powiem szczerze , wedlug mnie to zadna rewelacja. Nie pracuje na kompie (tylko bez udowadniania , ze taki X2-3600 to elo proc do profesjonalnej pracy) a gram , ogladam czy czytam wiec 2 jajka mnie nie kusza za to framerate w grach juz tak

Kup sobie Pentium 166, bo do ogladania i czytania to też starczy. Nie wiem gdzieś sie uchował z tymi teoriami, ze dwa rdzenie to tylko do zastosowań profesjonalnych. Jeśli w tle działa firewall+antywirus i do tego jakis program p2p, czasem inne duperelki, jak otwarta przegladarka lub program pocztowy, moze cos kodujesz do divx to z cala pewnoscia ilosc fpsów w grach mocno spadnie bo wspomniane sprawy zajmuja procesor i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

svende

Tyle ze nie kazdy robi to wszystko na raz [; Ja grajac staram sie miec jak najmniej aplikacji w tle. Czemu? Nie lubie sie irytowac niespodziewanym szarpnieciem przez odczyt czegos z dysku. A te szarpniecia kwalifikuja sie niemalze do kolejnej teorii Murphego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nikt was nie zmusza do kupowania x2.

Chcecie to mozecie brac i celerona z IB9 nawet jesli x2 jest szybszy, ma dwa rdzenie i mobo pod nim 100% szanse na obluge nastepnej generacji prockow od AMD.

 

Albo mozna kupic mobo na P35 do tego celerona i za jedyne 650 zeta miec przesiadke na penryna zapewniona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Po sprzedaniu San Diego 3700+, Dfi Lan Party i 2Gb Ramu 400Mhz Goodram, przesiadam się na

E2140 zakupionego z Core2Duo :)

, mobo Abit AB9 też z Abicik :) oraz pamięci z allegro Geil

DDR2 - 800Mhz

 

Różnica za sprzedanie starszego kompa na nowego wyniosła mnie 0 zł :) oczywiście dzięki obniżce pamięci DDR2.

 

Wczoraj dostałem Procesor teraz jeszcze czekam na mobo i pamięci. I oczywiście OC.

Mnie starczy stabilne 3GHz i będzie luzik. Zastanawiam się tylko czy Boxowy wentyl nie będzie za słaby. Użytkuje może ktoś z was takiego procka na boxowym na 3Ghz? Jak tak to jakie macie temperatury i czy jest sen wymiany na Frezera 7 PRO?

 

Xibi B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na luzie boxowy wystarczy. Jest taki sam jak dają do Celeronów D które mają TDP 86 W (mój na luzie chłodził 4600 MHz 1.34 V co wynosiło ok. 120 W).

Te Pentium mają TDP 65 W, tyle samo ma Core 2 Duo E6700, a wiadomo że TDP jest zawsze wyższe niż max moc pobierana przez proce. Do tego te Pentium na pewno zjadają troche mnie prądu niż Core 2 Duo.

 

Natomiast te coolery są głośne. Ja swój wyciszam, ale wydajność wtedy już sporo spada, do 3 GHz jednak powinno wystarczyć. Gorzej jak nie masz wentylacji w budzie (lub nie masz jej otwartej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

A teraz coś odemnie :) Świeżutki E2140, z biegu na 3GHz @ def V :D

a to ty tak na pclabie sie promowales az fotorelacja tez jakis arek

 

nudzisz sie ? 13 -hm podstawowka czy to juz gimnazjum ?

 

4 min orthos nie osmieszaj sie to nie piaskownica

 

Witajcie!

 

Różnica za sprzedanie starszego kompa na nowego wyniosła mnie 0 zł :) oczywiście dzięki obniżce pamięci DDR2.

 

Wczoraj dostałem Procesor teraz jeszcze czekam na mobo i pamięci. I oczywiście OC.

Mnie starczy stabilne 3GHz i będzie luzik. Zastanawiam się tylko czy Boxowy wentyl nie będzie za słaby. Użytkuje może ktoś z was takiego procka na boxowym na 3Ghz? Jak tak to jakie macie temperatury i czy jest sen wymiany na Frezera 7 PRO?

 

Xibi B-)

box to wyjec straszny ale na te 3ghz to wystarczy - lecz nie bedzie cicho

 

walnij cos z heatpipeami

 

pentagram hp100 alcu albo freezera 64 pro

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Kup sobie Pentium 166, bo do ogladania i czytania to też starczy. Nie wiem gdzieś sie uchował z tymi teoriami, ze dwa rdzenie to tylko do zastosowań profesjonalnych. Jeśli w tle działa firewall+antywirus i do tego jakis program p2p, czasem inne duperelki, jak otwarta przegladarka lub program pocztowy, moze cos kodujesz do divx to z cala pewnoscia ilosc fpsów w grach mocno spadnie bo wspomniane sprawy zajmuja procesor i tyle.

no i moze jeszcze czajnik podlaczyc przytupac i zatanczyc

 

Jeśli w tle działa firewall+antywirus i do tego jakis program p2p - to jest typowy belkot marketingowy

do tego nie potrzeba 2 jajek bo na venice procesy w tle zabierajace od 0-4% lacznie mocy procesora to praktycznie nic.

 

A jak juz slysze o tym kodowaniu to mi sie smiac chce sami koderzy tylko co wy tam kodujecie piraty dvd przecie wszystko jest w necie do sciagniecia gotowe to jeszcze co kodowac x264 do divxa dla sportu ? :mur:

 

Jedyna gra jaka ostatnio uzywa 2 jajek to Rainbo six vegas a reszta kiszka belkot belkot i tyle

 

obecnie 2 jajka sa tak tanie ze nie bardzo jest sie nad czym zastanawiac ale osobiscie wole szybkie 1 jajko niz 2 przecietniaki

 

 

komuch, to jak będzie z tym linkiem?

jakim linkiem ? cos xxx ? :lol:

 

Freezera 7 Pro jak coś.

faktycznie

 

ale w sumie lepiej pentagrama hp-100 alcu lite kompatybilny z 775 i am2

 

a pod koniec roku bedzie trzeba wracac do amd przecie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch
No, ja wyżej podałem do czego link proszę. A skoro Ty masz zbiór linków xxx, to wiesz... jor czojs.

 

Ja chcę przeczytać te rzeczy, o których nie wiem.

szukajka rs z pclaba napewno ci opowie co i jak

 

2624668[/snapback]

A pod koniec roku komuch wszystkim funduje Phenoma :mur:

:lol2: nasz premier z prezydentem nam wszystkim fundna po 1 w ramach becikowego :damage_wall:

 

No, ja wyżej podałem do czego link proszę. A skoro Ty masz zbiór linków xxx, to wiesz... jor czojs.

 

Ja chcę przeczytać te rzeczy, o których nie wiem.

specjalnie dla ciebie

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=co...=Szukaj&lr=

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/print...2duo-64bit.html

 

zobacz ile tego jest

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

othrosem tez nie ma co sie sugerowac mi np przechodzi kika godzin a jak wlacze boinca to mi zaraz zwisa zlapie:/ wiec sory ale othros to lipka...

Bo Ci się pamięci krzaczą pewnie.

 

W orthosie masz pare ustawień testu stabilnosci...

 

Pomysl najpierw zanim zaczniesz psioczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...