Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

a po co ustawiasz nietypowe FSB ???

dawaj 'ładne dla oka' :-P FSB, jak 400MHz itp.

a tak wogole to zwiekszyles napiecie mostka?

ustawiles odpwiednie dzielniki dla pamieci, bo moze i ram tez nie wyrabia?

nie napięć nie ruszałem bo czytałem wcześniej że ten cpu moze na def V, chodzić w okolice 2.7Ghz.

co do ramu to daje unlinked opcje i gdy krece fsb dla cpu na ramie mam zawsze 800Mhz.

(dlatego prosiłem o info o opcjach napięciach jakie mam po ustawiac bo tego tam troche jest)

 

sorry za bug w opisie plyty dokladnie mam P5N32-E SLI czyli na nf680

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,

już mam odpowiedz:

 

wyłączyłem te zbędne wodotryski, załadowałem nowy bios, napięcia na auto bo płyta sama sobie podnosi napięcia jak trzeba dziwne ale jej to nawet dobrze wychodzi, dodatkowo rzeczywiście dziura w FSB dopiero od 350Mhz zaczął się komp włączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Za miesiąc nowa rewizja (M0) tych procków. Zwiększony próg temperatury podobnie jak w G0 Conroe, więc może i OC będzie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc nowa rewizja (M0) tych procków. Zwiększony próg temperatury podobnie jak w G0 Conroe, więc może i OC będzie lepsze.

no może być ciekawie ale zobaczymy jak będzie w praktyce

M0 zmiejszy pobór do 8W natomiast max temperatura wzrośnie z 61.4 do 73.2 stopni

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :^)

 

po przeczytaniu Waszych opinii zakupiłem e2140 SLA3J +(opis w sygnaturze).

Oczywiście zacząłem od sprawdzenia fsbwalla. Ustawiłem mnożnik na 6x i doszedłem do fsb 390 na zasilaniu auto. Niestety wrzucając mnożnik na 8x mogę osiągnąć fsb tylko 350 stabilnie... czy to oznacza że mój kawałek krzemowego wafla nie wytrzymuje >2,8ghz?

 

eist i c1e off, próby z manualnymi napięciami do 1,5v niestety nic nie pomogły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,

już mam odpowiedz:

 

wyłączyłem te zbędne wodotryski, załadowałem nowy bios, napięcia na auto bo płyta sama sobie podnosi napięcia jak trzeba dziwne ale jej to nawet dobrze wychodzi, dodatkowo rzeczywiście dziura w FSB dopiero od 350Mhz zaczął się komp włączać.

LeeMasta napisał:

Witajcie :^)

 

po przeczytaniu Waszych opinii zakupiłem e2140 SLA3J +(opis w sygnaturze).

Oczywiście zacząłem od sprawdzenia fsbwalla. Ustawiłem mnożnik na 6x i doszedłem do fsb 390 na zasilaniu auto. Niestety wrzucając mnożnik na 8x mogę osiągnąć fsb tylko 350 stabilnie... czy to oznacza że mój kawałek krzemowego wafla nie wytrzymuje >2,8ghz?

 

eist i c1e off, próby z manualnymi napięciami do 1,5v niestety nic nie pomogły

 

Widzę, że FSB wall jest ustawiany przez Intela coraz niżej... Jak już napięcie nie pomaga, to znaczy, że koniec procka jest.

hmmmm ?? a może jednak dziura ?? Czytajcie i myślcie trochę ... proszę.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety co najwyżej w zębie dziura :sad:

 

nic powyżej nie łapie, geile dają radę do 972mhz (sprawdziłem przy mnożniku 6x), grafa ustawiona constans na 100mhz, chyba procek padlina :mur:

 

ale się nie poddaję, chociaż miałbym go spalić... miało być 100% a nie jakieś marne 83%, bo mi emotki w gg przycinają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e niedlugo i tak wszystkie stanieją o ile juz nie staniały:)

jak na razie to 275 i 310 stoją ... jak stanieja to pewnie 20-40zł bo z czego tu tanieć - tanie mają być Celerony-L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Niedługo będe mieć e2160 / abit ab9 / GR pro 900

 

Kręcenie zacząć od dzielnika 1:1 i jak np. dojde do 400fsb to ramy będą miały 800mhz a def jest 900 więc tak jak by będą wolniej chodziły.

 

Mam rozumieć, że jak dojde z dzielnikiem 1:1 do tylu fsb ile mi będzie wystarczać, to dopiero później bawić się dzielnikiem żeby z ramu wycisnąć najwięcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Niedługo będe mieć e2160 / abit ab9 / GR pro 900

 

Kręcenie zacząć od dzielnika 1:1 i jak np. dojde do 400fsb to ramy będą miały 800mhz a def jest 900 więc tak jak by będą wolniej chodziły.

 

Mam rozumieć, że jak dojde z dzielnikiem 1:1 do tylu fsb ile mi będzie wystarczać, to dopiero później bawić się dzielnikiem żeby z ramu wycisnąć najwięcej?

1. po co ab9?

2. a czemu dopiero wtedy?

3. i zobacz bo bedziesz siedział i truł ludziom co jak i HIPOTETYCZNIE zrobic. po co sie zastanawiasz jak tego nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety co najwyżej w zębie dziura :sad:

 

nic powyżej nie łapie, geile dają radę do 972mhz (sprawdziłem przy mnożniku 6x), grafa ustawiona constans na 100mhz, chyba procek padlina :mur:

 

ale się nie poddaję, chociaż miałbym go spalić... miało być 100% a nie jakieś marne 83%, bo mi emotki w gg przycinają :D

Daj PEG na 101-105 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam E2160 od poniedziałku razem z płytą EVGA 650i Ultra T1, na razie odpalałem go tylko na 2,4GHz na default vcore (Supreme Commander nie dawał mi spokoju :D). Mam takie pytanie - jakie defaultowe napięcie ma ten procek - BIOS mi podaje 1,28V, CPU Z 1,288V - chodzi mi o ustawienie w BIOSIE najlepiej, bo tam są ustawienia do któregoś miejsca po przecinku i licząc jeszcze vdropa musiałbym wszystkie próbować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX - widziałem już tą opcję i tak myślałem, ze to może być to. Czyli płytka ma vdropa 0,04. Właśnie jestem w trakcie testowania Orthosem 9x300MHz na def vcore - idzie już 2h i na razie nie ma błędów. Potem spróbuję 9x333.

 

EDIT: Jak wygląda sprawa z temperaturami i jakich nie można przekraczać? Sprawa wygląda tak - na razie mi idzie na 9x300MHz, w stresie temperatura w Core Temp 0,95 obu rdzeni waha się od 61 do 65C, SpeedFan pokazuje jakieś 12-15 stopni mniej, a temperatura rdzeni jeszcze niższa. W tej chwili w idlu mam tak: Core Temp oba 44C, SpeedFan 32C, temp. rdzeni w SpeedFan 29C. Ja już nie wiem :D Jeszcze drugie pytanie - jakiej jakości jest pasta dodawana w boxie? Bo mam Arctic Ceramique i chyba zmienię, przypuszczam, że ugryzie któryś stopień :P

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze drugie pytanie - jakiej jakości jest pasta dodawana w boxie? Bo mam Arctic Ceramique i chyba zmienię, przypuszczam, że ugryzie któryś stopień :P

Zmieniaj zmieniaj. Boxowe pasty nie cieszą się dobrą opinią. Powinno być lepiej na Ceramique. No a na pewno nie będzie gorzej :) (chyba ze źle nałożysz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mój procek chyba ma jakiegoś walla... Nie idzie więcej niż 2700MHz na default vcore. Na 3000MHz nie chce iść na 1.3625V - minuta Orthosa i się restart. Nie probowałem wyższych napięć. Pamięć też zatrzymała się przy 720MHz na 1.8V, 5,5,5,15 i 1T - jeśli na 733MHz i 1.9V Orthos się wywala, to to już nie ma sensu dalej. Muszę przede wszystkim kupić wiatraki do budy, żeby obniżyć trochę temperaturę w środku. Potem znowu się do tego zabiorę. Nie wiem, może to wynik małego doświadczenia w OC, a z procesorem Intela to już w ogóle. Może ktoś napisać co daje podnoszenie napięcia FSB i northbridge? Jak to wpływa na stabilność? Może trzeba pomajstrować przy HT Link tak jak przy Athlonach 64? :D Z drugiej strony te 2700MHz jeśli chodzi o użytkowanie, to mnie zadowala, pamięci by mogły pójść na te 800MHz, ale to niewielki wzrost wydajności. Procesor nie blokuje grafy, system chodzi bardzo szybko. Jakby nie mówić jest to przyspieszenie o 66%. Ale pewien niesmak pozostaje ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnoszenie napięcia na nb i fsb pomaga uzyskać wyższe i stabilniejsze fsb. Nie wiem jak jest z nf650i ultra ale podnoszenie napięcia dużo daje w oc.

zrób tak jak pisze Suchyb podnieś napięcie na nb i fsb.

 

P.S. w związku z rosnącą popularnością c2d i przechodzeniem ludzi z amd na intela przydałoby się jakieś FAQ "Jak podkręcić procesor na platformie intela" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam EVGA nf650i i E2160. Mój idzie spokojnie na 3Ghz przy 1.3675V. Można go jeszcze pare mgz więcej podciągnąć, do 3075, ale zostawiłem równe, ładnie brzmiące 3000mhz :) Potem już ściana, zwiększanie napięcia nic nie pomaga, nawet na 1.5v nie chce zrobić 3.2ghz. Na nic nie pomogło zwiększanie napięć procka, chipsetu, fsb. Sama płyta natomiast nie ma problemu z 8x375Mhz, także nie ona tu ogranicza. W moim przypadku dodatkowe volty na nic się nie zdały, 3.1ghz jest w zasadzie barierą nie do pokonania :)

Edytowane przez aranwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jakiś FAQ by się przydał :) oliwer21 -> masz rację, dużo ludzi przechodzi na Intela, a tam jest trochę inaczej :P A jak się przedtem miało Athlona XP to juz w ogóle. I tak dobrze, że to nie płyta na chipsecie Intela, bo wtedy jeszcze Strap dochodzi, a to byłoby już całkowite utrudnienie. :) Natomiast jeśli chodzi o podnoszenie napięcia - staram się tego raczej unikać, tym bardziej jeśli mam na razie całe chłodzenie seryjne. Poza tym moim zdaniem często nie warto podnosić napięcia, bo można zyskać powiedzmy 300-500MHz, podnosząc go dość sporo. Jeśli ktoś się nie bawi w SuperPi, to to jest bez znaczenia wg mnie. Nie wiem czy dobrze to powiązałem, ale parę osób w tym temacie narzekało, że im np. dwa sloty RAMU padły, albo płyta, lub jeszcze coś innego. Może to właśnie od zbyt wysokiego napięcia - może na podzespoły nie wywiera ono takiego wpływu, ale na płytę już tak? To takie moje przemyślenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BArt_X

Przez noc ci się poglądy zmieniły wczoraj brzęczałeś że twój proc ma jakiegoś wall'a a dziś piszesz że nie warto podnosić napięcia dla paru MHz.

 

Ten mój pomysł z FAQ to była ironia(fakt zamiast emotki mogłem dać napis IRONIA), chodziło mi o to że wszystko jest na forum tylko trzeba poszukać.

 

P.S. jest gdzieś FAQ jak kręcić, dotyczyło chyba intela bo było o zmianach FSB, czytałem je dawno może rok temu jak zaczynałem zabawę z forum. Jak znajdę to dam linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, poglądy mi się za noc nie zmieniły :D O tym FAQ to myślałem, ze całkiem serio piszesz, dla mnie nie brzmiało to jak ironia, a wierz mi, potrafię ją rozpoznać :P Chodzi mi o to, ze trzeba znaleźć kompromis pomiędzy zegarem a napięciem. Po podwyższać dość sporo napięcie żeby podnieść zegar o 50 - 100MHz to nie ma większego sensu dla mnie. Ja mówię o użytkowaniu na co dzień z nastawieniem na bezproblemowość :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Niestety mój Gigabyte 965-DS4 jest do kosza, wygięcie prawego dolnego rogu płyty uważane jest przez Gigabyte jako mechaniczne i płyta mająca zaledwie 2 tygodnie leci do kosza:( A więc na testy pożyczyłem od kumpla płytę Gigabyte GA-P35-DQ6 i udało się podkręcić E2140 @ 3.48GHz 1.575V. Może dałoby się wiecej ale moje obecne pamięci są marne. Link z super pi poniżej. Temp dochodzi do 60 stopni w stresie w Orthos na WC

 

8x435 E2140 WC 1.575v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...