Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

no moze faktycznie to wina chipsetu

 

dobra, udalo mi sie zejsc ponizej 8 minut :) sztuka dla sztuki ale jest :]

Brawo ;) myślę że moje pomoce się do tego przyczyniły :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a temperatury na tymze boxie? ;>

Hmmm powiem tak z pewnoscia 50-55*C stress :) (orthos)...

 

ostatnio tyle mi sie przewinelo E2140/E2160 testowanych an boxach ze mi sie zygac chce :P

 

No i zalezy od tego jaki BOx - bo sa BOX od Celeronow, BOX od E21xx, BOX od E4300 wzwyz :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym one się różnią dokładnie? Na allegro widziałem, ze ktoś wystawiał BOXY - jeden był chyba 0,40A, inny 0,60A - tak pisało. W necie czasem porównują boxa z C2D z jakimś innym coolerem, ale patrząc na tej mój i ten z C2D to rożnicy nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19, pamiętasz stare dobre czasy? B-) Moje 3,4GHz na E2140... Jak widzę co teraz Intel pokazuje to mi żal d*** ściska... Musze dopaść jakiegoś proca, żeby go troche pomęczyć :D

no no no Pamietam :)... teraz to troche inna bajka... a po ostatnim spotkaniu z M0 nie mam juz zadnej nadzieji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym one się różnią dokładnie? Na allegro widziałem, ze ktoś wystawiał BOXY - jeden był chyba 0,40A, inny 0,60A - tak pisało. W necie czasem porównują boxa z C2D z jakimś innym coolerem, ale patrząc na tej mój i ten z C2D to rożnicy nie widzę.

Box od celka to przekrojony na pół box od innych c2d.

Taki śmieszny niski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym mnożnikiem, to też nie za różowo - mój E2160 robi 3Ghz przy napięciu 1,41V, ale 3,15GHz już przy 1,45V nie zrobi. Teoretycznie wall mu nie grozi, a w praktyce... Po mojemu te procki się kończą w tych granicach po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym mnożnikiem, to też nie za różowo - mój E2160 robi 3Ghz przy napięciu 1,41V, ale 3,15GHz już przy 1,45V nie zrobi. Teoretycznie wall mu nie grozi, a w praktyce... Po mojemu te procki się kończą w tych granicach po prostu.

A w praktyce nie mozesz zrobic 3,15GHz bo masz sredni procek... a nie WALL...

 

Dzis wyslalem do klienta E2160 wyselekcjonowanego... 1,275v @ 3,0Ghz lightowo, 1,45v (napiecie wrzucone na pale - wiec moze byc nizsze) @ 3,375Ghz lightowo :) i tu dopiero zaczyna sie wall :)... Strefa skazona czyli wiekszosc prockow miewa problemy od 380MHz FSB wzwyz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się, ale z tego co wiem, to mój wynik wcale nie należy to rzadkości. Wiem, że mam średnia sztukę - to nie podlega dyskusji. Selekt to selekt - zdarza się raz na x sztuk. Poza tym na to tez ma wpływ płyta główna (vdrop), chłodzenie itp. To wcale nie jest powiedziane, że jeśli E2140 podkręci się do 3100MHz, to E2160 musi zrobić 3500MHz. Najlepiej zostało to opisane w teście na egiełdzie moim zdaniem - do ile i co się powinno podkręcić. W każdym razie w E2160 trzeba się liczyć nie tylko z wallem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bardzo grzeja Wam sie procki... tzn. jak bardzo sie radiator nagrzewa bo u mnie cały czas zimny :? temperatura podchodzi pod 70 pod orthosem a radiator zimny :? najciekawsze ze po zdjeciu chlodzenia proc tyz jest taki zimny... chyba tak szybko by nie wytracił ciepła...

 

dadam ze pasta i radiator sa dobrze zalozone :)

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bardzo grzeja Wam sie procki... tzn. jak bardzo sie radiator nagrzewa bo u mnie cały czas zimny :? temperatura podchodzi pod 70 pod orthosem a radiator zimny :? najciekawsze ze po zdjeciu chlodzenia proc tyz jest taki zimny... chyba tak szybko by nie wytracił ciepła...

 

dadam ze pasta i radiator sa dobrze zalozone :)

jedne sztuki moga miec okolo 60 st w orthosie a inne 70st w orthosie na TYCH SAMYCH TAKTACH i TYM SAMYM NAPIECIU !!!... nei wiem od czego to zalezy ale zauwazylem taka prawidlowosc :)... oczywiscie ta sama apsta i ten sam sposob nakladania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam zimny radiator. Core Temp pokazuje i 80C, ale radiator nadal zimny. Te programy są coś lewe - nVidia cośtam monitor :P pokazuje jakieś 10C mniej - 70C. Mój Athlon XP Thoroughbred, jak dochodził już ponad 55C, to radiator był gorący. Dodam jeszcze, że moja płyta na pewno zawyża temp. na tym biosie co mam o jakieś 8-10C. Te procki chyba tak mają. W każdym razie obojętnie ile bym nie ustawił, gorącego radiatora jeszcze nie miałem. Chipset bardziej odczuwa temperaturę niż procek po podwyższeniu napięcia CPU.

 

EDIT: Czasem mi się wydaje, ze proc sam sobie oblicza temp. na podstawie vcore i taktowania. :D Te temperatury to dlatego są takie wysokie chyba, żebyśmy lepszy cooler kupili :P

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2160 kosmetycznie 300x9 na 1.4V freezer pro zimne "hitpajpy" a wczesniej na celafonie D347 przy 4.6ghz byly cieple.

Wspomne ze na 2160 mam przy max obciazeniu takie same temp ~80*

Pasta do wymiany i mocowanie wentyla, z zaciskow na sruby z backplate, moze to cos pomoce :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos trafil juz na jakas sztuke na nowym steppingu? bo kurcze nie wiem jak dlugo przyjdzie mi czekac.. jesli to miesiac to chyba raczej biore cos teraz.. juz prawie dwa miesiace od 22 lipca minelo, kiedy to mialy m0 sie pokazac a poki co cicho szaa (mam na mysli e21x0).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos trafil juz na jakas sztuke na nowym steppingu? bo kurcze nie wiem jak dlugo przyjdzie mi czekac.. jesli to miesiac to chyba raczej biore cos teraz.. juz prawie dwa miesiace od 22 lipca minelo, kiedy to mialy m0 sie pokazac a poki co cicho szaa (mam na mysli e21x0).

powiem tak mam w domu co tydzien z 5 procesorow E21x0... i nie spotkalem sie z M0... a naprawde juz troche sztuk przetestowalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...