Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak z OC tego E2180 ? Z tego co tu czytalem, to Wall roznie, raz 300, raz i 480 :) Ale srednio ile gdzies zrobia przy napieciu na codzien ? Mam teraz E6400 puszczonego na 3,4Ghz przy 1,4V, ale do 3,6Ghz juz potrzebuje ponad 1,5V, a wtedy Andy zaczyna szwankowac, bo w stresie tempy do 70C dochodza.

Tak sobie pomyslalem, ze ten E6400 to by za 400zl poszedl na allegro, a takiego E2180 mialbym za 280zl, a chce, zeby te 3,4-3,5Ghz na codzien bylo :) Roznica w wydajnosci raczej duza nie bedzie.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt

ATH

 

a Ja wam mowie ze ponad 90% CPU z niskim VID kreci sie znacznie lepiej niz te z wyzszym VID

Sam wprawdzie mialem doczynienia z 3 sztukami , ale z kim bym nie rozmawial to ma podobne doswiadczenie

inna sprawa ze jakis soft np RMClock powoduje ze taki CoreTemp wariuje i pokazuje VID z kosmosu .

Mnie np soft Asusa pokazuje ze na wiatraku 1400RPM mam 3000rpm i zaniza temp o ponad 12'C .

Podczas selekcji Intelowskich CPU kolesie biora VID jako jeden z pierwszych wyznacznikow potencjalnego OC , jak by tak mieli brac kazdego proca w ciemno na jedno godzinny test to by bpewnie nie mieli czasu na nic poza testowaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mam na chacie E2140 pierwszy lepszy i fiknal na 3,2Ghz (ale czape ma krzywa, bo 85C w stresie to nie jest dobra sprawa), wiec myslalem, ze te E2180 fikaja bez gadania na te min. 3,4Ghz :(

Z tego E6400 to jestem bardzo zadowolony, wlasnie leci 3,4Ghz 1,36V i w stresie jakies 48-50C. Probowalem na 475 FSB i leci bez gadania, tylko poprostu tak sie zastanowilem czy jest sens go trzymac, bo 100zl piechota nie chodzi, a ja go w 100% i tak nie wykrece, bo mnie zadowala te 3,4Ghz.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak z OC tego E2180 ? Z tego co tu czytalem, to Wall roznie, raz 300, raz i 480 :) Ale srednio ile gdzies zrobia przy napieciu na codzien ? Mam teraz E6400 puszczonego na 3,4Ghz przy 1,4V, ale do 3,6Ghz juz potrzebuje ponad 1,5V, a wtedy Andy zaczyna szwankowac, bo w stresie tempy do 70C dochodza.

Tak sobie pomyslalem, ze ten E6400 to by za 400zl poszedl na allegro, a takiego E2180 mialbym za 280zl, a chce, zeby te 3,4-3,5Ghz na codzien bylo :) Roznica w wydajnosci raczej duza nie bedzie.

Dziubek,za duzo kombinujesz zostaw tak jak jest.albo kup tego 2180-trafi sie pewnie padaka i znów bedziesz chciał sprzedawac i tak w kółko :lol: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziubek,za duzo kombinujesz zostaw tak jak jest.albo kup tego 2180-trafi sie pewnie padaka i znów bedziesz chciał sprzedawac i tak w kółko :lol:

Nie mam co z rekami zrobic, wiec przy kompie lubie pogrzebac :P U mnie sprzet sie co chwile zmienia ;)

 

EDIT:

 

Ja poprostu dążę do doskonalosci :D

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podkrecilem proca e2160 rev M0 ( kompa jak w podpisie )

jakis koszmar:(

ustawilem 9 x 250 (2250 mhz ) jesli ustawie wiecej w biosie to mi wchodzi do systemu na ustawieniach domyslnych.

i jeszcze mi wlasnie te 2250 mhz wywalilo w Orthosie po 15 minutach :(

 

 

teraz moje pytanie czy to moze wina ramu kingstone 667 ? albo moze trzeba dac nizszy mnoznik a wyzsze fsb ...

napiecie mam 1,225 ( domyslne na plycie )

 

czy jest sens w takim nieudanym modelu podnosic napiecie? jesli tak to o ile?

 

p.s jak dam w CPU-Z zakladke memory to mam :

Frequency 416 Mhz

FSb:DDRM 3:5

a pozniej po koleji 5, 7, 7, 19 clocks....to chyba zle?

 

a i jak to mozliwe ze na opakowaniu od plyty mam napisane ver. 1.1 a w CPU-z w zakladce mainboard przy Rev. pisze A2

Czy to mozliwe ze w tej plycie moge tylko ustawic mnoznik 6 lub 9 ?

co ja mam zrobic?

Edytowane przez Pretorianinrico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko a mianowicie czy zostawić proca e2180 na fsb 270 i ratio 3.33 czyli moje ramy będą śmigać na 889mhz na 2.1V (kingston 667mhz) czy może zmniejszyć ratio np do 3.0 i wtedy kręcić proca do góry? Ramy powyżej 940mhz wysypują się. Które rozwiązanie będzie lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ja mam zrobic?

Siąść i płakać. :rolleyes:

 

A potem poczytać o overclockingu. :mad:

 

 

 

Zmniejsz dzielnik pamięci, bo to one na 99.9% nie wyrabiają. A potem kręć dalej. Napięcie na proca możesz dać od razu na 1.3V chyba, że chcesz sprawdzić ile na takim dojedziesz. Timingi ustaw ręcznie na 5-5-5-15 bo obecne mobasy od Gb na "auto" ustawiają głupoty. Mnożnika tykać w tym momencie nie musisz.

Edytowane przez Dorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij Ctrl+F1 będąc w głównym ekranie biosu i uaktywnią się opcje gdzie timingi będziesz mógł ustawiać ręcznie. ;)

 

Dzielnik pamięci ustaw na razie na 2.0 (najniższy możliwy), zresztą jak przestawisz dzielnik to obok wyświetli się na jakiej częstotliwości będą pracować pamięci.

Edytowane przez Dorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bardzo mam zmniejszyc dzielnik pamieci ? narazie jest 3:5

neistety w tej plycie nie da sie timingow recznie ustawiac :( szukalem w calym biosie :(

Jak sie nie daj ak sie da <_< - w Biosie Ctrl + F1 o ile mnie pamięć nie myli

Dzielnik daj 2 bo mniej sie nie da :rolleyes:

 

edit:

 

ktoś był szybszy ;)

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kocham was:) dziekuje za pomoc .na chwile obecna E2160 leci 9x 300

pamieci 5x5x5x15 vcore 1,25 FSB : DDRM 1:1

temp rdzeni 52 w stresie ( orthos )

 

teraz jesli bede chcial bardziej podkrecac bez zmiany napiecia to tylko fsb zmieniac bede...ale czy to nie wplynie na gorsza prace pamieci i zmiane timingow?

 

poniewaz czesc osob prosilo o dane z 3dmarkow i fps z gier przed i po OC to zobowiazuje sie jak tylko bede pewne pracy proca kolo 3,0 do przygotowania danych o roznicy w grach i 3dmarkach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci podkręcasz (automatycznie) razem z procesorem - nie da się tego uniknąć... i dobrze, przy takim niskim dzielniku jak obecnie robią dopiero 600MHz czyli mniej niż ich fabryczne taktowanie. Potem (jak ustalisz granicę proca) możesz pomyśleć o obniżeniu na 4-4-4-12.

Edytowane przez Dorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz czesc osob prosilo o dane z 3dmarkow i fps z gier przed i po OC to zobowiazuje sie jak tylko bede pewne pracy proca kolo 3,0 do przygotowania danych o roznicy w grach i 3dmarkach:)

trzymam za słowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to bzdury pokazuje cpu-z Gigabyte GA-P31-DS3L + 2160 i ciagle w programie mam mnoznik niby x6 ustawiony wiec wynik nonstop inny niz w realu ;]. Wiec roznie to bywa z programami. W coretemp akurat wszystko jest cacy wersja 0.9.5 beta. temp identyczne jak w everescie i takty realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to bzdury pokazuje cpu-z Gigabyte GA-P31-DS3L + 2160 i ciagle w programie mam mnoznik niby x6 ustawiony wiec wynik nonstop inny niz w realu ;]. Wiec roznie to bywa z programami. W coretemp akurat wszystko jest cacy wersja 0.9.5 beta. temp identyczne jak w everescie i takty realne.

mylisz sie bo core temp nie uwzglednia zmiany mnoznika kiedy proc jest w idlle z 9 na 6 w przypadku E4300(dlatego zawsze pokazuje maksymalne takty),co wlasnie poprawne wskazuje cpu-z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loo to ja mam krzywa czape strasznie ;( na v1.35 mam po 2,5h (orthos small) w TAT 73c:( i to z nawiewem jeszcze 120mm

 

a core temp 0.954 /73c

 

a core temp 0.94 /59c

 

proc to L2 - ktora temp jest prawdziwa?

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pare pytan ;)

 

1. Jakie napiecie ma defaultowo e2160?

2. Czy warto podnosic FSB na max mozliwosci i dac Ratio z pamiatkami 1:1, czy moze opuscic troche na procu i dac na przyklad 2:3?

 

Puscilem swojego proca 2,4GHz (box chlodzenie, nie chce katowac ;)) FSB 266MHz i 'wymusilem' napiecie 1.25V z Auto w biosie plyty (Asus P5B). Poluzowalem troche timingi ramu (z 4-4-4-12 na 5-5-5-15, gdyz w testach troche zmulalo 8O )

 

Oto screen:

Dołączona grafika

 

Co oznacza VID w Core Temp? CT pokazuje mi TJunction 85*C, mimo ze wg rewizji (M0) powinno byc 100, dlaczego tak jest? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręce od rana swojego e2160.

 

Do ok 3000mhz stabilnie bez zmiany napięcia (chyba nawet ciut obnizałem)

 

Teraz atakuję 3400, na mnozniku 8x, fsb 425, napięcie 1.45 - temperatury core w okolicach 45-48 stopni, temperatura procka 58-55 stopni (stress), ale przewaznie po 30min sie wysypuje, wiatrak działa na 85% obrotów (~2560rpm)

 

nie zmieniałem jeszcze napięcia na NB, ram chodzi w okolichach 840, a ze to 800 to raczej nie one wadzą.

 

no i teraz pytanie - dorzucic mu jescze napięcia? generalnie jak patrze w cpu-z podczas stressu to bierze ok 1.43-1.46V - zapas więc teoretycznie ma. dac mu papu, czy to juz granica proca?

 

jezeli dac papu - to po ile dodawac i do ilu, próbować podwyzszac napięcie na nb? no i przy jakich temperaturach dać sobie spokój?

 

Mnożnik zostawic na 8x, czy próbowac wrócic na 9x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nihuyah

 

1. rozne, wlasnie VID w Coretemp pokazuje jakie masz vcore,

2. im wiecej na pamieciach tym lepiej,

3. jakie masz pamieci i jak sie objawialo to zamulanie?

 

Mi CT 95.4 pokazuje Tjunction 100*C. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i teraz pytanie - dorzucic mu jescze napięcia? generalnie jak patrze w cpu-z podczas stressu to bierze ok 1.43-1.46V - zapas więc teoretycznie ma. dac mu papu, czy to juz granica proca?

 

jezeli dac papu - to po ile dodawac i do ilu, próbować podwyzszac napięcie na nb? no i przy jakich temperaturach dać sobie spokój?

 

Mnożnik zostawic na 8x, czy próbowac wrócic na 9x ?

spokojnie mozesz dac 1.55 na codzien i procowi nic nie bedzie ,tak chodzi u mnie na co dzien,staraj sie nie przekraczac 85 stopni w stresie(orthos)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...