Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

meeron ciapo co ty masz za CT. Ściągnij 0.96.1 !! Będzie dobrze vid pokazywał ;]

a mam ze 4 rozne CT, wszytskie pokazuja tak samo jak ten ze screenow wyzej :P

tego 0.96.1 oczywsicie tez sprawdzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi all,

 

dawno tu nie postowałem, a widzę że ludziska walczą. Także ja też chciałbym się skromnym wyniczkiem pochwalić. I powiem szczerze...mnie E2140 zachwyca:)

 

3600mhz 450x8 1:1 vcore 1,45 16M spi stable

Dołączona grafika

 

Trochę się nawalczyłem z tym. W 100% zgadzam się ze słowami sektora19, który pisze że E21xx powyżej 3,2ghz musi mieć dużo papu. Ja normalnie używam tego proca na 3ghz z napięciem 1,2 i tak mniej więcej przy zabawie powyżej 3g trzeba mu dołożyć do pieca.

 

Widzę też poważne dyskusje o temperaturze. Cóż u mnie jest jak widać miarę w porządku, idle 30pare, stress (na 3ghz) 48st. Zresztą co sie martwić, w razie co jest reset:). Sam także jak walczyłem o te 3,6g to musiałem otworzyć bude i podkręcić TT bo blueskrinował mi PC. Ten zabieg sprawił, że core temp zaczął zamiast 78 w stressie pokazywać 58st i już 16M przeszło jak widać. Niech mój wynik zachęci innych do walki. W sumie przy okazji obczaiłem dokładnie fsb wall jakie ma moje E2140. Wynik to 470, zatem całkiem przyzwoicie.

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie umiescilem wynik z s'n'm @ 3.5GHz, teraz jeszcze znalazłem screen z Pi32M i 3d01 :)

Dołączona grafika

No i max (póki co) 1M :)

Dołączona grafika

Jak bede miał troche czasu to się chetnie jeszcze pobawie w suicide screen i max Pi :)

Trochę się nawalczyłem z tym. W 100% zgadzam się ze słowami sektora19, który pisze że E21xx powyżej 3,2ghz musi mieć dużo papu. Ja normalnie używam tego proca na 3ghz z napięciem 1,2 i tak mniej więcej przy zabawie powyżej 3g trzeba mu dołożyć do pieca.

Potwierdzam, do 3.2GHz fajnie, pózniej juz niestety nie skaluje się tak ładnie z napięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Świder

 

fajne wyniczki, fajne vid, duże napięcie. Generalnie wątpie, że mój dałby radę myknąć 32M przy 3,6. Ale cieszę się bo znów poczułem ten dreszczyk emocji - wysypie się czy nie i znów kibicowałem własnemu pecetowi jak robił spi 16M:).

Kurde to nie fair, że pojechałeś moje 3,6 :). 1,55v w cpu-z to z biosu jest tyle samo? U mnie jak daję 1,4500 to cpu pokazuje o 0,025v więcej. Generalnie fajna zabawa jak na procki za dwie stówy:).

Tak się zastanawiam bo moje ramki jechały już na 1020mhz przy 5-5-4-15 na 2,3v a przy 3,6g jakoś łyknąć timingów ciaśniejszych niż te co na skrinie nie chcą:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój asus P5k zaniza napiecie na cpu i to sporo - około 0.1V w stressie - mierzone miernikiem :) Czyli przy zabawie @ ~3.7GHz ustawione w biosie bylo 1.65v jak dobrze pamietam.

Odziwo CpuZ bardzo dobrze odczytuje napiecie, które jest prawie identyczne jak to odczytywane miernikiem :)

 

Podsumowujac: przy 1.65v w biosie widziałem (real) 1.55v idle i około 1.52v stress - im wyższe vcore tym mobo bardziej zaniza napiecie. Może kiedyś zrobie sobie vdroopa ;)

 

EDIT:

Miałem 5 min wolnego... i wyglada na to, ze to moje ostanie słowo - 1.7v w biosie - 1.55v stress real, wiecej nie pójdzie :)

Dołączona grafika

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu więcej nie wyciśniesz?

Ale procek fajny, wall na 470 to już coś. I na niskim napięciu:)

Ile go max podgoniłeś?

Do 473 jeszcze winda wstanie ale zaraz zwis albo bs :) 470 SPi 1 i 16 przechodzi (nie sprawdzałem 32). Ciekawy jestem czy jakby na 470 do windy wejśc do dało by radę setFSB jakieś wyższe ustawic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to walka na BOXie zakończona - testy pod WC

 

3.1GHz i wszystko na auto (czyli napięcie stock :D ) nie licząc pamięci które lataja na 2,1V CL5

Dołączona grafika

 

3.2GHz = reset po ruszeniu z orthosem nawet przy +25mV i 2.15V na memkach - za to SPI 16M sie policzyło :wink:

Dołączona grafika

 

@Świder - ładnie - może się zbliżę do tego wyniku ;)

 

@Szczur3K ja u siebie max FSB badałem od początku w windzie przez SetFSB i na 460 zwis - ale może to była wina memców bo na stock to one tyle nie polatają - jeszcze to sprawdze zaraz (Edit: po ustawieniu w biosie FSB460 komp nie wstaje więc to nie wina RAMu bo ten miał już odpowiednie V)

 

Edit:

Na 3,2GHz Orthos już nie resetuje kompa ale sypie błędami - wyłączyłem EIST i C1E a napięcie dalej +25mV więc trzba dać więcej - jutro posprawdzam realne napięcia - dziś się mi nie chce szukać miernika

 

vCPU + 50mV i blisko godzinka w orthosie

Dołączona grafika

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo okolo 3 miliony razy mowione, ze jesli masz w bios wlaczone funkcje oszczedzania energii to mnoznik gdy procesor nie jest obciazony ustawia sie na x6, przy obciazeniu zwieksza sie znow...

 

 

A moze tak banowac nastepnego ktory zapyta o to?

Rozumiem raz, dwa, trzy ale to pytanie pada tak czesto, troche poszukac sie nie chce? ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie za procki, u mnie 3ghz leci na 1,45v i temp w stresie 65*C

Więcej nawet nie chce mi się sprawdzać z takim napięciem.

Hehe - ja tego procka to mam niechcący :lol2: - miał być E2140 ale że w sklepie sie ociągali z zamówieniem to za stracony czas w tej cenie mam tego pieruna :D A co do temp to wszystko zależy czym sie mierzy a że większość forum jedzie jednak na Core Temp 95.4 lub 96.1 to też takiego zapodałem - bo w 96.0 to też mam coś koło 60C :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, a mi przy 3 GHz (Stock V) orthos nie wywala błędu, tylko dokładnie co około 10 minut komp dostaje reseta... :/ Paweł666, ładna sztuka :D

Zwiększ odrobinę napięcie ;] Reset PC pod orthosem to oznaka niestabilności ;)

 

Hehe - ja tego procka to mam niechcący :lol2: - miał być E2140 ale że w sklepie sie ociągali z zamówieniem to za stracony czas w tej cenie mam tego pieruna :D A co do temp to wszystko zależy czym sie mierzy a że większość forum jedzie jednak na Core Temp 95.4 lub 96.1 to też takiego zapodałem - bo w 96.0 to też mam coś koło 60C :wink:

Co nie zmienia faktu, że masz zimnego cepa w stosunku do reszty [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - ja tego procka to mam niechcący :lol2: - miał być E2140 ale że w sklepie sie ociągali z zamówieniem to za stracony czas w tej cenie mam tego pieruna :D A co do temp to wszystko zależy czym sie mierzy a że większość forum jedzie jednak na Core Temp 95.4 lub 96.1 to też takiego zapodałem - bo w 96.0 to też mam coś koło 60C :wink:

Hyhy, też zapodałem z core temp 96.1, na core temp 96 mam 7x*C w stresie to już w ogóle masakra.

Ogólnie troche lipa że swojego wc nie moge nawet wykorzystać bo nawet po 11h orthosie woda nie jest ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Świder

 

nieźle:)....masz przyrost 1900mhz....ja 2000mhz:D:D:D...wybacz, nie mogłem się powstrzymać...szalone temperatury, szalone napięcie:). Widzę, że używasz setFSB. Czy tym się kręcił łatwiej? Czy Twój cpu wstanie zmieniając szynę w biosie i potem startując wingrozę? Gdzieś czytałem, że spod systemu zawsze można parę mhz podciągnąć, a z biosa to już nie wstanie. Czy jak piszesz, że 3,7g to max to znaczy, że stabilnie udało się zrobić 1M tylko, a np. 16M już próbki nie zrobi? Czy poprostu już Ci się nie chciało. Jak ktoś zaszpanuje skrinem wyższym niż moje 3,6g na e2140 to może jeszcze otworzę budę i coś powalczę:).

pozdrawiam

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello wszystkim, szukam rady - może pomożecie.

Sprzęt jak w sigu - na procku STG1, Sonic Tower, Fander120s, na NB qoltek, też STG-1. Dziś po moich bojach z E2160 muszę się do Was zwrócić z pytaniem, bo sam sobie na nie odpowiedzieć nie mogę.

Mianowicie ogólnie stabilność wyczerpuje się przy 3,5 Ghz, ale jest pewna dziwna rzecz - ładuje mu 1,55 Vcore, daje 3,80 Ghz i wywiesza się dokładnie w tym samym miejscu (ekran logowania). Wkońcu się wpieniłem wrzuciłem mu 440x8 - to samo. Co może być tego przyczyną ? (Przeskanowałem dziury FSB, FSB wall w procku itp. - przy 400 zaczyna wysyp i trwa do jakiś 407, no może 410.)

Da się jakoś to ominąć żeby nie łapał zwieszek ? To jest aż 300 Mhz różnicy, a sypie się w tym samym miejscu :/

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z moim zacząłem od napięcia w biosie 1,45V (tak dla pewności ;)) i jade :) narazie 3,3ghz zrobił i sie nie sypie po godzince orthosa i 3dmarkach. Troche jednak mnie niepokoi temperaturka "Temp1" w speedfanie - 69C po godzinie orthosa, proc 64C wiec luz :) Czy ten temp1 to temperatura NB? Mam się bać, czy jechać dalej bez obaw? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie max 3.65ghz. Nie wklejam jeszcze screena bo zmieniłem chłodzenie i jeszcze powalczę.

ale nie masz e2140:)....masz domyślnie 400mhz więcej i lajtowny mnożnik...już 370x10 daje Ci więcej...ale skrina chętnie zobaczę.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...