Skocz do zawartości
Miguel707

Co Kupić : Dx9, Dx10, Czy Zbierać Dalej Na C2d+dx10

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien dylemat. Otóż jak widać w sigu wydajność mojego kompa w najnowszych grach najlepsza nie jest. Jestem w trakcie zbierania na C2D+DX10 - mam teraz jakieś 500 zł (19 marca będzie z 700-800zł) i zamierzam zbierać jeszcze z rok (prawdopodobnie 19 marca - urodziny) i po tym roku w zależności od okoliczności będzie jakieś 1500-2000 zł. No więc lepiej jest kupić powiedzmy Palita Sonic 7600GS Sonic i zbierać dalej (tyle że zbieranie się przedłuży), czy poczekać do kwietnia na 8300/8600 i kupić takową i zbierać dalej (albo zbieranie się przedłuży, albo będzie trwało tyle samo, tyle, że będzie bez wymiany grafy - w kompie dalej będzie 8300/8600), czy może posiedzieć jeszcze rok na obecnym sprzęcie (spadną ceny i będę mógł sobie kupić lepszą grafę niż w kwietniu)? Czy granie na obecnym sprzęcie przez ten rok nie będzie udręką ? Co mi doradzacie ?

 

Ja doradzam zainwestować w siebie a nie w to pudło zwane komputerem. Bierzesz udziałw wyścigu szczurów z główną nagrodą pt "przegrane życie".

Masz komputer który jest naprawde wydajny a sie moge założyć że niewykorzystujesz jego mocy nawet w 20%.

Zbieranie kasy na jakiś cel jest słuszne ale jak już bedziesz miał tą kwote to sie mocno zastanów na co to wydasz.

 

Ja proponuje odkładać dalej np. na studia żeby niejechać na garbie rodziców.

Równie dobrze jak już bedziesz miał ze 2.000 mozna pomyśleć o zainwestowaniu w jakiś fundusz inwestycyjny.

 

Jak dalej bedziesz chciał wywalić tą kasena komputer to jeszcze ostatnia deska ratunku ...spojrzyj na alegro ile te super wydajne podzespoły sa warte po 5-8 latach i sie jeszcze raz zastanów

 

Na dzień dzisiejszy opłaca sie myśleć o kompie na bazie pentium 3 B-) za 800Mhz 25zł to rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostane znowu pewnie zjechany ze z konsolą wyskakuję ale co mi tam ;)

Więc jeśli lubisz GRAĆ to może pozbieraj na Xboxa 360 ew. PS3 jak już będzie i stanieje??

 

Ja w zeszłym roku (a w tym juz tak totalnie) wyskoczyłem juz na dobre jak to mój przedmówca mówi z tego "wyścigu szczurów". Wkładanie co roku kasy aby jeszcze jedna gierka poszła w max detalach a nie medium to przegięcie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostane znowu pewnie zjechany ze z konsolą wyskakuję ale co mi tam ;)

Więc jeśli lubisz GRAĆ to może pozbieraj na Xboxa 360 ew. PS3 jak już będzie i stanieje??

 

Ja w zeszłym roku (a w tym juz tak totalnie) wyskoczyłem juz na dobre jak to mój przedmówca mówi z tego "wyścigu szczurów". Wkładanie co roku kasy aby jeszcze jedna gierka poszła w max detalach a nie medium to przegięcie :?

Tia bo lepiej placic za nowe gry na konsole po 200 zeta zamiast 100 za gry na peceta :D

 

PS. Najbardziej mi sie podoba ten dowcip z wydajnym komputerem i kupowaniem PIII :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

Powiedzial koles co ma kompa za kilka tysiecy. A ty czemu swojego sprzedajesz? chcesz sie pozbyc?

Co do autora tematu jesli gra, to jego komp nie jest wydajny jak to sugerujesz, no chyba ze w 800x600 wiekszosc OFF opcji. Jego kasa jego sprawa i tyle. Wole wydac kilkaset zlotych na rok na kompa, niz to przepic, przecpac lub przepuscic na dziwki. Jedni zbieraja znaczki, inni choduja rybki ( znaczek za 400zl rybka za 100zl) i tyle. Kazdy ma jakies hobby.

Ps. przyznalbym ci racje gdyby koles wymienial M2 na C2d i mial 7900gs na pokladzie (znam takiego typa co sprzedal taki sprzet i kupic c2d i 8800gts to juz GLUPOTA). A samo pakowanie w kompa jesli kontrolowane nie jest szkodliwe i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka : zachciało mi się zmiany podzespołów, bo gra Test Drive Unlimited chodzi mi słabo nawet na 640x480, a bardzo mi się spodobała. Inne rozwiązanie podsunął mi informatyk z pracy taty. Powiedział on, że można zmienic samą kartę graficzną np. właśnie na tą Palit Sonic 7600GS za ~350 zł, bo różnica między samą grafą, a wszystkim innym będzie niewielka (powiedział, że proc jest narazie wystarczający, a na tych ramach jakoś uda się przesiedzieć). Co o tym myślicie ?

 

 

@JoTgiE

Jakoś z grami to on sobie nie radzi, a sam masz o wieeeele lepszy komp, choć do tempa spadku cen części, to masz rację.

 

@lukk_ i Michaelius

Co do konsoli to już jedną mam - Play Station 2, a wcześniej miałem PSX, ale gry rzeczywiście na konsolach są droższe, a poza tym lukk_, ty mówisz żeby gra chodziła na max, a nie na medium, za to u mnie TDU ledwo co chodzi na LOW.

 

@HeatheN

Zgadzam się z tobą w 100%

 

Podsumowując : może w tym wypadku wystarczy zmienić grafę na Palit Sonic 7600GS i dopiero wtedy, kiedy komp będzie za słaby zmieniać wszystko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia bo lepiej placic za nowe gry na konsole po 200 zeta zamiast 100 za gry na peceta :D

 

PS. Najbardziej mi sie podoba ten dowcip z wydajnym komputerem i kupowaniem PIII :D

Nie no lepiej pakować tą różnicę w kasie w części co roku i się jeszcze modlić czy aby uciągnie w danej rozdziałce i detalach :damage_wall:

A po drugie kto Ci każe kupować od razu nowości za 200 zeta? Ja kupiłem już pare gierek w naprawde niezłych cenach. Najdroższe było Gears Of War za 150 zł. Carbon 79 zeta, Ninety Nine Nights 99 itd. itp. Gierki na konsole mozna naprawde wyrwać tanio na allegro, a uzywki to juz w ogóle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując : może w tym wypadku wystarczy zmienić grafę na Palit Sonic 7600GS i dopiero wtedy, kiedy komp będzie za słaby zmieniać wszystko ?

Możliwe, ale możliwe że będzie dyskiem mielić, to zmienisz te 3 moduły ddr266 na jeden ddr400 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, że teraz kupię grafę, ale czy lepiej brać teraz Palita 7600GS Sonic 256Mb, czy później 8300? Jeżeli lepiej 7600, to gdzie mogę kupić go najtaniej i w sprawdzonym sklepie ?

Jeżeli coś będzie się mulić, to najwyżej kupię 1Gb DDR 400Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując : może w tym wypadku wystarczy zmienić grafę na Palit Sonic 7600GS i dopiero wtedy, kiedy komp będzie za słaby zmieniać wszystko ?

Przeciez ci to napisalem 2 tygodnie temu ,zebys bral tego palita i pozniej polowal na reszte czesci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Palita nigdzie nie ma ( poza allegro), sam chciałem go kupić, dzwoniłem po chyba wszystkich sklepach internetowych z kompami i nigdzie nie mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, cze jeśli wyjdą gry pod Dx10, to czy będą działać na kartach nieobsługujących tego standardu?

Tak ale bez efektów dx10 [; Edytowane przez eQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To luz. Najlepszym wyborem w tej chwili jest 7900GS, bo gdzieś czytałem ze nowe 8xxx mają mieć tylko 128-bitową szynę pamięci, a nie jak zapowiadano 256, więc raczej 7900gs będzie się dalej opłacało kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinienem odświeżyć temat. Kupiłem właśnie tego Palita, podkręciłem i niby jest ok. Tylko jedno mnie niepokoi. W TDU na swoim kompie mogę grać w 1024x768 detale low bez aa i itp. Myślałem, że wszystko gra, ale niedawno zobaczyłem u jednego z forumowiczów, że na swojej 7600GS w TDU gra 1024x768 detale high z aa i itp na max. No i jest pytanie. Czy jakaś część kompa może powodować gorszą wydajność ? Może właśnie proc jest za słaby lub ramy ? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało ramu no i proc już też leciwy, radze sprzedać te ramy co masz dołozyc troche i kupić 1GB w jednej kosci, i proca postarac sie bardziej podkrecic. Wiem że planujesz przesiadke na C2D i już cos tam zbierasz ale jak sprzedaż swoje ramy te 130zł powinienes dostac niewiele dokladajac kupisz 1GB.

 

Ja niedawno miałem P4 3Ghz 1GB DDR i TDU na moim galaxy wykreconym na 600/1600 latalo na 1024-768 aax4 anizo x16 detale hight i grało się komfortowo (no czasami przycina ale to u kazdego tak jest, ta gra tak ma) 25-34fps czasami 40-50fps, teraz tez tak jest :)

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TDU to myślę, że ogranicza Cię bardziej ilość pamięci... Wogóle ta gra jest dziwna... odpaliłem u siebie i widzę, że nie ma praktycznie różnicy między różnymi ustawieniami, mogli by dać trochę więcej opcji do konfiguracji :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą rozdziałką i detalami, to chyba chodziło o Ciebie :) Co do OC proca, to więcej już się chyba nie da - mobo jest kapryśne lub coś innego - z biosu, to HTT215 nie odpala, tylko z windy za pomocą EasyTune 5 idzie na te 2,1Ghz. Co do ramu, to opłaca się jeszcze kupować DDR ? Takie najtańsze (Kingston/GoodRam) można dostać za ~220zł i z tego co słyszałem, to Goodramy mogą mieć problem z moim Gigabytem (niech ktoś rozwieje moje wątpliwości). Kurczę gdyby byłoby to 939 zamiast 754, to kupiłbym po prostu SanDiego i 1Gb Ramu, ale to jest s.754... Jako winowajcę obstawiam proc lub ram. Możliwe, że to Ram, bo poprzednio miałeś P4 3Ghz, a mój powinien mieć oznaczenie coś koło 3300+, więc jest nawet lepszy. Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą rozdziałką i detalami, to chyba chodziło o Ciebie :) Co do OC proca, to więcej już się chyba nie da - mobo jest kapryśne lub coś innego - z biosu, to HTT215 nie odpala, tylko z windy za pomocą EasyTune 5 idzie na te 2,1Ghz. Co do ramu, to opłaca się jeszcze kupować DDR ? Takie najtańsze (Kingston/GoodRam) można dostać za ~220zł i z tego co słyszałem, to Goodramy mogą mieć problem z moim Gigabytem (niech ktoś rozwieje moje wątpliwości). Kurczę gdyby byłoby to 939 zamiast 754, to kupiłbym po prostu SanDiego i 1Gb Ramu, ale to jest s.754... Jako winowajcę obstawiam proc lub ram. Możliwe, że to Ram, bo poprzednio miałeś P4 3Ghz, a mój powinien mieć oznaczenie coś koło 3300+, więc jest nawet lepszy. Co o tym sądzicie ?

A może nie przesiadaj sie na C2D tylko na AM2? wyjdzie taniej i też masz nową świeżą platformę, może i mniej wydajną ale zawsze coś, ile już masz uzbierane?? Z tego co widze na allegro to za proca,memki i płyte dostaniesz mniej wiecej tyle:

 

proc 90zł

 

płyta 130zł

 

pamieci 130zł

 

czyli masz te powiedzmy 350-360zł i teraz w zalezności ile masz uzbierane mozna by cos sklecic na AM2.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sprzedaży grafy będę miał z 550 - 600 zł. Tylko jeden czynnik stoi na przeszkodzie w modernizacji. I to czynnik ludzki. A mianowicie .... mój ojciec. Zawsze jeśli chodzi o wydatki na kompa - jest udręka. On ma swoje argumenty, że te wydatki są bezsensowne, kompa modernizowałem niedawno (grudzień 2005), że wymieniłem zasilacz i hdd (a niedawno grafę), a on nie odczuje żadnej różnicy (z neta jedynie korzysta) i że kasę lepiej wydać na obóz na wakacje(a raczej wszystko, byle nie związane z kompem). Już miałem wcześniej modernizować kompa (X2 3600+, KN9, 1Gb 667, a po sprzedaży starych części grafa), jednak informatycy z jego pracy powiedzieli, żeby najpierw wymienić grafę i to starczy(poprosił ich pewnie o to, czy da się taniej). Ponoć są tam gracze (tak mi ojciec mówił) i że im włosy stawały dęba na konfig mojego kompa (ta jasne) i że mówią, że mam super mocny komp i do gier wystarczy (ta - ciekawe w co grają).

 

No więc proszę o pomoc. Przedstawcie jakieś argumenty na moją kożyść :(

 

PS. Zagroził mi, że jak będę kupować po kryjomu i on się dowie, to odetnie mi "źródełko".

PS2. Udalo mi się odpalić TDU z AA 4x i jest ok. Detale dalej są na Low - jak się włączy High, to są przycięcia.

Edytowane przez miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do TDU każdy w sumie ma przyciecia ta gra tak ma, zobacz frapsem ile masz fps.

 

Co do twojego ojca to miałem dokładnie tak samo!!! jak miałem juz cos kupować do kompa to była tylko dyskusja a po co, przeciez niedawno cos zmieniales, szkoda kasy, to jest chore co ci sie okienka beda otwierac 1s szybciej itp... Ale teraz mam 18lat i juz nic nie gada, powiedzial tylko ''twoje pieniadze rob co chcesz...'' i mam luzz :) Powiedz ojcu zeby nie sluchal kolegow bo sie nie znaja itp ty wiesz jak jest najlepiej bo w tym siedzisz itp :)

 

A koledzy z pracy pewnie graja w gry z przed 5lat i gadaja swoje, kiedys chcialem sobie sam zlozyc kompa, to nie bo kolega z pracy fatra mial zlozyc no i zlozyl, kupil plyte z pci-e a do tego radka 9600pro :mur: i czekalem na kompa kilka dni dłużej bo podobno karta mu sie spaliła :lol2: potem zadzwonil ze ma radka x600pro i ze jest lepszy od 9600pro ktory mu sie spalil :lol2: N/C ale fater mądry byl kolega sie zna i ci złoży... tak tak jasiu...

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie bardzo trudno przekonać ojca, że jego koledzy z pracy się nie znają, bo tam w pracy montują super-hiper szybkie bazy danych. I teraz jak mówie, że się nie znają, to mówi, że gdyby się nie znali, to by tego nie robili. BTW, to jeden z tych informatyków jest fanem Pentium 4 i Celeronów :mur: - są one bardzo dobre, blablabla, a Celeron do prac biurowych się świetnie nadaje :mur: . Najgorzej, że pieniądze są moje (zbieram je sam, oszczedzam, odkładam itp) i zawsze jest jakiś problem. Trochę czasu jest do tych 18lat....

 

Zna ktoś może metodę na to, abym mógł zrobić sobie upgrade bez wiedzy starych ? A może zna ktoś mocne argumenty (ale takie, aby dało się przekonać człowieka, który na kompach się nie zna) ? Proszę pomóżcie ....

Edytowane przez miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymać się i poczekać na to, co zaoferuje ATI/AMD. Chyba, że masz za dużo gotówki i lubisz ją marnotrawić. Ja bym poczekał.

 

Zna ktoś może metodę na to, abym mógł zrobić sobie upgrade bez wiedzy starych ? A może zna ktoś mocne argumenty (ale takie, aby dało się przekonać człowieka, który na kompach się nie zna) ? Proszę pomóżcie ....

Z rodzicem, który nie ma pojęcia i uparcie przekonuje do swego imho rozmawiać można, ale tylko nerwy sobie można zepsuć. Bez wiedzy mojego taty kupiłem cpu, grafę, mobo, wcześniej miałem Athlona xp 2600+, FX 5600, Asus'a A7N8X-X. Ofkoz skoro tata na kompach się nie zna, to co to za problem kupić coś, skampić w bezpieczne miejsce, a potem po cichaczu złożyć. Ja tak zrobiłem ;). Jak mi ma ktoś wypominać ile dałem za x, że dużo itp, to lepiej zrobić coś cichaczem i po problemie.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia bo lepiej placic za nowe gry na konsole po 200 zeta zamiast 100 za gry na peceta :D

Wejdz moze na Allegro do dzialu "gry na X360" i zobacz, jakie sa ceny, a potem pisz takie bajeczki o grach za 200zl :mur:

Gry >150zl to niewielki odsetek calej oferty, z reguly dosc szybko po premierze mozna wychaczyc gry w dobrej cenie.

A wrazenia audiowizualne na dzien dzisiejszy sa rewelacyjne - wiem z autopsji.

 

A kolege JoTgiE to do topicu smiechu :P Swoja droga, przypomnial mi topic o szlifowaniu garba :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niech ci bedzie 120-200 za wiekszosc zapakowanych w folie gier na x360 na peceta wiekszosc 80-120. Co i tak nie zmienia faktu , ze gry na pcta sa tansze.

 

I jak zechce miec wiekszy dysk to nie musze za to microsoftowi 180$ placic (za 120 GB) o drobnostkach w stylu placenie za granie online nie wspominajac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

Wejdz moze na Allegro do dzialu "gry na X360" i zobacz, jakie sa ceny, a potem pisz takie bajeczki o grach za 200zl :mur:

Gry >150zl to niewielki odsetek calej oferty, z reguly dosc szybko po premierze mozna wychaczyc gry w dobrej cenie.

A wrazenia audiowizualne na dzien dzisiejszy sa rewelacyjne - wiem z autopsji.

 

A kolege JoTgiE to do topicu smiechu :P Swoja droga, przypomnial mi topic o szlifowaniu garba :lol2:

Moderator odkopuje takie stare i beznadziejne posty? Tutaj powinieneś zrobić sprzątanie Luk wjechał jak łysy grzywą o kant stołu z kupnem konsoli reszta podchwyciła i mamy ładny OT... nieładnie

 

@miguel707

Co do TDU to lepiej poczekaj na patche bo ta gra to duża wpadka jeśli chodzi o optymalizację i jakość wykonania. Ramu też masz chyba mniej niż gra wykorzystuje.

 

Co do sposobu to pyta się Ciebie ktoś o wiek w sklepie? I czy rodzicie wiedzą jak wygląda karta graficzna o ile najpierw zajrzą do komputera?

 

Przesiadka na C2D to lepiej poczekać na nową serię tanich procesorów intela i nowe AMD przy okazji. Teraz taki AMDX2 to chyba jedyne na co Cię było by stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Oczywiście o wiek nikt mnie w sklepie nie pyta (BTW mowią per pan) jednak u mnie w Białymstoku nie ma wielu dobrych sklepów komputerowych. Jest jakiś tam Simmtech (www.skleppc.pl) i Komputronik, a więcej jest tych mniejszych i zwykle droższych (o tym możecie się przekonać wchodząc na stronę typu www.bialystokonline.pl ) A właśnie chodziło mi też o sprzedaż wysyłkową np. za pobraniem. Kogoś bym namówił do konspiracji i tam odebrał przesyłkę :) Ze złożeniem nie było by problemu (no chyba, że zaczeli by się dopytywać). To, że teraz stać by mnie było jedynie na porządne X2, to prawda. Taki X2 3600+ 65nm + Abit KN9 + 1Gb A-Data 667 wyczyściły by mnie z funduszy, a rodzice pewnie by to zauważyli i byłby problem. No jest już sposób na kupno w sklepie na miejscu, a jak ze sprzedażą wysyłkową ?

 

PS. Już jedną konsolę mam - PS2 - no i myślę, że konsole mają/będą miały słabszą moc obliczeniową niż obecne/późniejsze komputery, jednak gry na konsole są o wiele lepiej zoptymalizowane. No i na PC jest o wiele więcej możliwości konfiguracji, wgrywania dodatków, patchy, modów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...