Skocz do zawartości
Miguel707

Co Kupić : Dx9, Dx10, Czy Zbierać Dalej Na C2d+dx10

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien dylemat. Otóż jak widać w sigu wydajność mojego kompa w najnowszych grach najlepsza nie jest. Jestem w trakcie zbierania na C2D+DX10 - mam teraz jakieś 500 zł (19 marca będzie z 700-800zł) i zamierzam zbierać jeszcze z rok (prawdopodobnie 19 marca - urodziny) i po tym roku w zależności od okoliczności będzie jakieś 1500-2000 zł. No więc lepiej jest kupić powiedzmy Palita Sonic 7600GS Sonic i zbierać dalej (tyle że zbieranie się przedłuży), czy poczekać do kwietnia na 8300/8600 i kupić takową i zbierać dalej (albo zbieranie się przedłuży, albo będzie trwało tyle samo, tyle, że będzie bez wymiany grafy - w kompie dalej będzie 8300/8600), czy może posiedzieć jeszcze rok na obecnym sprzęcie (spadną ceny i będę mógł sobie kupić lepszą grafę niż w kwietniu)? Czy granie na obecnym sprzęcie przez ten rok nie będzie udręką ? Co mi doradzacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzenie lepszej grafy niewiele pomoże.

Ogranicza Cię ilość pamięci i procesor.

Niestety nowe gry wymagają dobrego proca i minimum 1GB RAM.

IHMO nie warto inwestować w tego kompa.

Może zmień na początek Płytę , proca i RAM - a doipiero później pomyśl o kupieniu nowej grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzenie lepszej grafy niewiele pomoże.

Ogranicza Cię ilość pamięci i procesor.

Niestety nowe gry wymagają dobrego proca i minimum 1GB RAM.

IHMO nie warto inwestować w tego kompa.

Może zmień na początek Płytę , proca i RAM - a doipiero później pomyśl o kupieniu nowej grafy.

ee od razu nie warto...

 

wsadz mocniejsza grafe, dorzuc pamieci, ewentualnie jakiegos athlona upoluj i poki co starczy. poczekasz z rok i znowu zmienisz, a podsumowujac i tak lepiej na tym wyjdziesz (kasa jaka wsadzisz, bedzie prownywalna, czy teraz wysuplasz na cos high-end, czy dwa razy cos z sredniej polki) i ten mid end, bedzie porownywalny za rok z tym, co teraz jest hajendem...

 

twoja kasa, rob jak uwazasz... chcac byx orygnialnym wzialbym cos z dx11 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marcu lub kwietniu będę miał wystarczającą ilość funduszy, na przesiadkę na AM2 z procesorem dwurdzeniowym :

 

AMD Athlon64 X2 3800+@5400+ selekt OEM - 410 zł -do tego proca pasuje cooler od AMD Box s.754?

AMD Athlon64 X2 3600+ BOX - 360 zł

Biostar NF4U AM2G - 211 zł

Apacer 1GB CL5 DDR II PC 800 - 270 zł - później dokupię drugą kość

 

Koszty może obniżyć zmiana procka na X2 3600+ BOX

 

RAZEM : 891 zł - z selekt X2 3800+ 841 zł - z X2 3600+

 

Wtedy 19 marca nast. roku zostanie mi z 700 zł (lub z 500 zł w grudniu na święta) na grafę na DX10, jeżeli dokupię jeszcze w międzyczasie drugą kostkę RAM. Czy sądzicie, że to lepsze rozwiązanie niż długie zbieranie na C2D+DX10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy 19 marca nast. roku zostanie mi z 700 zł (lub z 500 zł w grudniu na święta) na grafę na DX10, jeżeli dokupię jeszcze w międzyczasie drugą kostkę RAM. Czy sądzicie, że to lepsze rozwiązanie niż długie zbieranie na C2D+DX10 ?

To dlugie moze sie raptem skrocic gdy wszyscy producenci wypuszcza karty DX10 a C2Q zajmie miejsce C2D ktorego ceny poleca raptownie w dol, no moze nie az tak raptownie bo 450PLN za E4300 to i tak nieduzo w/g mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zbierac mozna do smierci.

Wydajnosc proca moze nie jest wybitna , ale spokojnie starczy na razie.

 

Masz plyte na pci-express wiec zmiana grafy jest bezproblemowa.

Ja bym bral tego 7600gs teraz nie czekajac do kwietnia:

1) to jakies poltora miesiaca czekania zanim bedzie premiera i zanim pierwsze egzemplarze dojada do naszego zascianka.

2) jak juz dojada to cena bedzie malo atrakcyjna bo w poczatkowym okresie sprzedawcy beda chcieli jak najwiecej wycisnac za nowosc

3) nie wiemy o ile te super karty graficzne beda wydajniejsze.

 

Pozniej mozesz spokojnie polowac na okazyjne am2 i jakiegos athlona.

 

Jesli wymienisz procek teraz to g.. ci to da bo sobie szybciej worda wczytasz a gry beda dalej chodzic w jakichs tragicznych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc File i Piter6576 mówią, żeby zbierać spokojnie, bo sytuacja z cenami może się zmienić, zaś Michaelius mówi, żeby nie czekać na budżetówki 8300/8600, kupić 7600GS i polować na am2 (wtedy polowałbym już na X2 AM2, a może jak nazbieram więcej, to C2D jakieś się trafi :) ?). Nie wiem na co się zdecydować. Czy ramy nie będą zbyt mocno przymulać 7600GS ? Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Czekaj, wkrótce obniżki Intela, grafy na DX10, nie warto teraz kupować ;) .

konkretnie kiedy beda te obnizku u Intela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc lepiej jest kupić powiedzmy Palita Sonic 7600GS Sonic i zbierać dalej (tyle że zbieranie się przedłuży), czy poczekać do kwietnia na 8300/8600 i kupić takową i zbierać dalej

Teraz 7600GS.

 

Co do ramów, to one wszystko psują. Nie dość, że tylko 640MB, to jeszcze 266Mhz i w dodatku wszystkie sloty zajęte. Przy obecnych cenach pamięci sprzedałbym te 3 kostki i kupił 1x1024. Na jednym module 400Mhz to i procesor wyżej pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkretnie kiedy beda te obnizku u Intela?

14 kwietnia+ tydzien/dwa az obnizka dotrze do Polski.

Wiec jak chcesz to mozesz poczekac do maja i zobaczyc jak to wyglada (chociaz pewnie wtedy beda kolejne obnizki na horyzoncie :)

 

Natomiast liczac wariant optymistyczny+sprzedaz starych gratow komus innemu powinienes byc w stanie zmodernizowac calosc.

 

Bo tak:

a)7600gs od palita ok 340 zeta (co mozesz zrobic od razu nawet nie czekajac do 18.III)

b)1GB pamieci ddr2 ok 250-260

c)plyta glowna pod am2 w stylu abita kn9 czy biostara Tforce 250-270 zeta

d)hmm do tego najlepszy bylby x2 3600+ za 330-340 zeta , ale wtedy wychodzi ciut ponizej 1200, a 400 chyba nie uda sie wziac za stary sprzet, wiec procesor musialby byc jakis jednordzeniowiec, a te mozna wyrwac lekko uzywane ponizej 200 zeta.

 

Ewentualnie jakies mobo na 945 do intela + celeron.

 

W kazdym razie czekanie 2 miesiace jest jeszcze akceptowalne, czekanie rok - odpada chyba ze ktos chce potrenowac medytacje przed wstapieniem do klasztoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdecydowany odzew :) No więc mówicie, żeby bez zastanowienia brać Palita Sonic 7600GS i to już teraz. Może jednak poczekam do 19 marca i zrobię tak :

 

Będzie 800 zł :

 

Abit KN9 - 290 zł na miejscu

Apacer 1Gb 800Mhz 270 zł+20 zł przesyłka = 290 zł

Wyczaję jakieś Athlonka na Allegro ~200 zł + 20 zł przesyłka = 220 zł

 

I będzie 0 :)

 

I sprzedam wtedy mobo+proc+ram(300zł), wysłupię gdzieś 50zł i za to kupię Palita 7600GS :). Chcę to zrobić w takiej kolejności, bo nie będzie potrzebny wtedy komp tymczasowy.

Co o tym myślicie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylematy :

 

1. Czy brać mobo : Abit KN9 - 290 zł, czy ASUS M2N4-SLI - 304 zł ?

2. Jakie brać ramy - tak do ceny Apacerów, które podałem ?

 

Między 7600GS, a GT jest 80 zł różnicy, a za tyle to lepszy jest Galaxy 7600GS 256Mb 1.4ns Zalman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu poczekal bym spokojnie az nazbierasz na tego C2D :)

Nie olpaca sie teraz moim zdaniem kupowac sprzety tego pokroju, lepiej poczekac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz to już jestem w kompletnej rozterce. Chciałbym mieć wydajniejszego kompa, ale też nie chcę wywalić kasy w błoto. Z jednej strony głosy, żeby już teraz brać AM2 i taniego athlona i zbierać na dwurdzeniówkę na AM2 i porządne DX10 (jest to chyba przyszłościowa platforma). Z drugiej strony zaś jest sugestia, aby zbierac spokojnie przez ten rok, co zamierzałem i wtedy kupić C2D+DX10. Będzie się jakoś grało na moim konfigu przez ten nadchodzący rok ? Bo jak spokojnie będzie można grać, to lepiej spokojnie zbierać, ale jak ten rok przyniesie bardzo wymagające gry, to nie wiem, czy ten komp może nie być za słaby (może poprostu nie będę kupował w tym roku nowych gier-mam ich troche do przejścia, a poza tym mam jeszcze prenumeratę CD-ACTION :)). Co mam zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Na tym X600 to w nowe gry np TDU, Stalker itp już raczej sobie nie pograsz tzn Low itp ale co to za granie :-| Na twoim miejscu brałbym AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle , ze pomysl z kupnem teraz plyty+proca+pamieci i karty graficznej po sprzedazy ramu jest dobry i lepszy od tego planu co przedstawilem :) I ma te zalete , ze zanim kupisz grafike to powinna juz byc premiera kart z serii 8300/8600 wiec bedzie wiadamo czy warto w nie wchodzic.

 

Co do kompa to on jest moim zdaniem za slaby na gry sprzed roku (oblivion, Homm 5) a te co wyjda teraz raczej mniej wymagajace nie beda.

 

Czy jak kupisz teraz am2 to nie bedzie za slaby - no coz jesli planujesz brac 8800gtx to napewno , natomiast przy karcie pokroju 7600 to watpie zebys odczul przyrost wydajnosc miedzy atkiem na 2.6-2.7 Ghz a core2 na 3 Ghz.

 

No i am2 3000/3200 masz za jakies 175+przesylka z allegro wedlug tych aukcji co sie dzisiaj skonczyly core2 nawet po obnizce e4300 bedzie kosztowal kolo 400-450 zeta , a te tansze dwurdzeniowki e21xx ponizej 320-330 nie zejda. Wiec jest to jakies 150 zeta ktore mozesz zainwestowac w lepsza karte graficzna.

 

Acha mozliwy jest jeszcze alternatywny wariant:

pentium 631 cedar mill - 275

http://www.znak.pl/index.php?cid=320&s...+631+FSB800+BOX

albo celeron cedar mill ok 200

http://www.znak.pl/index.php?cid=320&s...200+352+775+BOX

 

biostar tforce na 945 (ewentualnie jakis gigus czy asus byle z obsluga core2) 280

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...=s775BioTfo945P

 

Jakies pamieci np good ramy 667 - 260 pln

http://www.znak.pl/index.php?cid=305&s...R2dual512667Goo

 

razem jakies 815+przesylka

 

Natomiast plyta to niewiadoma na ile pojdzie i czy nie bedzie cie poznij ograniczac jak zmienisz na core2 bo lepsza to 400 minimum.

 

Ech ale zaraz pewnie znajda sie kultysci czekania ktorzy ci powiedza , ze dla kupna core2 warto siedziec i 2 lata na comodorze 64 z magnetofonem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz to już jestem w kompletnej rozterce. Chciałbym mieć wydajniejszego kompa, ale też nie chcę wywalić kasy w błoto. Z jednej strony głosy, żeby już teraz brać AM2 i taniego athlona i zbierać na dwurdzeniówkę na AM2 i porządne DX10 (jest to chyba przyszłościowa platforma). Z drugiej strony zaś jest sugestia, aby zbierac spokojnie przez ten rok, co zamierzałem i wtedy kupić C2D+DX10. Będzie się jakoś grało na moim konfigu przez ten nadchodzący rok ? Bo jak spokojnie będzie można grać, to lepiej spokojnie zbierać, ale jak ten rok przyniesie bardzo wymagające gry, to nie wiem, czy ten komp może nie być za słaby (może poprostu nie będę kupował w tym roku nowych gier-mam ich troche do przejścia, a poza tym mam jeszcze prenumeratę CD-ACTION :)). Co mam zrobić ?

Nie samymi grami człowiek (komputer) żyje . Najpierw się zapytaj siebie do czego ten komp tak naprawde będzie służył. Jak rzeczywiście do gier to rzeczywiście kup 8300 by grać na Dx 10 w przyszłości, Procek Core 2 Duo (POLECAM!!), No i lepiej zaopatrzyć się z Ram 2x1 GB. No i lepiej wtedy dokupić lepszy zasilacz

 

Co do CD Actiona daj spokój sobie z prenumeratą zaoszczędzisz kase a na http://www.gry-online.pl masz te same informacje jak Ci kiedyś pisałem B-)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie samymi grami człowiek (komputer) żyje . Najpierw się zapytaj siebie do czego ten komp tak naprawde będzie służył. Jak rzeczywiście do gier to rzeczywiście kup 8300 by grać na Dx 10 w przyszłości, Procek Core 2 Duo (POLECAM!!), No i lepiej zaopatrzyć się z Ram 2x1 GB. No i lepiej wtedy dokupić lepszy zasilacz

Jeszcze podaj adres tego banku ktory ma okrasc ,zeby to wszystko kupic co mu polecasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem jednak, że będę zbierał dalej do momentu, gdy nie będę mógł normalnie grać na swoim kompie. Nowych gier ostatnio nie kupuję (no z paroma wyjątkami np. PES6, a niedługo będzie TDU), bo mam dużo starszych gier do przejścia (np. Enter The Matrix), a w nie mogę grać w normalnych rozdzielczościach i detalach. No i jeszcze jest inne stałe źródło gier - CD-ACTION. W gry, które tam dają mogę grać "po ludzku". Jeśli nie będę już mógł normalnie grać - zapytam co kupić jeszcze raz - wtedy już nie będzie takich sztywnych ograniczeń finansowych :) Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc sytuacja trochę się zmieniła. Już nie mogę grać normalnie na swoim kompie :). Mianowicie zamierzałem, iż zmodernizuję kompa, gdy trafi się taka gra, w którą nie będzie można komfortowo grać nawet przy 640x480. No i właśnie taka się trafiła : TDU. Chodzi mi on na 640x480 LOW detail i jest 15-25fps. Będę miał 19 marca ~800 zł, więc myślałem o wymianie proc+mobo+ram, a za tyle ile sprzedam stare części kupię grafę. Możecie podać swoje propozycje zestawów ? Ja podam swoje :) :

 

AMD :

 

Athlon z Allegro - do 250 zł

Abit KN9 - 255 zł

GOODRAM DDR2 1024MB PC800 - 271 zł

 

A za to co sie sprzeda - grafa (Palit Sonic 7600GS lub GF 8300).

 

 

AMD 2 :

 

AMD Athlon X2 3600+ Windsor (kiedy będzie Brisbane ?) - 339 zł

Biostar NF4U AM2G - 203 zł

GOODRAM DDR2 1024MB PC800 - 271 zł

 

A za to co sie sprzeda - grafa (Palit Sonic 7600GS lub GF 8300).

 

1. Nie udało mi się złożyć opłacalnego zestawu pod 775 - wychodził zestaw z Celeronem D (a fuj!)

2. Czy Biostar z drugiego zestawu jest dobry do OC (bo tańszy i wtedy X2 można brać).

3. Czy dobrałem odpowiednie Ramy za tą cenę ? Czy jest coś leszego ?

4. Lepiej brać taniego Athlona i Abita KN9, czy X2 i Biostara NF4U AM2G ?

5. A może mimo tego, że już TDU źle chodzi (fajna giera) lepiej się jeszcze wstrzymać z zakupem (choć osobiście jestem za zakupem :)) ?

6. Czy Biostar TForce 550 jest dobrą mobo pod AM2 i czy lepszą od Biostara NF4U AM2G ?

7. Czy zasilator Chieftec 350W to uciągnie ?

 

Proszę o wyjaśnienie moich wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylematy :

 

1. Czy brać mobo : Abit KN9 - 290 zł, czy ASUS M2N4-SLI - 304 zł ?

imho ten ASUS zapowiada się fajnie :)

ma SLI i zdecydowanie bardziej podoba mi się rozmieszczenie slotów PCIe niż w KN9 w którym karta z dobrym chłodzeniem zabiera slot PCI (jeśli nie dwa), a jest ich niewiele. Porty sata też nieszczęśliwie na lini karty graficznej, czego w ASUSIE udało się uniknąć.

gdzieś w necie była recka tego ASUSa (chyba na jakiejś rosyjskiej stronie) i screeny z biosu wyglądały bardzo obiecująco - powinien się ładnie kręcić bo pożądanych opcji nie brakowało :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujące wątpliwości :

 

1. Czy na płycie Abit KN9 da się zainstalować dysk twardy ATA + 2 napędy optyczne ATA + FDD + karta sieciowa PCI + Tuner TV PCI + dysk twardy SATA 2 ?

2. Czy mam rację, że Goodramy 667Mhz i 800Mhz są zbudowane na tych samych kościach, więc kupowanie 800-setek nie ma sensu ?

3. Przeczytałem gdzieś, że KN9 mają problemowe biosy. Jak jest teraz ?

4. Czy jest prawdą, co mówi dymy, że grafa z dobrym chłodzeniem na KN9 zabiera 2 PCI ? Mam na PCI sieciówkę i Tuner TV, więc jest to ważne.

 

 

To co podał serwal4 z przesyłką wyszłoby 820,70 zł, więc akurat :)

 

A potem ze sprzedaży starych części - Palit Sonic 7600GS.

 

Proszę o wyjaśnienie moich wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...