Skocz do zawartości
DRWAL

ecs k7vta3 fsb no i hdd

Rekomendowane odpowiedzi

yo. mam zapytanie. mianowicie podnosze sobie fsb z 133 na 140 (nie ma dzielnika) i wszystko smiga az milo. natomiast gdy zmieniam na 150 to dysk nie wyrabia - system sie nie laduje wyskakuja jakies bledy. sprawdzalem juz 3 dyski i zaden mi nie chcial sie sluchac. wina plyty czy co robie nie tak, ecs rulez buehhehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo. mam zapytanie. mianowicie podnosze sobie fsb z 133 na 140 (nie ma dzielnika) i wszystko smiga az milo. natomiast gdy zmieniam na 150 to dysk nie wyrabia - system sie nie laduje wyskakuja jakies bledy. sprawdzalem juz 3 dyski i zaden mi nie chcial sie sluchac. wina plyty czy co robie nie tak, ecs rulez buehhehe

a ktora wersja plyty ja na razie bralem max 152 i chodzilo na ta plyte optymalne jest 148 wtedy pci ma 37mgh a agp 74.Moze wina pamieci albo procka a ze twardziel nie wyrabia przy 150/4=38mhz to chyba jakas kila ten twardziel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam tąpłytke i procka pamieci elixir 256 cl2,5 chodza na cl2. Właczam fsb na 140 i winxp mi nie startuje, win98se sie odpala ale jak go obciaze to zws dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma tez tego ecsa (rev3.0b) i antek xp 1700 0.18mikrona smiga mu na fsb 150 - wszystko stabilne. proc troche cieply (w stresie ok. 60-65 stopni) ale dziala git. Dysk ten sam co ja czyli barracuda IV 40GB. Moze nie trafiles dobrego egzemplarza plytki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo. mam zapytanie. mianowicie podnosze sobie fsb z 133 na 140 (nie ma dzielnika) i wszystko smiga az milo. natomiast gdy zmieniam na 150 to dysk nie wyrabia - system sie nie laduje wyskakuja jakies bledy. sprawdzalem juz 3 dyski i zaden mi nie chcial sie sluchac. wina plyty czy co robie nie tak, ecs rulez buehhehe

A dlaczego od razu stawiasz na dysk - to że sie winda nie ładuje to najprawdopodobniej nie wina dysku - jakby Ci sie posypał to drugi raz nie dopaliłbyś już kompa na tym dysku nawet na domyślnym fsb. Nie podnosiłeś vcore, procek pewnie 0.18 - nie dziw się ze coś się sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja stawiam na pamieci ..jeszcze niedawno miałem ta płyte i mi na fsb nawet 160 (cpucool) smigał dysk i wszystko było git .. a to ze ci sie win xp (pamieciozerca) nie ładuje a 98 ładuje chyba własnie swiadczy o tym ze pamiatki nie wyrabiaja bo co by innego na bank nie dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja stawiam na pamieci ..jeszcze niedawno miałem ta płyte i mi na fsb nawet 160 (cpucool) smigał dysk i wszystko było git .. a to ze ci sie win xp (pamieciozerca) nie ładuje a 98 ładuje chyba własnie swiadczy o tym ze pamiatki nie wyrabiaja bo co by innego na bank nie dysk

Stawiam na Tolka Banana - oczywiście obstawiam pamiątki ...

Miałem podobne objawy pamiątki na CL 2,5 i nie wyrabiały na mojej płyciew na 149FSB (na AK 31 chodziły na 160FSB)

Jak możesz to spróbuj asynchronicznie RAM na 100 ...

Teraz mam DDR 333 i spoko chodzi wsjo na 155FSB (dysk nie protestuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te pamieci nie dzialaja na 150 cl2 na standardowym napieciu

 

jaki bios umozliwia zmiany fsb,bo kumpel ma tego goownianego ecs i w biosie mozna wybrac tylko fsb100 na duraku

i gdzie jest zworka od fsb133 bo instrukcji nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te pamieci nie dzialaja na 150 cl2 na standardowym napieciu

 

jaki bios umozliwia zmiany fsb,bo kumpel ma tego goownianego ecs i w biosie mozna wybrac tylko fsb100 na duraku

i gdzie jest zworka od fsb133 bo instrukcji nie ma

zworka jest z tego co pamietam koło wejsc na dyski przy samym brzegu płyty mniej wiecej na srodku całej długosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...