Skocz do zawartości
anx239

Test Apple Macbook

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeci sprawa to jednak to ubogie wyposazenie. W tym momencie mam 3 USB, z czego do jednego podpiety jest HUB z 4 portami (caly zajety) a do drugiego podstawka. Zostaje jeden port (np na pendrive'a). Takze dla mnie 2 USB to opcja ciezka do przelkniecia.

tak z ciekawosci - czego ty masz tam tyle podpiete? o-|

 

A do tego kolejny "ZA" to mozliwosc przesowania stron w dol - jak rolką w zwyklej myszce. Tyle ze nie ma czegos takiego jak w niektorych laptopach z boku sowak czy tez klawisz do przesowania - w Mac-ach robi sie to poprostu dwoma palcami icon_smile3.gif Tak! Myszka rusza sie jednym palcem, a strona w dol to dwa palce na TouchPadzie. Moze i jakis PC ma taka funkcjonalnosc ale ja tego nie widzialem.

stare sterowniki Logitech Mousware obsluguja touchpady zgodne z ps2 - czyli chyba praktycznie wszystkie? i daja ciekawe mozliwosci, co prawda przewijanie nadal jest poprzez przesuwanie palca po prawej lub dolnej krawedzi ale np klikanie prawym lub zrodkowym przyciskiem mozna ustawic na dotkniete touchpada dwoma lub trzema palcami, dosc wygodna sprawa, szegolnie przy przegladaniu internetu w firefoxie czy seamonkey gdzie nowe karty otwieramy i zamykamy 3 przyciskiem

 

na macbooka sam chetnie bym sie przesiadl gdyby nie koszta o-) sam teraz korzystam ze starego 13" beznapedowego fujitsu o wadze nie wiekszej niz 2kg i rozmiarze zblizonym do kartki A4 i tu wlasnie zaczyna sie mobilnosc o-) do tego laptop jest na tyle solidnie zbudowany ze wrzucam go do zwyklej torby na ramie razem z zeszytami i ide na uczelnie... w macbookach napewno podoba mi sie wielki touchpad ale z drugiej strony przy moim traktowaniu komputera obudowa pewnie szybko stala by sie niezbyt ladna - nie wiem czy dobrze pamietam ale to chyba jest przezroczysty plastik malowany od wewnatrz?

zreszta... gdybym mial 4tys na komputer to bym poszukal uzywanego sony vaio x505 o-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziales kiedys 500GB powierzchni w 14"?? Albo glosniki jako takiej jakosci?? A moze drukarke tez montuja seryjnie w laptopach?? W domu mam sposobnosc pracowac jak na stacjonarce, a w trase zabieram tylko "glowny" modul tego co w domu czyli laptopa. Nie wiem co w tym zlego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy w takiej sytuacjie najrozsadniejszy nie jest prawdziwie mobilny laptop tak do 12" + komputer stacjonarny na ktorym sie wygodnie pracuje?

 

moze ja sie nie znam... ale ostatnio jakos niebezpiecznie popularne stalo sie robienie z laptopow komputerow do stania na biurku o-\

 

ale wiadomo.. kazdy czlowiek ma swoj rozum, swoje pieniadze i swoje potrzeby i nie chce zeby moje zrzedzenie bylo odbierane jako mowienie komus co mu jest potrzebne - w zadnym wypadku...

mnie poprostu niektore pomysly wydaja sie niezbyt logiczne

 

a jako ciekawostke dodam ze byly kiedys daaaawno temu laptopy Canon z wbudowanymi drukarkami o-)

Edytowane przez Generic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę na chwilę ten temat.

Otóż jak pisałem wcześniej zbierałem kasę na 2GB RAM.

Dzisiaj zakupiłem fabryczny zestaw Corsair Dual Channel 2 x 1GB DDR2 667MHz (zresztą niedrogo bo za 255 zł :D ).

Tak jak obiecałem dopiszę jeszcze kilka słów do recenzji.

 

Pamięć rozpoznana została bez problemu i prawidłowo pracuje w Dual Cannel na 667MHz. Piszę o tym bo Jabłka znane są z wybredności co do RAM-ów.

System operacyjny ładuje się teraz błyskawicznie.

Czekanie na załadowanie dużych aplikacji jak Adobe Lightroom czy iPhoto (wraz z indeksem prawie 6000 fotografi wyświetlanych jako miniatury) trwa duużo krócej.

Ogólnie widać, że system dostał DUŻEGO kopa. Praca jest teraz bardzo płynna, nie czuje się, że system doczytuje coś tam w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z matrycą ? Miałem ostatnio okazję pooglądać matrycę maca i jedyne co mi się rzuciło w oczy to koszmarne dobicia otoczenia. Swojego IBMa bym nie oddał właśnie ze względu matrycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z matrycą ? Miałem ostatnio okazję pooglądać matrycę maca i jedyne co mi się rzuciło w oczy to koszmarne dobicia otoczenia. Swojego IBMa bym nie oddał właśnie ze względu matrycę.

Matryca w MacBook-u jest błyszcząca. Typowa jak w wielu produkowanych obecnie laptopach, można powiedzieć że standartowa.

Napewno na plus można matrycy zapisać wysoką jasnośc, która umożliwia pracę bez problemu na zewnątrz. Nawet w słoneczne dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tam bootcamp próbowałeś zainstalować vistę ??

Instalowałem przez BootCamp Vistę i XP. Oba chodzą po prostu normalnie.

 

EDIT:

Acha, jest jeszcze możliwość zainstalowania innego systemu (nie tylko XP, Vista ale także Win 98, różne Linuksy) przy użyciu programu Parallers Desktop.

Warto spojżeć np. tu. Szybkie przełączanie różnych systemów:

Edytowane przez anx239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

kupiłem macbooka. teraz moge po tygodniu używania opisać wrażenia:

Sprzęt ok.. do klawiatury po dwóch dniach się przyzwyczaiłem, można szyybko i intuicyjnie na niej pisać.

Laptop nie jest gorący. Plastik raczej letni. Procesor łapie do 80*C w max stresie. Da się zagrać w COD2 przy 2gb ramu.

 

WAŻNA UWAGA:

Apple pisze w specyfikacjach, że matryca ma 16,7 mln kolorów.

Okazało się, że jest inaczej. Matryca ma 256 tyś kolorów. Osobiście nie wpadłbym na to, bo obraz jest świetny. Różnica niezauważalna, ale apple robi w konia.

Może dałoby się to we znaki profesjonalnym grafikom.. ale kto obrabia grafikę profesjonalnie na 13" ?

 

Polecam sprzęt, design naprawdę robi wrażenie!

Jednak cena jest dość spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple pisze w specyfikacjach, że matryca ma 16,7 mln kolorów.

Okazało się, że jest inaczej. Matryca ma 256 tyś kolorów. Osobiście nie wpadłbym na to, bo obraz jest świetny. Różnica niezauważalna, ale apple robi w konia.

Może dałoby się to we znaki profesjonalnym grafikom.. ale kto obrabia grafikę profesjonalnie na 13" ?

99.9% ekranów LCD w laptopach wszelkich marek ma ekrany o 256000 kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm na Apple można zainstalować inny system z procem INTELA, a czy odwrotnie da się to zrobić ? (zainstalować Mac OS na XP) ?

Jest możliwość nielegalnego zainstalowania Mac OS-X na PC. Można znaleźć w sieci strony zajmujące się tą sprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

kupuj, nie instaluj OSX na PC. Z ciekawości ściągnąłem JAS 10.4.8 i jeśli ruszy 2/10 ze wogle sie uruchomi. A jak sie uruchomi to naprawde, nie da sie pracowac, moze co 10ty program działa, reszta sie wysypuje.

Możesz jechać do iSpotu i sie bawić cały dzień maczkiem. Ja kupiłem w ciemno i jak na razie nie żałuję.

Choć OSX czasem bywa wybredny, przydają sie czasem wiadomości pozostałe pu użytkowaniu linuxu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki bo chcę kupić właśnie Apple ale chciałbym przed tym zakupem przetestować sam system :>

Lepiej nie testuj OS-X na PC bo się po prostu zniechęcisz i najprawdopodobniej wyrobisz fałszywą opinię. System jest szybki i stabilny na właściwym (Apple) sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anx239 a jeszcze tylko pytanko bo do gry to ja mam konsolę czyli laptop byłby wykorzystywany do pracy i w sumie wszystkie programy potrzebne znalazłem oprócz jednego -> komunikator np. GG. Działa na tym systemie czy muszę czegoś innego szukać ?

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hym chyba to kiedyś sprawdzę ;]

jeśli ten makbuk to zwykły piecet z macosem to jak ma wolniej działać ? ja rozumiem brak driverów może go dobić ale o ile sprzęt będzie kompatybilny to duży touczpad czy biała obudowa mu chyba nie robi różnicy ?

 

fajnie to wygląd ale mnie jednak nie przekonuje jako całość.. do sprawdzania poczty i siedzenia na forum pewnie okej ale dalej nie dowierzam ;]

 

sgj - rozwiniesz kwestię dopłacania do funkcjonalności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anx239 a jeszcze tylko pytanko bo do gry to ja mam konsolę czyli laptop byłby wykorzystywany do pracy i w sumie wszystkie programy potrzebne znalazłem oprócz jednego -> komunikator np. GG. Działa na tym systemie czy muszę czegoś innego szukać ?

Niestety nie ma oficjalnego kilienta GG na Mac OS-X (narazie :wink: ), jednak rewelacyjnym zamiennikiem jest Adium. Można z jego pomocą kontaktować się z GG i innymi komunikatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Jestem uzytkownikiem zwyklego PCta, ale powaznie zastanawiam sie nad kupnem macbooka. Wlasciwie wszystko co chcialem wiedziec jest opisane w tym temacie. Mam jednak jedno pytanie do posiadaczy macbookow. Czy jest mozliwosc podlaczenia go do projektora? Przygotowuje sporo prezentacji na komputerze i zalezaloby mi na tym, aby taka mozliwosc istniala, a jak zauwazylem na zdjeciach, to w macbooku nie ma takiego wyjscia jak w PCtach do podlaczenia projektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że da się podłączyć rzutnik.

MacBook ma wyjście MiniDVI do, którego stosuje się przejściówki wg. wymagań. Np. MiniDVI-DVI, MiniDVI-Dsub, MiniDVI-SVideo.

Jeżeli kupisz sobie MacBook-a to akurat wyszła nowa wersja bardzo dobrego programu do wykonywania prezentacji.

Jest on w pakiecie iWork'08 a nazywa się Keynote - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

co sądzicie o ofercie ery - blueconnect z macbookiem?

 

http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/b...uter/bc_macbook

 

Potrzebuję czegoś mobilnego do pracy przy portalu. Dużo czasu spędzam w trasie i przydałby się zdalny dostęp z każdego miejsca. Poza tym jestem bardzo zainteresowany mac os x'em ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotki rachunek i wychodzi ze przpłacasz za Maca niecałe 2000 zł w tej ofercie. Czy warto? Raczej nie. Możesz kupić Maca normalnie, nawet na raty i blueconnect osobno i taniej wyjdzie.

faktycznie, nie opłaca się

jak dla mnie to najtańszy bc jest ok

a sprzęt za 3700 znalazłem :)

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...