Skocz do zawartości
jacula3

Czy Jest Sens Kupować Głośniki 7.1 Do Komputera ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio sie zastanawiam czy jest sens wogule kupować głośniki 7.1 creativa do kompa ??? Według mnie 8 głośników i dobra karta dzwiękowa jest dobra do oglądania filmów, ale czy dobra do słuchania muzyki. Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o jakim zestawie 7.1 mowa?, bo jesli jakis tandetny to nie ma sensu

 

jak duzo ogladasz i grasz to fajnie bybylo miec 7.1 do kompa tyle ze ten z najwyzszj polki

 

jak sluchasz muzy to 7.1 to juz przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu na tym forum i nie tylko sa same skrajne opinie o g500 ? jeden pisze na pytaine czy opłaca sie kupowac "nie ma najmniejszego chyba ze chcesz zaimponowac kolegom z podwórka" a gdzie indziej znowu ktoś je wychwala jakby to był hi-endowy sprzet audio ,a prawda jest gdzieś pomiędzy jednymi i drugimi tzn nie można tych g500 równać do inspire itp bo są klase wyżej zmiatają tamte pod każdym względem ale nie można też ich równać do zestawu stereo pod kątem słuchania muzki bo stereo jest projektowane do tego właśnie a g500 mają być bardziej uniwersalne czyli gry , filmy , a wiadomo ze jak cos bardziej uniwersalne to zazwyczaj gorsze w kazdym z poszczegolnych przypadkow .Ale za tą cene ejst nie źle polecam sam ejstem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glosniki komputerowe to nie jest sprzet hi-end ani nawet entry level audio

 

to sprzet glownie do gier

 

ludzie czesto tez mysla sie mowiac ze jest to sprzet do filmow bo mysla ze duzy buczacy sub i glosny halas z satelitek to kinowa jakosc

 

jednym to wystarczy bo dla nich jakosc dzwieku nie jest najwazniejsza ale to nie zmienia faktu ze logi/g500 wcale nie graja dobrze

 

to tak jakby na forum samochodowym wlasciciel poloneza/malucha/punto/seicento klocil sie z wlascicielami golfow/alf/meroli/porshe mowiac ze jego samochod jest swietny

nie nie jest swietny jemu poprostu to wystarcza

tym bardziej jesli ta osoba na oczy nie widziala tych samochodow ani nie prowadzila je

wiec jak moze ona sie wypowiadac co jest dobre a co nie?

 

g500 zamiataja inspire ale inspire zamiataja np. qline co z tego ze jeden gniot zamiata drugi

poza tym wiekszosc osob ktore pieja jakie wspaniale sa g500 to ludzie sluchajacy techno a nie muzyki

zalezy im tylko na tym aby basu bylo jak najwiecej, i zeby "trzeslo pokojem" a w muzyce nie chodzi o trzesienie pokojem, tym bardziej ze g500/logi maja slabowity sub ktory bardziej dudni niz gra a to ze trzesie pokojem nie znaczy ze jest dobry

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canti znowu zaczynasz?

 

jacula3 - w cenie do 600 zł nie znajdziesz nic lepszego w 5.1 (Canti to również do Ciebie - znajdz mi zestaw 5.1 "nie komputerowy" w tej lub podobnej cenie który zagra na Twoim audiofilskim poziomie to będziesz moim masta :lol2: )

Sam jeszcze kilka dni temu słuchałem muzyki, oglądałem filmy i grałem w gry na przyzwoitych monitorach JBL'a (stereo) ale jak widać do 2 ostatnich wymienionych rzeczy mi brakowało jednak dźwieku przestrzennego i dlatego teraz do gier i filmów uzywam G500 a do muzyki mam 2 pary słuchawek Sennheisera (słucham głównie rocka i dobrych utworów hmm popowych?? techno nie trawie co innego jakiś inny dobry bit :wink:

Małe podsumowanie:

G500 mają dobrą dynamikę, dość dobrą górę, słabszy środek bas jest dobry choć troche za mocny (mam pokój mniej wiecej wielkosci 13m2) i dlatego troche sub dudni. Żeby nie było, że krytykuje to powiem że grają o niebo lepiej niż sądziłem (mowa o muzyce) - spokojnie muzy można słuchać (2xfront + sub)

Jeśli chodzi o filmy i gry - w porównaniu do stereo jest znacząca poprawa - filmy ogląda się genialnie (oczywiście dźwięk w systemie 5.1) a o grach nie wspomne - dźwięk przestrzenny naprawde robi wrażenie - specjalnie odkopuje część gierek z mojego zbioru żeby pograć na 5.1.

G500 oceniam bardzo pozytywnie mimo tego, że muzyki wole słuchać na słuchawkach.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie sluchajacy techno a nie muzyki

zalezy im tylko na tym aby basu bylo jak najwiecej, i zeby "trzeslo pokojem" a w muzyce nie chodzi o trzesienie pokojem

Techno żeby zagrało fajnie wymaga odpowiedniej wydajności prądowej wzmacniacza ponieważ zawiera dużą ilość basu a bas jak wiadomo jest najbardziej obciążający energetycznie ,tak więc wzmak do muzyki techno powinien mieć mocne ,ciężkie trafo dla dostarczenia odpowiedniej ilości prądu na czas+spore kondy o odpowiednio dużej pojemności no bo jak będzie pojemność kondów za mała to wtedy przy mocniejszych uderzeniach basu nie dadzą rady zdążyć się doładować i wtedy bas będzie do kitu tzn będzie rozlazły ,słaby mdły a powinien być szybki ,energetyczny i sprężysty ,głośniki do techna powinny mieć masywne mocne i ciężkie magnesy w celu oddania odpowiedniej sprawności energetycznej ,głośniki dla tonów wysokich najlepiej tubowe ale na pewno nie takie kichy jak w altusach :-) dobre głośniki do techna to np Jamo X3M

http://bilder.prisjakt.nu/bild.php?p=32265&st=2

 

Techno też czasami może sprawić przyjemność pod warunkiem że gra szybkim,twardym dobrze kontrolowanym sprężystym nisko schodzącym basem ,a na głośnikach do kompa bas to jest tzw kapeć :-) ,dętka

 

Do techna na pewno nie nadają się tanie wzmaki bo szybko chwycą zadyszkę ,testowałem różne wzmaki na takiej muzyce i w przypadku taniego i słabego wzmaka objawia się to tak że im bardziej podkręcamy głośność tym mniej jest basu dźwięk robi się rozlazły i nieczytelny , słaby wzmacniacz szybko się przesteruje i zacznie generować fale prostokątne które mogą bardzo szybko doprowadzić do spalenia głośników wysoko tonowych pomimo że moc nie jest zbyt wysoka,właśnie to te zniekształcenia spowodowane przesterowaniem marnego wzmaka powodują najczęściej przepalenie głośników a nie że jak się niektórzy chwalą że to od takiej potężnej mocy wzmaka jakim dysponują hehe,paradoksalnie znacznie ciężej jest przepalić głośniki na dobrym mocnym wzmaku bo ten wzmak po prostu nie jest taki łatwy do przesterowania.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu

chyba ta zaczynasz

w porownaniu do sprzetu hi-fi jest to lichy zestaw i tyle

napisalem ze g500 sa lepsze od inspire

no i co ze sa lepsze od wszystkich innych zestawow do ceny samych g500 wlacznie, bo są, komu to wystarczy temu to wystarczy

napisalem

"jednym to wystarczy bo dla nich jakosc dzwieku nie jest najwazniejsza"

jednemu wystarczy punto inny musi miec przynajmniej golfa/alfe a inny bez Pagani Zondy nie wyjedzie na miasto

nie ma tu wiecej do gadania

----------------------------------------------------------------------------------

mpeg-4

nie mam pojecia po co napisales to co napisales

to ze g500 bedzie trzeslo pokojem wiadomo, to ze to nie bedzie bas jako muzyczny bas tez wiadomo

a jak ktos sluchal pozadnego suba to wie ze to co robi g500 to nie jest bas tylko dudnienie/furcznie

 

do techno nie trzeba miec super mocnego wzmaczniacza wcale, kupujesz dobrego suba poprostu co bedzie najlepszym rozwiazaniem (albo nawet dwa na lewy i prawy kanal)

 

wynika to z tego ze 90% subow teraz to suby aktywne z wlasna elektronika i filtrami gornoprzepustowymi

ustawiasz sobie odciecie na odpowiedni poziom i nie martwisz sie juz o przesterowanie wzmaka

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu

chyba ta zaczynasz

w porownaniu do sprzetu hi-fi jest to lichy zestaw i tyle

napisalem ze g500 sa lepsze od inspire

no i co ze sa lepsze od wszystkich innych zestawow do ceny samych g500 wlacznie, bo są, komu to wystarczy temu to wystarczy

napisalem

"jednym to wystarczy bo dla nich jakosc dzwieku nie jest najwazniejsza"

jednemu wystarczy punto inny musi miec przynajmniej golfa/alfe a inny bez Pagani Zondy nie wyjedzie na miasto

nie ma tu wiecej do gadania

----------------------------------------------------------------------------------

mpeg-4

nie mam pojecia po co napisales to co napisales

to ze g500 bedzie trzeslo pokojem wiadomo, to ze to nie bedzie bas jako muzyczny bas tez wiadomo

a jak ktos sluchal pozadnego suba to wie ze to co robi g500 to nie jest bas tylko dudnienie/furcznie

 

do techno nie trzeba miec super mocnego wzmaczniacza wcale, kupujesz dobrego suba poprostu co bedzie najlepszym rozwiazaniem (albo nawet dwa na lewy i prawy kanal)

 

wynika to z tego ze 90% subow teraz to suby aktywne z wlasna elektronika i filtrami gornoprzepustowymi

ustawiasz sobie odciecie na odpowiedni poziom i nie martwisz sie juz o przesterowanie wzmaka

Canti mam pytanie do ciebie,Czy dałoby rade podłączyć subwoofer Kody sw1000

Do tych Creativów??Chciałbym aby to grało jednocześnie jako 5.2,Da Się to zrobić??Pewnie rozdzielacz jack-->2jack ale to ścisza głośniki o połowe i podobno pogarsza jakość dźwięku,ile wtym prawdy??

A jeżeli już jesteśmy przy dobrych subach to jaki polecacie do 600zł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 600 to sw1000v2

 

da się ale jaki w tym sens ? ten sub je "zpwnuje" (sry za wyrażenie)

co do ściszania będzie z deka ciszej, jakośc gorsza-nie zauważyłem, może jakbym się wsłuchał, bo już takie bajery robiłem.

 

Zawsze możesz ustawić 5.1 i softwareowo przekierować niskie czestotliwości na LFE i podłaczyc ten kabel do suba :) bo oba naraz nie mają sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manamana

tak jak napisal Nerevar

a co do polaczenia

to zalezy od suba

tutaj masz fajny artykul

http://www.audioton.republika.pl/panbas.html

w zasadzie aby podlaczyc sygnal o tak niskim napieciu jak napiecie wyjscia z karty dzwiekowej musialbys miec dedykowane wyjscie sub, bo tak sa wbudowane filtry tnące górne pasmo

 

w przeciwnym przypadku idziesz z zaciskow we wzmacniaczu do suba i z suba do satelit

 

nie wiem czy w tym creativie jest takie cos mozliwe

musialbys prawdopodobnie ciac kable i bawic sie samym subem od creativ`a chyba szkoda zachodu

 

------------------------------------------------------

jakbys jednak chcial probowac albo chcial kupic pozniej to masz tutaj

opinie na temat v1 vs v2

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7643&page=2

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manamana

tak jak napisal Nerevar

a co do polaczenia

to zalezy od suba

tutaj masz fajny artykul

http://www.audioton.republika.pl/panbas.html

w zasadzie aby podlaczyc sygnal o tak niskim napieciu jak napiecie wyjscia z karty dzwiekowej musialbys miec dedykowane wyjscie sub, bo tak sa wbudowane filtry tnące górne pasmo

 

w przeciwnym przypadku idziesz z zaciskow we wzmacniaczu do suba i z suba do satelit

 

nie wiem czy w tym creativie jest takie cos mozliwe

musialbys prawdopodobnie ciac kable i bawic sie samym subem od creativ`a chyba szkoda zachodu

 

------------------------------------------------------

jakbys jednak chcial probowac albo chcial kupic pozniej to masz tutaj

opinie na temat v1 vs v2

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7643&page=2

pozdro :)

Wiem Canti Że Chyba Preferujesz subwooferowy dźwiek(może się myle)bo często mówiłeś o subach bardzo dobrze,ale dużo ludzi też mówi że taki sw1000 sie nie nadaje do słuchania muzyki ile wtym prawdy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki sw1000 sie nie nadaje do słuchania muzyki ile wtym prawdy??

A to niby dlaczego ? :blink: Kto ci takich bzdur nagadał :huh:. Jeśli zaczniemy o temacie subwooferów to tak na prawde żaden nie nadaje się do słuchania muzyki to taka lekka dygresja. A tak z grubej rury to pomyśl sobie, jeśli SW1000 sie nie nadaje to co sie nadaje?, w takim razie nie wyobrażam sobie jak ludzie mogom słuchać na padłach typu g500 innych komputerowych gniotach, chyba jacyś masochiści?

 

A tak na serio to jest to właśnie typowy subwoofer do słuchania muzyki (zakładając że w ogóle subwoofery się do tego nadają) o suchym i bardzo szybkim i dynamicznym, de facto dobrze kontrolowanym basie. Typowy woofer klasy średniej za bardzo niską cene, powiedzmy sobie taki VW Bora wśród samochodów. I jeszcze raz to powiem, skończcie porównywać zupełnie inne klasy jakościowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w praktyce subwoofer _muzyczny_ zaczyna sie od okolo 2000zl

reszta jest adekwatna jesli sluchasz muzyki dyskotekowej itp.

 

ale nic nie zastapi odpowiednio duzej kolumny z odpowiednia zwrotnica i wooferami to rozwiazanie zawsze bedzie lepiej brzmialo niz sub + kolumny

 

mowie o subach dedykowanych dobrze bo naprawde taka koda a taki sub od g500/z5500 to jak niebo a ziemia

 

suba nie uzywam i nie odczuwam potrzeby posiadania pomimo tego ze posiadam monitory dwodrozne i suba w innym pokoju (kino domowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam suba do muzyki, ale jego wkład w brzmienie jest minimalny. Całość muzyki przenoszą kolumny a sub jest tak ustawiony, żeby odrobinę dodać głębi najniższym tonom. I w sumie nawet trudno się zorientować, że gra, dopiero wyłączenie i włączenie pozwala zauważyć, do czego słuzy.

 

A w zestawach komputerowych tak na prawdę nie ma subwooferów, ale wspólny głośnik niskotonowy. Po prostu kolejna oszczędność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...