Skocz do zawartości
niko2003

Abit Ab9 I Abit Ab9 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

nic o taganach nie bylo ale polecam odwiedzic forum zeby sie nie przejechac jak ja , sprzet za 850 funtow i taka jazda :angry:

To byl chyba moj pierwszy i ostatni Abit.

dziwne to troche - niekompatybilnosc z zasilaczem , ciekawie co takiego zasilacz robi zlego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz pewnie nic to po prostu plyta jest do d..y

jak na razie po przecztaniu recensji i komentarzy z roznych zachodnich forum nie sptkalem sie ze cos jest nie tak z ta plyta - a w prost przeciwnie uwazana jest za bardzo dobra plyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez czytalem same pozytywy o plycie i dlatego ja kupilem a teraz kiszka

moze masz za dobry zasilacz - moze jakies zabezpieczenie sie wlacza w zasilaczu ( moze za mocno czuly , nie przystosowany do pracy z plytami z cyfrowym zasilaniem itp) i dlatego tak sie dzieje

Ja naprawde nie rozumiem jak to zasilacz nie chce pracowac - naprawde to jest dziwne dla mnie i dla ciebie napewno tez.

Gdzie kupiles ta plyte , ile dales i jaki okres gwarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisalem ze to zasilacz nie chce pracowac tylko ze nie wiadomo tak naprawde czym spowodowany jest ten problem a pare osob laczy zasilka od Anteca, moim skromnym zdaniem to plyta jest po prostu niedorobiona bo daje clear cmos i wstaje, wlaczam reset i z tymi samymi ustawieniami po clear cmosie juz nie chce dzialac, trzeba robic clear jeszcze raz, gdy wyjme grafike post nie zatrzymuje sie na 2A tylko wszystko leci dalej, ktos zasugerowal zeby zmienic baterie od cmos-a i juz zamowilem, mam nadzieje ze rozwiaze to moj problem

kupilem w ebuyer.com za 90 funtow z wifi bundle

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pclabie ma ją (Ab9/Ab9 pro) już wiele osób i jakoś nikt nie narzeka... ale no cóż.

Poza tym ostatnio kupił ktoś QuadaGT... furii dostał, że mu nie odpala, a okazało się, że ten "znafca" nie umiał podpiąć zasilania... :lol: :lol: Brak słów mam na takich ludzi. :mur:

 

Czasami rozwiązanie problemu może być banalnie proste. Trzeba tylko podejść do tego na spokojnie.

 

 

moze masz za dobry zasilacz - moze jakies zabezpieczenie sie wlacza w zasilaczu ( moze za mocno czuly , nie przystosowany do pracy z plytami z cyfrowym zasilaniem itp

AB9/AB9 pro nie mają cyfrowego pwm. Tylko Quad go ma. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ostatnio kupił ktoś QuadaGT... furii dostał, że mu nie odpala, a okazało się, że ten "znafca" nie umiał podpiąć zasilania... :lol: :lol: Brak słów mam na takich ludzi. :mur:

 

Czasami rozwiązanie problemu może być banalnie proste. Trzeba tylko podejść do tego na spokojnie.

 

nie umial podlaczyc zasilania ? hmm dziwne i taki sam sklada komputer ( wtykasz jedno szerokie 24 pinowe , 8 pinowe i molexa kolo gniazda do karty graficznej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

odepnij wtyczke 8pin, niech zostanie sama 24pin, w taganach to pomaga :)

btw. postaram się załątwić quadgt i ab9pro do testów na shackit, i porównam do wydaje mi się respektowanej przez ocerów p5b-e plus

pozdrawiam

 

edit.

na abicie jest tylko dodatkowa 4pin 12v, odepnij ją !

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odepnij wtyczke 8pin, niech zostanie sama 24pin, w taganach to pomaga :)

btw. postaram się załątwić quadgt i ab9pro do testów na shackit, i porównam do wydaje mi się respektowanej przez ocerów p5b-e plus

pozdrawiam

 

edit.

na abicie jest tylko dodatkowa 4pin 12v, odepnij ją !

 

dlazcego odpiac 4 pinowe 12V ? czy z tym dodatkowym zlaczem sa jakies problemy (potwierdzone) ?

 

edit

na fotce widze 8 pinowe gniazdo zasilania dodatkowego 12V

Edytowane przez Portal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

czasem bywają różne zonki korzystając z 24pin i 4pin, szczególnie w taganach

spróbuj :)

objawy są takie że np mobo się włązca i wyłącza po paru sekundach, ale spróbować nie zaszkodzi

 

no to wypnij 8 pin :P ja tam widze 4, chodzi o tą wtyczkę przy górnej krawędzi mobo

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem bywają różne zonki korzystając z 24pin i 4pin, szczególnie w taganach

spróbuj :)

objawy są takie że np mobo się włązca i wyłącza po paru sekundach, ale spróbować nie zaszkodzi

 

no to wypnij 8 pin :P ja tam widze 4, chodzi o tą wtyczkę przy górnej krawędzi mobo

 

a ja widze 8 :)

 

 

Dołączona grafika

 

 

Jak bede juz mial ta plyte to najpierw szystkie kable ppodlacze , jak cos bedzie nie tak to najwyzej odepne - ale dzieki za dobra rade , zawsze sie moze przydac ( aby nie) dla mnie lub innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych poprzednich płytach Abita pod ESC podczas uruchamiania można było odpalić bootmenu - czy w AB9 jest tak samo? Chcę wystartowac powiedzmy z cd - wciskam ESC i wybieram boot from... ?

I jeszcze jedno pytanie - jakie są mozliwości bootowania - a dokładnie jakie poza standardowymi HD - Floppy - CDrom - czy jest np USB boot ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Rozumiem, że ta 4-pinowa wtyczka to chodzi wam o dodatkowe zasilanie grafiki przez MOLEX? Bo chyba jest tylko 24 (20+4) i 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a spotkaliście się z takim bugiem jak zwiecha całego kompa nie robiąc nic na kompie, przykładowo kładę się spać rano wstaje komp zwiecha tylko restart pomaga, tak samo w grach ostatnio przyuważyłem grałem grałem wszystko było spoko poszedłem sie odlać spaliłem fajke i komp znów zwiecha, też miałem taki przypadek włączam film ogladam z 10 - 15 minut i komp zwiecha , ale na ogół działa normalnie nic sie nie dzieje zadnych błędów itd. Nie wiem czego się już uczepić z góry sorry jak by to nie miała być wina płyty ale pytam gdzie mogę bo pare złotych się wydawało a nie mam tego na co oczekiwałem po kupnie z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

Panowie a spotkaliście się z takim bugiem jak zwiecha całego kompa nie robiąc nic na kompie, przykładowo kładę się spać rano wstaje komp zwiecha tylko restart pomaga, tak samo w grach ostatnio przyuważyłem grałem grałem wszystko było spoko poszedłem sie odlać spaliłem fajke i komp znów zwiecha, też miałem taki przypadek włączam film ogladam z 10 - 15 minut i komp zwiecha , ale na ogół działa normalnie nic sie nie dzieje zadnych błędów itd. Nie wiem czego się już uczepić z góry sorry jak by to nie miała być wina płyty ale pytam gdzie mogę bo pare złotych się wydawało a nie mam tego na co oczekiwałem po kupnie z góry dzięki i pozdrawiam.

u mnie 24h chodzi komp na ustawieniach jak w sigu i zero problemów , zresztą nie pierwszy abit prze recemi przechodzi i wszystkie chodzą bez problemu. mój komp jest stabilny jak skała. wydaje mi sie ze takie zwiech moze wiele rzeczy powodowac od ramów , po zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja cie rozumiem ale ja zadnego podkrecania extrim nie robiłem jedynie fsb na 400 i nic wiecej orthosa zapusilem przez cala noc do 10 godziny porannej i zadnych problemow zwiechy nie dzieja sie czesto ale sie dzieja i nie wiem od czego zaczac sprawdzanie . sprzet jak w sigu zasilacz wydaje mi sie ze dobry niedawno byl kupiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja cie rozumiem ale ja zadnego podkrecania extrim nie robiłem jedynie fsb na 400 i nic wiecej orthosa zapusilem przez cala noc do 10 godziny porannej i zadnych problemow zwiechy nie dzieja sie czesto ale sie dzieja i nie wiem od czego zaczac sprawdzanie . sprzet jak w sigu zasilacz wydaje mi sie ze dobry niedawno byl kupiony

przeinstaluj windowsa - nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kszonek zrobiłem to mistrzu , sciągnołem nawet aktualne sterowniki ze strony producenta, update biosu zriobiłem , sterownikami sie bawiłem juz w koło ale to nie pomogło znow bylo np 5 dni spokoju i potem znow zwiecha wiec to nic nie dało co jeszcze moge zrobić ? moze jakies oprogramowanie szkodzi , mam noda32 org nigdy mi nie robil problemu no ale zapytac nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuść na kilka h Goldmemory lub Memtest86. 10h Orthos leciał na small ffts? Jeżeli tak, to czas przeprowadzić testy na Blend. Goldmemory wyręczy Large.

Poza tym odnoszę wrażenie, że dwie instancje sp2004 wraz lepiej się sprawdzają, ale być może jest to moje złudzenie. Lecz nawet i te testy nie dadzą ci 100% pewności, że wszystko będzie działało niezawodnie... Nieraz trzeba po prostu obniżyć taktowanie.

Nie zaszkodzi też wziąć do ręki miernik i zmierzyć napięcia.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda by było jak bym musial obnizyć taktowanie ponieważ teraz naprawde jestem zadowolony z tego cfg smiga tak pieknie ze nie wymienial bym sprzetu spokojnie z 2 lata ale te zwieszki kurcze nie moge tego rozkminic , co do tych programów to tak zrobie jak mowisz test small przeszedl i blend tez zapuszczałem przewaznie od wieczora 20:00 do 9 rano i zadnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sciagnij nowe sterowniki do grafy - kiedys tez tak mialem ,ze w dziwnym momencie nastepowala zwiecha - juz podejrzewalem wszystko od niestabilnosci plyty przez zwalone pamieci do uszkodzenia jednego z jajek w procku a wszystko minelo po upgradzie sterow do GF na nowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownikami już się bawiłem do bólu od grafiki już kilka wersji instalowałem od starszych po same nowe i dalej nic dziś własnie zostawiłem specjalnie na noc i to samo , własnie wstalem i musialem kliknac restart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych poprzednich płytach Abita pod ESC podczas uruchamiania można było odpalić bootmenu - czy w AB9 jest tak samo? Chcę wystartowac powiedzmy z cd - wciskam ESC i wybieram boot from... ?

I jeszcze jedno pytanie - jakie są mozliwości bootowania - a dokładnie jakie poza standardowymi HD - Floppy - CDrom - czy jest np USB boot ?

 

Panowie w ferworze testów sprawdzcie prosze te opcje bootowania - jakie sa i czy są pod ESC podczas załaczania - wlasnie jestem na etapie wyboru płyty - zawsze był u mnie Abit i teraz tez sie na to zanosi - wezme chyba opcje bez PRO bo jakos nie czuje aby te dodatki w PRO jakoś były potrzebne - rozumiem ze poza esata - lanem i sata nie ma zadnych róznic?

Edytowane przez flashh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a spotkaliście się z takim bugiem jak zwiecha całego kompa nie robiąc nic na kompie, przykładowo kładę się spać rano wstaje komp zwiecha tylko restart pomaga, tak samo w grach ostatnio przyuważyłem grałem grałem wszystko było spoko poszedłem sie odlać spaliłem fajke i komp znów zwiecha, też miałem taki przypadek włączam film ogladam z 10 - 15 minut i komp zwiecha , ale na ogół działa normalnie nic sie nie dzieje zadnych błędów itd. Nie wiem czego się już uczepić z góry sorry jak by to nie miała być wina płyty ale pytam gdzie mogę bo pare złotych się wydawało a nie mam tego na co oczekiwałem po kupnie z góry dzięki i pozdrawiam.

Tak, najlepsze, że to się dzieje w Windowsie, ale nie na Linuxie. Raz miałem freez, reset. Wszedłem w zakładkę ADVANCED BIOS FEATURES - CPU FEATURE - EIST FUNCTIONS - Disabled (to jest speedstep). Już nigdy nawet na ciutkę większym fsb nie miałem zwiechy. To był pierwszy i ostatni raz.

 

 

kszonek zrobiłem to mistrzu , sciągnołem nawet aktualne sterowniki ze strony producenta, update biosu zriobiłem , sterownikami sie bawiłem juz w koło ale to nie pomogło znow bylo np 5 dni spokoju i potem znow zwiecha wiec to nic nie dało co jeszcze moge zrobić ? moze jakies oprogramowanie szkodzi , mam noda32 org nigdy mi nie robil problemu no ale zapytac nie zaszkodzi.

 

Najnowsze to masz na pierwszej stronie w tym temacie! To na co liczyłbym na stronie producenta to najnowszy BIOS, ale nie sterowniki.

 

Panowie w ferworze testów sprawdzcie prosze te opcje bootowania - jakie sa i czy są pod ESC podczas załaczania

 

Nie ma czegoś takiego na ESC,F10 czy F12. Jedyne na DEL bios

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...