Skocz do zawartości
niko2003

Abit Ab9 I Abit Ab9 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Bez oc też to się dzieje?

Po oc EIST wyłączony?

Wyłączyłem przed samym oc ponieważ tak radzili na forum.

 

Rano wyciągnołem karte Wifi Edimax cały dzien działał tylko azureus w tle i jak narazie nic się nie stało , dopiero teraz odpisuje ponieważ przedchwila wrócilem z pracy zobaczymy do rana co się bedzie działo.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze sterowniki (w takiej kolejności instalować):

 

2. Sata@IDE@RAID "JMB36X RAID Controller" ver.1.17.11.02 WHQL: Tu do pobrania XP/2003?Vista(64bit) Tu do pobrania Vista i 2003 (32bit)

Kiedy nalezy i czy zawsze instalowac te sterowniki ? ( dysk SATA II , nagrywarka IDE podpieta do IDE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie test HDTACH (przed i po zainstalowaniu)

 

 

Instalujes zawsze, tylko przy tych sterownikach jest wybór SATA lub IDE (one nigdy razem się nie instalują). Sugerujesz się zawsze pod jakim interfejsem jest dysk twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie test HDTACH (przed i po zainstalowaniu)

Instalujes zawsze, tylko przy tych sterownikach jest wybór SATA lub IDE (one nigdy razem się nie instalują). Sugerujesz się zawsze pod jakim interfejsem jest dysk twardy.

Aha , czyli jak mam podpiety dysk SATA pod gniazdo SATA 1 ( ktore chyba nalezy do chipsetu ICH8 - mostek poludniowy) to nie musze tego instalowac ?

 

A czy jak mam pod gniazdo IDE podlaczona nagrywarke DVD ( gniazdo DVD chyba nalezy do kontrolera JMB...) to instalwoac czy nie instalwoac tych sterownikow ?

 

PS HDTACH u mnie nie dziala gdyz mam Viste a na Viscie nie chce dzialac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety karta wifi tez nie pomogła kuzyn siedział i instalowal GTA SA i rozmawiał przez gg i znów ponoć złapał zwieche już mi ręce opadaja bo nie wiem co już moze być nie tak , kupuje zaniedlugo karte dzwiękowo X-FI zobaczymy może to jakoś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Abit

http://www.california.pl/serwis/serwis.asp

http://www.abit.com.tw/page/pl/index.php

 

Wgraj najnowszy bios i wyłącz EIST jak pisałem. Mój kolega ma włączony EIST i mu się nic nie zawiesza, procek też chodzi na 3GHZ.

Biosa wgrałem , EIST wyłączone ja już poprostu zmieniam oprogramowanie z ciekawości ponieważ nie wiem już od czego może to zależeć. mam poprostu peszka bede pytał wszędzie gdzie będzie się dało z góry dzieki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta AB9 EIST w biosie jest wyłączony - bios 16 z abita a w systemie CPUz pokazuje mi jak zmienia sie mnoznik z 9 na 6 (E4300) - przy załączonym EIST tak samo. Czym moge sprawdzic jeszcze poza cpuz czy jest zalaczony? No i jak go definitywnie wyłaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka , I dalej nie uporałem się z moim problemem.

 

Czynności które wykonałem aby wyeliminować błąd, niestety nie pomogły.

 

Reinstalka Systemu - Nowy Bios, Nowe Sterowniki, Update wszystkiego czego się dało wraz z systemem.

Zmiana pasty układu chłodzącego - Karta Graficzna,Procesor, temp ogólnie wszystkiego to 35stopni MAX stres 43~45 , karta graf 55stopni to normal

 

Wyciągnołem karte WIFI , Wyciągnołem Karte Dzwiękowa , zmieniłem slot, też niepomogło.

 

Zmieniłem w Zasilaczu aby były 2 linie po 12 V też nic nie pomogło

 

Testowałem Orthosem przez cała noc od godziny 18 wieczorem do 10 rano żadnych błędów

 

Jave też zmieniłem ponieważ myślałem że może to od niej.

 

Napięcie procesora też zmieniałem i też testowałem też żadnych rezultatów ( może gdzieś indziej podnieść napięcie ( nie wiem od czego zacząć ) )

 

Ramy wyciągnołem przeczyściłem slot ale dalej to samo.

 

I wyczerpały mi się już pomysły jeśli możecie coś doradzić, gdzie ja moge błędu szukać z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taktowanie zmniejszałeś, sprawdzałeś granicę, na której to się dzieje? Rozumiem, że chcesz koniecznie mieć ileś tam Mhz, sprawdź może najpierw pośrednie wartości a dojdziesz co jest przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taktowanie zmniejszałeś, sprawdzałeś granicę, na której to się dzieje? Rozumiem, że chcesz koniecznie mieć ileś tam Mhz, sprawdź może najpierw pośrednie wartości a dojdziesz co jest przyczyną.

taktowania nie zmniejszałem , nie jestem znawca ale myślałem ze sa to optymalne taktowania że nie powinno sie nic dziać ponieważ jak poczytałem na forum z tych procków to ponad 3ghz wyciagaja ja mam tylko 2.8ghz i pamieci na 800Mhz więc wydawalo mi sie ze powinno być gitara, ponieważ ogólnie komp smiga az miło tylko te dziwne zwiechy ale ok obnize zobacze co bedzie sie działo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie AB9 są 4 porty SATA z mostka intelowego. Czy jest mozliwośc załączenia na te porty trubu AHCI ? Widze w biosie taką mozliwość ale dla kontrolera JMicron (2 dodatkowe Sata ) ale nie widze opcji wyboru dla 4 portów Intela. Dodam ze mam dysk podpięty pod Intela i podczas instalacji nie potrzebował dyskietki (F6) wiec sadze ze pracuje w trybie EIDE - jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe - jesli ktos ma (a pewnie ma :) ) dvd podpięte pod ide na płycie AB9 - chodzi mi czy po przełączeniu kontrolera JMicron w biosie w tryb AHCI czy znika wam DVD w systemie? Jak przełącze ten kontroler w AHCI w systemie nie widze DVD - widac w menadżerze - bios w trakcie uruchamiania pokazuje ale nie ma w systemie - znika. To chyba jakis bug - nie widac urzadzenia IDE po przełaczeniu w dobry tryb AHCI. Po przełączeniu z powrotem na IDE - nagrywarka jest widziana normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UMIESZCAM IDENTYCZNY POST JAK W TEMACIE O 4300 BO WYDAJE MI SIĘ ŻE MOŻE SIĘ PRZYDAĆ .

 

 

Słuchajcie

 

Z tego co prześledziłem ten temat to nie za powiadało się za ciekawie no ale .....

 

 

Po przebojach z moim 7600 na agp postanowiłem zmienić platforme . Jako że nie było się jak zastanawiać bo nie miałem neta ani kompa wogóle po krótkich czytajkach z kafejek postanowiłem zakupić tak :

 

4300

 

ab9

 

ocz PC 6400 ( 800 ) Platinium rev. 2

 

Tagana 420 Easy con

 

Sprzęt leżał ponad 1,5 tygodnia bo czekałem na wymiane grafy na PCI-E , wczoraj zaraz jak dostałem grafe odpaliłem swojego malućkiego , pierwsze wrażenia średnie jak wszyscy pobawiłem się w biosie i poszedł full stable 1.4 v 9 x 350 . Myśle chała , trudno ( miałem nadzieje na 4ghz ) . Dzisiaj powertowałem jeszcze topic i inne topici i postanowiłem poszukać nowego biosu . Moja stara wersja jest datowana na 10/19/2006 wstawiłem więc najnowszą czyli 12/19/2006 myśle sobie a kij może pomoże . Przejdzmy więc do rzeczy . Zapuszczam więc FSB 360 ( tu był Wall i płyta nie wstawała na 360 pomimo że na 350 nie było żadnej niestabilności :!: ) widze wstaje hmm ciekawe czy się podniesie w windzie , patrze wchodzi ładnie 8 x 360 . To po kolei o 10 mhz do góry aż dotarłem do 400 FSB i na 410 pojawił się na nowo Wall , płyta nie wstaje nie pomaga ustawienie napięć na maxa mostkom i pamięcią po prostu nic . Jest to o tyle dziwne że płyta wstaje na 8 x 400 , jest stabilna w marku 03 ( tylko tyle zdążyłem sprawdzić ) . Wniosek jest taki że winę ponoszą płyty główne a nie procki . To nie jest normalne aby nagle pojawiał się taki Wall na 350 a potem po zmianie biosu na 400 . Jest to o tyle dziwne że z tego co czytałem na xs to na NF6 te proce nawet nieźle idą , gdzieś widziałem 9 x 430 fSB ( akurat chyba na XS ) znajde to zapodam linka o ile nie mam przewidzeń bo wczoraj szorowałem fora do 3 nad ranem a nie chce nikogo okłamać .

 

Sedno sprawy jest takie że proc zabotował mi 9 x 400 do windy ale temp sa kosmiczne i nawet przy napięciu 1.6 v można pomażyć o urzytkowaniu go przy takich taktach . Wywala się przy testach CPU w 3dmarku 03 . Na 9 x 380 przechodzi je bez cmoknięcia . Myśle że boxowy coller już nie wyrabia i tyle . Składam WC więc zobaczymy czy się myliłem tak za tydzień dwa . Na noc zapuszcze 8 x 400 na 1.4 v i zobaczymy czy przejdzie prime . Wogóle dziwna sprawa z nim teraz jest bo cpu-z mi miga i pokazuje taktowanie raz najniższy mnożnik x 400 a raz prawdziwy ustawiony w biosie czyli np. 9 . W chwili kiedy pisze te słowa siedze w windzie z godzine na 9 x 400 . Teraz troche screenów .

 

TUTAJ MACIE 9 x 380 w 3dmarku 03

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Z deka z płyty zadowolony nie jestem bo mi X3m nie wchodzi na płyte ( jest za duży ) . Przy okazji może ktoś chce kupić ? .

 

Tak na koniec może zobaczymy w końcu u kogoś 9 x 500 :-P ale by była jazda :lol2: . Jeżeli każda edycja biosu doda 50 mhz na fsb ..... . Martwi troche ze w ciągu trzech ostatnich miesięcy na AB9 nie pokazał się żaden nowy bios :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem osobiście połowicznie zadowolony może jednak spróbujesz coś na Nforce np ASUS P5n-e Sli - Nforce 650i Sli :?: W tej płycie wkurza mnie przede wszystkim tylko jedno złącze IDE , mało miejsca wokół soketu przez co zmuszony jestem zmienić blok :( . Tak poza tym jest okey . Oc jest jakie jest . Dobre chłodzenie mostka i mosfetów . Niezła dzwiękówka . Dość bogate wyposażenie . Obszerna instrukcja ( ta po angolu ) . Ale raczej to standard . Aha no i zasilanie 5-cio fazowe :) tu duży plus .

 

Aha ja mam Tagana 420 Easy Con i wszystko jest okey niema żadnej niestabilności :) .

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam taką sprawę. Jestem fanem płyt abita :) Miałem do tej pory trzy płyty abita. Dwie bardzo udane i jedna kulawa. Niestety te dwie udane padły a ta ostatnia "bardzo kulawa" (AL8) teraz zaczyna świrować. Musze kupić nową płytę. Zdecydowałem się na AB9 Pro, lecz moja nie będzie na razie działała z C2D ja w większości u Was, ponieważ takiego proca się jeszcze nie dorobiłem. Posiadam teraz PD830 (3GHz) i chciałbym go puścić na tym mobo. Czy ktoś z Was mógłby sprawdzić jak ta płyta sprawuje się z PD? Zdarzały się już przypadki, że płyta super sie wkręca z C2D a np z P4 nie chce się kręcić, dlatego pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u kumpla i chciałem porzyczyć ale niema jak . Kumpel kupował całego kompa w vobisie i ZAPLOMBOWALI MU OBUDOWE :mur: . Na twoim miejscu zrobił bym tak . Przeszedł się do sklepu ewentualnie przedzwonił i zapytał czy AB9 chodzi z tym procem . Zawsze też można im dać proca i niech sprawdzą bo raczej wątpie aby poszli na zwrot , sklepy z reguły zwrotów nie tolerują ale prawie zawsze można wymienić na inny egzemplarz / model . W instrukcji jest napisane że wspiera Pentium D . Jak odszukam instrukcje to Ci zeskanuje tą strone .

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu wtrącę swoje 3gr. Miałem u siebie Abita AB9 non pro, płyta celowo zakupiona przez szefa firmy Hard-Pc żeby wchodziła w skład platformy testowej. Wrzucam cepa, grafe ram i zanim zdążyłem odpalić OS'a od razu do biosu, rozpoznanie możliwości - 1MHz FSB więcej i płyta wywala post i reset biosu. Dobra ch... w o/c wchodzę do systemu, a tam nie wykrywa mi cd romu spod ATA. Updatuje Bios i nadal to samo - bios wykrywa jakoś dziwnie ten napęd coś tam wyświetla żeby go akceptować ale mimo usilnych prób nadal sytuacja się nie zmienia. Trafiły nam się dwie takie AB9, podejrzewam że wyszła jakaś lewa seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu wtrącę swoje 3gr. Miałem u siebie Abita AB9 non pro, płyta celowo zakupiona przez szefa firmy Hard-Pc żeby wchodziła w skład platformy testowej. Wrzucam cepa, grafe ram i zanim zdążyłem odpalić OS'a od razu do biosu, rozpoznanie możliwości - 1MHz FSB więcej i płyta wywala post i reset biosu. Dobra ch... w o/c wchodzę do systemu, a tam nie wykrywa mi cd romu spod ATA. Updatuje Bios i nadal to samo - bios wykrywa jakoś dziwnie ten napęd coś tam wyświetla żeby go akceptować ale mimo usilnych prób nadal sytuacja się nie zmienia. Trafiły nam się dwie takie AB9, podejrzewam że wyszła jakaś lewa seria.

Ja mam podpięte do ATA Dysk Samsung 120 GB i Pionierka 111D ( pod jedną taśme ! ) i działa . W biosie jak wchodze w odpowiedzialną zakładke Standard CMOS Feactures to też mi nie pokazuje napędów . Za to jak ładuje bios to mi je wykrywa . Nie mam pojęcia czego może to być wina .

 

EDIT

 

Czy ktoś mógł by sprawdzić czy działa u niego tandem z ramem 2x1024 + 2x512 MB u mnie za chiny ludowe a pamięci sa sprawne . Bardzo bym prosił . Ewentualnie 4x1024 lub 4x512 .

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpięte do ATA Dysk Samsung 120 GB i Pionierka 111D ( pod jedną taśme ! ) i działa . W biosie jak wchodze w odpowiedzialną zakładke Standard CMOS Feactures to też mi nie pokazuje napędów . Za to jak ładuje bios to mi je wykrywa . Nie mam pojęcia czego może to być wina .

U mnie było właśnie na odwrót, podczas bootowania wykrywa, ale w biosie i systemie nie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie ten napęd jako drugi . Tzn aby wyszukiwał na nim system jako drugi . I jak tam będziesz wybierał to masz nazwe dokładną tej nagrywarki czy romu . Zrobie fory tylko w tej chwili szukam bateri i pokaże o co mi chodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w srode bede mial juz nowe czesci tj. Abit AB9 PRO, E4300, OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Special Ops CL5, mam pytanie czy procesory intela maja cos takiego jak procki amd, chodzi mi tutaj o instalowanie amd dual core optimizer, czy roznica w kreceniu amd i intela jest jakas diametralna, bede to moj pierwszy intel i nie zabardzo wiem za co sie zlapac, jaki najlepiej wgrac bios pod ta plyte glowna, instalowac do niej sterowniki z 1strony tego posta (najnowsze), jakie sa przydatne programy do krecenia intela, A64DDRMHz - jest cos podobnego tylko do intela ? prosze o pomoc i dziekuje za wyrozumialosc :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AL8 mam podobne problemy z satą. Raz wykrywa raz nie :( Teraz chodzi tylko jeden host. Jak podepnę drugi dysk to żadnego nie czyta. Bios najnowszy. Nie dziwie się, że z AB9 są problemy...

 

Po świętach kupie tą płytę to się zobaczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...