Skocz do zawartości
niko2003

Abit Ab9 I Abit Ab9 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

plyta nie obsluguje

celeronow ja mieszkam 25 km od krakowa mam p4 jak chesz mozesz podjechac z plytka i ci ubgarduje biosa mam tez abita ab9

Dziękuje za pomoc dałem już radę.

 

Wsadziłem c2d e6550, którego fsb wynosi 1333 pod tego abita nie ubgrejdowanego i odziwo zaczął chodzić dźwięk tzn głośniczek systemowy, a to już była połowa sukcesu. Po włączeniu komputera były to długie przerwywane dźwięki i post code było C1. Wiedziałem już, że to coś z ramem. Wyciągłem ram OCZ 1 GB 800 mhz i wsadziłem zamiast niego Buffalo 1 GB 533 mhz i wszystko ruszyło wkońcu ruszył komputer i na monitorze się wszystko pojawiło, bo wcześniej cały czas czarny ekran był. Jak widać nie musiałem używać P4 do ubgrejdowania biosa. Nie wiem co teraz z tym ramem mam zrobić czy jakiś wadliwy jest czy po prostu za dużo herzów ma?

 

EDIT

 

Zapomniałem dodać że ten c2d z fsb 1333 chodzi na abicie ab9 pod szyną 1066. Może to ma wpływa na niedziałające OCZ'y.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez 1jaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie z serwisu potrafi się zawiesić w czasie uruchamiania windowsa, w biosie lub nawet przed wejściem do biosu. W samym windowsie też już ra się zawiesił. Wątpię w związek jakimś urządzeniem usb, bo przed pierwszą awarią i naprawą takie incydenty nie występowały. juz nawet po podłączeniu na pająka samych niezbędnych komponentów i klawiatury nie mogłem wejść do biosu, bo wcześniej się wieszał. Nie zależy to od ilości obsadzonych modułów pamięci. Nie zależy od biosu. Wczoraj myślałem,żę ustabilizowałem na dzielniku 1:1, ale guzik, bo dzisiaj juz się zwiesił. jak się zwiesi, to pomaga tylko wyłączenie i włączenie zasilania- wtedy za którymś razem się nie zawiesi i potem przez parę godzin spokój. Zasilacz odpada, bo przed awarią dawał radę, a poza tym mierzyłem miernikiem napięcia i bez zarzutu. Nie uśmiecha mi się znowu ją wysyłać do serwisu na miesiąc, szczególnie że im może akurat w danym dniu dobrze chodzić.

Co za szmelc.

 

@1jaa

Na ten problem z ramem jast właśnie nowszy bios.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Nie uśmiecha mi się znowu ją wysyłać do serwisu na miesiąc, szczególnie że im może akurat w danym dniu dobrze chodzić.

Co za szmelc.

Zobaczymy czy moja plyta nie bedzie miała podobnych objawów po serwisie(Minął juz miesiac a plyty dalej nie mam),ja juz straciłem zaufanie do marki ABIT a szczegolnie do jej serwisu :unsure:.Chyba pójdzie na allegro i czas kupic inna bo strach na niej cokolwiek podkrecac bo niedajborze sie zepsuje i zostaje na ponad miesiac bez kompa :cry:.Evga userowi z pclab wymienili po tygodniu a kupował tam gdzie ja czyli w apollo,ja juz czekam ponad miesiac,to swiadczy o jednym ABIT ma w d.....e swoich klientów ich czas i pieniadze.Nigdy wiecej ABIT-SZMELC WDK ma racje Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też powoli zaczynam uważać, że ten ABIT to szmelc. Znajomy z forum powiedział mi, że przy tym ramie, pomóc może mi zresetowanie biosa (zworka). Z tego co ja wiem to ten nowy bios zmienia tylko szyne na 1333 i nic więcejl. Z tego co czytam o tym modelu jak tam upd bios to mieli same problemy, aż strach zmieniać wersje tego biosu już wole chyba zakupić taki ram jaki mi chodzi i te OCZ sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Sami jesteście szmelc, bo nie umiecie skonfigurować mobo i potem zwalacie, że Abit AB9 to szmelc.

Oczywiście - zgodzę się, że Abit ma jeden z najgorszych serwisów mobo (jeśli nie najgorszy), ale same mobo są super

 

Teraz pytanie ode mnie:

Czy ktoś wie czy AB9 ma CB (ColdBug) pod DI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami jesteście szmelc, bo nie umiecie skonfigurować mobo i potem zwalacie, że Abit AB9 to szmelc.

Z oceną wstrzymuję się na kilka dni, będę sprawdzać na innym zasilaczu, bo zauważyłem coś dziwnego.

Chyba nie piszesz o konfiguracji w biosie, bo tu nie o to chodzi.

Mobo było super przez miesiąc i chciałbym doprowadzić je do takiego samego sprawowania.

 

Swoją drogą z tą 4x1GB obsługą to prawda, nie idzie powyżej 365Mhz stabilnie (przy 1:1). Lepiej już używać 3x1 i dużo wyższe takty.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Jak ktoś nie umie sobie skonfigurować memek (timingi i V) albo wgrać nowszego BIOSu (bo jak by poczytał to by wiedział, że wcześniejsze biosy niż 15 to szmelc) to wina użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na problemy z pamiecia rzeczywiscie panaceum moze okazac sie nowy bios. Przy 16ce moduly PC-7200 w dualu sypaly mi bledami nawet po malym O\C.

 

Jeśli 450 to jest max FSB to raczej odpada. Nie interesuje mnie max 3.6GHz procka a 3.8GHz. A szkoda bo bym ją kupił

Bez modow da sie zrobic FSB 470+. To tak na przyszlosc gdyby ktos jeszcze mial watpliwosci (choc pewnie wtedy wybierze P35).

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Afterglow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nie sflashowanym biosie jak zainstalowałem windowsa to w systemie pokazywało mi tylko 1400 mhz jak go sflashowalem do wersji 19 to pokazuje normlanie już 2,33 ghz. Juz zadowolony jestem ale jeszcze nie wpełni, ponieważ RAM jak nie chodził tak nie chodzi. Jednak nowy bios nie pomógł. Mam pytanie czy bios 19 a miałem 15 zawiera wszystkie biosy od 15 do 19 tj np 16, 17 i 18? Moze musze wgrac jeszcze 18. Ramy napewno są sprawne. Zworka też nic nie pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie umie sobie skonfigurować memek (timingi i V) albo wgrać nowszego BIOSu (bo jak by poczytał to by wiedział, że wcześniejsze biosy niż 15 to szmelc) to wina użytkownika

Tak jasne przy 4x1Gb żadne timingi i V nie pomoga bo OC jest marne,plyta sobie kompletnie nie radzi z OC 4GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie zasilacz jednak.

na zimno komp się wiesza gdzie tylko mozna, jak już pochodzi i zaskoczy to chodzi cały czas stabilnie. Dziwne.

Moje objawy to były na poczatku bluscreeny,zwieszki,czasami płyta nie chciała wstac,a jak podlaczylemi internet bluscreen po 10 sekundach i tak cały czas dopoki nie odlanczyłem kabla od internetu i bluscrenny pojawiały sie rzadziej,co pół godziny :lol2: ciekawe czy serwis cos na to poradził 32 dzien czekania na plyte :blink: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Tak jasne przy 4x1Gb żadne timingi i V nie pomoga bo OC jest marne,plyta sobie kompletnie nie radzi z OC 4GB

To nie płyta, a P965 sobie nie radzi z 4x1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja znowu dead.

Znowu w trakcie upgrade biosu, znowu dokładnie przy 31% zwis. Coś ma fizycznie uszkodzone, że tak się dzieje. Upgrejd spod windy robiłem, bo jest opcja czyszczenia biosu, a wcześniej miałem jakieś komunikaty cmos rom error (nie mylić z cmos checksum error) i flashowanie spod dosa nie pomagało.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od 3 tygodni Abita AB9 Pro. Dzisiaj jedno gniazdo przestało wykrywać mi kabel sieciowy, podczas gdy drugie robi to bez problemu. Windows cały czas informuje mnie, że kabel sieciowy jest odłączony. Co robić? Nie chcę niepotrzebnie oddawać mobo na gwarancję. Dodam, że przeinstalowywałem sterowniki i to nie pomogło :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego procka chłodzonego AC TT BigTyphonem. Na codzien uzywam pracka na taktowaniach 8 x 400 przy napiecii 1,44v.

Ale swego czasu chodzil na 3600 (9 x 400) na napieciu 1,58v przy tepm w stresie ok 54 stopnie.

Panowie czy plytka AB9 Pro spokojnie zrobi FSB 450 czy sa z tym powazne problemy ? Czesci mam na luzie ktore daja rade tylko nie wiem czy plyta mi nie zepsuje calosci ? Cena plytki dosc kuszaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Panowie czy plytka AB9 Pro spokojnie zrobi FSB 450 czy sa z tym powazne problemy ? Czesci mam na luzie ktore daja rade tylko nie wiem czy plyta mi nie zepsuje calosci ? Cena plytki dosc kuszaca

Bez problemu.

Płytka robi 430-470 na strapie 1066.

AB9 zrobi tyle samo, bo Pro ma trochę więcej dupereli typu złącze eSATA, 2xLAN, ICH8R itp.

Sam się na to nabrałem :mur:

Bo myślałem że AB9 Pro jest jakąś lepszą mobo jeśli chodzi o O/C

 

Pozatym za tą kasę masz wiele lepiej Asusa P5K lub P5K-E (FSB 650) ew. Abita IP35-E (tu jeszcze nie wiemy dużo, ale na pewno robi 500)

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu.

Płytka robi 430-470 na strapie 1066.

AB9 zrobi tyle samo, bo Pro ma trochę więcej dupereli typu złącze eSATA, 2xLAN, ICH8R itp.

Sam się na to nabrałem :mur:

Bo myślałem że AB9 Pro jest jakąś lepszą mobo jeśli chodzi o O/C

 

Pozatym za tą kasę masz wiele lepiej Asusa P5K lub P5K-E (FSB 650) ew. Abita IP35-E (tu jeszcze nie wiemy dużo, ale na pewno robi 500)

Ale czy wiatrak 40 na tym NB starczy bo widze ze chlodzenie jest wrecz smieszne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

W przypadku AB9 czym nowszy tym lepszy. Bo w każdym coś poprawiają. U mnie każdy BIOS poprawił wiele błędów (np. każdy BIOS zwiększał mi FSB Walla mojego procka)

A nie możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Asusa P5K lub Abita IP35-E? Przecież te mobo są lepsze i kupowanie w tej chwili AB9 to głupota

No chyba że masz okazje ją za 200-300zł kupić

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku AB9 czym nowszy tym lepszy. Bo w każdym coś poprawiają. U mnie każdy BIOS poprawił wiele błędów (np. każdy BIOS zwiększał mi FSB Walla mojego procka)

A nie możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Asusa P5K lub Abita IP35-E? Przecież te mobo są lepsze i kupowanie w tej chwili AB9 to głupota

No chyba że masz okazje ją za 200-300zł kupić

No wlasnie liczylem ze mi sie uda w granicach 250 zlotych ale jak mialbym kupowac nowke to jasne ze P5K :) Zdecydowanie :) A przy okazji czy P5K jest w czyms gorsza od rasowych i965 typu P5B Deluxe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Ma 3 fazowe zasilanie, ale to nie przeszkadza tak bardzo. nie ma RAID

A za 100zł drożej masz P5K-E z 8 fazowym zasilaniem i ICH9R (RAID).

A P5B Deluxe nie jest rasowym i965 :D

Rasowy i965 to np. Abit AB9 QuadGT lub DFI Infinity 965-S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma 3 fazowe zasilanie, ale to nie przeszkadza tak bardzo. nie ma RAID

A za 100zł drożej masz P5K-E z 8 fazowym zasilaniem i ICH9R (RAID).

A P5B Deluxe nie jest rasowym i965 :D

Rasowy i965 to np. Abit AB9 QuadGT lub DFI Infinity 965-S

Szczerze mam obie plyty i P5B Deluxe i AB9 Quad i tak prawde mowiac lepiej mi pracuje ASUS :) Abit ma drobne wady a Asus jakos sie 3-ma - tym bardziej ze rozwiazalem problem z PCI Ex x1. I teraz pytanie co wlozyc do swojego glownego kompa te dwie czy tego P5K :) Duzy problem to 3 fazowe zasilanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...