Skocz do zawartości
-==MORDI==-

C2d+7600gs Czy X2 3800+7900gs?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tak, to płytę lepiej Abita AB9.

Fear będzie dobrze chodzić, ale z teksturami na medium (1 GB to za mało do high tekstur w fear), w 1024x768 bez AA.

W tej grze akurat lepsza karta więcej daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzić będzie bardzo płynnie, ale o najwyższych detalach z włączonym AA i aniso zapomnij.

 

Gadacie! Gram we wszystko co jest możliwe, LECZ w rozdzielczości 1152x764 75hz bo monitor (wszystko na full, max, very high lub maximum), aa i af (on i x2) oczywiscie HDR lub BLOOM.

 

Supreme Commander, FEAR, Call of Juarez, Test Drive Unlimited, Gothic 3, ParaWorld wszystko full płynnie zero zwisów, zacin i tak dalej. A czy w jednej grze jest 30 klatek czy 45 nie widze różnicy.

 

Mój palit robi 15k w 3dmarku2003 i 6,6 w 3dmark2005

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie chodzi, żeby dalej sobie udowadniać wyższą wydajnośc, ale Niko2003 chyba zapomniał, że doszło mu 1Gb ramu. Tego nie da się porównać, nawet jak Ci się niko wydaje, że to wszystko sprawił tylko cudowny porcesor to jesteś w wielkim błędzie, widziałem już nie jeden test który potwierdził, że w FEAR główną rolę gra GPU i szczerze to jak dla mnie przesadzasz. Stawaim, że na pewno wygodniej, płynniej i bardziej komfortowo Ci się na nowym komputerze pracuje, ale na pewno żadna gra nie chodzi szybciej jak na 7900GS, oczywiście pomijając ram, bo 2gb a jeden to też bez porównania. Mordi, przede wszystkim zwróć uwagę na ram, że Człowiekowi się zmieniło więcej, niż trzy podzespoły....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra moje ostatnie pytanie brzmi:

 

Jesli wziąłbym C2d+7600gs ale do tego 2gb ramu do w grach bylo bym tak samo/porównywalnie z x2 3800+7900gs?

:):):)::)

NIE, bo w innych momentach niedomaga grafika, a w innych procesor, to są dwie osobne sprawy, przeanalizuj sobie ten test

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1760

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadacie! Gram we wszystko co jest możliwe, LECZ w rozdzielczości 1152x764 75hz bo monitor (wszystko na full, max, very high lub maximum), aa i af (on i x2) oczywiscie HDR lub BLOOM.

 

Supreme Commander, FEAR, Call of Juarez, Test Drive Unlimited, Gothic 3, ParaWorld wszystko full płynnie zero zwisów, zacin i tak dalej. A czy w jednej grze jest 30 klatek czy 45 nie widze różnicy.

 

Mój palit robi 15k w 3dmarku2003 i 6,6 w 3dmark2005

Tak również polecam ten zestaw co kolega. W ogole we wszystko gra sie na full: crysis, stalker, obliviony itd to zadne wyzwanie dla takiego configu.

Ja mam tansza wersje tego configu i robie 14k w 2003 i 6 w 2005. Elo elo (buhehehe, nie wiem czym sie chciales pochwalic :lol:)

A teraz napiszmy wreszcie cos powaznego bo widsze tutaj niezly cyrk :lol:

 

x2 3600+ na nowym rdzeniu i fart by poszedl na 3ghz.... Sory, ale kupno mocnego procka i [ciach!]ianej grafy jako zestawu do gier przypomina mi wylacznie "kompjutery" z mediamarktu....

 

 

Tak tak....Jestem wyznawca zielonych i nie wstydze sie do tego przyznac :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tez racja ........ Kurde jak patrze na te testy to dochodze do wniosku że procek w grach nie jest taki BARDZO ważny. Mam lekki mix w głowie.......

 

 

Dobra nie mam wiecej pytan. Dzięki chłopaki za pomoc musze wszystko na spokojniej przemyslec.

Edytowane przez -==MORDI==-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x2 3600+ na nowym rdzeniu i fart by poszedl na 3ghz....

Tak tak....Jestem wyznawca zielonych i nie wstydze sie do tego przyznac :lol:

OLE, ale co to wniosi do tematu, jak piszesz ponieżej cytuje:

A teraz napiszmy wreszcie cos powaznego bo widsze tutaj niezly cyrk :lol

by LEBORG: Tak również polecam ten zestaw co kolega. W ogole we wszystko gra sie na full: crysis, stalker, obliviony itd to zadne wyzwanie dla takiego configu.

 

Czy we wszystko tego to ja nawet nie wiem, ale TY wiesz, w jakich rozdzielczościach to wiem bo max mój to 1152x764. W Crysisa oczywiście niesądzisz, że gra która ma 3 lata lub więcej przycina. Stalker z tego co wiem, jeszcze nie ma pełnej wersji gry, ale Ty już to wiesz, Obvilion do rozdzielczości 1152 nie jest żadnym wezwaniem dla takiego konfigu.

 

by LEBORG: Ja mam tansza wersje tego configu i robie 14k w 2003 i 6 w 2005. Elo elo (buhehehe, nie wiem czym sie chciales pochwalic :lol:) A teraz napiszmy wreszcie cos powaznego bo widsze tutaj niezly cyrk :lol:

I co z tego, że masz, wynik w 3dmarku niedalem po to, aby się chwalić, tylko aby uzmysłowić, że wynik nie jest wyznacznikiem niczego, dochodzi ram, dochodzi procesor, nie tylko ilość jednostek cieniujących. Mam kolegę który ma ten sam zestaw co ja, tylko kartę Galaxy 7600 650/1700 po modach robi więcej w 3dmarkach niż Ja. Posiada za to 1GB pamięci. Wymienia kartę na 256 ramu i dokupuje 1GB pamięci. A ty nadal bedziesz siedział na 3dmarku i marzył w jaki sposób zniwelować ograniczenie procesora w karcie 8800 lub 8900 (jak wyjdzie).

 

by LEBORGSory, ale kupno mocnego procka i [color= red][ciach!][/color]ianej grafy jako zestawu do gier przypomina mi wylacznie "kompjutery" z mediamarktu....

 

Jeśli przepraszasz to niepisz bo po co. To trochę takie sadomasochistyczne podejście, aby pisać i potem przepraszać. Sprawia Ci ból czy przyjemność. No kompjutery z mediamarketu mają to do siebie, że je ciężko rozbudować, głupio wsadzać w przyszłości 8900 czy 2xxx lub 8800, byłoby to sorry szaleństwem. Dziwnie też grałoby się w nich w rodzieczlości 1152x764 i ciężej na 1600x1200, nie wiem jakie monitory w tych zestawach dodają.

 

W moim jako to cytuje: "zestawie mediamarketowym" połowa tego forum by chciała go posiadać i z pewnością za dwa miesięcy jak wyjdzie 8600 lub 2xxx to wsadzę taką grafikę. Tylko nie wiem czy napewno to zrobię, bo jeśli gier pod Directx10 będzie jedna lub wcale to mi się nigdzie nieśpieszy, bo mój Palit świetnie sobie daję radę, a czy dałby sobie radę w 1400 czy 1600x nie wiem i mało mnie to obchodzi bo musiałbym zmienić monitor.

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy we wszystko tego to ja nawet nie wiem, ale TY wiesz, w jakich rozdzielczościach to wiem bo max mój to 1152x764. W Crysisa oczywiście niesądzisz, że gra która ma 3 lata lub więcej przycina. Stalker z tego co wiem, jeszcze nie ma pełnej wersji gry, ale Ty już to wiesz, Obvilion do rozdzielczości 1152 nie jest żadnym wezwaniem dla takiego konfigu.

:blink:

:huh:

:lol2:

 

Po prostu staram sie wczuc w te basniowe klimaty....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź zestaw c2d odłóż troszkę kasy za miesiąc czy 2 sprzedaj tego 76gs i kup coś mocniejszego

a jak chcesz kupić i zapomnieć o problemie to x2 i 79gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...