Skocz do zawartości
Malik

Swiftech Apogee Gtx

Rekomendowane odpowiedzi

Estetyka umyslowa nakazuje mi zrobic ten zabieg :D

Ja uczylem sie aeorologii przez ponad rok i uczyli tak a nie inaczej, wiec przekladajac na skale micro, tak powinno byc. Chce miec, powody nie sa istotne.

 

Zakupie przeplywomirz, skalibruje i policze, pozniej pomysle nad zmiana bloku na D-Tek.

Chyba zeby szarpac sie na pompe Lainga.

Cos zrobic musze, bo uklad jest slabszy od ninjy w chlodnym pomieszczeniu.

Jeszcze jakis termometr....

 

 

P.S. Hydrotermo mechanike tez mialem...ale tam same calki i dupsy...jakos juz nic nie pamietam.

Ale pamietam cosik o przeplywie laminarnym i turbuletnym.

W sumie, to moznaby zagadac psora po znajomisci co o tym sadzi.

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miazga - ale on nie skurczyl sobie wezy o 1mm, tylko zgial je w jakims punkcie (=zmniejszyl przeplyw), ze wyraznie zwolnila woda w rezie - a temp na procu jak skala. (przynajmniej ja tak zrozumialem).

Na logike wychodzi ze roznica w przeplywie przy tak radykalnym kroku jest wieksza niz roznice miedzy pompkami w tescie, wiec temp powinna szalec ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

Cos niecos porobilem...

Wyrzucilem jednego BIx2(rev2), wymienilem weze na Eheim 12/16 i zmiana chlodziwa...1:1 borus i demineralka. Skrocilem maxymalnie wezyki i jakie efekty ?

4250@1.4 45nm - 73*C na rdzeniach.

Nie mam porownania do 65nm, a jedynie do bolawej ninjy plus. Miala na dokladnie akich samych ustawieniach 88*C !!!

Co ciekawe, komputer byl stabilny w orthosie - 3h small prio 10.

Uwazam ze 73 to wciaz duza temperatura, dllatego plan z podlaczeniem chlodnic rownolegle bedzie realizowany. Bylby dzis, gdyby w sklepach byly przelaczniki Y a nie same T.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

Cos niecos porobilem...

Wyrzucilem jednego BIx2(rev2), wymienilem weze na Eheim 12/16 i zmiana chlodziwa...1:1 borus i demineralka. Skrocilem maxymalnie wezyki i jakie efekty ?

4250@1.4 45nm - 73*C na rdzeniach.

Nie mam porownania do 65nm, a jedynie do bolawej ninjy plus. Miala na dokladnie akich samych ustawieniach 88*C !!!

Co ciekawe, komputer byl stabilny w orthosie - 3h small prio 10.

Uwazam ze 73 to wciaz duza temperatura, dllatego plan z podlaczeniem chlodnic rownolegle bedzie realizowany. Bylby dzis, gdyby w sklepach byly przelaczniki Y a nie same T.

Pozdrawiam

ale takie tempy łapie od pierwszych minut orthosa ?jak tak to nawet 10bixów nie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jakie beda roznice jezeli sie zle zalozy spod bloku?

Powinno byc tak (ta smieszna karteczka ze schematem correct pin orientation):

http://i125.photobucket.com/albums/p73/aig...la/IMG_0556.jpg

 

A ja nie pamietam jak skrecilem :oops:

Nie chce rozkladac calosci zeby sie przekonac ze jest dobrze, w kazdym razie tempy sa conajmniej dziwne, na quadzie. Ale moze to wynikac tez ze zlego docisku, chociaz to sprawdzilem juz wiele razy. Zalozony jest gruby oring, i hardmount (czyli backplate + te czarne przelotki).

Chodzi mi o taki temacik z jakiegos forum jak ktos gdzies pisze ze ma fatalne temp, i sie okazuje ze mial przekrecony o 90 stopni base plate, odwrocil i wszystko wrocilo do normy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX w wersji (chyba) bowed :D - zamieszczam w celach poglądowych.

 

Dołączona grafika

 

ps.

Mam nadzieję, że to jest wersja wygięta - ta z grubszą uszczelką . Blok przyszedł do mnie tylko z jedną uszczelką i po skręceniu efekt jest taki jak na obrazku wyżej.

Edytowane przez elf_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec rozkrecilem blok bez zdejmowania wezy, cala operacja troche trwala, zlewanie wody przewracanie budy.

Okazalo sie ze spod byl zle zalozony, przekrecilem go o 90 stopni.

Efekt jest taki ze temp w idle spadly o okolo 10 stopni, ale dalej w stresie na 2 rdzeniach w ciagu ~3s temp sie zatrzymuje na 80C wg coretemp. Pozostale 2 rdzenie ponizej 60C.

Dodam ze procesor ma wyszlifowana czape, i na tym wszystkim dobrze nalozona CLP (na blok i na proca). Procesor to q6600 g0, na def 1.325V @ 3ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm no ale czy norma jest 80 stopni na 2 rdzeniach po 2-3s prime small fft, na default napieciu i default taktach? (2.4) :/

Ja raczej bym obstawial styk bloku z procesorem. Moze wygiecie spodu bloku akurat dociska bardziej srodek a rdzenie sa rozlozone na boki i to jest przyczyna. Bo taka dynamika zmian temperatury swiadczy bezposrednio o braku docisku. Flow, czy nawet ulozenie orientacji pinow w zlej pozycji to zabawa o kilka stopni, a nie o jakies kosmiczne 80c natychmiast po odpaleniu stresu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na Twoim miejscu zasięgnął języka na XS tam widziałem kliku stronicowy temat o temp na Q6600

 

edit: o to właśnie ten: Q6600 on Water Cooling!!! Temps are Insane! tematem chyba pasuje ;)

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten tylko tematem. Nic tam nie ma, glowna konkuzja to dojscie po 4 stronach ze temp proca ponizej otoczenia pokazywana w everescie jest nieprawdziwa.. :)

 

Ale na xs jest sporo innych tematow, szczegolnie kilka o np ulozeniu proca na quadzie (wlot/wylot), tzn obracanie go na 4 sposoby wlotem, i za kazdym razem uzyskiwane sa inne wyniki. To swoja droga dosc ciekawe zjawisko patrzac np na testy blokow robione na platformie z quadem. Wynik testu moze zalezec od polozenia wlotu w jednej z czterech (w przypadku gtxa) mozliwych orientacji..

Z tym ze tutaj chodzi o jakies 5-6 stopni roznic. U mnie problem jest duzo wiekszy.

 

Nie wiem za bardzo co mozna jeszcze zrobic. Szlif, clp, maksymalny docisk. Moze sprobuje sprawdzic na jakiejs silikonowej pascie jak sie rozklada nacisk bloku na ihsie, bo na clp nie widac gdzie jest styk a gdzie nie ma ;/

 

Albo pozostanie wymiana bloku (nie specjalnie podoba mi sie ta gesta siatka pinow w pracy 24/7 ze stalowym grzejnikiem, wyglada na latwa do zapchania). Z tym ze to w perspektywie dlugoterminowej, przez te kilka dni spod jest czysty (dzis odkrecany, co w zasadzie nic nie dalo).

 

Rozklad rdzeni na pcb w quadzie:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego obracania i innych temp ... jak po jednym razie zakładali na jedna stronę to sie nie dziwie kwestia prawidłowego założenia bloku a co innego rozmieszczenie rdzenia

co do 'siatki pinów' chcesz moge sie zamienić z Tobą :lol: mam apogee :D

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba dosc malo prawdopodobne. Tzn dziwne sytuacje z odczytami sa na poczatku, we wczesnych rewizjach coretemp, ale stare quady sa juz poprawnie odczytywane. Jezeli sa zwalone odczyty w samym procu, to nie wiele da sie z nim zrobic, w kwestii oc (przekraczanie tjunction).

 

Na moje to raczej musi byc kwestia docisku blok-rdzenie. Tylko czy jest to docisk bloku do ihsa, ihsa do rdzeni (ale nie spotkalem sie z tak drastycznym przypadkiem). Bo teraz to moge smialo powiedziec (na podstawie zebranych srednich wynikow temp ludzi z tymi procami na default), ze apogee gtx na zimnej wodzie jest gorszy niz box.. to musi byc styk rdzenie/blok.

 

edit: Na fuziona sie moge zamienic :] (z ew mala doplata :P).

 

Nie ale na powaznie to celowalbym w cos bez pinow/finow, i w ludzkiej cenie, czyli np f3d moze :(

 

edit2:

 

No wiec wymienilem blok na f3d i pierwszy test - to samo..

idle: rdzenie roznia sie o ~2C, tempy 34-36

stress: 2 rdzenie temp ~75-80, 2 pozostale ~60..

 

wszystko to na default g0, 2.4ghz 1.325V, tym razem pasta ceramique, z tym ze pasta nie ma tu wiekszego znaczenia jezeli chodzi o te kosmiczne temp w stresie.

 

Nie wiem za bardzo co jeszcze moge zrobic dla tego proca. Wychodzi ze musi byc krzywy od spodu, tzn rdzenie nie dolegaja do czapki. Ciekawe jakie temp by byly na boxie w takim ukladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo co jeszcze moge zrobic dla tego proca. Wychodzi ze musi byc krzywy od spodu, tzn rdzenie nie dolegaja do czapki. Ciekawe jakie temp by byly na boxie w takim ukladzie.

Sprawdz to jakie tempy sa na stocku na boxie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zadnego coolera na 775 aktualnie. Kupowac?.. ;]

Normalnie pewnie moglbym slac to na gwarancje, ale proc przeszedl szlifowanie ihsa wiec..

Tyle z mojego mrocznego planu puszczenia passive quada na 3.6ghz.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem to dosc ryzykowne, spora czesc procow umierala jak je przypalali za mocno.

Widzialem na xs jeden przypadek jak ktos zeszlifowal ihsa do rdzeni, tak ze zostala ramka z ihsa ktora odrazu trzyma proca w sockecie. Tylko to pewnie nie bylo robione papierkiem wodnym na kolanach :)

 

 

Dołączona grafika

 

Ale to jest fajne bo mamy ramke ktora trzyma ladnie do zapinki - nie trzeba zadnej tasmy kleic itd. Tylko czym to tak ladnie zeszlifowac :]

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie kilka słów o temp

obecnie posiadam E8400 @ 4,4GHz 1,45V i temp w stresie mam ok 70-80 na rdzeniach

foto układu

trochę lipne fotki ale powinny naświetlić sytuacje

bloczek na procku wygląda tak wewnątrz

i na zewnątrz pierwszy od prawej

 

natomiast wcześniej na pompie hydor l 20 i procku e6550 @ 3,7 miałem max 55-60 w stresie

 

i tak samo jak pisali poprzednicy temp potrafi wzrosnąć w parę sekund pod obciążeniem

Edytowane przez serbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...