Skocz do zawartości
cZaJn!k

Allegro - Pierwszy Raz Jako Sprzedający

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na dniach zamierzam wystawić Płytę główną, Procesor, Chłodzenie Schthe Ninja +, i boxowe chłodzenie gratis. Nie traktujcie tego jako reklamy, ceny w tym...oficjalnym wątku nie podam.

Mam ból głowy jeśli chodzi o sposób wysłania tego wszystkiego potencjalnemu nabywcy. Nie wiem jaką firmę kurierską wybrać. Zastanawiam sie też nad Pocztą Polską, ale np. pada podczas transportu mi uszkodzili, więc nie wiem. Nie mam też pojęcia jaką opcję wysłania wybrać, aby kurier postępował z paczką ostrożnie :-| . Sam znalazłem coś takiego: http://www.dhlservicepoint.pl/cennik.php - pudełko XL - 30 zł. Trochę drogo, ale do mniejszej paczki tego wszystkiego nie upchne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej dac i opcje kuriera, i PP - niech kupujacy sam zdecyduje, czy lubi hazard ;)

Poza tym jak porzadnie zapakujesz paczke, to nie powinno sie jej nic stac. Wysylalem poczta procka, mobo, grafike i wszystkie doszly bez klopotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy trzeba zaznaczać, jaki to jest rodzaj przesyłki ?? bo np. ostatnio mój wujek kupował miód z allegro :). Sprzedający źle nadał paczkę i miód doszedł rozbity. Czy taki sprzęt komputerowy też trzeba odpowiednio nadać ?

Gdzie zaopatrzyć się w takie wielkie pudło, żeby zmieściłó w sobie pudełko od płyty głownej i od Ninjy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zdjal ta Ninje na czas transportu, mniejsza szansa, ze cos sie popsuje. Wtedy mobo do oryginalnego pudelka, wypchanego po brzegi porwanymi i zmietymi gazetami, a Ninje w jakies inne pudelko i razem to jakos zapakowac w zbiorcze opakowanie. Jakies pudelka mozna nabyc na poczcie, ew. popytaj w sklepach, szczegolnie RTV/AGD, czesto maja opakowania od sprzetu z wystawy, z ktorymi nie maja co zrobic.

 

Podstawa przy pakowaniu to wypchac tak, zeby nic nie latalo - maleje wtedy szansa, ze cos sie uszkodzi. Dodatkowo, jesli uzywasz oryginalnych opakowan, owinac pudelka dodatkowo w gazety, zeby czasem przez papier nie przeswitywalo - jak ktos zobaczy zcesci komputerowe, to sie moze polasic na paczke :?

 

Sprzetu nie musisz specjalnie nadawac, ja zawsze puszczalem jako zwykla paczke (procek poszedl jako list polecony :) ), ew. ubezpieczona jesli kupujacy chcial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ninje oczywiście ściągam wszystkie podzespoły pakuję w oryginalne pudełka, ale myślę że procek zostawię w sockecie. Była to wersja OEMowa i chyba będzie tam najbezpieczniejszy. Właśnie z odłączoną Ninją wyszło mi na DHLu że będę potrzebował paczki XL (za 30 PLN)

 

Czy w takim wypadku na aukcji (bezpośrednio na pierwszej stronie) dopisać, żeby kupujący wysłał na konto xxxPLN + 30PLN (koszty wysyłki - w przypadku DHLa)

jakie będa koszty wysyłki takiej jednej "większej paczki" za pomocą poczty polskiej ?

Edytowane przez cZaJn!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie ubezpieczona jeśli to będzie PP bo to ty odpowiadasz za przesyłkę do momentu otrzymania jej przez kupującego.

Inaczej przy zaginięciu dostaniesz 10 krotność ceny nadania a resztę będziesz musiał dopłacić z własnej kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze wysylalem PP i jak dotad moje paczki docieraja bez problemow i w stanie nienaruszonym. jednakze zawsze trzymam sie zasady - gdy wysylam "za pobraniem", to koniecznie przesylka wartosciowa. jezeli przedplata na konto, to juz zaleznie od nabywcy - jak jest ryzykant i chce pare zl zaoszczedzic, to bierze bez ubezpieczenia - przy wiekszych wartosciach sam proponuje ubezpieczenie, aby zaoszczedzic sobie ew. problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...