Skocz do zawartości
AndyN

Dfi 680i Lt/nf-680i Lt Sli-socket 775 Nf680

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki bardzo przydatne ;p problem rozwiązałem wyjęciem baterii na pare minut, jakimś cudem moja dfi ożyła, mimo tego że już kilka razy baterie wyciągałem wcześniej i bez rezulatatu, heh tak czy siak mobo juz dycha i PRZESTRZEGAM PRZED TYM BIOSEM N5FD723 u mnie powoduje śmierć mobo heh, poza tym oc jest bardzo kiepskie na tej wersji, chwile sie pobawiłem jak płyta wstała i marne osiągi, jednak na najnowszym biosie nie ma przekłamań w temperaturach i napięciach, jakie dasz takie mniej więcej bedzie ;p czego nie można powiedzieć o moim obecnym 4CTST521 jednak OC na tej wersji jest wręcz znakomite, myśle że moge "zaprzeczyć" osobom które uważają że na powietrznym chłodzeniu przy q6600 g0 nie da sie osiągnąć stabilnego 3600mhz i na takim zegarze pracować z powodu wysokich temperatur. Nie żebym sie chwalił ;) ale ten wynik jest dośc konkretny jak na powietrze ;p Poniżej całe info :D

 

Buda: NZXT LEXA (3X 120mm)

Zasilacz: TAGAN 530W U15 Easycon

Mobo: DFI UT NF680i SLI-T2RS (chipset - wentyl akasa 40mm)

Procek: Q6600 g0

Chłodzenie: Thermaltake V1 (1500obr.)

Pamięci: Geil 2gb Dual CL4 ddr2 800

 

4x sp2004 prio 8 latało ponad 3h w między czasie żeby mi miło czas upłynął oglądałem film w HD ;p Co o tym sądzicie ?? :-P Bo ja uważam że moja poprzednia mobo (p5n32-e nf680i sli/striker extreme) może sie schować w porównaniu do tej DFI, cyfrowa sekcja zasilania i kondy solid robi swoje... hehe Na 3,7/3,8 przy obecnym napięciu system śmiga bez zarzutu jednak pod obciążeniem po 3 minutach restart, trzeba by vcore podnieść i jechać dalej w góre z mhz-cami ale niestety już nie na powietrznym chłodzeniu, temp. robi sie zbyt wysoki.

 

ps

asus miał o 2gb więcej przepustowości w odczycie pamięci na 1:1. Na dfi jakieś te wyniki niskie jeśli chodzi o pamięci, najlepsze osiągi moje geile mają na 800mhz cl4 1T 1:1 (odczyt everest 8gb gdzie w starym asusie było to ponad 10gb), nawet jeśli ustawie 1000mhz cl5 to mam gorszy wynik niż na cl4 800mhz, też tak macie ? Może ktoś sie bawił tymi dzielnikami pamięci, na jakim jest największa wydajność ?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

A czy zmieniałeś ustawienia GTL w BIOS'ie aby osiągnąć te 3600? Co do dzielników to najlepsze jest ustawienie Linked,sync i pamięci 3-3-3-8 1T np 800Mhz - to dałoby ci te 10k w everescie :) Ja mam 10k przy ustawieniach 9x356 procek, pamięci na linked,auto -> 1068 4-4-4-12 2T

Edytowane przez AlphaHeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zmieniałeś ustawienia GTL w BIOS'ie aby osiągnąć te 3600? Co do dzielników to najlepsze jest ustawienie Linked,sync i pamięci 3-3-3-8 1T np 800Mhz - to dałoby ci te 10k w everescie :) Ja mam 10k przy ustawieniach 9x356 procek, pamięci na linked,auto -> 1068 4-4-4-12 2T

Tak ustawienia GTL to kolejno:

150

80

80

 

Jeśli chodzi o pamięci to jak ustawiłem linked i wbiłem 800 przy cl4 1T 2,2V miałem zawiechy systemu po 5-10min. Zmieniłem na synchro 1:1 cl4 800 1T i jest ok. Niestety moje geile nie latają na 3-3-3-8 a nawet 3-4-4-12 1T przy 2,2V. max jaki na nie dałem to 2,35V ale system sie nie botował, jak zmniejszyłem napięcie to sie zabotował, oczywiście kombinowałemprzy cl4, wniosek: po przekroczeniu 2,25V geile wymiękały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Tez AC na Thermalright Ultra 120 eXtreme

Nie tam żebym się czepiał :D ale Super PI 4m to żaden test stabilności. Odpal chociaż OCCT z testem na 1h. Jak będzie stabilnie w OCCT to nie powinienieś mieć kłopotów z utrzymaniem takiego taktowania na codzień :) Wiadomo, że Prime95 (min 8h) prawdę ci powie ale na tej płycie niestety jest problem z okiełznaniem Thermal Managementu PWM'a ze względu na słabą sekcję zasilania CPU :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4Ghz wiadomo ze to na wyrost. Dopiero zaczynam się bawić quadem i raczej brakuje -np dobrego wc ;) do osiągnięcia stabilności na tych 4Ghz, wiąże się to na pewno z odpowiednim napieciem i dobrze dobranymi GTl'kami, a co do temperaturki to popatrz na screenshota ja wole nie przekraczac tych 65*, nie wiem pewnie ultra ma słaby docisk. A co do tych pwm'ow to podczas testowania ustawień radiator zawiewa sobie 90-tka :) (nawet nie wiem czy integralka działa bo krajana nawet ani razu nie miałem podłączonego :lol: ) ale coś za coś używam Audigy i niech tak pozostanie. Ostatnie pare (6) godzin wentylator z pwm'ek zniknął więc się nie boje o to 3,6 -ciekawe tylko co będzie z temp jak włożę płytę do obudowy :].

Swoją drogą układy zasilania nie są złe znalezienie odpowiednich GTL'ek to klucz do dobrego i stabilnego oc, a co do tego nieszczęsnego radiaora na PWM to może

przez weekend uda mi się wyskrobać jakiś homemade który będzie zajmował tez miejsce po Krajanie

Dołączona grafika

 

KOOdaq co do kompatybilności to na stronie z beta biosami możesz znaleźć

Major Reasons of Change:1. Update CPU micro code for support Intel 45nm E8xxx series CPUs.2. Added support CPU N/2 Ratio

Chodzą tez ploty że ponieważ DFI i ASUS nie użyły referencyjnej płyty od NV będzie możliwa obsługa 45nm quadów ale to sie okaże walka trwa :)

 

Ps. AlphaHeX czuje sie trochę obrażony twoją rada ;) Początkujący uzytkownik to nie zawsze Początkujacy... ergo z 2 strony masz racje - wyjątek potwierdza regułę :lol:

Edytowane przez w_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawił sie ktoś nowym beta biosem do naaszej wspaniałej DFi hehe ?? N5FDC21

 

czy wogóle ma ktos już jakiegoś e8200 i w góre na dfi ?? zastanawiam sie czy warto wsadzić w te mobo takiego procka, zegarek 4ghz bez problemu ciągnie ale na x38 lub p35, a co z naszym nf680i :blink:

 

może mnie ktoś oświeci.... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawił sie ktoś nowym beta biosem do naaszej wspaniałej DFi hehe ?? N5FDC21

 

czy wogóle ma ktos już jakiegoś e8200 i w góre na dfi ?? zastanawiam sie czy warto wsadzić w te mobo takiego procka, zegarek 4ghz bez problemu ciągnie ale na x38 lub p35, a co z naszym nf680i :blink:

 

może mnie ktoś oświeci.... :rolleyes:

Ja probowalem i zonk :( Rozwalilo mi NB i nie moge sie teraz pozbierac :( Nawet jak wrocilem do mojego ostatniego stabilnego BIOS'u 723 to mam teraz problem z tymi ustawieniami,ktore do tej pory byly stabilne. Skubany ukryte ustawienia z nowszej wersji BIOSu gdzies sie wpisaly, ba nawet normaly clear cmos nie pomaga. Chyba trzeba bedzie bateryjke wyjac i clear cmos na 2 dni zostawic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja probowalem i zonk :( Rozwalilo mi NB i nie moge sie teraz pozbierac :( Nawet jak wrocilem do mojego ostatniego stabilnego BIOS'u 723 to mam teraz problem z tymi ustawieniami,ktore do tej pory byly stabilne. Skubany ukryte ustawienia z nowszej wersji BIOSu gdzies sie wpisaly, ba nawet normaly clear cmos nie pomaga. Chyba trzeba bedzie bateryjke wyjac i clear cmos na 2 dni zostawic :(

 

no sam w sobie bios jest do d..y ale chodziło mi o serie e8200 i w góre, czy ktoś może posadził jakiegoś "penrynka". Co do twoich problemów to ani 723 ani beta bios c21 nie są dobre, w chwili obecnej najstabilniejsze to 4CTST521 i 2CTST521 z tym że do wszystkich proców e..... i q6600 najlepszy jest 2ct a do qx extreme 4ct (tak piszą i biją rekordy na zagranicznych forach oc).

 

ps

tak poza tematem to dlatego że masz najnowszy betabios twój e6600 tak cienko sie kręci, przy tak wysokim napięciu powinieneś mieć lekko 3,6ghz iw góre, a zegar 3600mhz dla e6600 nie jest problemem ;) zmień biosik B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sam w sobie bios jest do d..y ale chodziło mi o serie e8200 i w góre, czy ktoś może posadził jakiegoś "penrynka". Co do twoich problemów to ani 723 ani beta bios c21 nie są dobre, w chwili obecnej najstabilniejsze to 4CTST521 i 2CTST521 z tym że do wszystkich proców e..... i q6600 najlepszy jest 2ct a do qx extreme 4ct (tak piszą i biją rekordy na zagranicznych forach oc).

 

ps

tak poza tematem to dlatego że masz najnowszy betabios twój e6600 tak cienko sie kręci, przy tak wysokim napięciu powinieneś mieć lekko 3,6ghz iw góre, a zegar 3600mhz dla e6600 nie jest problemem ;) zmień biosik B-)

Co to penrynka to nie wiem ale, na DFIClub koleś pokazywał wyniki z Yorkiem :) XQ9650.

 

http://csd.dficlub.org/forum/showthread.php?t=5170

 

Jak mówiłem, wróciłem do BIOS'u 723. Miałem i owszem wcześniej 2CTST521. To,że mój E6600 się tak słabo kręci nie jest w tym przypadku związane z używanym BIOS'em ale z konkretną serią procesorów a mianowicie L639F027. Widziałem wyczyny 2 innych osób posiadających tą samą serię i niestety jest to MaX 3.3Ghz również z wysokim napięciem ~ 1.58 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze sie troszke poprawić otóż jak to bywa z dfi heh cąły czas zaskakuje, pozytywnie i negatywnie :damage_wall: Biosy naprawde mają sporo błędów jeszcze mam nadzieje że dfi w końcu wypuści coś porządnego pod te płyte. Wynik który przedstawiłem gdzieś tam powyżej q6600 g0 @3,6ghz jest... nie prawidłowy, dlaczego ano dlatego że na biosach 521 wszystkie q6600 mają problem z speedstepem mój oczywiście też, w biosie wyłączony C1E bo tylko ta opcja jest związana z zaniżaniem napięcia i mnożnika, więcej nie ma, a tak czy siak pod obciążeniem 1,2 lub 4 jaj po paru sekundach z fajnego 3,6 robi sie zwykłe 2,4ghz no i na takim zegarku mi przeleciał 3 godzinny test sp2004, ale lipa (rozczarowanie), niestety nie ma na to rady, tylko zmiana biosu na oficjalny 723 lub jakiś nowszy beta bios pomaga, u mnie padło na n5fdc21, najnowszy beta z dfi, jest dość stabilny tyle że nie mam opcji zaniżenia tempy w biosie (tak jak to było w 521, dajesz -32 i kręcisz) i ma jakieś dziwne ograniczenie, wg coretemp nie moge przkroczyć 67 stopni, jak przekrocze to odłancza cepa, troche pozgrzyta i ciach komp restart lub sie wyłączy, a do 100 stopni dalekooo, wiadomo że do testów można troche nagiąć temperature np. do 80 stopni podczas normalnej pracy i zwykłego obciążenia nigdy nie dobijemy do takiej tempeartury... ale cóż, na obecnym biosie badam 3500Mhz, wszystko śmiga po 2h 3h pod obciążeniem i ok, cpu-z włączony i tym razem jest naprawde 3500 ;)

 

PS

poza tematem, co sądzicie o moim sposobie testowania q6600, jak pisałem powyżej nie moge przekroczyć na tym biosie 65-67 stopni na 4 jajach, dlatego żeby np. osiągnąć 3500mhz musze testować po 2 jaja, nie moge po4 ponieważ z powodu chorego ograniczenia biosu komp sie wyłączy jak temp dojdzie do 65 stopni, czego w poprzednich wersjach nie było, a w obecnym są przekłamania w tempraturze, nie takie duże ale są. Więc włączam orthosa na np. 3h jajco 1&2 i śmiga, jeśli np zegar 3500mhz nie jest stabilny to wykaszani sie bardzo szybko nawet na 1 jaju czy też 2, wydaje mi sie że taki test ma sens, poniekąd jakiś sposób na ominięcie bubla w beta biosie, co wy na to ??

 

a teraz odnośnie ramu, moje cruciale jakoś cienko idą na zegarze 3500mhz liczy mi pi 32m tylko na np 800mhz cl4 2,2V 1T Raczej bede sie starał nie przekraczac 2,2V ponieważ cruciale są dość ciepłe, a dziwne jest to że na zegarku 3300mhz pi przechodzi oczywiscie 32m na linked 1100mhz cl5-5-5-15 2T cl4 1000mhz 1T ogółem ram na 3,3ghz jakoś sie nie blokuje tylko ładnie śmiga jak na Microny przystało, w everscie odczyt ponad 10gb natomiast na 3,5ghz jakies 8gb ---> troche chore anomalie co nie, czy to wina proca, czy może poprostu to pi jest jakieś walnięte, bo szczerze skończyły mi sie możliwości ;// kombinowania

 

tak wogóle to super pi bada stabilność proca czy ramu ? czy możę tego i tego, jakoś nie wydaje mi sie żeby pi było porawnym wyznacznikiem stabliność, jedyne plusy to szybkość testu 32m około 15min, a jakbym miał testować sp lub orthosem pamięć i proc to minimum 1h :mur:

 

ale sie rozpisałem heh, powodzonka w czytaniu, zapraszam do dyskusji lub wymiany doświadczeń B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sie chciałem pytać na jakim biosie robisz te 3,6 ;)

Ja od początku właśnie jadę na tej ostatniej becie 12/21 i jestem zadowolony. Prawda jest taka ze na AC musisz mieć bios w którym jest "Thermal Menagement"

Na 4CT można jechać ale z WC...

Co do tych twoich OFF'ow przy 67*C - masz jakiś wentylator na sekcji zasilania ?

 

Ram testuje na memtest86+ można używać flopa lub wypalić na CD/DVD - po odpaleniu c - opcje i zapętlasz test 5 po 2-3 pętlach uznaje memki za stabilne jeżeli mam wątpliwości co do memek zostawiam na jakieś 30 min

Edytowane przez w_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sie chciałem pytać na jakim biosie robisz te 3,6 ;)

Ja od początku właśnie jadę na tej ostatniej becie 12/21 i jestem zadowolony. Prawda jest taka ze na AC musisz mieć bios w którym jest "Thermal Menagement"

Na 4CT można jechać ale z WC...

Co do tych twoich OFF'ow przy 67*C - masz jakiś wentylator na sekcji zasilania ?

 

Ram testuje na memtest86+ można używać flopa lub wypalić na CD/DVD - po odpaleniu c - opcje i zapętlasz test 5 po 2-3 pętlach uznaje memki za stabilne jeżeli mam wątpliwości co do memek zostawiam na jakieś 30 min

Nie ma wentyla na sekcji zasilania ale w sumie to nie jest mi on potrzebny, tempy mam w normie, na procu siedzi Thermaltake V1 zapewnia nadmuch praktycznie dokoła, ten blok to definitywnie wina biosu, w serii 2CT i 4 CT nie miałem takiego czegoś nawet przy 80 stopniach,jednak problemem był speedstep i nici z kręcenia quada ;/

 

memki pojade goldmemem albo memtestem, jednak nadal mnie schizuje ten superpi...., jak memtest bedzie ok a pi nadal nie to o co kaman ? heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wentyla na sekcji zasilania ale w sumie to nie jest mi on potrzebny, tempy mam w normie, na procu siedzi Thermaltake V1 zapewnia nadmuch praktycznie dokoła, ten blok to definitywnie wina biosu, w serii 2CT i 4 CT nie miałem takiego czegoś nawet przy 80 stopniach,jednak problemem był speedstep i nici z kręcenia quada ;/

 

memki pojade goldmemem albo memtestem, jednak nadal mnie schizuje ten superpi...., jak memtest bedzie ok a pi nadal nie to o co kaman ? heh

Po pierwsze wywal orthos'a bo to syf i używaj Prime95 w wersji przynajmniej 25.4 (najlepiej najnowszja, aktualnie 25.6). Po drugie po co ci opcja zaniżania temperatury w BIOS'ie? Była ona potrzebna poprzednio bo temperatury pokazywane przez BIOS były lekko od czapy, aktualnie są poprawne. Dodatkowo ta opcja nie ma nic do rzeczy jeżeli chodzi o wyłączanie się kompa pod obciążeniem. Tak jak już pisałem tutaj wcześniej nie ma sensu odpalać na tej płycie z zainstalowanym procesorem czterordzeniowym Prime95 bo i tak się wywali :( Sekcja PWM nie wyrabia obciążeń (ta płyta nie została niestety stworzona do czterordzeniowych procesorów). Odpal OCCT z testem na 1h jak przejdzie to możesz sobie poużywać :) Jeżeli chodzi o wydajność pamięci to cała zagadka tkwi w kontrolerze pamięci Nvidii i tylko metodą prób i błędów znajdziesz dla siebie najwydajniesze ustawienia (przy założenie, że wszystkie timingi dla pamięci masz ustawione w BIOS'ie nie na auto)

Zerknijcie proszę do virtualraina (ma sporo informacji pozbieranych o tej płycie).

http://virtualrain.blogspot.com/2007/05/df...-and-known.html

 

Jeżeli chodzi o same pamięci to polecam:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=140543

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Przeszukuję właśnie net w temacie OC e8400 na DFI LP 680i i natknąłem się na ten wątek.

 

A przeszukuję, bo u mnie OC na tym ostatnim betabiosie jest dramatycznie niskie - FSB 375 a dalej zgon :? Płyta nie chce powyżej tej wartości wogóle bootować!!!

Poprzedniego biosu nie wgram, bo mi nie wykryje proca :angry:

 

Ktoś może ma podobny problem?

Za jakies info zwrotne będę bardzo wdzięczny

 

Pzdr

Edytowane przez LukZaspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Przeszukuję właśnie net w temacie OC e8400 na DFI LP 680i i natknąłem się na ten wątek.

 

A przeszukuję, bo u mnie OC na tym ostatnim betabiosie jest dramatycznie niskie - FSB 375 a dalej zgon :? Płyta nie chce powyżej tej wartości wogóle bootować!!!

Poprzedniego biosu nie wgram, bo mi nie wykryje proca :angry:

 

Ktoś może ma podobny problem?

Za jakies info zwrotne będę bardzo wdzięczny

 

Pzdr

Warto by było abyś dodał np. w stopce informację o twoich sprzęcie. Dodatkowo jakie to ustawienia w BIOS'ie stostujesz. Bez tego to możemy sobie długo i namiętnie opowiadać o podobnych problemach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 smiga na DFI calkiem sprawnie :D 4Ghz bez zadnego problemu. Jakby ktos sie jeszcze namyslal to nowy bios jest calkiem niezly, fsb na poziomie 450 jak ch**j stoi, pojawily sie dzielniki polowkowe (min: dla 8500). Z poczatku plyta nie chciala wstac, nie wiem czemu ale jak juz zaskoczyla to bez gadania calosc zostala pociagnieta do przodu - takie info dla zainteresowanych usero tego mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spory odkop..ktoś ma jeszcze to mobo oprócz mnie? :lol:

W zasadzie może ktoś wie,czy ta płyta DFi obsługuje rewizje E0 procesorów 45nm? Teraz siedzie na e8200 podkręconym na 3.8Ghz(475x8),niestety płyta nie ma potencjału jak nowsze konstrukcje(jej max to 487Mhz),dlatego zamierzam zmienić procka na e8500 EO,tylko nie wiem czy mobo,a w zasadzie bios na to pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...