Skocz do zawartości
AndyN

Dfi 680i Lt/nf-680i Lt Sli-socket 775 Nf680

Rekomendowane odpowiedzi

A co Cię interesuje dokładnie?

OC, procesora , ramu, screeny z orthosa, superpi, .... , temperatury przy obciązeniu na screenach, wszystko co sie normalnie pokazuje.

 

UPDATE: temat chyba wyczerpany :-) ; czy może znajdzie się ktos kto podzieli sie wrażeniemi screenami z OC tej plyty? chyba że nikt nie ma tej płyty.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC, procesora , ramu, screeny z orthosa, superpi, .... , temperatury przy obciązeniu na screenach, wszystko co sie normalnie pokazuje.

 

UPDATE: temat chyba wyczerpany :-) ; czy może znajdzie się ktos kto podzieli sie wrażeniemi screenami z OC tej plyty? chyba że nikt nie ma tej płyty.

Ja narazie nie mam czasu na OC. Zresztą jest za ciepło, za jakiś czas wode montuje i wtedy się będe bawił.

Wie ktoś może gdzie leżą beta biosy jakieś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ta płyta to chodzący trup.... owszem ludki z dfi dokonali niemalze cudu....ale co z tego jezeli trwało im to tak długo...? teraz o kilka setek tansze p35 nie dosc ze pozwalaja na wyzsze taktowanie to są o wiele chłodzniejsze....

wywaliłbym tą płytę z ''przyklejonych'' bo temat omartwej płycie jest tez martwy

 

smutna prawda ale zawsze prawada

Edytowane przez Gierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że na rynku dostępne są już lepsze chipsety od 680i - zresztą on sam chyba nikogo nie oszołomił - ale sama płyta jest naprawdę bardzo dobra a wręcz pokusiłbym się o stwierdzenie, że najlepsza na 680i i chyba nie powinniśmy robić z niej trupa. Przynajmniej ja osobiście jestem bardzo zadowolony czego nie mogę powiedzieć o STRIKER'rze, którego miałem do tej pory.

Podejrzewam, że płyta DFI ma spory potencjał tylko niech dopieszczą do niej BIOS a pokarze jeszcze ROGI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że na rynku dostępne są już lepsze chipsety od 680i - zresztą on sam chyba nikogo nie oszołomił - ale sama płyta jest naprawdę bardzo dobra a wręcz pokusiłbym się o stwierdzenie, że najlepsza na 680i i chyba nie powinniśmy robić z niej trupa. Przynajmniej ja osobiście jestem bardzo zadowolony czego nie mogę powiedzieć o STRIKER'rze, którego miałem do tej pory.

Podejrzewam, że płyta DFI ma spory potencjał tylko niech dopieszczą do niej BIOS a pokarze jeszcze ROGI.

Zgadzam się :) Płyta wymiata np. 4x1GB ramu z 1T przy 860Mhz daje całkiem fajne wyniki :)

Edytowane przez AlphaHeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaką macie temperature na CPU i NB oraz SYSTEM ? podawaną z Smartguardiana.

Ja na box coolerku (procek 2ghz) mam CPU: 66, CHIPSET: 65, SYSTEM 53 stopnie.

Coś mi się wydaje, że te czujniki źle podają te temperatury.

Tak dla porównania mógłby ktoś podać swoje???

W prawdzie zakładam wc za niedługo ale chce wiedzieć jak jest u innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaką macie temperature na CPU i NB oraz SYSTEM ? podawaną z Smartguardiana.

Ja na box coolerku (procek 2ghz) mam CPU: 66, CHIPSET: 65, SYSTEM 53 stopnie.

Coś mi się wydaje, że te czujniki źle podają te temperatury.

Tak dla porównania mógłby ktoś podać swoje???

W prawdzie zakładam wc za niedługo ale chce wiedzieć jak jest u innych.

CPU to się nie przejmuj i zerknij na temperatury podawane przez Coretemp, co do Chipset i System to coś dużo jeżeli te temperatury masz w idle :( Jeśli chodzi o Chipset to położyłeś za dużo pasty, gdyż w przypadku chłodzenia NB na tej płycie trzeba tam położyć max 1/4 ziarnka ryżu :) Dodatkowe pytanie czy masz wiatrak na radiatorze NB? i jakiej wersji biosu używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU to się nie przejmuj i zerknij na temperatury podawane przez Coretemp, co do Chipset i System to coś dużo jeżeli te temperatury masz w idle :( Jeśli chodzi o Chipset to położyłeś za dużo pasty, gdyż w przypadku chłodzenia NB na tej płycie trzeba tam położyć max 1/4 ziarnka ryżu :) Dodatkowe pytanie czy masz wiatrak na radiatorze NB? i jakiej wersji biosu używasz?

 

Pasty pod NB mam minimum AS5.

 

Wiatraka nie mam. ( do miesiąca będe miał wc w kompie)

 

Bios:

 

Revision All

Date Code 2007/05/21

File 2CTST521.zip

Size 509,813 bytes

Description 1. Please restore zip file to floppy disk and must run "autoexec.bat" in Dos mode. (The "autoexec.bat" combines with specifical parameters for Awardflash must be run)

2. If users do not have floppy drive in their computer system, Please update BIOS by using Winflash Ver. 1.84 and In Winflash Ver. 1.84 program, please click on "Update all" in "update options" area and"Clear CMOS" in "CMOS options" area.

3. Please notice that if users do not follow the instruction listed above unpredictable symptoms might occur to the system.

 

Major Reasons of Change:

1.Added “CPU Clock Ratio Unlock” in BIOS .

2.Fixed CPU Bselect can’t set to Auto mode with E6750(FSB 1333MHz) CPU.

3.Fixed DRAM error Voltage when doing the load last bootable setting.

4.Fixed CPU Fan speed control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy karta muzyczna nie wchodzi w konflikt bezpośredni ze Scythe Ninja (tzn. czy nie zaczepia o nia)? Gdzies wyczytalem ze w przypadku Scythe Infinity nie da sie zamontowac dolaczonej karty audio ...

Jakie max fsb osiagneliscie na tej MoBo i jaki jest obecnie najlepszy bios do OC?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy karta muzyczna nie wchodzi w konflikt bezpośredni ze Scythe Ninja (tzn. czy nie zaczepia o nia)? Gdzies wyczytalem ze w przypadku Scythe Infinity nie da sie zamontowac dolaczonej karty audio ...

Jakie max fsb osiagneliscie na tej MoBo i jaki jest obecnie najlepszy bios do OC?

Mam Tuniq Tower i nie mam problemów z modułem audio (Jedyne o czym trzeba pamiętać to aby założyć ten moduł przed założeniem coolera - mnie się zapomniało :)

Max FSB to nie ma nic do rzeczy na tej płycie :) To znaczy wyższe FSB na tej płycie nie przekłada się na wyższe osiągi :) Tutaj raczej kwestią jest napięcie NB i strap (podnoszenie napięcia na NB powoduje wzrost opóźnienia NB , tak samo strap) oraz aby pamiątki chodziły w trybie Sync i i najlepiej 1T :) Ja używam ostatniego oficjalnego BIOS'u 723. Dał mi on możliwość odpalenia pamięci 4x 1G z prędkością 1122 MHz :) (na poprzednim BIOS'ie to było tylko 1088).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzmy do fsb 450 jakie zapodales napiecia? I czy w ogole tyle wycisnoles z tej mobo? Osiagi juz mnie tak bardzo nie bola, chodzi o to zeby z E6750 wyciagnac 3600 tak jak na P35 bez gadania :>

Mój CPU potrzebuje 1.59V ustawione w BIOS'ie aby działać przy częstotliwości 3350 Mhz :( Napięcia powinny być podobne do tych, których używałeś na P35 aby ten procesor działał ci na 3600 :) Na marginiesie 450 jest osiągalne na tej płycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ;)

 

jakiego najlepiej procka na dfi 680i sli wrzucić?

pentium dual core czy c2d? czy quad core w ogóle? :D

 

pzdr ;)

 

 

ps.

czym się różni "DFI LanParty UT NF680i LT SLI-T2R" od "DFI LanParty UT NF680i LT SLI-T2RS" ??

Edytowane przez KOOdaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja druga posiada wszystkie kondy na plycie w wersji Solid (te nowe i lepsze)

a czy to jest duza różnica? czy jedynie chodzi i ich temp i wytrzymałość?

i czy warto wywalic ok 200 zeta wiecej zeby miec te kondensatorki lepsze?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem, na plycie glownej z siga za cholere nie moge postawic systemu, wyskakuje blue screen podczas instalacji systemu... zarowno przy dwoch grafach, przy jednej oraz przy 7300LE (zapasowej :) ), najczesciej sie wiesza przy "instalowaniu sprzetu"... sprawdzalem na roznych dyskach i jest to samo, teraz tego posta pisze z dysku na ktorym mam postawionego linuxa i smiga bez problemow... co moze byc przyczyna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem, na plycie glownej z siga za cholere nie moge postawic systemu, wyskakuje blue screen podczas instalacji systemu... zarowno przy dwoch grafach, przy jednej oraz przy 7300LE (zapasowej :) ), najczesciej sie wiesza przy "instalowaniu sprzetu"... sprawdzalem na roznych dyskach i jest to samo, teraz tego posta pisze z dysku na ktorym mam postawionego linuxa i smiga bez problemow... co moze byc przyczyna ??

 

Zmniejsz FSB i sprawdz czy jest ok, jak tak to masz dwie opcje: plyta nie wyrabia z fsb 266 przy nominalnych napieciach, albo problem z procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zmniejszam FSB to komp nie wstaje nie wiedziec czemu, proc wczesniej smigal bez problemow 3,2ghz na DS3 z obnizonym napieciem wiec jest ok, co jeszcze moge zrobic??

 

PS: myslalem ze to temat ogolny o 680i, nie zauwazylem DFI na poczatku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia na owej DFI jeszcze jedno. Sa 3 sloty Pcie x16, tak? To rozumiem ze moge w dowolne dwa (byle tasma starczala) wlozyc karty i spiac w SLI? Trzeci slot automatycznie wtedy przydziela x8? J Nie ma zadnych zworek, ustawien w bios etc? Jak to jest? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...