Skocz do zawartości
AVENGER

Temp P4 -> 70*C :)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Kupilem P4 2A, no i jestem ogolenie happy. Wziolem sie za o/c najpierw delikatnie, bo jeszcze solidnego chlodzienia nie mam. No i dalem na poczatek 2.2 no i wlanczam winde, temp 46 C jestem happy, 3d mark w petli 3h 61 stopni!!!, mowie "***** duzo". No ale najlesze przed wami zarzucielm CPU stability test -> CPU warming test. No i ..... po 45m tep sie ustablizowala 70-71C !!!!!!!!!!. Ale co dziwne, zero jakichkolwiek bledow, zarzucilem zaraz quaka, 3d marka, i wszystko szlo eleganco.

 

Chlodzenie. Boxowy Qler Intela+szlif+pasta(od titana).Obudowa zamknieta, ale z przodu mam Sunona 92, a z tylu 2 qlerki 40.

 

O co biega ? Dodam ze zbieram na WB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zapusc CPU Stability Test (http://www.vtoy.fi/jv16/), bo cos mi sie wierzyc w te 55*C nie chce na 2,9, na takim napieciu to procek wytwarza kolo 80W, moj wytwarza kolo 55W. Wiec to troche dziwne, biorac pod uwage ze mamy takie same qlerki.

 

A i ppowiem jeszcze o tym ze nabata HSF dobrze siedzi na CPU, bo robilem probe palca i sie sparzylem prawie, wniosek ze temp radiatora (w srodku wysokosci mniejwiecej) oscylowala wokol 60*C, bo przy takiej temp sie czlowiek parzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz probowal grzac tym programem, dodam tylko ze do 71*C doszedl po 45 minutach full load, po wylonczeniu testu w 90 sekund 60*C :):):) Wiec kolejna wskazowka ze HSF jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łeeeeeee a juz myslalem ze 71*C to duzo :), a co do tego Thermal Throttling to juz sie pewnie nigdy nie wlaczy, bo doscie do 71*C (a wg X-bit od 72 sie zalaczna, ale przyjmijmy ze u mnie od 71 :) zajelo mu 35 min w CPU stabiliy test :).

 

Nieodrazu jest -50% wydajnosci 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proste, zapewne dales za malo/duzo pasty termoprzewodzacej, albo/i zle masz zamontowanego coolera. zreszta dosyc latwo to sprawdzic - dotknij coolera w czasie gdy proc ma 71 (dotknij go najblizej samego proca), jesli sie poparzysz to znaczy ze jest wporzadku (conajmniej jesli chodzi o zamontowanie wiatrak), jesli bedzie tylko cieply to znaczy ze musisz go poprawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 47'C przy 1,6GHz i 44'C przy 1,8GHz, oba grzane kompresja divx'a. Tyle, że oba te coolerki boxowe sie różnią - ten od 1,6 ma mniej żeberek i mniej łopatek na wiatraku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp twojego proca to max 68C ale robta co chceta

 

http://processorfinder.intel.com/scripts/d...=ALL&CorSpd=ALL

 

a odnosnie cpu stability test: u mnie po zapuszczeniu tego programu temperatura spadla z 41 na 39C. Powod jest prosty: united devices (to jest cos w stylu seti jak nie wiesz o co chodzi) bardziej obciaza procesor niz ten smieszny programik.

aha i procek jest @2.66 1.55V

 

zaloz wode, bo szkoda sobie zawracac glowe boxowym coolerem i wykanczac przy okazji proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem o co chodzi z tymi temperaturami. Skoro ~70 to jest temp maxymalna to czemu zmniejszanie wydajnosci nastepuje dopiero powyzej tej temperatury, to nie ma sensu. Poczytajcie ten artykul na Xbit labs (chyba taki link to byl, niewiem pociagnijcie rolka kilka razy w gore i znajdziecie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...