Skocz do zawartości
HigBee

Zakup Karty Graficznej Pci-e

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

przymierzam sie do wymiany katy graficznej

na nowy zakup przeznaczyłem 800,-

 

wybierałem najpierw pomiędzy X1950pro a 7900GS

ale myślę ze kasy starczy nawet na x1950XT lub 7950GT

 

zastanawiałem się długo pomiędzy NV a ATI

ale ostatecznie będzie to raczej karta NV , (np. ze względu na lepsze wsparcie pod LINUXem)

chyba że ktoś mnie przekona do ATI

 

Pytanie główne

Jakiego GeForc'a wybrać ?? - producent? / model? / pamięci?

 

 

PS

oczywiście jeśli są karty z niższej serii które da się w prosty sposób zmodować/odblokować (np. przez odpowiednie sterowniki) to będe bardzo wdzięczny za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oplaca ci sie teraz wymieniac grafy - poczekaj az te pod DX10 potanieją

 

jak już to jakiś palit/galaxy GF 7900GS 1.2ns za ~550zł

 

lepiej wymienić MOBO/proc/ram :P na AM2 za te pieniadze :]

 

ps - podkręć se x800 bardziej jakieś Vmody zrob i bedzie lux :] moj GTO pracuje na 1,8V juz ponad rok :] i zyje mimo ze max napięcie podają na chłodzeniu freonem 1,75V :P

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to weź tego 7900GS jak tak bardzo chcesz

aczkolwiek nie widze sensu wymiany grafy ... ja na swojej x800 gram we wszystko nowe (G3/Oblivon/Dark Mesjasza itp) na full detalach 1280x1024 i nic nie tnie :) (no dobra ... ale da sie normalnie grać :P )

za to proc mi ledwie zipie :P dysk sie dusi :P a ram .. sie dławi :P (1 mapa w M&M-DM ładuje sie z 6min xD i komp mało dysq nie wypluwa xD)

 

Ja radze zbierać kase, kupic jakąś 2-rdzeniówke, mobo , duzo ramu , i szybki dysk :]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to weź tego 7900GS jak tak bardzo chcesz

aczkolwiek nie widze sensu wymiany grafy ... ja na swojej x800 gram we wszystko nowe (G3/Oblivon/Dark Mesjasza itp) na full detalach 1280x1024 i nic nie tnie :) (no dobra ... ale da sie normalnie grać :P )

za to proc mi ledwie zipie :P dysk sie dusi :P a ram .. sie dławi :P (1 mapa w M&M-DM ładuje sie z 6min xD i komp mało dysq nie wypluwa xD)

 

Ja radze zbierać kase, kupic jakąś 2-rdzeniówke, mobo , duzo ramu , i szybki dysk :]

 

ten komp jeszcze uciągnie taka karte

wiec na jakies 2 lata bede mial spokój

 

a potem ewentualnie zmienie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...