Skocz do zawartości
cmsydney

[fx 5600] Zwiechy Obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu grafika powoduje następujące problemy:

- przy przegladaniu strony www, szybkich zmianach obrazu (klikanie po okienkach), nawet w edytorach tekstu, obraz zwiesza się - następnie ekran robi sie czarny, i wraca po 1s zwykle z jakimis drobnymi bledami. Odswiezenie eliminuje bledy. Podczas 30min gry w UT2004 zadne problemy z grafika nie wystepowaly. Probowalem roznych sterownikow ale nie pomagalo, aczkolwiek w przypadku jednego ze sterownikow zamiast chwilowego zwieszenia obrazu zwieszal sie nieodwracalnie caly system. Antywirus niczego nie wykryl. Nie instalowalem nowego sprzetu, przynajmniej nie bezposrednio przed wystapieniem tych problemow. Co moze byc przyczyna takiego zachowania grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo na starej płycie. Nie udało mi się ustalić konkretnej przyczyny. Gdybym miał strzelać, to:

- ustawienia bios (Side Band Addressing, AGP Fast Write)

- za słaby zasilacz

- sterowniki do płyty głównej

- sterowniki do karty

- port AGP zapaćkany czymś

 

Jestem niemal pewien, że najłatwiej (najszybciej) wiesza się podczas animacji Flash. Czy tak?

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios nie: wczesniej bylo dobrze a nie bylo grzebane

zasilacz: raczej nie, wczesniej bylo dobrze a nic nie bylo dorzucane, chyba ze ze starosci siada

sterowniki: nie, wczesniej bylo dobrze

port: byl czyszczony

najprosciej sie wiesza przy klikaniu myszka i uzywaniu suwaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie przyczyną może być wszystko... Ja bym obstawiał:

1. RAM - miałem kiedyś podobne jaja i memtest wywalił błędy - zmnijszyłem taktowanie RAM'u (poniżej standardowego) i było OK,

2. Gąszcz kabli - w gąszczu kabli, wentylatorów i katod było małe przebicie - skutkowało to różnymi dziwnymi zachowaniami kompa,

3. Kiedyś mój dysk nagle potrzebował uziemienia... nie wiem po co - ale robił mi zwisy dopóki go nie podłaczyłem kabelkiem z ziemią z zasilacza...

4. Zbyt duże OC - wtedy wiadomo że są jaja...

5. Zimny lut na karcie - nagle znienacka karta mi się wyłaczała, jakieś krzaki bez powodu - kartę dokładnie umyłem w ciepłej wodzie, wysuszyłem suszarką, odczekałem 2 dni z kartą na kaloryferze - i wszystkie problemy ustąpiły karta (4200 Ti) działa dalej u kumpla.

 

Więc różne rzeczy się czasem dzieją z kompem które się nawet fizjonomom nie śniły ;-) kombinuj...

 

EDIT:

- a może zmień myszkę ??

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego z R9550. Okazało się, że kondensator obok slotu AGP jest dziwnie wybrzuszony...po wymianie uszkodzonego kondensatora wszystko wróciło do normy. Popatrz w okolice AGP czy czasem czegos takiego nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie na youtube ruszajac suwakami z flashami objawia sie 100% skutecznoscia zwisu (na firefoxie ale na ie nie chce sie zwiesic)

odlaczenie urzadzen, zmniejszenie taktowania ramu nic nie daje, zasilacz wiec odpada

kondensatory na plycie wygladaja w porzadku

wczoraj uruchomielm UT2004 i cos mi sie mysz opozniala i gralo sie dosc dziwnie, mysz jakby ciagnela sie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...