Skocz do zawartości
m@lys.h

Problem Z Procesorem...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, otóż mam taki problem kupiłem ostatnio procesor Pentium III coppermine 700/100/256 i włozyłem go do mojej płyty Acorp 6BX81 i niby wszystko działa dobrze włącza sie wykrywa sprzęt ale nie da się uruchomić windowsa ani zainstalować nowego, wyskakuje nibieski ekran z napisem "system has halted" czy cos takiego. Próbowałem uruchamiać linuxa i wszysko dziłało ok. a więc moja prośba jest taka: czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna i czy da sie cos z tym zrobić czy to oznacza że procesor jest uszkodzony?? Pytam bo nie wiem czy mam oddawać ten procesor czy to jest wina płyty albo czegoś innego. Wcześniej miałem procesor Pentium Celeron 500/66/128 i wszystko świektnie śmigało, a ramy mam 128MB/133Mhz , 64Mb/133MHz , 32MB/100MHz.

Proszę o szybką odpowiedź, z góry dzięki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestować tym Gold Memory sie nie da, podczas startu komp sie restartuje, a w biosie juz chyba wszystko próbowałem zmienić i nic. Co do wersji biosu to mam chyba najnowszego ponieważ miałem już aktualizowanego niedawnoa szyne mozna najmniej ustawić na 100 mhz.

Wczoraj się dalej z tym bawiłem i wyciągłem sobie na płycie zworke od szyny i podkręciłem na ze 100 mhz na 133 i teraz wogóle nawet nie innicjuje windowsa, zatrzymuje sie podczas "building DMI Pool" czy cos takiego chyba coś się z płytą stało ale nie mam pojecia co... Czy tą płyte da sie jeszcze jakoś uratować? Może ktoś miłał już takie "przygody" jeśli tak to prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się dalej z tym bawiłem i wyciągłem sobie na płycie zworke od szyny i podkręciłem na ze 100 mhz na 133 i teraz wogóle nawet nie innicjuje windowsa, zatrzymuje sie podczas "building DMI Pool" czy cos takiego chyba coś się z płytą stało ale nie mam pojecia co... Czy tą płyte da sie jeszcze jakoś uratować? Może ktoś miłał już takie "przygody" jeśli tak to prosze o pomoc.

1. Odkręcic na 100mhz.

2. Przepisac biosa.

3. http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=232098

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...