Skocz do zawartości
TasMan

Radeon 1950 Pro Agp I Problem Z Uruchomieniem Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Otóż dzisiaj odebrałem ze sklepu nową kartę graficzną: Sapphire

Radeon x1950 Pro Agp. Problem polega na tym że po instalacji karty w komputerze wszystko jest ok., ale gdy używam opcji "Uruchom ponownie" to komp nie wstaje. Gdy wyłączę zasilanie i włączę ponownie to komputer normalnie się odpala.

 

Moja konfiguracja:

 

MOBO : Epox 8rda3+ Pro

Procesor: Barton Mobile @2300 Mhz

Pamięci TwinMos 2,5 CL 2x512 Mb Dual

Zasilacz: Chieftec GPS-400AA-101A 20/24pin

 

Wcześniej w komputerze była karta Winfast 6600 Gt i wszystko grało.

 

P.S właśnie robię reinstalkę windy i kiedy komputer powinien uruchamiać się ponownie to też "staje w miejscu"

 

P.S 2 tylko nie piszcie że mam przekopywać się przez wątek o płytce Epox 8rda3+ Pro bo on liczy ponad 130 str.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest chyba walnięta, walczyłem z nią kilka godzin, zaktualizowałem BIOS na MOBO i teraz to już komputer z tym radkiem w ogóle się nie podnosi. Zainstalowałem z powrotem 6600 GT i chodzi jak marzenie jutro idę oddać Radeon do sklepu.

 

I jeszcze jedna ciekawostka, Radek działał przez jakieś 2 godziny pobawiłem się chwilę grą Test Drive Unlimited. Kiedy jeździłem po prowincji to gra chodziła fajnie, rozdziałka 1024x768 detale na max, AA x4 ale kiedy wjechałem do miasta zrobił się slideshow. zjechałem z detalami do zera wyłączyłem AA i dalej to samo gra chodziła dużo gorzej niż na 6600 GT. Zrobiłem formata na szybko, zmieniałem 2 razy sterowniki ale dalej to samo w mieście miałem 10-12 fps. Teraz jak mam z powrotem 6600 Gt sprawdziłem z ciekawości na tych samych ustawienia czyli 1024x768 i detale na min i gra chodzi w mieście dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TaskMan jak radek ci wróci z gwarancji to mam do ciebie prośbe żebyś porobił jakieś testy tej karty bo mamy bardzo podobny sprzet i też mam zamiar zmienić na taka karte.Bardzo ci ten proc ogranicza?? robileś może test w 3d05?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TaskMan jak radek ci wróci z gwarancji to mam do ciebie prośbe żebyś porobił jakieś testy tej karty bo mamy bardzo podobny sprzet i też mam zamiar zmienić na taka karte.Bardzo ci ten proc ogranicza?? robileś może test w 3d05?

twój procesor będzie znacznie hamować tą kartę, zakładając ze twój procesor jest wolniejszy w naj gorszym wypadku nieznacznie wolniejszy od P4 3E GHz (Athlon XP 3200+ vs. P4 3 GHz) mi udało się na P4 3E GHz wyciągnąć w 3DM 05 7312pkt a po przesiadce na C2D E4300 ta sama karta wciąga 9679 pkt różnica może i nie duża ale w grach widać ją jeszcze wyraźnej Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę oddałem do sklepu i w sobotę mam dostać nową bo ta którą miałem od razu przyszła uszkodzona, nie pochodziła nawet jednego dnia. Natomiast udało mi się zrobić 2 testy na sterownikach Omega bazujących na Catylistach 7.1 oraz na oryginalnych Catylistach 7.3. W obydwu przypadkach wynik 135xx +/- 100. Jak dostanę kartę to zrobie dokładniejsze testy i wrzucę tutaj.

 

P.S Uszkodzenia karty jestem pewien na 99% ponieważ dzisiaj z rana sprawdziłem ją u kumpla na całkowicie innym sprzęcie i są takie same objawy, natomiast ten 1% zostawiłem na wypadek gdyby się okazało że jednak gryzą się z tą kartą zasilacze ponieważ mamy identyczne:).

Edytowane przez TasMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj kupilem ta karte i mialem ten sam problem jesli chodzi o restart komputera wylaczal sie normalnie ale jak chcialem uruchomic ponownie to juz sie nie podnosil system. wymienilem zasilacz z 350 na 450 chieftec i juz niema tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria jest taka, że 400-watowy zasilacz Chieftec powinien uciągnąc taki config bez zająknięcia. Tym bardziej, że ma 26A na linii 5V (procesory socketA na płytach bez wtyczki 4-pin) Ten Epox posiada jednak dodatkowe zasilanie sekcji procesora także z 12-ki, więc powinno byc chyba ok (dwie linie 14A i 15A).

Ja mam natomiast doświadczenia tego typu, że przy starszych płytach, nieco starsze zasilacze (niby mocny NeoTEC 420W) sprawdzają się znakomicie, a już przy konfigu z nowszymi płytami nie dają rady.

Bierze się to stąd, że dawniej nie stawiano tak na linię 12V, a "qpa" amperów szła właśnie na linię 5V.

Przykładowo, także 350W "nowy" zasilacz Tracer nie pociągnął mojego konfigu, który jest widoczny w sigu. Po wyjęciu karty X1300 na PCI-E i włożeniu 4MB karty na PCI działało OK. Po zainstalowaniu karty AGP R9000 64-bit system wieszał się już co jakiś czas.

Z Radeonem X1300 (przecież też wcale nie takim znowu 'power eaterze') uruchomienie systemu graniczyło z cudem. Jak już się udało, to komputer zawieszał się na ekranie logowania.

Nie mówię, że może byc to wina zasilacza, ale istnieje taka możliwośc, jeśli karta okaże się sprawna.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Sapphire Radeon x1950 Pro AGP i nie mogę jej uruchomić. Wymieniłem zasilacz na Tracer 4life lucyfire 500 atx. Mam płytę Asrock P4Dual-915gl. Myślałem że grafika jest uszkodzona, wymienili mi ją w sklepie i nic nie pomogło.

Może ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Sapphire Radeon x1950 Pro AGP i nie mogę jej uruchomić. Wymieniłem zasilacz na Tracer 4life lucyfire 500 atx. Mam płytę Asrock P4Dual-915gl. Myślałem że grafika jest uszkodzona, wymienili mi ją w sklepie i nic nie pomogło.

nie bądź śmieszny zasilacz Tracer :lol2: ,wymieniłeś na badziewie jakich mało nic dziwnego ze nie działa ten zasilacz pewnie rzeczywiście dysponuje mocą coś ~200W i kilkoma A na linji +12V

 

Może ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem.

wymienić zasilacz na porządny Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się dopisze, mojej x1950gt tez jest pradozerne, szef 360w 18A na +12 jej nie starcza :( strasznie się grzeje...

 

Do tego są problemy ze sterami a w Omegach nawet się nie instaluje display driver...

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się dopisze, mojej x1950gt tez jest pradozerne, szef 360w 18A na +12 jej nie starcza :( strasznie się grzeje...

 

Do tego są problemy ze sterami a w Omegach nawet się nie instaluje display driver...

Mam takie pytanko - mam plytke ABITa NF-7. Ostatnio wywalilem R9550 i wrzucilem 7600GT. Okazal osie ze lipa, niby karta chodzila , ale byly problemy z filmami ( zero odtwarzania ) dziwne zwiechy , niektore gry wogole nie dzialaly. Oddalem. Teraz zastanawiam sie nad R1950 Pro, ale czy to bedzie kompatybilne z nForcem2 ? ( zasilke wymienie , bo moja nie pociagnie ). Moze pytanie jest glupie, bo w sumie karty na AGP sa chyba po to , zeby dzialaly ze starszymi kompami, ale po przygodzie z 7600GT sam juz nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery od Radeona dokładnie usunięte po przesiadce na 7600GT? Zasilacz taki jak w sigu? Jak tak to wymień to na coś porządnego...

 

Teraz zastanawiam sie nad R1950 Pro, ale czy to bedzie kompatybilne z nForcem2 ?

Będzie kompatybilne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , to teraz tak co myslicie jest lepszym rozwiazaniem , kupic R1950Pro + nowa dobra zasilke czy lepiej sprzedac takiego blaszaka dolozyc roznice 800-900 i zakupic nowy sprzet na c2d z taka sama karta na PCI-E ?

Chodzi mi o to czy jest teraz sens wymieniac platforme , moze ktos wie jak dlugo PCI-E bedzie standardem ( ma byc 2.0 z tego co sie orientuje niedlugo ) i czy taki konfig jak moj tylko z tym radkiem uciagnie nowe gierki ? Nie chcialbym poplenic bledu z kupowaniem plyty glownej, na ktora nie bedzie juz potem nowych prockow, ramów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , to teraz tak co myslicie jest lepszym rozwiazaniem , kupic R1950Pro + nowa dobra zasilke czy lepiej sprzedac takiego blaszaka dolozyc roznice 800-900 i zakupic nowy sprzet na c2d z taka sama karta na PCI-E ?

Chodzi mi o to czy jest teraz sens wymieniac platforme , moze ktos wie jak dlugo PCI-E bedzie standardem ( ma byc 2.0 z tego co sie orientuje niedlugo ) i czy taki konfig jak moj tylko z tym radkiem uciagnie nowe gierki ? Nie chcialbym poplenic bledu z kupowaniem plyty glownej, na ktora nie bedzie juz potem nowych prockow, ramów itd.

stary to musisz se sam zdecydowac co jest dla ciebie priorytetem: czy nowszy standard kosztem kosztów :), czy lepsza karta kosztem standardu. Ja zdecydowałem ze lepiej jest miec dobra karte graficzna narazie i z czasem i tak bede musial wywalic kapuste na nowy sprzet, ale bede sie martwił pózniej, bo jak teraz mnie niestac na zmiane a mam zmienic i nie miec dobrego komapa który pochłonie tylko gotowke to wole kupic karte i cieszyc sie choc troche, to proste jak teraz wywalisz nie wiem za ile chcesz kupic karte powiedzmy 600 zł i przy dobrym procku i pamieciach te 10K w 3dMarku 05 moze bedziesz miec czy wymienic płyte + ram + grafika + zasilacz przy załozeniu ze grafika nie bedzie droga bo i tak za takie pieniadze nic dobrego nie kupisz to nie wiem czy zrobisz te 10 K i czy jest sens tyle płacic teraz. Zobacz ja kupilem tania płyte pod Core2duo + E4400 do tego 2 Gb ramu Geila ddr400 + markowy zasilacz 500 be quite i radeona x1950 Pro His 512 Mb agp (1050zł)

wywaliłem pieniedzy od cholery jak bym kupaował naraz to bym wzioł PCI-E ale niebyłem na tyle cierpliwy i niemiałem od razu pieniedzy w reku wiec całosc składałem ponad 7 miechów a przechodziłem z NV Geforce 6600, 512 ram, zasiłki 300 W, Celerona 1.7 socket 478, i plyty asrocka ale [ciach!]ianej jak zadna, i wcale nie załuję bo teraz na def Vcore zrobiłem 2,9 Ghz na procu temperatura nicka bo tylko 45 w stresie a normalnie 24 ciut wiecej jak na standardzie do tego pamiatki mi leca na 240 Mhz w dualu czyli 480, w 3dmarku 05 na 200 ddr nie kreconych mam 11k, mało duzo mi narazie wystarczy ale jestem swiadom ze za 1 miesiac moze 2 juz zaczna sie powazne schody i tylko PCI-E ma przyszłosc, ale jak bym teraz miła wymieniac na PCI-E a niemam gotowki to po sprzedazy wszystkiego i dopłacie nie miał bym tak dobrego sprzetu jak teraz bo wszystko traci na wartosci, dlatego nie sprzedaje nie wymieniam a czekam jescze byle nie za długo waze jest zrobic to w odpowiednim momecie dla mnie najlepszy juz mina ale czekam teraz na inny chociaz juz nie tak opłacalny jak wczesniej- rozumiesz?. kazdy ma swoje cele i mozliwosci te finansowe i na podstawie ich ocenia co jest kotrzystne przy okreslonych srodkach i ambicjach a nie co jest najkorzystniejsze bo wiadoma ze najbardzie opłaca sie kupic komputer za 3 tys odrazy choc to jest róznie bo za pół roku nie jest wart 1 tys, no ale takie życie,. musisz sam podjac decyzje czego chcesz i ile masz na to pieniedzy, jesli zadowoli cie dbra grafika bez perspektyw kupuj radka i zasiłke, jesli chcesz nowy standard to bierz nowy standard ale zobacz ile wydasz i czy wydajnosciowo osiagniesz to samo co jak kupisz tylko grafike, no chyba ze masz pieniadze to przechodz na nowy standard i kupuj dobra grafe, akie sa mozliwosci ocen co i jak i czego chcesz. jak bym miał pieniadze teraz to bym przeszedł na nowszy standard nawet jak uzyskał bym te same osiagi co teraz bo doplacił bym ale juz ze spokojem ducha ze jak znowu bedze miec kapuste to se tylko karte wymienie i dalej utrzymam sie na powieszchni, bo co jak co agp i ddr tonie choc powoli to jednak systematycznie w miare upływu czasu... ok to ci powinno wystarczyc to wstepnej analizy strzałka :)

 

Kartę oddałem do sklepu i w sobotę mam dostać nową bo ta którą miałem od razu przyszła uszkodzona, nie pochodziła nawet jednego dnia. Natomiast udało mi się zrobić 2 testy na sterownikach Omega bazujących na Catylistach 7.1 oraz na oryginalnych Catylistach 7.3. W obydwu przypadkach wynik 135xx +/- 100. Jak dostanę kartę to zrobie dokładniejsze testy i wrzucę tutaj.

 

P.S Uszkodzenia karty jestem pewien na 99% ponieważ dzisiaj z rana sprawdziłem ją u kumpla na całkowicie innym sprzęcie i są takie same objawy, natomiast ten 1% zostawiłem na wypadek gdyby się okazało że jednak gryzą się z tą kartą zasilacze ponieważ mamy identyczne:).

ma pytnie, jakim cudem ten człowiek zrobił 13k w 3dMarku bo wnioskuje ze mówi o 3dMarku05 przeciez to niemozliwe zrobic tyle na X1950 Pro Agp na X1950XT chybe tez tyle nieda rady ale na pro to napewno jakies nieporozumienie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie co jest przyczyna przejscia kompa w stan uspienia po wykonaniu (a raczej przejsciu jednego testu i klapy w poczatku 2-giego) testu w 3Dmark06 standardowe testy.

 

parametry techniczne kompa :

ATI 1950 PRO (AGP8)

2G Ram DDR

płyta gł Asus p4p8x se

Celeron D 2.93 GHz

zasilacz 500 W (NAPIECIA SPRAWNE badane miernikiem )

dysk 2x samsung 80 G

1x DVD / DVDRW

paramtry softu :

WIN XP (NOWY WCZORAJ ZAORANY)

STEROWNIKI OD ATI najnowsze ze strony producenta :)

 

Problem w tym że inne gry śmigaja i się nie wiesza.

np q3, q4, nwn, nfs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...