Skocz do zawartości
case

athlon 0303 test

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie kupilem i stestowalem athlon JIUCB 0251 i JIUHB 0303

obydwa wstaja na 1.6V na fsb 166x11=1836MHz

 

JIUCB mam zmodowanego na 12.5 mnoznik , niestety nie da sie go stabilnie na AC na 166x12.5=2090MHz zapodac :cry:

JIUHB jeszcze nie modowalem ale idzie bez zmiany napiecia na fsb 190x11=2090MHc , i botuje winde , mysle ze na 1.7V prime przejdzie :P

 

tak pisze bo widze ze ostatnio duzo pytan jak sie sprawoja nowe athlony z 3,4,5 tygodnia

 

JIUCB spprzedalem na allegro za 250 :D i za tyle samo kupilem JIUHB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanio ,sprawdz Prim`em jak stabilny jest ten twoj JUICB :) ,ten prog rozmyl juz nadzieje sporej ilosci ludzi :)).Przykladowo rapry procki ktore robily 2200 @1.65 tak naprawde potrzebowaly 1.725 zeby byc WPELNI stabilne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]ten prog rozmyl juz nadzieje sporej ilosci ludzi :))

Nic mi nie mow :P

Chociaz dla testu (teraz mam JUICB, ale jest marny, wiec mam jeszcze JUIGB co dopiero przyszedl, bede go meczyl jutro) puscilem swojego proca na 2000+, gdzie przy 1.675V W Prime bledy wyskakiwaly zawsze w ciagu pierwszych 5 minut (czasem nawet po minucie). To oznacza raczej nikla stabilnosc, ale komp chodzil tak caly tydzien 24/7, dokonczylem unreala 2, gralem troche w q3, a w "wolnych" chwilach procek liczyl UD (czyli byl praktycznie caly czas obciazony) i nie zaliczyl ani jednej zwieszki. Jeszcze jutro zanim wloze JUIGB, sprawdze czy przejdzie 3DMarka pary razy pod rzad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Kanio ,sprawdz Prim`em jak stabilny jest ten twoj JUICB :) ,ten prog rozmyl juz nadzieje sporej ilosci ludzi :)).Przykladowo rapry procki ktore robily 2200 @1.65 tak naprawde potrzebowaly 1.725 zeby byc WPELNI stabilne :)

Nie jestem zadowolony z tego JIUHB0303 chodzi teraz na 2100 przy 1.95V :evil: i jak na razie tylko tak Prime95 nie zgłasza błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]ten prog rozmyl juz nadzieje sporej ilosci ludzi :))

Nic mi nie mow :P

Chociaz dla testu (teraz mam JUICB, ale jest marny, wiec mam jeszcze JUIGB co dopiero przyszedl, bede go meczyl jutro) puscilem swojego proca na 2000+, gdzie przy 1.675V W Prime bledy wyskakiwaly zawsze w ciagu pierwszych 5 minut (czasem nawet po minucie). To oznacza raczej nikla stabilnosc, ale komp chodzil tak caly tydzien 24/7, dokonczylem unreala 2, gralem troche w q3, a w "wolnych" chwilach procek liczyl UD (czyli byl praktycznie caly czas obciazony) i nie zaliczyl ani jednej zwieszki. Jeszcze jutro zanim wloze JUIGB, sprawdze czy przejdzie 3DMarka pary razy pod rzad.

Panie RaV: wcale nie rozmyl moich nadziei, jedynie dodal dodatkowy parametr podawany dla takich ludzi jak Ty.

Podobnie jak FiDO, nie stwierdzam zadnych problemow przy ustawieniu proca na te rzekomo niestabilne wg Prime95 napiecie - przez ponad tydzien uzytkowania nie ma zadnych zwisow w roznych aplikacjach (nie mysle o Wordzie czy Outlooku).

A to, ze moj proc wymaga 1.725 dla Prime95 zamiast 1.65 dla wszystkich innych uzywanych przeze mnnie aplikacji nie powoduje u mnie zadnych kompleksow - bo wiem, ze moj procesor jest znacznie lepszy od wszystkich poprzednich ktore mialem i prawdopodobnie zostanie w moim kompie na dlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapra ,ja nigdzie nie pisalem o tobie :wink: ,wiec skad te nerwy?A co do stabilnosci to jest to kwestia wzgledna, prime to nie zaden "sztuczny" wygrzewacz, on przeprowadza obliczenia (konkretnie wylicza liczby pierwsze) wiec jesli raz na jakis czas ON popelni blad w obliczeniach to jest calkiem PRAWDOPODOBNE ze jakis inny prog tesh ci sie kiedys pomyli,nawet nie bedziesz musial o tym wiedziec, sporo bledow w sporej ilosci aplikacji nie spowoduje wysypania, co nie zmienia faktu ze kiedys jak bedziesz cos robil nagle ci wyskoczy do windowsa bez przyczyny,albo ci zle wypali plytke albo cos innego w tym samym guscie, mozesz nawet nie skojarzyc ze to tego wina.Moj komp takze chodzi 24/7 ,mam kilka progow w tle sciagajacych dane i do tego gram oraz czesto robie symultanicznie inne rzeczy i chce miec PEWNOSC ze mi nie zrobi CRC gdzies kiedys, rozumiesz?Sam tesh to testowalem ,lazil na 2250 przy 1.85 i bylo ogolnie spoks ,wszelkie marki,grac tesh sie dalo itp.Ale po dwoch dniach zauwazylem ze dc "nie odpowiada" :wink: ,zdecydowalem sie jednak na "prime stable" .Bo ,skoro chocby JEDEN tylko prog nie liczy poprawnie to nie mozna nazwac kompa stabilnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wlasnie taki dostalem i chodzi na 2333MHz bez problemu. 6 godzin na prime bez bledow :). Napewno jeszcze cos mozna wycisnac (jak skoncze testy to dam znac). Jak narazie to najlepszy jaki mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie podac wasze wyniki z podkrecania tej serii 0303

Chce zobaczyc jak wypada moj procek przy waszych :)

mi przy 1,6 idzie na 11x166

ale na 1,7 to nawet na 12x166 jest niestabilny :evil:

 

Moja nieszczesna plyta nie pozwala mi podniesc napiecia na wiecej niz 1,7 , zastanawialem sie nad zamalowaniem mostkow L7 tak zeby dawaly 1,85 tylko nie wiem czy plyta pozwoli mi na zmniejszenia do wartosci 1,8 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie podac wasze wyniki z podkrecania tej serii 0303

Chce zobaczyc jak wypada moj procek przy waszych :)

mi przy 1,6 idzie na 11x166 

ale na 1,7 to nawet na 12x166 jest niestabilny  :evil: 

 

Moja nieszczesna plyta nie pozwala mi podniesc napiecia na wiecej niz 1,7 , zastanawialem sie nad zamalowaniem mostkow L7 tak zeby dawaly 1,85 tylko nie wiem czy plyta pozwoli mi na zmniejszenia do wartosci 1,8 ???

2635 przy napięciu 2,325.

screen z wcpuid masz tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

 

AXDA1700DUTC 929821270290

JIUHB 0303 RPMW

 

1,6V - 2000 (12X166)

1,7V - 2075 (12,5X166)

1,8V - 2210 (13X170)

To ładnie się skaluje ;)

z 1,7 na 1,8 wzrost o 135 (a z 1,6 na 1,7 tylko 75)

A wyżej ??

Chociaż 1,85V i no obstawiam 2250 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj na 2135MHz lazi na 1,875v :? :? :? fsb 185...... teraz mam ustawione 1,775v ale dlatego ze prime 95 nie chce lazic na 1,625v....a tak na 2013MHz jak mam na codzien to na 1,625v lazil spox tyle ze prime glebe zaliczal, a na 1,775v jest 101% stable

 

aha oto moje onznaczenia procka:

 

AXDA1700DUT3C 9367136241360 JIUHB 0303 RPMW

 

byl kupiny razem z coolerem (BOX) tyle ze jade na spire FRIDGE ROCK teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha na 2135MHz to ma 1,875v ale prime full stable.....

 

a nizej nie wiem, bo chcialem miec rekord do 3dmarka 2k1 i oto co udalo sie na mojej grafie.....tylko sie nie zdziwce jak zobaczycie ladny,okragly wynik.....

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6417967

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

 

AXDA1700DUTC 929821270290

JIUHB 0303 RPMW

 

1,6V - 2000 (12X166)

1,7V - 2075 (12,5X166)

1,8V - 2210 (13X170)

To ładnie się skaluje ;)

z 1,7 na 1,8 wzrost o 135 (a z 1,6 na 1,7 tylko 75)

A wyżej ??

Chociaż 1,85V i no obstawiam 2250 ??

 

heh, już nie jest tak pięknie 2250@1,9V. Wzrost z 1,6V na 1,7 to 609 :) (1700+=1466mhz). Próbowałem też z niższym Vcore i działał stabilnie przy 1,3V na 1333mhz. Na 2635mhz działał tylko przez jakieś 30 sekund. Starczyło tylko na screena z wcpuid. Na 2598 przeszedł raz CCR benchmark (10317 punktów), za drugim razem się zawiesił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...