Skocz do zawartości
szwabek

Zniszczyłem Chłodnice!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj przegwintowując chłodnice (Cooltek Exstream 120) uległa ona zniszczeniu...

Sprawa wyglądała tak.

Poszedłem z chłodnicą do konserwatora ( w akademiku) i poprosiłem żeby mi przegwintował otwory na M4. Niestety on zrobił to trochę za mocno i uszkodził żeberka (czy jak to inaczej nazwać) chłodnicy. Obecnie chłodnica przecieka. Nie wiem co teraz mogę zrobić?? Czy ratuje mnie tylko zakup nowej?? Czy jakiś silikon czy coś innego spełni role (zatamuje) ale nie zapcha....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czase temu tez przedziurawilem swoja chlodnice. Dokladnie posrodku kanalu. Zalatalem to silikonem ale krotko potem zaczelo cieknac :/

 

Na szczescie udalo sie ja zalatac. Wlozylem kawalek lutu do srodka i podgrzalem lutownica i jak do tej pory dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega swoja chlodnice zalatwil w podobny sposob, mial za dlugie sruby poprostu. Mocna lutownica, kalafonia i cyna.... poszlo dosc latwo i nie cieknie do dzisiaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze swojej strony moge polecic Ci Mechl!n'a z forum. z chlodnicami potrafi zrobic cuda :). w galerii wc w moim temacie znajdziesz jak odnowil jedna moja. perfekcjonista. zalutowanie jakiegokolwiek otworku zapewne nie bedzie stanowilo dla niego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem chłodniczkę uszkodzona w ten sposób właśnie. Po 2 dniach mooozoooolnego usuwania poxyliny po prostu zaniosłem do zakładu naprawiajacego chłodnice. Zrobili mi to chyba za 20zł. Przy okazji sprawdzili szczelność. Nawet dość estetycznie im to wyszło. Sporo się tylko nagadałem o wodzie w kompie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem z chłodnicą do konserwatora ( w akademiku) i poprosiłem żeby mi przegwintował otwory na M4.

Zejdę trochę z tematu - choć jeden otwór udało się przerobić na M4? Pytałem w kilku sklepach i generalnie odradzali M4, prędzej M5, ale wtedy śruby robią się trochę za duże... Ciekawi mnie jak się spisuje M3,5 -> M4, u mnie chłodnica wisi na suficie, więc wolałbym żeby śruby trzymały solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejdę trochę z tematu - choć jeden otwór udało się przerobić na M4? Pytałem w kilku sklepach i generalnie odradzali M4, prędzej M5, ale wtedy śruby robią się trochę za duże... Ciekawi mnie jak się spisuje M3,5 -> M4, u mnie chłodnica wisi na suficie, więc wolałbym żeby śruby trzymały solidnie.

 

 

 

pytalem o m4 w coolteku swego czasu mechlina, nie wspominal i jakimkolwiek problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...