Skocz do zawartości
Gooralesko

Plyty Foxcona Z Obsluga Pci-e 8x I 16x - Blizniaki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru dwie plyty Foxconna mianowicie roznia sie tylko obsluga szerokosci szyny PCI-E. Foxconn MCP61SM2MA-ERS2H (nVidia MCP61S) to wersja z pci-e 8x a Foxconn 6100M2MA-8EKRS2H ma obsluge pelnego pci-e 16x. I teraz pytanie czy jak dokupie pozniej cos pokroju 8600gt/hd2600pro to czy na pierwszej z nich bedzie mi ograniczalo grafe. Tzn czy takie karty sa wstanie wykorzystac wiecej niz pci-e 8x? DO tego kompa nic lepszego nie mam zamiaru nigdy wkladac. A z kaska jest krucho na wyzszy model Foxconna bym sie musial zapozyczyc a tego bym nie chcial robic jezeli grafa ktora chce kupic nie bedzie ograniczana na tej tanszej plycie. Byloby bardzo milo jakby tak znakomici fachowcy mi udzielili odpowiedzi.

 

Caly konfig na ktorym bede pracowal to:

 

Atek 3200 (plany wykrecenia go do 2,5-2,6)

Foxconn jeden z wyzej wymienionych

1GB i 512MB Kingston 667 CL5

i pozniej jakis palit Sonic 8600GT

Hiper HPU4M-480

Edytowane przez Gooralesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-13

 

Ciekawostką natomiast jest, że na dziś dzień w chyba wszystkich płytach na MCP61S jak i V jest w pełni funkcjonalny (pracujący z pełną prędkością) slot PCI-Express x16. Także najważniejsza różnica między tymi chipsetami w zasadzie nie istnieje!

więc imho dylemat odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem czytalem ten art jak i inny na in4o modelu z MCP61S i panowie byli przekonani ze maja plytke ktora obsluguje PCI-E 8x. Stad watpliwosci a ponadto na egieldzie napisali "chyba wszystkie" a nie na pewno. "chyba robi wielka roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalem sie posiadaczem tej wlasnie plyty MCP61SM2MA-ERS2H, reszta configu to 4x512 OCZ Platinum 800MHz i X2 3800+ EE. Jednak mam problem taki ze po wylaczeniu zasilania plyty (czyli jak wogole odlacze od pradu) plyta nie wstaje lecz piszczy, clear cmos nie pomaga to wyjmuje baterie na chwile, bios najnowszy ze stronki, ktos wie w czym lezy problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...