Skocz do zawartości
hilfiger

Przekaźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie zakupionego dzisiaj przekaznikia. Wyglada on tak

 

 

Moje pytanie brzmi, czy taki przekaznik nada sie do budowy wlacznika synchronicznego. Jest on przeznaczony do instalacji samochodowych. Jesli sie nada to prosze o wskazowki jak to podlaczyc. Nie jestem elektronikiem i jestem zielony w tej dziedzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nada się, o ile moc tego, co chcesz synchronizować, nie będzie większa niż 360W. Domniemywam, że będzie to pompka, ergo prawie na pewno się nada. Ale sprawdź jeszcze przed rzeźbieniem.

 

Podłączenie - "+" i "-" 12V z komputera do wyprowadzeń 85 i 86 (polaryzacja - nie wiem na pewno, dałbym 85 + i 86 - i zobaczył, czy działa), przewód zasilający pompkę rozdzielić, N (niebieski, neutralny) zostawić w spokoju, przeciąć L (brązowy, faza), po czym szeregowo podłączyć owymi rozcięciami między 30 a 87. [tada.wav]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nada się, o ile moc tego, co chcesz synchronizować, nie będzie większa niż 360W. Domniemywam, że będzie to pompka, ergo prawie na pewno się nada. Ale sprawdź jeszcze przed rzeźbieniem.

 

Podłączenie - "+" i "-" 12V z komputera do wyprowadzeń 85 i 86 (polaryzacja - nie wiem na pewno, dałbym 85 + i 86 - i zobaczył, czy działa), przewód zasilający pompkę rozdzielić, N (niebieski, neutralny) zostawić w spokoju, przeciąć L (brązowy, faza), po czym szeregowo podłączyć owymi rozcięciami między 30 a 87. [tada.wav]

 

tak wlasnie intuicja mi podpowiadala, listwa bedzie najwyzej obciazona 300 W. Do stykow 86 i 85 podpiolem diode. tak jak na schemacie z elektroda.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie - "+" i "-" 12V z komputera do wyprowadzeń 85 i 86 (polaryzacja - nie wiem na pewno, dałbym 85 + i 86 - i zobaczył, czy działa)

To polaryzacja w takim przekaźniku ma znaczenie? Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez diody polaryzacja nie ma znaczenia,ale za to z diodą ma ogromne.Jak podłączysz odwrotnie bieguny to będzie zwarcie właśnie na tej diodzie.A bez diody nie radze podłączać bo przy wyłączaniu takie przekażniki są w stanie wygenerować napięcie powyżej 100V.I ta dioda jest włąśnie po to żeby rozłądować to napięcie i przez to ochronić reszte kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaznik dziala, podpiolem go dokladnie tak jak na schemacie. Czy ma znaczenie jak podpinamy kable z kompa do stykow 85 i 86? Na chlopski rozum wydaje mi sie, że nie ma to wiekszego znaczenia. Wazne jest odpowiednie podpiecie diody. Dobrze mysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty bredzisz?Na jaki chłopski rozum to nie ma znaczenia?Przecież jak podepniesz odwrotnie to będziesz miał zwarcie na diodzie.Chyba że po zmianie kabelków odwrócisz też diode,ale jaki to ma sens?

Edytowane przez Adam35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty bredzisz?Na jaki chłopski rozum to nie ma znaczenia?Przecież jak podepniesz odwrotnie to będziesz miał zwarcie na diodzie.Chyba że po zmianie kabelków odwrócisz też diode,ale jaki to ma sens?

 

 

 

zasilanie przez diode owszem. styki nc/no/c bez roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty bredzisz?Na jaki chłopski rozum to nie ma znaczenia?Przecież jak podepniesz odwrotnie to będziesz miał zwarcie na diodzie.Chyba że po zmianie kabelków odwrócisz też diode,ale jaki to ma sens?

nie znam sie na elektronice, potrafie tylko czytac niektore proste schematy. Podlaczylem tak jak jest na schemacie, czyli dobrze. Chodzi mi o to, ze nie ma znaczenia jak podpinamy przekaznik. Moge czarny kabelek podpiac do 85, a żółty do 86. Mozna tez podpiac na odwrot. Znaczenie ma odpowiednie podpiecie diody. Jak zamieniam podpiecie kabelkow to musze takze zamienic kierunek dzialania diody. O to mi chodziło. Nie jestem elektronikiem i nigdy nie bede wiec wybaczcie moja niewiedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie ma odpowiednie podpiecie diody. Jak zamieniam podpiecie kabelkow to musze takze zamienic kierunek dzialania diody.

Zgadza się.

 

Może jednak zastanowisz się nad przekwalifikowaniem na elektronika? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...