Skocz do zawartości
RedNacz

Kingstony są ZA SŁABE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam cosik takiego:

 

Western Digital WD40JB-00ENAO

Kingston KVR333X64C2.5/256 @ 6,3,3,2.5

CPU TEMP 41 C/ 105 F

CPU VOL. 1.85 v DIMM VOL. 2.77 v

EPOX 8RDA+ ATHLON XP AIUGA JIUGB 0251 SERIA 9 1700+ 1.467GHz @

2800+ 2.286GHz

VolCano 6Cu+ (wyje jak Sqr***yn)

 

Jak sami widzita pamięć jest kiepsko ustawiona, bo jak tylko próbuję zminić 6 na 5 albo 3 na 2 to mi system siada. Nawet przy maxymalnym napięciu dla pamięci z poziomu biosu 2.99. Co teraz?

O i nie mogę jej walnąć wyżej 182 FBS. Kto mi powie jak to odczarować bo zależy mi na złamaniu bariery 2,3 GHZ. i zrobieniu 7000 pkt w cebuli PCMarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bys był taki miły i mi jeszcze poeidział jak mam przekręcić je na ustawienia 5.2.2.2,0 bo jak tylko zmieniam z 6,3,3,2.5 na inne w dół to się bios wali. Co jest źle. Napięcie już zmieniałem kilka razy i nawet na 2.99 dla ramu i 2.0 dla proca to samo jest. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieodczarujesz tego :(:( sam probowalem. U mnie chodza 6-3-3-2.5 na efektywnym 366, wiecej ni chca, tzn chodzi mi o timingi, magistrali narazie nie podnosze (110, bo czekam na WC:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RedNacz sklonny jestem sie zalozyc ze te Kingstony masz na Infineonach :wink:

 

Ja mam na Infineonach i tez kiepawo sie kreca :? przy FSB180 juz tylko ida na 6,3,3,2.5 :evil: normalnie qpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

U Kingstona wszystko zależy od kości, mam jednego na Winbondach i idzie na 410 na najniższych timingach a drugi jest na kostkach Kingston i ledwo przy 333 mogę zrobić CL 2, reszta 3 3 6 2, niżej się sypie.

Z dotychczasowych doświadczeń moich i kumpli wynika że jeśli Kingston to tylko na Winbondzie.

P.S. Zajrzyj na Komputronik i zobacz Kingston 333 z czasem dostępu 7,5

,to jak to ma szybko chodzić? :lol:

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rav[666], tak jak napisałem oparłem się na doświadczeniach (nie tylko swoich), te na kostkach Winbonda (6ns) u mnie i znajomych śmiało chodzą na minimum 400 2-2-2-5-1, tych na Kingstonach sprawdzałem 4 moduły od gościa ze sklepu i każda jednakowo, czyli mizernie :(

Hmm, może kiepska seria (assy in china)? Mam A7N8X Deluxe i kiedy przeglądałem listę 400 zalecanych przez Asusa to 3/4 jest na kostkach Winbonda, może po prostu Asusek najbardziej je lubi?

I tak zmienię tą kość na assy in Taiwan na Winbondzie, niech tylko się pojawią :D

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adams, nie rozmarzaj się, poluję na nie od 3 tygodni i lipa :( , wszędzie na samsungu, infineonie albo anonimowym kingstonie, ręce opadają, chyba wezmę z Allegro, tam mają na Winbondzie.Jak znajdziesz daj znać.

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Listopada zeszłego roku Kingstonów na Winbondach było full. Dziś praktycznie wszędzie są Infineony i Samsungi. Chyba tylko u kogoś kto trzymał pamięci "na czarną godzinę" może jeszcze je znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam na swojego Kinga na kościach Samsunga, być może zawdzięczam to "ASSY IN USA". Na swoim kompie niewiele mogę z nich wycisnąć (jeszcze KT266A), ale na testach u kumpla moja 266MHz chodziła stabilnie na 345MHz. Podkreslam, że to 266MHz na kościach samsunga przy timingach 2-2-2-5-1. Z tym że w symbolu mają C2 a nie C25. Ale ja stawiam na to, że to dzięki ASSY IN USA. Pozdrówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...