Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Dioda to element półprzewodnikowy na który podaje sie napiecie zgodnie z jego polaryzacją - fakt, czasy gdy sam "kleciłem" jakies układziki dawno minęły ale chyba aż tak wiele sie nie zmieniło? Pojawiły sie diody które działają "w obie" strony?

no u mnie tak jest, że jak podepnę wtyczkę od diody hdd napisem w dół, to nie działa, a jak w górę, to działa [:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie tak jest, że jak podepnę wtyczkę od diody hdd napisem w dół, to nie działa, a jak w górę, to działa [:

wow :)

 

Przeczytaj DOKŁADNIE w czym problem. Dioda ponoć świeci "słabiej" niz poprzednio - zmiana "napisem do dołu" bądź "w góre" (jakie "fachowe" okreslenie :D ) raczej nie wpłynie na zmianę "intensywności świecenia"

 

Jeżeli dioda to jedyny kłopot jaki masz z płytą to powinienes być szczesliwy. Zmień diodę na inną i po sprawie. W nowej obudowie jest pewnie zwykła dioda o szerokim kącie świecenia - w poprzedniej "hiper-jasna" o wąskim kącie - stąd wrażenie że nowa świeci "słabiej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow :)

 

Przeczytaj DOKŁADNIE w czym problem. Dioda ponoć świeci "słabiej" niz poprzednio - zmiana "napisem do dołu" bądź "w góre" (jakie "fachowe" okreslenie :D ) raczej nie wpłynie na zmianę "intensywności świecenia"

no a jak miałem to inaczej opisać? ;d [; hehe, fachowe czy nie fachowe ale wiadomo o co chodzi :)

 

a przeczytać dokładnie, przeczytałem... ale pokombinować zawsze można, a nóż coś da ;d hehe nie? [:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beta 0501 sie pokazał - o zmianach nic nie wiadomo - lece do dom załadowac

 

Na peirwszy strzał ta "nowość" nic nie wprowadza. Co wiecej po załadowaniu korzysta z profilu utworzonego w 404. Każda poprzednia zmiana biosu wymagała ręcznej modyfikacji ustawień - tu komp odpalił z template 0404

Edytowane przez Yin-Yang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie zdemontowane (troche sie napocilem :P) przesmarowane AS i zalozone, teraz tylko czekam na ramy i zasilacz z gwarancji :(

 

btw u was tez gorny radiator (ten nie polaczony) stoi tak krzywo? Ja podlozylem mu patyczek od lizaka aby stal i przywieral rowno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciemnienie pokoju i zmiana obudowy (moze kupic kilka/kilkanaście i potestować) na pewno rozwiążą Twój problem

Zaciemnienie pokoju - swieci troszke lepiej, lecz to mnei nie zadowala. Innej obudowy nie kupie bo ta mi sie podoba.

 

btw u was tez gorny radiator (ten nie polaczony) stoi tak krzywo? Ja podlozylem mu patyczek od lizaka aby stal i przywieral rowno :P

Lata jak szalony.. zostawilem to i nie mam zamiaru sie tym bawic dolega czy nie dolega.. tak zrobili - ich problem. :)

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wroce jeszcze raz do problemu wlaczania kompa..

 

Wlaczam pc -> start calosci (wentylatory itp) na 2-3 sek -> wyłacza sie -> po chwili znowu sie wlacza i jest ok. Nie chodzi tu o to ze nie mogla wystartowac przez oc, dzieje sie tak nawet jak nic nie jest podkrecone.

 

Jest do dość denerwujace (i czy tylko denerwujace..), dzieje sie tak jesli wyłącze listwe zasilajaca (a musze ja wylaczac- z takiego powodu ze pod nia nie jest podpiety tylko pc). Co z tym zrobic? Problem jest znany pisano m. in. na forum asusa (topic: link. Probowalem niektorych rozwiazan tego problemu, ale bez skutku. Wg mnie to nie jest normalne zachowanie plyty. Nie chce sie pewnego pieknego dnia obudzic bez zawartosci dyskow polaczonych w raid 0..

 

Ah, jeszcze jedno. Yotomeczek napisal o p5k - "ubogi do bolu monitoring napięć". To P5K deluxe ma niby rozbudowany? Ma monitoring VCORE, 3.3+, 5+ i 12+. To jest rozbudowyany monitoring? A gdzie v ramu, nb, sb itd? eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehm pewnie lame to bedzie ale ;P czy ktos probowal E6750 na p5k ? bo niby podpialem wszystko no i... monitor w ogole nie zaskakuje ;p dodam ze na ramach 2x512 800mhz geli.. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie troche z innej beczki, poza standartowym zasilaniem 24 piny i 4 piny jest jakby wejscie na jeszcze 4 (lacznie 8 )

Dołączona grafika

 

ktos mnie olsni? :)

może ja również się podepnę .do czego , albo co zasilają te dodatkowe cztery piny? ja osobiście je podpiołem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehm pewnie lame to bedzie ale ;P czy ktos probowal E6750 na p5k ? bo niby podpialem wszystko no i... monitor w ogole nie zaskakuje ;p dodam ze na ramach 2x512 800mhz geli.. ;>

Na P5K Delux jest tak samo, bios fabryczny na nowej płycie nie rozpoznaje kodu procesora (E 6750), na dzień dobry trzeba załadować nowy biosik.

 

EDIT:

Dla zainteresowanych Scythe Ninja Plus na P5K Dlx. Wentylator wchodzi 1,5 cm nad pamięciami.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do mnie 2 parka patriotów i cos bardzo nie chca działac na dlx. Tzn na 800 mhz 4-4-4-12 jest ok ale o 1000mhz 5-5-5-15 2.3v mozna zapomniec po 10 minutach memtestu wywala błedy bios 404 ,nawiew dany wentyl 12 cm ,zwiekszanie napiecia na chipsecie nic nie daje ma ktos jakies pomysły co by tu jeszcze poprzestawiac <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do mnie 2 parka patriotów i cos bardzo nie chca działac na dlx. Tzn na 800 mhz 4-4-4-12 jest ok ale o 1000mhz 5-5-5-15 2.3v mozna zapomniec po 10 minutach memtestu wywala błedy bios 404 ,nawiew dany wentyl 12 cm ,zwiekszanie napiecia na chipsecie nic nie daje ma ktos jakies pomysły co by tu jeszcze poprzestawiac <_<

masz 2T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu mialby nie obsluzyc??

Normalnie dziala

 

vojt pisalem o ninji w testach coolerow cpu. Zalozenie wentylatorka komplikuje sprawe jeszcze bardziej

Nic nie komplikuje, mam Ninje Plus z dużym wentylem który spokojnie wchodzi 1,5 cm nad pamięciami, nic nie przeszkadza.

Założenie Ninji zajęło mi jakieś 15 minut, sam radiator najbliżej ma do radiatora mosfetów (1-2 mm) ale go nie dotyka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, a stawiał już ktoś RAIDA na asusie p5k ?(nie dlx)

bo z tego:

http://return.com.pl/tow_szczegoly.php?tow...p;gru_id=35,165

i tego:

http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&amp...amp;modelmenu=2

wynika że RAID mozna postawić tylko na zew. złączu sata i tym po lewej stronie wejsc PCI, między PCIE-E ;/, jezeli sie nie myle to kaplica...bo raid dla mnie to rzecz ważna tak jak i cena płyt ok 400zł.

szkoda ze ABIT IP35-E nie ma raida, bo bralbym go odrazu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Dzisiaj dotarła do mnie 2 parka patriotów i cos bardzo nie chca działac na dlx. Tzn na 800 mhz 4-4-4-12 jest ok ale o 1000mhz 5-5-5-15 2.3v mozna zapomniec po 10 minutach memtestu wywala błedy bios 404 ,nawiew dany wentyl 12 cm ,zwiekszanie napiecia na chipsecie nic nie daje ma ktos jakies pomysły co by tu jeszcze poprzestawiac <_<

Nie dziala na 2,3V to daj im 2,4V <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziala na 2,3V to daj im 2,4V <_<

 

Całkowicie zgadzam się z aqiulino!

Te kostki bardzo lubią wyższe napięcie. Przy 2,4 nie powinieneś mieć problemów (na 1000MHz).

Generalnie - RAM naprawdę dobry, choć chimeryczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z aqiulino!

Te kostki bardzo lubią wyższe napięcie. Przy 2,4 nie powinieneś mieć problemów (na 1000MHz).

Generalnie - RAM naprawdę dobry, choć chimeryczny :)

Wymieniłem na drugą pare podniosłem napiecie na mostki i juz jest lepiej testy na szybko w memtest 86 ponad godzina jest ok wczesniej po 10 min były erory .Teraz leca na 2.3 zobaczymy co dalej mało czasu na testy i te upały :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na drugą pare podniosłem napiecie na mostki i juz jest lepiej testy na szybko w memtest 86 ponad godzina jest ok wczesniej po 10 min były erory .Teraz leca na 2.3 zobaczymy co dalej mało czasu na testy i te upały :-P

Weź olej testy i memtesty, ja przynajmniej tak zrobiłem. Moje Hz'ki ( 4GB ) wywalają sie w Orthosie przy 1000 4-4-4-12 2.2V po paru minutach. Gry, programy Spi 32 MB i cała reszta chodzi bez zająknięcia a do tego używam kompa, więc się nie przejmuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...