Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do kupna Asusa P5KR ale mam jedną niewiadomą: do P5KR na stronie Asusa i na FTP jest tylko jeden, chyba pierwszy bios - 0201. Z kolei do P5K i innych wersji wyszło ich dużo - mam rozumieć, że P5K i P5KR to ten sam plik z biosem i można śmiało wgrywać ten od P5K? Dzięki za pomoc.

Edytowane przez AdamDuży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzal juz go ktos ??? ciekawe co nowego ??? bo na stronie Asusa cisza. Pamietam jak niedawno wyszedl 0302 ktory u mnie sypal sie niesamowicie.

 

Sproboje dzisiaj go wgrac.Jak wroce i napisze cos pozniej to znaczy ze dziala :lol:

Edytowane przez hausner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcialbym troche schlodzic moja plyte Asus P5K. Czy ktos moglby mi doradzic, gdzie najlepiej zamontowac jakis wiatrak? Na tym plaskim radiatorze? Czy moze do ktoregos fragmentu heatpipe'a? I jak wogole sie taki wiatrak montuje? Przykleja?

Dzieki za rady.

 

Pozdr,

Tucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam kolejne pytanko.

 

planuje zakup Asusa P5K - E, z tego co czytalem to to samo (prawie:P) do Deluxe, wiem ze Deluxe ma dobry wbudowany dzwiek.

 

Moje pytanko, czy dzwiek na plycie glownej bedzie lepszy czy gorszy od Creative Audigy?

Bo mam ta karte dzwiekowa i jesli na plycie bylby taki sam lub lepszy to bym jej nie instalowal juz.

Czy ktos cos moze na ten temat wie?

 

pozdrawiam

 

Niestety gorszy. Mam wsadzonego SB Live 1024. Zainstalowałem RMAA no i niestety po teście porównawczym:KD na P5K-E jest gorsza.... choć też gra dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety gorszy. Mam wsadzonego SB Live 1024. Zainstalowałem RMAA no i niestety po teście porównawczym:KD na P5K-E jest gorsza.... choć też gra dobrze

 

dzieki za odp. wiec zostane przy swoim audigy.

 

Panowie, mam pytanko.

 

mam nadzieje ze juz na dniach kupie sobie swoj zestawik o ktorym dlugo dyskutowalem w dziale "co kupic"

 

planuje kupic plyte glowna: Asus P5K-E WiFi-AP

mam jednak do Was pytanie.

czy jest w jakis sposob uzasadniona roznica cenowa miedzy ta plyta glowna a Deluxe lub Premium?

czy sa one o tyle lepsze ze warto doplacic te 200-300zl?

 

z tego co wiem sam to roznica sie glownie chlodzeniem, plus Deluxe ma dwie sieciowki (poza wi-fi).

czy sa jakies inne dodatki ktore powoduja ze te dwie drozsze plyty bylyby lepszym dodatkiem jesli ewentualnie moge sobie pozwolic na to?

a jesli tak to ktora z nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Postaram się mój problem opisać w dość łopatologiczny sposób tak, aby wszystko było jasne, bo jest dośc nietypowy...

Kupiłem pare dni temu płytę główną Asus P5K-E, po zamontowaniu płyty w obudowie i próbie odpalenia płyta zaczyna się restartować co jakieś 3-4sek. - załącza prąd i po 3-4sek. wszystko staje po czym samoczynnie znowu próbuje się odpalić i tak w kółko (nie dochodzi nawet do załączenia grafiki, głośniczek nie daje charakterystycznego bipnięcia).

Pobawiłem się trochę płytą i okazuje się, że płyta nie odpala gdy jest przykręcona do obudowy w okolicy gniazda zasilania. Gdy wykręcę śróbkę z tego miejsca płyta normalnie startuje, po naciśnieciu palcem w to miejsce płyta nie startuje, natomiast jeśli już się odpali i potem naciśnie w to miejsce to nie ma żadnego efektu - płyta działa normalnie. Do tego dodam, że po włączeniu płyta jest w pełni stabilna i nie ma żadnych innych problemów.

Wygląda to tak, że płyta nie chce wystartować przy minimalnym naprężeniu, ale nie podoba mi się to z tego względu, że w tej samej obudowie (chieftec) miałem wcześniej Asusa P5W DH Deluxe i nie miałem takich problemów (żadnych). Dodam jeszcze, że wszelkie kłopoty z napięciami etc odpadają - zasilacz Tagan 580W sprawdzałem napięcia, obudowa oczywiście uziemiona.

Zastanawiam się czy ktoś miał może podobny problem i czy może kwalifikuje się to do serwisu? Bo bardzo mi się nie spodbał ten problem, gdyż wymagam od komputera wysokiej stabilności...

 

Proszę nie pisać w temacie głupot!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tucz

 

Przeciez to takie proste ,10s myslenia nie boli :)

Ja poprostu powiesilem wiatraczek 120mm max 1000rpm na 2 cienkich drucikach

tak ze wieje bezposrednio na pamieci i northbridge .

 

Ja jednak wole przymocowac jakis wiatrak do plyty, a nie zeby mi swobodnie latalo :P

Zamontowalem na ten radiator połączony przez HP i niestety temp mobo praktycznie bez zmian.

Czy zamontowanie jeszcze na ten drugi radiator moze cos pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzal ktos nowy bios 0603 do P5K deluxe? mi komp nie wstaje na e6750 na 3.4GHz... na wcześniejszym chodzil normalnie... :/

Ja zarzuciłem ten biosik i jak było 3.5 tak i jest. Nie zauważyłem zmiany na gorsze. Ogólnie od 0501 to widzę jedną zmianę. Brak opcji Robson Technology - ustawiało się to gdzieś w okolicy SATA - AHCI. Na 0601 też już chyba nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tucz

 

To ile ty chcesz tych wiatrakow zainstalowac na mobasie :)

Skoro producent nie dal zadnego , to jak najbardziej jeden 120mm

zawieszony nad NorthBridge w zupelnosci wystarczy ! .

Oczywiscie jesli masz zamknieta bude to lepiej zrob w nie jakas cyrkulacje

powietrza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zobaczyłem to mam możliwość zamontowania jednego wiatraka 70mm z tylu obudowy.

Z przodu chyba nie mam takiej możliwości. Ten z tyłu lepiej żeby wyrzucał powietrze na zewnątrz czy żeby zasysał? Wydaje mi się ze to pierwsze :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zamontowalem jeszcze wiatrak z przodu i z tylu obudowy, zeby byl ciag powietrza i troche temp mobo zeszla w dol - do 42 st w stresie. Mysle, ze w miare przyzwoicie, a jak pozamykam dziury w mojej budzie to powinno byc jeszcze lepiej :D

Tylko dalem niezle ciala, bo kupilem wiatraki 70mm, a okazalo sie ze mam otwory na 80mm :damage_wall:

PS. Czy ma ktoś może problemy na P5K z dźwiękiem? U mnie sytuacja wygląda tak, że rwie mi dźwięk np. w Wiedźminie, tak jak by sie zacinał sprzęt, ale grafika w tym czasie płynnie działa. Może to wina 64 bitowego OS? Chyba, że mi się głośniki zrypały, bo na poprzednim sprzęcie też miałem czasem problemy z dźwiękiem, ale mniej natężone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie wszystkich zapalonych komputerowców na forum które jestem obserwatorem nieudzuelającym się od dłuższego czasu.

 

W końcu pojawił się problem z którym nie mogę Sobie poradzić i już szczerze mówiąc dostaję "białej gorączki" i jestem bliski nauczenia kompa latania.

 

Kupiłem Sobie wymarzoną nówkę:

płyta asus p5k-e wifi

C2D e6750 (G0)

8600gts

2x 1gb Patriot LLK 800MHz

chieftec 450W

 

I problem który już chyba nie jedna osoba miała ni cholery nie mogę poustawiać tego wszystkiego żeby komp mi przy odpalaniu nie dostawał zawiechy czyli odpalam i wszystko zaczyna się włączać ale zero reakcji, czarny ekran.

Już próbowałem na manualu dużo rzeczy robić i już nawet chciałbym żeby ramy chodziły na tych 4-4-4-12 800Mhz, a proca na 3.2ghz ustawić bo bez problemu kilka razy tak go odpalałem.

Co raz coś ustawie to znowu się nie odpala. Myślałem że wgram nowy bios 0806 było na stronie że niby robi coś z pamięciami , ale [gluteus maximus] komp średnio 9 na 10 odpaleń czarny ekran.

 

Błagam czy moglibyście pomóc jak ustawić to całe cholerstwo timingi wszystkie, ustawienia procesora, pci i innych tych dupereli, jeśli już ktoś coś takiego miał na forum to poproszę o linka bo nie znalazłem pobieżnie szukając.

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Postaram się mój problem opisać w dość łopatologiczny sposób tak, aby wszystko było jasne, bo jest dośc nietypowy...

Kupiłem pare dni temu płytę główną Asus P5K-E, po zamontowaniu płyty w obudowie i próbie odpalenia płyta zaczyna się restartować co jakieś 3-4sek. - załącza prąd i po 3-4sek. wszystko staje po czym samoczynnie znowu próbuje się odpalić i tak w kółko (nie dochodzi nawet do załączenia grafiki, głośniczek nie daje charakterystycznego bipnięcia).

Pobawiłem się trochę płytą i okazuje się, że płyta nie odpala gdy jest przykręcona do obudowy w okolicy gniazda zasilania. Gdy wykręcę śróbkę z tego miejsca płyta normalnie startuje, po naciśnieciu palcem w to miejsce płyta nie startuje, natomiast jeśli już się odpali i potem naciśnie w to miejsce to nie ma żadnego efektu - płyta działa normalnie. Do tego dodam, że po włączeniu płyta jest w pełni stabilna i nie ma żadnych innych problemów.

Wygląda to tak, że płyta nie chce wystartować przy minimalnym naprężeniu, ale nie podoba mi się to z tego względu, że w tej samej obudowie (chieftec) miałem wcześniej Asusa P5W DH Deluxe i nie miałem takich problemów (żadnych). Dodam jeszcze, że wszelkie kłopoty z napięciami etc odpadają - zasilacz Tagan 580W sprawdzałem napięcia, obudowa oczywiście uziemiona.

Zastanawiam się czy ktoś miał może podobny problem i czy może kwalifikuje się to do serwisu? Bo bardzo mi się nie spodbał ten problem, gdyż wymagam od komputera wysokiej stabilności...

 

Proszę nie pisać w temacie głupot!

 

Pozdrawiam

Sprawdz czy nie masz gdzies pod plyta wkreconego kolka do ktorego przykreca sie srobki, bo to moze powodowac zwarcie i dlatego taka kicha jest. Kiedys mialem problem z wykrywaniem dyskow w foxconnie kumpla. Nic nie pomagalo. Klnelismy na plyte, w koncu w przyplywie rozpaczy wyciagnelismy ja i okazalo sie ze kolega nie wykrecil niepotrzebnych kolkow. W sumie nie wierzylismy ze to cos pomoze, ale wyciagnelismy je, zamontowalismy mobasa i wszystko śmigało. ;-) Dziwne przypadki się trafiają, także sprawdź, czy coś gdzieś zwarcia nie robi i czy wszystko dobrze podłączyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pixelek

 

Pierwsze odpalenie świeżo złożonego kompa było pomyślne i po ustawieniu podstawowych rzeczy typu onboard audio, boot prioryty itp bez ruszania ustawień cpu i ram też raz się odpalił a potem się zaczeło "głuche" odpalanie bez żadnych zmian czyli zanim jeszcze chciałem się pobawić i teraz bez róznicy czy podkręcam czy seria losowo się odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pixelek

 

Pierwsze odpalenie świeżo złożonego kompa było pomyślne i po ustawieniu podstawowych rzeczy typu onboard audio, boot prioryty itp bez ruszania ustawień cpu i ram też raz się odpalił a potem się zaczeło "głuche" odpalanie bez żadnych zmian czyli zanim jeszcze chciałem się pobawić i teraz bez róznicy czy podkręcam czy seria losowo się odpala.

A na RAM jakie napięcie dałeś? 2.1V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem się na początku wychylać i cudować więc dałem jak na pudełku 2.2V, a wogóle na samym początku było auto i też kiepawo się odpalał.

Swoją drogą zastanawia mnie czy dyski twarde przez takie 10x odpalanie kompa nie dostaja po pupie i ile jeszcze pożyją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to może jeśli ktoś miał podobny przypadek to co ewentualnie wymienił żeby było dobrze.

Jestem już na zdesperowanym etapie że wymienie tylko co.

Gdzieś wyczytałem że to ma wpływ z ustawieniami "auto" i już na manualu mam praktycznie wszystko co wiem jak ustawić.

gdzieś widziałem na forum jakims że podobny przypadek uleczył nowy zasilacz w jakimś starszym sprzecie tylko jak myslelem ze to moj zasilacz (chieftec 360-202dw) to go wymieniłem na chiefa 450W i to samo, a dodam że jak się już odpali to nic się niepokojącego nie dzieje w pełni stabilny żadnych skoków napięć.

Jeszcze w kilku wątkach padło na patrioty 800 LLK. To co radzicie bo nie sądze że sama płyta główna przypomne p5k-e wifi ap.

Błagam napewno musi być coś nie wierze że tak ma być, ludzie pomóżcie.

Patrioty kupiłem w komputroniku i w mniej więcej tej samej cenie są "OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4"

wymiana mogłaby pomóc bo słyszałem że pamięci całkiem niezłe....choć o patriotach to samo słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS P5K-E

C2D E6750 z AC Freezer 7Pro

EVGA 8800GTS 320

2GB OCZ Platinum DDR2-800

Chieftec 400W

hdd,dvd-rw

wszystko zmontowane przedwczoraj w serwisie apollo. Problem jest z pomiarem temperatur (już gdzieś o tym było ale nie pamietam gdzie) w idle pokazuje kilkanaście stopni (BIOs,ASUS Probe i coretemp są zgodne). Do tego wiatrak chodził cały czas na maxa i hałasował. Poz zmianie w biosie ustawien wiatraka na optimal czy jakos tak, komp zaczął się resetowac, chyba troche bez powodu..

Ktoś ma jaki pomysł co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z prockiem e6750, mianowicie to taktowanie jest na 2,13 zamiast na 2,66, nie wiem dlaczego. Poza tym odpalając program CPU Z zaobserwowałem, że mnożnik procesora zmienia się z 6 na 8 i na odwrót, wygląda to tak jakby procesor kieyd nie potrzeubje takiej mocy to zmniejszał sobie taktowanie. Reszta sprzętu jest taka jak mam w sygnaturze.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...