Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek doszedł do mnie P5K-E + E2140 (SLA93 ;) ) i od razu zabrałem się za O/C. Obecnie procek chodzi na 3200 (400x8) przy napięciu 1.38V, Patrioty 667 SL KH na 800 MHz przy 1.9V. Jak na razie z mobasa jest w 100% zadowolony, bez żadnych przykrych niespodzianek. :) Temp. na procku po obciążeniu jednocześnie Orthosem i SPI wynosi 61 stopni. Napięcia na mostkach i FSB ustawione najniższe, jedynie na mostek północny podbite do 1.4V, ale pewnie stabilnie będzie również na 1.2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój CPU chodzi stabilnie 8x400 dopiero na 1.41V.

Dziwna sprawa, bo default vcore = 1.2V - powinien iść wysoko, a nie idzie.

Przy 400fsb wszystkie napięcia na mobo ustawiłem na najniższe. Spróbuję podbić je trochę, może procek pójdzie na niższym Vcore.

Procek ma niestety walla na 435fsb. Może puszczenie go 10x320 pozwoli obniżyć napięcie.

 

Co ciekawe, kiedy soft(najnowszy speedfan) pokazuje 74*C, radiator jest ledwo ciepły. A to przy 8x400@1.42V. Pastę dałem AS5. U was też ciężko wyczuć tą temperaturę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoDzU_2

 

No to trafiles dobra sztuke E2140

moze bys tak zarzucil jakims screenem z Orthosa minimum 30 minut priorytet 9 ??

 

 

Panowie zarzucajcie screenami z najnowszego CoreTemp 0.95.4 tak dla porownania VID

 

swoja droga robic test Orthosem 2-3 godziny i screena nie zrobic :)

;) nie moze byc

musza byc plewy

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core Temp jak widać nie pokazuje mi prawdziwych danych odnośnie procesora... wiecie czym może być to spowodowane ? płyta P5K-E WIFI/AP CPU E2180. Napięcie CPU ustawione na auto.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Core Temp 95.4 beta rozwiązuje problem.

Edytowane przez Galago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoDzU_2

 

No to trafiles dobra sztuke E2140

moze bys tak zarzucil jakims screenem z Orthosa minimum 30 minut priorytet 9 ??

Panowie zarzucajcie screenami z najnowszego CoreTemp tak dla porownania VID

Niestety, ale screena wrzucę dopiero w piątek, bo obecnie jestem poza domem. W każdym razie robiłem test 3-godzinny Orthosem przy Priorytecie 1, jednocześnie obliczając próbkę SuperPI 32M i zero błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostanio ma ogromnego pecha nie mogę sobie poradzić z ciagłymi awariami systemu, już 3 raz system stawiam i cały czas mam problem z BSOD Stop 0x0000000A (IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL). Oczywiście komputer od strony podzespołów nie wykazuje zadnych usterek, latam już nawet na default. Podejżewam problem od strony sterowników płyty głownej.

Czy moglibyście podzielić się inforamcją jakich steró1) używacie do płyty?

U mnie są te Intel Chipset Software Installation Utility 8.4.0.1016 pl

bios 603, Win Xp sp2. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worms14

 

Blue screeny przez sterowniki . . . ? watpie

Raczej cos w sprzecie , jesli masz jakies cuda w stylu TV Tuner albo kontroler na PCI

to odepnij to w cholere i potstuje na golym systemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest problem z wykryciem usterki, ponieważ zdarza się ona w różnych sytuacjach. Nie ma TV Tunera, to, co jest podpięte to dużo wentyli pod płytę, wszystkie piny wykorzystane na P5K, urządzenia pod USB, kierownica, myszka, modem, drukarka, remonte control do płyty asusa, Dell i przez niego dysk sata pod USB. Podejrzewam płytę gdyż wcześniej takich problemów nie miałem. Doszły mi, co prawda dwa urządzenia (Dell i kieszeń na dysk), ale nie powinny one sprawiać problemów.

Czy łączenie kabli usb może powodować takie objawy?

Ja widzę problem w płycie, tylko nie wiem, co mógłbym jeszcze zrobić i sprawdzić.

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem go juz u siebie wgranego. Bios nie wnosi nic dobrego. Duzy Vdroop i zablokowana mozliwosc powrotu do wczesniejszych wersji biosu. Ja powrocilem do 0602 za pomoca funkcji crashfree. Zreszta z downloadu na stronie Asus'a zostal juz usuniety. Chwala im za to:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy płytka asus P5K3 jest kompatybilna z DDR3? Bo już słyszałem, że tak, w sklepie mówili, że nie więc już sam nie wiem, czy ktoś ma pewne informacje na ten temat? I drugie moje pytanie brzmi, czy warto kupować tą płyte asusa czy nie lepiej P5K-E Wifi/AP? Jest tańsza, a pozatym teraz i tak nie będe używał DDR3 i prawdopodobnie za 2-3 lata i tak będe raczej wymieniał komputer, a tego dam braciom. Więc jak wy uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy P5K ma obsluge NCQ? Bo w biosie nie moge wybrac trybu pracy sata na AHCI. Czy to normalne?

Jak najlepiej ustawic dysk SATAII na tej plycie? Poprzez kontroler plyty czy kontroler RAID JMicron?

I jaki tryb w biosie wybrac dla SATA: standard czy enhaced?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie p5k-e wifi\ap ma coś problemy z cl4.. na amd śmigały 912MHz 2.05v a tu 900mhz nie robia na 2.1v ( mobo na am2 było bardzo kijowe do oc ) bios 0806

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy P5K ma obsluge NCQ? Bo w biosie nie moge wybrac trybu pracy sata na AHCI. Czy to normalne?

Jak najlepiej ustawic dysk SATAII na tej plycie? Poprzez kontroler plyty czy kontroler RAID JMicron?

Nie ma obsługi NCQ. Kiedyś była ale chyba razem z biosem 0402 znikła. Lepiej chyba do kontrolera płyty podpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kto ma z was podstawową wersje P5K teraz jest chyba z 380 zł kupiłem, zaktualizowałem bios do 8xx i nadal nie widzę opcji zmiany napięcia ram czy gdzieś trzeba przejść z disable lub auto na enable by taka opcja wyszła ?

 

Druga sprawa jaka mnie dziwi to nie za wysokie wartości np odczytu i zapisu pamięci w evereście:

 

Odczyt mam 6664 MB/sek a Zapis 4800 MB/s płyta pracuje razem z quadem 2400 MHz.

 

W evereście wychodze gorzej niż Core2Duo E6700 z płytą Abit AB9.

 

Podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do uzytkownikow P5K-E / P5K-Pro i procesorow powyzej 3GHz

Czy moglibyscie sprawdzic ( tak na dotyk ) temperature sekcja zasilania

tej u gory ponad gniazdem CPU . ?

 

U mnie w stresie tak przytrzymac z 3s i palucha idzie popazyc :/

czy to aby normalne ? wiem ze tego typu uklady grzeja sie dosc mocno

i niby im to ma nie zaszkodzic , ale po 2 wymianach servisowych mojego mobasa

zaczynam miec obawy przed kolejnym zgonem .

Sie zastanawiam zeby kupic jakies radiatory na ta sekcje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jak powrócić do wcześniejszej wersji biosu, jeśli teraz mam 901? Ez-flash pluje się, że bios który chcę wgrać jest starszy niż obecnie używany i nie pozwala na downgrade.

Jak odpalić crash-free? Na poprzedniej P4P800 wciskałem ALT+F2 przy włączaniu kompa i automatycznie startował Crash-Free. A teraz startuje EZ-FLASH. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz recepte: klik Zainstaluj to, wejdz w opcje zaznacz mozliwosc downgrad'u biosu. Wybierz soft i kliknij flash.

 

Ja skorzystalem z crashfree bo nie znalem tej metody, ktora Ci podalem. Crashfree uruchamia sie podczas nieudanej proby wgrania biosu. Czyli zeby to uruchomic flasciach!esz spod biosu soft 0901 i wciskasz reset :blink: Przy probie wlaczenia kompa crashfree samo sie uruchamia i szuka po pendrive'ach i SCSI biosu. Jesli znajdzie zaczyna flashowac. W tej sytuacji nawet bios 0101 alpha beta build 00000001 wgra:D No chyba, ze bedziesz mial takiego pecha, ze Ci juz wogole plyta sie nie podniesie;p Tak to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, bios już sflashowany do 401.

Teraz problem - skąd wziąć bios 703, który miałem na początku? Na dołączonym CD jest tylko 401. A na stronie asusa brak 703.

Czy mógłby ktoś zapodać bios 60x albo 70x?

Edytowane przez Andrew DC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...