Skocz do zawartości
hausner

Dfi Infinity P965-s Dark

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie nie ma fdd to można z usb (pen, mp3)

i to jest najbezpieczniejsza opcja. FDD u mnie powoduje duzo szybsze bicie serca. Ma to do siebie ze albo przeczyta dyskietke albo nie a w trakcie flashowania biosu to to "albo nie" jest troche zabojcze. Pen'y sa teraz barszczowo tanie 4GB po ok 30 PLN, robisz startowego w dziale "Pamieci masowe........." jest faq jak to zrobic i problem z FDD masz z glowy i o wiele bezpieczniej. Od momentu kiedy kupilem Pen'a dyskietki nie uzywalem juz chyba z rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem update, żeby tylko to coś dało...

 

Edit: nadal to samo, po podkręceniu komp pika i nic nie widać na monitorze :(. Ramy dałem na 2.0v.

Edytowane przez vt9st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dajesz na 533 realnie to daje efektywne 1066 i przy 300MHz fsb nie pójdzie, jak dajesz natomies 266 to zmień dzielnik na inny bo z tym moze źle współpracować. podbij napiecie na NB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to płyta szuka dysku i zatrzymuje sie na post screenie. Tak samo było w nocy, ale jak wstałem to jej sie naprawiło i było ok.

 

EDIT: Jestem wreszcie na kompie z P965-S, ale bez OC. No wymiękam :]. Nie wiem co robię źle. Wszystko tak jak tutaj w temacie polecane było przez Was i nic.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez vt9st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poznaj pierw ta płytę, a nie narzekaj. Wziąłeś DFI i jeśli myślałeś że OC na niej jest łatwe proste i przyjemne, zwłaszcza na początku to jesteś w błędzie. Zacznij może podkrecać sam a nie spisałeś czyjeś ustawienia i narzekasz , że nie działa. Jak nie opanujesz funkcji biosu z manuala to watpie by była tu osoba tak cierpliwa by łopatologicznie tłumaczyć krok po kroku. Troche własnego wysiłku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poznaj pierw ta płytę, a nie narzekaj. Wziąłeś DFI i jeśli myślałeś że OC na niej jest łatwe proste i przyjemne, zwłaszcza na początku to jesteś w błędzie. Zacznij może podkrecać sam a nie spisałeś czyjeś ustawienia i narzekasz , że nie działa. Jak nie opanujesz funkcji biosu z manuala to watpie by była tu osoba tak cierpliwa by łopatologicznie tłumaczyć krok po kroku. Troche własnego wysiłku

A myślisz, że nie próbuje po swojemu? ;/

 

Parę godzin wczoraj i dziś się nad tym męczyłem i po prostu nie mam siły już ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do ilu dochodzisz stabilnie?, próbowałeś z jedna lub dwiema kostkami ramu?, próbowałeś inne dzielniki? sprawdzałeś max fsb? podbijałeś Vnb? wyłączyłeś eist c1e i itp [ciach!]ły? jeżeli nie to medytowałeś czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dałem 533 wcześniej, fsb 300, ramy były więc na 799. 2.0V, 5-5-5-15, ustawienia jak tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2609494 i nic. Włączam komputer i pik, pik, pik.

no cóż nie ma łatwo ...

na tej mobo łatwiej ustabilizować ramy @ 4-4-4 niż 5-5-5

Jak twoje ramce potrafią fikać (są jakoś sprawdzone) ??

Strap masz na auto czy na 200 ??

Spróbuj może najpierw 2x1GB ... aha i podawaj MemSET na screenach ...

Pamętaj - VTT musi być niżej niż Vnb o jakieś 0,25V

Vnb powinno być większe od Vsb o ok 0,20V

 

Ja bym spóbował Vtt 1,20 (o ile to masz przy tym procu), Vmem 2,1 Vnb 1,35 Vsb 1,6/1,05

W timingach daj wszystko na auto ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie ile dam FSB, od razu nie wstaje, -1 -2 kości ram nic nie daje, inne dzielniki też, żadne fsb nie idzie, c1e, ppm off.

 

Ale Vnb - nie podbijałem... może w tym szansa?

 

@yotomeczek - popróbuję takie ustawienia niedługo i dam znać. Trzymajcie kciuki :P.

 

EDIT: Poustawiałem takie napięcia jakie proponowałeś, FSB 300, wyjąłem dwie kości RAM i komp wstał, ale zaciął się na post screenie. I nie rusza się dalej.

 

EDIT2: Vcore wg Smartguardiana: 1,32V, Vdimm: 2,01V, reszta default i mam 267FSB (2403Mhz). Ram 356,4Mhz, 3:4 [nie wiem dlaczego...], 4-4-4-12 2T. Wyjąłem dwie kości. Pomóżcie mi zrobić 1:1...

 

EDIT3: Dałem strapa na 233Mhz i ramy były już 1:1. Tym razem przebrnąłem przez post screena, ale przygoda skończyła się na resecie przed ładowaniem się Windowsa.

 

EDIT4: Udało się, 372FSB, 1.39Vcore, 2.0Vmem, 1.35Vnb, reszta def. 1:1.

Edytowane przez vt9st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebne CI to ?

 

skup się lepiej na tym, żeby opanować oc na tej płycie.

 

podbij vnb, boisz sie, ze ubijesz czy jak ?

 

takie [ciach!]ły jak "power on by keyboard/mouse." nie mają znaczenie jeśli chcesz kręcić na dfi a nie umiesz bo inaczej straciłeś x pieniedzy wydanych na te płyte.

 

szkoda, ze po raz kolejny sprawdza się prawidło "dfi tylko dla obeznanych w oc".

 

jezeli czujesz, ze dfi Cie przerasta sprzedaj i kup jakiegoś asus albo gb na p31 a jak już opanujesz jakieś tajniki oc w miare ok to kup ponownie dfi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT4 przeczytaj. Udało mi się już. Wreszcie, po mękach, po bólach i jest ok!

 

:]

 

3,35Ghz stable i jestem bardzo zadowolony.

 

I dlatego teraz chcę się dowiedzieć jak z powerem za pomocą klawy/myszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT4 przeczytaj. Udało mi się już. Wreszcie, po mękach, po bólach i jest ok!

 

:]

 

3,35Ghz stable i jestem bardzo zadowolony.

 

I dlatego teraz chcę się dowiedzieć jak z powerem za pomocą klawy/myszki.

Brawo :D

Ja na początku walczyłem z 3 dni ...

pokaż jakiego screena z MemSetem i guardianem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyty chyba jakieś błędne [mówię o temp.] bo mam 2xAcutake 120mm z przodu, 92mm z tyłu, i na procu Scythe Ninja + AeroCool Turbine 2000, też 120mm. Napięcie w stresie to 1.39V.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez vt9st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...