Skocz do zawartości
andixad

Problem Z Uruchamianiem Pc'ta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

(nie wiem gdzie o tym pisać więc piszę tutaj, jeśli to nie jest odpowiednie miejsce, to przepraszam i proszę o przeniesienie tego tematu do innego dzialu)

 

sorki że sie tak rozpisalem ;)

Mam problem z komputerem. Problem ten raczej dotyczy sprzętu, a nie systemu (ja tak uważam).

Otóż zaczęo się od dziwnego wylączenia monitora (raczej zanik obrazu bo na monitorze dioda tylko mrugala), mimo iż ja nie miaem ustawionego czasu wylaczena monitora po określonym czasie bezczynności komputera.

Natomiast jeżeli chodzi o komputer to chciaem go wylaczyc, naciskając przycisk 'power' przytrzymując go przez 5 sekund.(tak mam ustawione że tylko po naciśnięciu przycisku 'power' komputer nie reguje, trzema go przytrzymać 5 sek aby go wylaczyć), jednak po dziwnym wylączeniu monitora, wystarczyo tylko nadusić na 'power' a komputer sie odrazu wylaczyl.

Po ponownym uruchomieniu komputera, jakies 5 minut po uruchomieniu obraz na monitorze znów zniknąl, pojawily się jakieś pionowe kreski na ekranie różnych kolorów zmieniając poowenie i obraz zniknąl. I tak jak wyżej zresetowaem kompa. Uruchamialem go jeszcze pare razy ale bez skutku.

 

Na początku myślaem, ze cos nie tak z monitorem, a moze z kartą graficzną. A potem najbardziej przekonywala mnie awaria zasilacza. Postanowilem jescze sprawdzic czy ustale przyczyne niesprawnosci za pomocą speakera.

Podlaczylem wiec do plyty glownej speaker'a ktory byc może wyda jakies dźwięki ktore mi powiedzą co jest nie tak z komputerem. Okazalo sie ze po uruchomienu kompa speaker zacząl wydawać 2 na przemian dźwięki. Z tego co sie dowiedzialem moze to byc problem z pamięcią. Tylko niewiem jaką. RAM?

 

Proszę o jakieś wskazówki co może byc przyczyną tego stanu rzeczy.

 

Pozdrawiam wszystkich z forum:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...