Skocz do zawartości
pumaster

Acer 3024 I Turion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy wymieniał ktoś procesor w Acer 3024 z Semprona na Turiona (np. model ML - 34)? W jakims poście na tym forum znalazlem info ze mozna - faktycznie pytalem w specjalistycznym serwisie notebookow i potwierdzono mi ta informacje. Jednakze w serwisie dodali ze maszyna bedzie sie bardziej grzala. I tu moje pytanie do kogos kto byc moze wymienial (lub wie na 100%) - czy faktycznie laptop grzeje sie mocniejej? Jakie zyski sa z tej wymiany w benchmarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wymieniał ktoś procesor w Acer 3024 z Semprona na Turiona (np. model ML - 34)? W jakims poście na tym forum znalazlem info ze mozna - faktycznie pytalem w specjalistycznym serwisie notebookow i potwierdzono mi ta informacje. Jednakze w serwisie dodali ze maszyna bedzie sie bardziej grzala. I tu moje pytanie do kogos kto byc moze wymienial (lub wie na 100%) - czy faktycznie laptop grzeje sie mocniejej? Jakie zyski sa z tej wymiany w benchmarkach?

 

Witam,

widzę że lenistwo to twoja domena.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=122121&st=0

miejsce 70 i 72 mówi ci coś?

masz odpowiedź na pytanie o benchmarki

Wymienić można ale korzyści z tego słabe. Chyba że chodzi ci tylko o 64 bity. Te dwa laptopy są takie same poza procesorem.

Edytowane przez tomcio_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widzę że lenistwo to twoja domena.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=122121&st=0

miejsce 70 i 72 mówi ci coś?

masz odpowiedź na pytanie o benchmarki

Wymienić można ale korzyści z tego słabe. Chyba że chodzi ci tylko o 64 bity. Te dwa laptopy są takie same poza procesorem.

:) Uwierz mi, ze lenistwo na pewno nie jest moja domena ]:-> . Poza tym:

1) Ze mozna wymienic to ja wiem(zreszta napisalem)

2) Te dwa laptopy nie sa takie same - maja troche inna konstrukcje plyty głównej

3) Te benchmarki widzialem - chodzi mi glownie o odpowiedz na pytanie o temperature - to jest moj priorytet.

 

Pozdrawiam i dz za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Uwierz mi, ze lenistwo na pewno nie jest moja domena ]:-> . Poza tym:

1) Ze mozna wymienic to ja wiem(zreszta napisalem)

2) Te dwa laptopy nie sa takie same - maja troche inna konstrukcje plyty głównej

3) Te benchmarki widzialem - chodzi mi glownie o odpowiedz na pytanie o temperature - to jest moj priorytet.

 

Pozdrawiam i dz za info.

 

to cytat z innego forum:

 

"Mam pytanie odnosnie temperatur procka w laptopie Acer Aspire5024 z Turionem ML-34 (1.8 ghz), mianowicie:

Jak nic nie robie i jest na 800mhz - okolo 48 - 53 stopne.

Jak nic nie robie i wymusze mu 1800mhz - okolo 55 - 63 stopni.

Jak robie cos konkretnego, np benchmarki, kompresja wideo, niektore gry - okolo 80-90 stopni (rekord 92).

Wiatrak wtedy sie kreci jak poje***"

 

to chyba wyjaśnia sprawę temperatur ;)

 

tak nawiasem korzystaj częściej z wyszukiwarki. Powyższa wypowiedź wyświetliła się jako pierwsza po wpisaniu "turion ML - 34" w Google

 

pozdrawiam :)

Edytowane przez tomcio_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cytat z innego forum:

 

"Mam pytanie odnosnie temperatur procka w laptopie Acer Aspire5024 z Turionem ML-34 (1.8 ghz), mianowicie:

Jak nic nie robie i jest na 800mhz - okolo 48 - 53 stopne.

Jak nic nie robie i wymusze mu 1800mhz - okolo 55 - 63 stopni.

Jak robie cos konkretnego, np benchmarki, kompresja wideo, niektore gry - okolo 80-90 stopni (rekord 92).

Wiatrak wtedy sie kreci jak poje***"

 

to chyba wyjaśnia sprawę temperatur ;)

 

tak nawiasem korzystaj częściej z wyszukiwarki. Powyższa wypowiedź wyświetliła się jako pierwsza po wpisaniu "turion ML - 34" w Google

 

pozdrawiam :)

Sorry ale ja tutaj pytam o 3024 a nie 5024 - sa to bardzo podobne modele ale konstrukcja plyty glownej 5024 jest troche inna od konstrukcji 3024. A poza tym pytanie kierowalem do kogos kto wymienial takowy procek w 3024. Wiec z tekstami o szukaniu info w Google to sie powstrzymaj. Jak znajdziesz info na temat wymiany (ze ktos to zrobil i ma takie a nie inne rezultaty) to wtedy mozesz mi zarzucac nieumiejetnosci jakies - to tylko kwestia wyjasnienia. Aczkolwiek wielkie dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zgoda że konstrukcja płyty głównej jest nieco inna ale! pomijając wszystko inne i skupiając się tylko na prockach, zostaje jedna kwestia: Sempron jest jednostką 25W a ten turion 35W. więc jeśli dobrze rozumuję to ciepło w ilości odpowiadającej dla danego procka musi zostać oddane przez ten sam układ chłodzenia. Wniosek jest więc dla mnie następujący: sempron będzie nieco chłodniejszy. Myślę że temp. z cytowanej przeze mnie wypowiedzi może być dla ciebie pewną wskazówką która potwierdza moje przypuszczenia. Poza tym jeśli układ chłodzenia jest identyczny w obu modelach to odpowiedź też jest raczej oczywista.

 

nie bądź zły za nazwanie cię leniem.. nie doceniłem twoich przygotowań bo pomysł zaiste zacny ;)

 

a tak na marginesie skoro benchmarki nie pokazują przewagi znaczącej tego turiona to czy nie lepiej byłoby ci się zastanowić nad jakimś mocniejszym... może ml - 40?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nad mocniejszym sie nie zastanawialem gdyz mam mozliwosc nabycia MT - 34 wiec pomyslalem o tym. Wielkie dzieki za podane przez Ciebie info. Swoja droga bylem przekonany ze te Semprony montowane w serii 3020 to modele 62W - i chyba tak jest takze te Turiony powinny mniej ciepla wydzielac aczkolwiek tu jeszcze cache i miliony dodatkowych tranzystorow itd. Co wiec doradzacie - wymieniac czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak poszla wymiana? Czy doszla wogole do skutku? Sam sie przymierzam do tego jesli wpadnie mi w rece jakis mt-37/34 ale w polsce ciezko taki dostac. Ktos przeszedl wogole na 64-bitowy system? Bo chyba w standardowym(32-bitowym) windowsie ta wymiana procka niewiele przyniesie korzysci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie- 64 bity nie mają sensu (mimo 64-bitowego procka). XP-64 działa tak samo, programów nie ma, gierek też nie (FarCry-64 to lipa, bo nie korzysta z tej technologii tak, jak można się tego spodziewać). Linux- procek się grzeje, więc trzeba używać RM-Clocka, żeby taktowanie nie spadało, a z tym programem pod [brzydkie określenie na linuksa]a się nie spotkałem. Vista- lol- 1GB RAMu to jest po to, żeby ten system odpalić, a nie, żeby na nim coś robić- może jak będę miał 1,5GB, to zainstaluję- ale po co 64?

64 bity to głównie więcej max RAMu (w Acerze 2GB, w 32 bitach max to 4GB- 2bity^32) i zmiennych- jak za rozsądne pieniądze dostaniesz lapa z 8GB RAMu, to może wtedy 64 bity będą miały sens (no i jak bedą aplikacje, które to wykorzystają z "głową"- a nie dla picu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie- 64 bity nie mają sensu (mimo 64-bitowego procka). XP-64 działa tak samo, programów nie ma, gierek też nie (FarCry-64 to lipa, bo nie korzysta z tej technologii tak, jak można się tego spodziewać). Linux- procek się grzeje, więc trzeba używać RM-Clocka, żeby taktowanie nie spadało, a z tym programem pod [brzydkie określenie na linuksa]a się nie spotkałem. Vista- lol- 1GB RAMu to jest po to, żeby ten system odpalić, a nie, żeby na nim coś robić- może jak będę miał 1,5GB, to zainstaluję- ale po co 64?

64 bity to głównie więcej max RAMu (w Acerze 2GB, w 32 bitach max to 4GB- 2bity^32) i zmiennych- jak za rozsądne pieniądze dostaniesz lapa z 8GB RAMu, to może wtedy 64 bity będą miały sens (no i jak bedą aplikacje, które to wykorzystają z "głową"- a nie dla picu).

Co by nie gadac jednak te turiony 34/37 maja nieco wiekszy power nawet w 32bitach. Ja duzo dzialam w multitaskinkgu no i ten sempronik z tymi 128kb cachu strasznie sie krztusi. Lepiej wydac 400 na nowy procek niz 4000 na nowy lapek. I nie przesadzajmy tak z ta vista. Jakos preinstaluja ja nawet na lapkach z 512, skoro na nich dziala to z 1gb da sie chyba cos porobic. Ale nie mysle o Viscie, tylko o win 2008 server, to ponoc kandyta na nastepce 2003 server. Jest ponoc duzo lzejszy i jego dzialanie zzera duzo mniej ramu niz vista, wiec z 1gb powinno juz byc jako tako.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć że istnieją Turiony 25W, które będą pasowały do tego laptopa. Oto link z listą tych procków: http://en.wikipedia.org/wiki/Turion_64. W Twoim przypadku najlepszy wybór to AMD Turion MT-40: 2200 MHz (1024 KiB L2-Cache) 25W. Jest on jednak trudno dostępny i dość drogi. Sam stałem przed podobnym dylematem tyle, że miałem Aspire 3023, także na sockecie 754. Proponuje jednak takie rozważania: Za swojego laptopa możesz dostać jakieś 1600-1700 zł. Koszt procka to co najmniej 500 zł (możliwy do znalezienia na ebay). W sumie masz 2100-2200zł. Nawet po modyfikacji sprzęt będzie wolniejszy od każdego dwurdzeniowca. Dlatego myślę, że inwestycja jest nie opłacalna. Poza tym są tu jeszcze inne wąskie gardła: wolny ram, dysk i niestety już nie najlepszy X700. Jeśli chcesz szybkiego sprzęta do pracy dołóż 100 zł i kup dwurdzeniowego hp. Jeśli chcesz sprzęt do gier to cóż jeśli nie masz kasy możesz rozważyć zakup turiona ale nie poprawi to wiele wydajności w grach. Dlatego w tym przypadku najlepiej do zbierać pieniędzy i kupić coś z tej trójki:

 

- Toshiba A210 z Radeonem HD2600 (ceny od 3150 zł)1000 zł dopłaty w stosunku do modernizacji

-Compal FL90 (ceny od 3400 zł) 1400 zł dopłaty

- Acer 5920G (ceny od 3500 zł) 1500 zł dopłaty

 

jeśli chodzi o samą wydajność/cena to najlepszy stosunek ma tu moim zdaniem Compal, a zaraz potem Toshibal. Uważam że do kart graficznych na poziomie mobilnych HD 2600 i 8600M wystarczy nawet Pentium Dual Core. Acer nie jest wiele droższy a ma sporo zalet ale niekoniecznie potrzebnych wszystkim (np. HDMI).

 

Jak chcesz wydać jak najmniej to można ewentualnie rozważyć BenQ Joybook P52 (dwurdzeniowy Turion i Radeon X1600) cena od 2870 zł - dopłacasz 700 zł w porównaniu z wymianą procka w 3024 WLMi. Acera 5112WLMi nie polecam - to model ze starej serii - pękająca obudowa pewna na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...