Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

pemu@

accelero s2

A samo accelero s2 będzie chłodzić radeona wystarczająco?

 

I podobno , z tego co czytałem, to cholerstwo jest w miarę duże i może być problem ze zmieszczeniem w ogóle tego chłodzenia....

Edytowane przez pemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak to wyglada na agp ale bardziej jak pcie x4 granicza proc. zobacz moze jak wyglada wynik samej grafy w 3dmarku. bierzesz details i tam pisze ile ma grafa, cpu i poszczegolne testy

 

sam chcialem kupic s2 albo s1 tylko ze niema takiej opcji zeby pasowaly na 2600 i 3850 jednoczesnie :/ wiec odpuscilem. jak masz dobry przeciag w budzie to powinien starczyc. tylko musisz miec szeroka bude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam chcialem kupic s2 albo s1 tylko ze niema takiej opcji zeby pasowaly na 2600 i 3850 jednoczesnie :/ wiec odpuscilem. jak masz dobry przeciag w budzie to powinien starczyc. tylko musisz miec szeroka bude

No to sobie chyb odpuszcze to chłodzenie bo na siłę to raczej go wbijać nie będę tym bardziej,ze mam chłodno a jedynym mankamentem jest głośność tego radka przy mocnej eksploatacji.. no cóż, jak widac w moim przypadku górę weźmie sytuacja "coś za coś"... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednej ze stron doczytalem się czegoś takiego:

Tryb pracy Przepustowość

AGP x1 266 MB/s

AGP x2 533 MB/s

AGP x4 1066 MB/s

AGP x8 2132 MB/s

 

Złącze Przepustowość w każdą stronę

PCI Express x1 250 MB/s

PCI Express x2 500 MB/s

PCI Express x4 1000 MB/s

PCI Express x8 2000 MB/s

PCI Express x16 4000 MB/s

PCI Express x32 8000 MB/s

Koniec cytatu.

 

Krótko mówiąc dalem ciała kupując kartę na pcie bo na plycie mam agpx8 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem gdzie pies pogrzebany - przepustowośc pcie nie ma tu nic do rzeczy ;)

CPU Score 924 Marks

kumpel na takiej samej plycie z E6300 ma 2604pkt(na cpu) i 7900gs - po przejsciu na pcie x16 nie ma róznicy - podobno :)

Edytowane przez trutututu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej karcie się temperatur nie mierzy bo poco, ja po Vmodzie mam temperaturę git na oryginalnym chłodzeniu a czujnikom się nie ufa więc lepie złap łapą radiator-nie parzy jest git :lol2: z temperatury na pewno ci nie siądzie. A co do Vmodu to malujesz ołówkiem po rezystorze jednym tym co masz pokazane i mierzysz go miernikiem ile ma OHM-masz tabelkę to widzisz ile mieć powinien

Hehe ja mam teraz wentylator akasa aluminiowy zalożony i temperaturki skoczyły z takich (po v modzie) orginalne - od 50-60 do 60-80 na pulpicie a w grach od 60-80 do 90-100 ( czujniki skaczą jak chcą i kiedy chcą :mur: ) teraz po zalozeniu akasa mam 40-60 na pulpicie i 60-80 w grach tak w wielkim przyblizeniu bo skaczą cyfry jak chcą... dałem na rdzeniu 1.54V po odpaleniu 3d wskakuje na 1.58V według ruskich powinienem mieć 900Mhz ale tak nie jest karta łapie zwisa natychmiastowo przy taktowaniu 870Mhz, dopiero zejście na 820Mhz czyni rdzeń stabilnym - praktycznie bariera nie do przebicia nie wazne jakie V... (przy 830 raz na bardzo długi czas karta łapie screenshota z burakami i t3a reseta walnąć)

 

Jak by sie ktos pytał wentylator to AKASA AK-VC01-CC

 

Zobaczymy...

 

A tak na marginesie, istnieje w ogóle "cichutki i chłodniutki" radek?? :wink:

Mój radek jest najcichszym elementem z wiatrakiem w komputerze :) a chłodnituki to nie wiem czy jest nigdy nie widziałem temepratury niższej jak 40 stopni :D Edytowane przez Raider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, wypatrzyłem takie cudeńko w komputronie link. Co o tym sądzicie? te ddr2 trochę marnie wyglądają...... miał ktoś z tym styczność?

to już lepiej brać http://kdo.pl/product_info.php?products_id=16972, chociaż w 26pro taktowanie pamięci nie jest najważniejsze to zawsze te kilkaset mhzów więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakas padake trafiles. ja mam 1.32v idle 1.34v strees i lata spokojnie 850 na rdzeniu. i temp na org chlodzeniu max 60* wstresie a radiator letni

No padaka bo wariuje wskaznik temperatury i wiatraczek padł prawie odrazu po kupnie pozatym katowałem ja przy wysokiej temepraturze, mam bardzo stabilne zasilanie w kompie i bardzo mocno nagrzewa mi sie cały pecet moze to ją zabiło, ale w tym momncie aktowania super stabilne zadnych artefaktów i gierki praktycznie wszystkie smigaja jak nalezy. Troche trwao podkrecanie tej karty bo nie ukrywam ze problemy mi stwarzała B-) np. w niektoych grach moge przekroczyc taktowanie pamieci nawet do 1550Mhz ( TDU ) a w innych jak crysis zerowe OC pamiatek wskazane... Zdaje sie ze i u ciebie taktowanie pamieci nie bedzie stabilne te quimondy to lipne kostki ( nie ma jak samsungi OC zawsze super stabilne) Edytowane przez Raider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na 1600 biegaja tylko do markow. w crysisie smigaly 1540 bez problemow calego przeszedlem. i zauwazylem ze w pro shicie jak dam im wiecej jak 1550 jakies arty mi wywala a pamieci letnie. ja narazie niemam czasu, jak znajde troszke to jeszcze wieksze V na gpu dam i chce >900 smigac ale zobaczymy. jezcze vdroop mnie czeka do zrobienia i 100000 innych spraw ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No padaka bo wariuje wskaznik temperatury i wiatraczek padł prawie odrazu po kupnie pozatym katowałem ja przy wysokiej temepraturze, mam bardzo stabilne zasilanie w kompie i bardzo mocno nagrzewa mi sie cały pecet moze to ją zabiło, ale w tym momncie aktowania super stabilne zadnych artefaktów i gierki praktycznie wszystkie smigaja jak nalezy. Troche trwao podkrecanie tej karty bo nie ukrywam ze problemy mi stwarzała B-) np. w niektoych grach moge przekroczyc taktowanie pamieci nawet do 1550Mhz ( TDU ) a w innych jak crysis zerowe OC pamiatek wskazane... Zdaje sie ze i u ciebie taktowanie pamieci nie bedzie stabilne te quimondy to lipne kostki ( nie ma jak samsungi OC zawsze super stabilne)

 

:-P :-P :-P :-P jakaś nowa filozofia że przez stabilne zasilanie sie komp bardziej grzeje i może coś przez to paść :) może warto w takim razie na codegena zmienić :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty są tak złe, że kupić je mogą tylko osoby nie śledzące na bieżąco rubryk z problemami albo fanatycy marki.

Przesiadałem się niedawno na C2D i musiałem zmienić grafikę na PCI EXPRESS. Dotychczas używałem R9600XT i był ok, wcześniej R8500 i też był ok, zdecydowałem że następną kartą będzie R2600Pro od Asusa. Nie potrzebowałem specjalnej wydajności bo gram okazyjnie, chodziło mi o to żeby karta nie hałasowała, była stabilna i dało się czasem na niej pograć.

Po zakupie od razu problem - nie chodzą pc i 3d marki - tu na forum znalazłem że trzeba instalować patche, zainstalowałem - poszły.

Potem chciałem sobie w coś pograć, prę tytułów z lat 2004-2007 i z prawie każdym problem !!!!. Albo się nie uruchamiały, albo zwiechy w czasie gry. W niektórych pomagało instalowanie patchów, w innych nie. Ze Stalkerem i Medievaluateem nie udało mi się uporać, karta zawsze zawieszała te gry w dokładnie tych samych miejscach. Tydzień temu miarka się przebrała, sprzedałem ten szajs i kupiłem GF 8600GT też od Asusa. Włożyłem kartę w slot, zainstalowałem stery i absolutnie wszystko z czym miałem wcześniej problemy, poszło bez mrugnięcia okiem.

Od dawna słyszałem, że ze sterownikami Ati są kłopoty, ale moje doświadczenia z R8500 i R9600 niespecjalnie to potwierdzały. Na 2600 przejechałem się koszmarnie, mam dość Ati na parę lat. Jak można wypuścić tak niedopracowany szajs, że użytkownik musi potem ślęczeć na necie godzinami wyszukując wszystkie możliwe łatki ? Płacę, ma działać, nie ważne szybko czy wolno, ale ma działać. Ta karta nie spełnia tego podstawowego kryterium - zero punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta nie spełnia tego podstawowego kryterium - zero punktów.

a własnie ze spelnia :D ja tez mialem sporo z nia problemow, nie dzialala wiec musialem wymieniac na nowa przez co stracilem 3tygodnie, potem zawiechy i restart sterownikow, wywalanie z gier przy restarcie ale ostatnie stery zdzialaly cuda i wszystko trybi teraz jak nalezy czyli "absolutnie wszystko z czym miałem wcześniej problemy, poszło bez mrugnięcia okiem." :D

Te karty są tak złe, że kupić je mogą tylko osoby nie śledzące na bieżąco rubryk z problemami albo fanatycy marki.

w podobnej cenie nie ma (przynajmniej nie było) lepszych ;) i nie jest juz tak zle jak bylo na poczatku :) zaryzykuje nawet i powiem ze jest juz dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 cechy osobowości, których muszę Ci pozazdrościć - wytrwałość i upór :)

Ale grafiki nie zazdroszczę, bo nie ona jest od tego żeby ćwiczyć na niej osobowość, tylko od tego żeby działała prawidłowo od momentu kiedy wyłożę na nią kasę :)

Karty są już długie miesiące na rynku, a ciągle pojawiają się sterowniki które muszą coś naprawiać - dla hobbystów to może ciekawe i rozwojowe, ale dla reszty chyba niekoniecznie :)

 

 

a własnie ze spelnia :D ja tez mialem sporo z nia problemow, nie dzialala wiec musialem wymieniac na nowa przez co stracilem 3tygodnie, potem zawiechy i restart sterownikow, wywalanie z gier przy restarcie ale ostatnie stery zdzialaly cuda i wszystko trybi teraz jak nalezy czyli "absolutnie wszystko z czym miałem wcześniej problemy, poszło bez mrugnięcia okiem." :D

 

w podobnej cenie nie ma (przynajmniej nie było) lepszych ;) i nie jest juz tak zle jak bylo na poczatku :) zaryzykuje nawet i powiem ze jest juz dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ja do wszystkich z zapytaniem o mój problem :/ od 2 dni sie męczę z prawidłową konfiguracja mojej karty hd2600xt na agp 256 ddr3 . kupiłem ją specjalnie żeby sobie pokac w nfs pro .. i co ? nfs nie chodzi po próbie włączeniu monitor skacze jak by probowała karta rozdziałke zmienic i wywala błąd. to samo z 3d markiem 03 display open failed - invallide call . Naprawde nvidia nigdy mnei tak nie wkur.. jak teraz radek :/ prosze o pomoc. jak probuje instalowac stery 7.12 z ati.com to pisze ze to stery nei do mojego systemu lub sprzętu . ale jak najnowsze stery i nei obsługują porażka normalnie :/ prosze o pomoc z góry dzieki. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista czy XP?

XP. siedze i kombinuje sciągnołem najnowsze ze strony producenta sapphira tam niby są dedykowane do agp pod xp i co wielkie ......... wszystko ładnie zainstalowane niby wszystkie funkcje działają tylko żaden 3d mark i gra nie działa . eh co za shit ten mój radek fuck a myślałem że to najlepsze co teraz jest na agp . na rivie by poszło więcej gier niż na tym co teraz mi sie dzieje :) POMOCYYYYYY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc drodzy państwo :) po 26 godz siedzenia przy karcie DH2600 XT 256 ddr 3 NA AGP twierdze ze to wilkie gó.... :) a teraz konkrety jaka chyba tu jedyny posiadam tą kartę na AGP , instaluje co tylko mogę od 7.9 - 7.12 i nic omegi tez nie . nie widzi grafy wskazując w menadzreze urzadzeń sterowników tez nie pomaga . jedyne to to ze stery z płyty niby działają one tylko instalują ta grafikę na stronei sahhira są też sterowniki skierowane pod agp ATI RADEON™ HD 2400Pro/2600Pro/2600XT(AGP Only!) Windows XP(32/64-bit)(multilanguage) ale to akurat mi nic nie daje :/ bo żadna gra nie chodzi . ma ktoś jakieś pomysły oprócz czekania na nowe stery ? zwrócić grafe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-P :-P :-P :-P jakaś nowa filozofia że przez stabilne zasilanie sie komp bardziej grzeje i może coś przez to paść :) może warto w takim razie na codegena zmienić :oops:

Jak masz wszystko gorące że ąż po nogach wieje i obudowa cała sie nagrzewa jak żelazko to możesz napotkać problem chłodzenia takiego grzejnika a jak przez długi czas nie dopilnujesz poprawnego chłodzenia to może się wszystko zacząć topić łożyska w wiatrakach nie trzymają się obudowy wiatraczka bo plastik się wygina i rozciąga.... to chyba wystarczający filozofia na ten temat co? Juz nie wspominając o wysokiej teperaturze mosetów i całych układów zasilania... filozofia jest taka że lepiej mieć stabilne zasilanie bo niedobór prądu może zniszczyć procesory a jak jest wystarczająca ilość to padaja takie drobiazgi właśnie jak nie dopilnujesz i nie schłodzisz ( moj komp włączony 24 godziny 7 dni w tygodniu)

Edytowane przez Raider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :

Ja kupiłem niedawno Radeona AH 2600 PRO od Asusa pod AGP i musze powiedzieć, że

obyło się bez takich problemów ze sterownikami jakie miały miejsce u Sapphire'a. Dlatego tez polecałbym Asusa. Mimo że jest jakies 20 zł droższy, to jednak pewniejszy no i czestotliwosc pamięci o 200 Mhz większa. Jednak mimo, iz w grach chodzi całkiem dobrze, to jednak zaniepokoił mnie wynik mojego kompa w 3d Marku 2001 SE (nowsze benchmarki własnie sciągam) . Program wygenerował mi nieco ponad 13000 pkt, a z tego co widziałem w necie to u niektórych na tej samej karcie dochodzi do 25 000.

Oto config kompa:

System Info Version: 2.2

Operating System: Microsoft Windows XP

Processors: 2 x Intel Pentium® 4 @ 3.03 GHz

Graphics Card: ASUS AH2600 Series

Total Physical Memory: 1 GB

Free Physical Memory: 519.75 MB

Motherboard Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.

Motherboard Model: 8IP775/-G

 

Co w takim razie moze byc przyczyna tak słabego wyniku? Dodam że test robiłem na rozdziałce 1280x1024 i bez AA.

Co do sterów to mam Catalysty 7.9 bo nowsze mówią mi przy instalacji że musze sie zalogować jako administrator. Problem w tym, że ja własnie jestem administratorem. Nie moze byc przecież inaczej, bo mam jedno konto.

Edytowane przez mmauriced

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...