Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

o mosz ... no ja po sobie wiem ze pryznajmniej PALIT tak ma ...

Moze Szafir nie dal takowej zmiany do biosu karty.

 

narzedziami do kart nVidii mozna bylo sobie latwo zedytowac wartosci i latwo zrobic update nowego biosa.

Swojej karcie chcialem tez zmienic kiedys zegary ale nie znalazlem narzedzi do zmiany na stale wiec zostalo.

 

Ale zmiana taktowania dla trybyu 2D byla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu jestem posiadaczem Sapphire HD2600 pro, 256 ddr3.

Problem jest tego typu, że komputer dość często wiesza mi się w najmniej oczekiwanym momencie (za każdym razem muszę robić "twardy reset"), sporadycznie zdarza się to nawet przy korzystaniu z np. firefox'a! Za to przy odpalonej gierce, średnio kilka razy na godzinę!! Dodam że temp. rdzenia jest w normie, a zasilacz mam nowy i markowy.

Czy ktoś miał podobny problem? Zastanawiam się czy to na pewno wina karty graficznej? Reinstalacja systemu też nie pomogła.. Najprościej było by przetestować sprzęt na innej karcie, lecz niestety moi znajomi mają karty na AGP.. Może ktoś z w-wy zechce zamienić się na karty (podobnej generacji), na dzień, dwa w celu przetestowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak wygląda karta Sapphire 2600XT z ddr4 bo znalazłem dwie wersje, myślałem że karty z serii 2600XT z ddr4 są długie a tu sapphire ma krótką, czy to tylko błąd:

 

Sapphire 1

Sapphire 2

 

Ja mam Sapphire ddr4 i jest to ta niebieska krótsza karta. Co do tej drugiej czerwonej to nie mam pojęcia czy istnieje taka wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Radka HD2600XT od Gigabyte i bardzo nietypowy, dziwny problem.

Wyszły Catalysty 8.1, tak więc zadowolony od razu je ściągnąłem i zainstalowałem, mając nadzieję, że rozwiążą mój problem z odświeżaniem. Owszem, rozwiązały, za to pojawił się problem, który kiedyś już wyeliminowałem (tj. to co na screenie - np. na Google mam czerwone napisy, na last.fm niebieskie itd.)

Na starszych sterach też występowały problemy:

Catalyst 7.12 - tak jak na screenie + problemy z odświeżaniem (nie da się przestawić, mimo, iż monitor obsługuje i z takimi ustawieniami działał z paroma innymi kartami graficznymi)

Catalyst 7.11 - jest normalnie, ale są problemy z odświeżaniem (można było raz na jakiś czas ustawić odświeżanie, żeby nie było - monit pokazywał w menu, że jest takie i nie świecił jak żarówa, jednak po ponownym uruchomieniu komputera wracało do 60 Hz [chwilowo mam monit CRT, więc wiecie jak wygląda 60 Hz? :D] i nic się nie dało zrobić, dopiero za którymś ponownym uruchomieniem z dziwnym kombinowaniem dało się ustawić żądane odświeżanie)

Wcześniejszych sterów żadnych nie instalowałem, bo kartę kupiłem w listopadzie

Pytałem się już paru osób, ale jakoś nikt nie wiedział, co z tym fantem zrobić

Moje pomysły z tych, które akurat mogę łatwo zrealizować, ale... czy to coś da?

1. Zainstalować alt. stery, np. Omegi

2. Przełożyć kartę do drugiego kompa i sprawdzić, czy będzie tak samo (tzn. czerwone napisy lub/i problemy z odświeżaniem, jeżeli tak - spróbować zmienić kartę na innego HD2600, a jak będzie tak samo, to... poddaję się - chyba czas wrócić do nV)

Głupie, dziwne i pojechane, może ktoś z was ma tak samo, albo miał i wie, jak rozwiązać ten problem? :)

No i zupełnie gratis screen z pięknymi, czerwonymi napisami na Google (czyli moim wyżej opisanym problemem)

post-112992-1201640800_thumb.jpg

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisy to kwestia sterownikow i WSZYSCY tak maja :D

wejdz w WLASCIWOSCI EKRANU/WYGLAD/EFEKTY/ i w drugim "menu rozwijanym" wybierz CLEAR TYPE.

 

co do odswiezania to w CCC zakladce DISPLAY MANAGER poustawiaj na sztywno odswiezania w okreslonych rozdzielczosciach. Mam nadzieje ze pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odświeżaniem na 8.1 już nie mam problemów (i tak nie używam CCC), a napisy, cóż... dzięki za rozwiązanie, ale czcionki Cleartype są jak dla mnie ohydne

edit któryś tam - i na problem z czcionkami znajdzie się rozwiązanie - odznaczyłem "Użyj następującej metody wygładzania czcionek ekranowych" i napisy mają normalne kolory, a wygląd czcionki niewiele sie różni od standardowego wygładzania (czcionki są takie jakby lekko ostrzejsze), jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu jestem posiadaczem Sapphire HD2600 pro, 256 ddr3.

Problem jest tego typu, że komputer dość często wiesza mi się w najmniej oczekiwanym momencie (za każdym razem muszę robić "twardy reset"), sporadycznie zdarza się to nawet przy korzystaniu z np. firefox'a! Za to przy odpalonej gierce, średnio kilka razy na godzinę!! Dodam że temp. rdzenia jest w normie, a zasilacz mam nowy i markowy.

Czy ktoś miał podobny problem? Zastanawiam się czy to na pewno wina karty graficznej? Reinstalacja systemu też nie pomogła.. Najprościej było by przetestować sprzęt na innej karcie, lecz niestety moi znajomi mają karty na AGP.. Może ktoś z w-wy zechce zamienić się na karty (podobnej generacji), na dzień, dwa w celu przetestowania?

miałem podobnie, pomogło oddanie karty do sklepu, wymienili na sprawny model...niektóre karty mocno się grzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalili moj post z glownego z odnosikiem do tego watka to pisze bo nie znalazlem w temacie odpowiedzi na moj epytanie:)

 

Witam,

 

pisze tu pierwszy raz, ale mam nadzieje ze mi pomozecie.

 

Nabylem droga zakupu dwa Radeony HD 2600 XT od ASUSa, plyta obsluguje Crossfire (Intel D975XBX2) i zasilacz 570 W. Problem w tym ze po zlozeniu tego do kupy, system nie widzi dwoch kart. W CCC tez nie ma ani slowa o Crossfire... macie moze jakis pomysl? Za slaby zasilacz? Brakujace sterowniki?

Czy CF wymaga jakichs dodatkowych sterow?

 

Dzieki z gory i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak się sprawuje karta? Testowałeś 3dmarkami? Podkręcałeś? Nie ma problemu ze sterownikami?

Karta bardzo szybka jak na moje potrzeby no i cicha :) jedynie miałem duży problem przy instalacji , sterowniki 7.12 ni cholery nie chciały się zainstalować a jak się zainstalowały to nei widziały karty , 7.11 i starsze bez problemu. Najnowszych 8.1 nie próbowałem.

W markach nie testowałem lecz w grach - Wiedźmin i Test Drive Unlimited na max detalach bez żadnych problemów, a trzeba zauważyć że mam stosunkowo słaby procesor - niepodkrecony athlon 2,2 ghz

Ogólnie polecam

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polaczone to jest dwoma mostkami ??

Testowales wydanosc ??

Nie wiem jak to ejst ale moze w CCC bedziesz mial w jakiejs liscie do wyboru 2600XT oraz 2600XT :) i nie bedzie pisac nic o CF.

 

Przetestuj wydajnosc.

Wydajnosci nie testowalem, ale ani windows ani CCC nie widzi niczego procz jednej 2600 XT ;/

Wlasnie zauwazylem ze obie karty chodza w slocie pcie 1 i 3 w 2gim nie bardzo, jesli to nie jest standard, a nie wiem, bo to moja pierwsza plyta z pcie to chyba chodzi o plyte w tym momencie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy u ciebie to wyglada mniej wiecej tak ??

Dołączona grafika

 

tylko ze chyba 2 mostki powinny byc ... (niech ktos powie kto sie zna lepiej :) )

He, tak, tylko ze mostki mam dwa...

Wymiekam juz, probowalem na wszystkie mozliwe sposoby chyba + reinstalacja sterow, i chyba to jest jednak plyta ;/ Chyba ze masz jeszcze jakies inne pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że mostek powinien być jeden. dwa są po to żeby łączyć większą ilość. oczywiście mogę się mylić

Zgodnie z demo ze strony ATI przy 2 kartach 2 mostki, ale jesli podlaczasz wiecej to oczywiscie to odpada, wtedy np 4 karty 3 mostki (taka fote widzialem:))...

No ale to nie zmienia faktu ze karta dalej nie dziala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, poniekąd troszke z innej strony , ale jednak.... :wink:

Otóż wgrywałem nowe sterowniki i użyłem "driver cleanera" do wywalenie sterów(pozostałości) ATI

Przez przypadek odhaczyłem czyszczenie sterowników 3dfx i parę jakichś plików mi usunelo, stad pytanie: ważne to coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 karty to Dwa mostki :D

Dołączona grafika

 

gdzies to widzialem ... :) bo innej mozliwosci nie ma :)

wiec do 2 kart tez dwa mostki :) inaczej nie powinno dzialac (chyba ze sie myle)

no tak :)

No nic, jutrem wyprobuje inna plyte, moze pojdze i taka mam nadzieje :D

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odpalalem niedawno u kumpla cf na p5k pci-ex 16+4 na 2 palitach 2600pro. niestety niebylo opcji polaczenia ich mostkiem... zysk w wydajnosci marginalny, w smarku 05 niecaly tys pkt. wiec po tescie zrezygnowalem. nie oplacalo sie dalej meczyc fortka chodz i tak nawet cieply sie nie zrobil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam GeCube 2600 PRO 512MB ddr2 AGP. Suwaki do overclockingu a ATI Overdrive nie dają możliwości podkręcenia jej choćby o 1MHz, a wszelkie próby podkręcania programami typu Ati TrayTool itp. kończą się niebieskim ekranem.

 

Istnieje na dzień dzisiejszy możliwość podkręcania tych kart (HD2600 AGP)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam GeCube 2600 PRO 512MB ddr2 AGP. Suwaki do overclockingu a ATI Overdrive nie dają możliwości podkręcenia jej choćby o 1MHz, a wszelkie próby podkręcania programami typu Ati TrayTool itp. kończą się niebieskim ekranem.

 

Istnieje na dzień dzisiejszy możliwość podkręcania tych kart (HD2600 AGP)?

spróbuj dokładnie tą wersją

http://www.kinodomowe.idg.pl/ftp/16397/ATI...20Beta%204.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zadziałało :). Podkręciłem GPU z 600 na 790, a pamięci z 800 na 1044. Przyrost wydajności jest zauważalny (3DMark06 z 2880 na 3535pkt), a karta chodzi zupełnie stabilnie. Jeszcze raz dzięki.

Edytowane przez ZTJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam mały (mały??) problem z Radeonem PowerColor HD2600XT. Właściwie to nawet dwa problemy ;)

 

1)Co jakiś czas po ekranie latają mi takie pojedyncze białe piksele po czym się na chwile wiesza, "resetuje" monitor po czym wyskakuje komunikat, że zresetował procesor grafiki czy cos takiego. Co dokładnie to niepowiem gdyż...

 

2)zamiast normalnych liter mam jakieś haszcze

 

http://img247.imageshack.us/img247/8400/pulpit2aj7.jpg

 

ktoś się spotkał z czymś takim? czy to może by wina sterowników czy co? Od Co ciekawe, Co dziwne, jak zresetuje kompa czy coś to wszystko wraca do normy. I czasem siedze cały dzień i jest wszystko ok a czasem godzina i takie krzaczki wyskakują :/

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...