Skocz do zawartości
DrKleiner

M1siek LC's

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno mnie tutaj nie było... ostatnio wiele się działo przeprowadzki, w końcu nowy komp i zbliża się nowe WC...

Na zachętę i odkopanie tematu :) Blue Project!

Powiem tak że DP Ultra Blue zaskoczył mnie pozytywnie intensywnością swojej barwy.

Edytowane przez M1siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że tamten zestaw co miałem spokojnie starczył mi na 3lata... nic mu nie było straszne ale przyszły kursy Cisco, emulatory no i BF3 i w końcu zmieniłem poczciwego blaszaka.

 

Co do nowego projektu, rozwaliłem przedłużkę 24PIN powyszarpywałem te kable i okazało się że się nie klinowały a jak już je poskładałem to wyszły ponad ten plastik więc fail... kable SATA jeszcze muszę dokupić bo te są kolorowe i za krótkie razi mnie to okropnie.

 

Co do samego projektu to wygląda wstępnie tak (foto tel)

Dołączona grafika

 

Obecnie badam temperatury i max OC, procek śmiga bez podbicia napięcia na 4,3 i temp to zaledwie 47*C.

Karta też chłodna IDLE 37*C stres 45*C sekcja chłodna nie pamiętam ile tam ma coś koło 46*C.

Co do bloku Alphacool NexXxoS ATXP ATI 6970 zawiodłem się choć temp są super to nosz kurde! w nowym bloku zjechane dwa gwinty do mocowania śrub....

Pozytywne zaskoczenie to Aquacomputer Double Protect Ultra piękny intensywny niebieski kolor :) a i nie przewodzi prądu bo się trochę wymknął z O-Tank na mobo ;)

 

Co jeszcze mnie czeka:

- przedłużki pcie, mobo

- kable sata

 

Myślę nad jakąś nową budą z którą bym mógł posiedzieć w zimowe noce i coś porobić bo mój Chieftec Big mi się już objadł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skróć wąż grafa>pompa - będzie ładniej i pompa ci się trochę powinna wyprostować.

Zasilanie grafiki też kiepsko wygląda, ale poza tym bardzo przyjemny układ.

Kolor płynu faktycznie bardzo fajny, u Screamera wyglądał bardziej błękitnie, ale to pewnie kwestia zdjęć. I tak co do przewodzenia prądu. Kiedyś miałem wyciek z bloku cpu i powoli kapało kropelka po kropelce na grafikę. Grałem wtedy i jak się komp zresetował to na moim 8800gt była już porządnych rozmiarów kałuża, czyli kapało przez ładnych parę minut a gf działał. A w układzie płynęło najtańsze borygo z carrefoura ;) Z resztą grafikę potem wytarłem i elegancko działała dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obróć budę do góry nogami.... Zupełnie inne możliwości daje nam wówczas stara poczciwa Chieftec.

 

Możesz podglądnąć w moim modzie jak to mniej więcej wygląda przyjacielu.

 

Mam zamiar wyciąć nieco podobnie okienko jak u Ciebie, tylko że cięci obejmie również tą siatkę którą Ty zostawiłeś.

 

Czy ten Aquacomputer Double Protect Ultra syfi się jakoś czy czysciutko w układzie ? kolorek mi nawet podchodzi.

 

I jakiej marki masz węże ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowy raczej nie będę odwracać, bo jest już tak pocięta, że raczej z tego już nic nie zrobię... za późno ;)

Wąż to Wąż z PVC Flexi 10/13 przeźroczysty :: ..:: Angela.pl ::..

Płyn pływa na razie tydzień i nic nie na syfił.

 

@Furtek

Całkiem przyjemnie to zrobiłeś taki fajny minimalizm wyszedł, ale jak pisałem na odwrócenie obudowy za późno już, może jakąś kiedyś sobie upatrzę.

 

@Hejger

Wąż skrócę dzięki za uwagę ale pompa i tak się nie wyprostuje bo za nią z O-Tank schodzi wąż z chłodnicy i on tak pompkę wykrzywia.

 

 

Teraz zostało mi tylko kable w sumie w oploty wpakować i komp gotowy, też się pozbędę tych wrednych od karty też jakąś przejściówkę oplecioną sprawię żeby przez całą budę nie zwisało to kablisko.

Edytowane przez M1siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde M1siek, jakbyś dał radę zrobić coś z tym kablem od grafiki, byłoby super.

Wszystko masz fajnie poukładane, a tu nagle taki zaskroniec zwisa na samym środku.

Nie da się go dać gdzieś z tyłu/z boku?

Jeśli jest za krótki to może warto by przedłużkę wpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że Otank pękł po całej długości i z niego kapie... to robię przymusowy remont, przy okazji na zapas i by zbić temp trochę dokupiłem chłodnicę 2x120. I teraz mam pytanie którą koncepcję łączenia węży lepiej przyjąć czy najpierw przez bloki a potem do chodnic, czy GPU -> chłodnica -> CPU -> chłodnica. Zresztą poglądowe obrazki.

Dołączona grafika

Czy:

Dołączona grafika

 

Oczywiście kable będą już w oplotach ładnie :) a dodatkowo nowy rez to Phobya Balancer 250 Black Nickel :)

Edytowane przez M1siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie widziałeś wyniki moich pomiarów wydajności.

Zwróć uwagę na wykres różnicy temperatury płynu przed i za blokami.

W idlu 0,3*C w stresie po kilku godzinach grzania 0,6*C a po ostrym oc 0,9*C.

Po przejściu przez 5 bloków płyn nie podgrzewa się nawet o cały stopień

i to po traktowaniu w ekstremalnych warunkach, w długim okresie czasu.

 

Według mnie kolejność nie ma znaczenia.

Po mojemu, zobacz jak jest bardziej estetycznie i tak zostaw.

 

 

 

Phobia Balancer to dobra rzecz.

Solidniejsza konstrukcji niż rezów z EK.

Myślę, że będziesz z niego zadowolony.

Edytowane przez Zedmen
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętam miałeś masę pomiarów :) nie pomyślałem nawet... coś mi się zdaje że bardziej estetycznie wyjdzie koncepcja 1. Mam nadzieje że w poniedziałek poskładam wszystko, choć nie wiem jak będzie z cięciem blachy bo mam słaby dostęp do narzędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was prośbę jeśli ktoś by widział ściany boczne do mojego Chiefteca ;) żeby dał mi znać :) bo trochę chciał bym je zmienić :) szczególnie okno.

 

Znalazłem tylko w Angeli. W dodatku trzeba by ją przelakierować :? Ogólnie chyba może być ciężko ze znalezieniem...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!

Przychodzi czas na upgrade PC, ale zanim to zrobię chcę wymienić bebechy zewnętrze w tym buda i chłodzenie wodne.

Co idzie pod obstrzał i raczej napewno kupuję to:

- Fractal Design Define S

- Blok CPU: EK Water Blocks EK-Supremacy EVO

- Kontroler: Aquaero 5 LT

 

Co zostaje:

- Swiftech MCW320 Quiet Power

- rezerwuar

- być może pompka

 

Co chcę kupić i za bardzo nie wiem co wybrać:

- 3x wentylatory 120mm

- 3x wentylatory 140mm

- chłodnica 3x140

- cicha pompka która będzie dobrze działać z kontrolerem, albo zostaje stara Laing DDC 1T?

 

Co do wentylatorów to myślę nad czymś co w idle będzie w miarę ciche/ciche a przy większym napięciu zrobi niezłe zamieszanie w budzie.

Edytowane przez M1siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...