Skocz do zawartości
DrKleiner

M1siek LC's

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej lepiej powinien wypaść zwykły stalowy grzejnik z tego co widziałem u Aeriala to grzejnik się nudzi. :? Do tego zostaje jeszcze pompka bo ta moja raczej nie podoła ale Laing powinien załatwić problem :D

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem grzejnik Heteryka nie dawał rady ze względu na jego konstrukcję i moim zdaniem jest mniej wydajnieszy niż ten , który ma aerial.

 

edit:

 

no bez jaj zaraz swoje przyszłe wc zobacze u miska :) Jak powiesz ze zmieniasz bude na armora/soprano to sie zalamie ;d

Edytowane przez banditos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ;) budy nie zmienię ;) ale pompkę na lainga będę musiał kupić ;) bo ta moja raczej nie wydoli ;) no i trzeba będzie zasilacz rozkręcić żeby wrzucić do niego Fandera :/ grzejnik może zamówię w tym tyg ;) zobaczę co z pompką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec kolegi sprzedaje takie rzeczy :-) i to On zrobi za mnie wywiad ;) bo również zna się na kompach :) ale coś trzeba zrobić bo 3 wentylatory to za dużo ;) co niektórzy mieli racje że będę zmieniać w tym WC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewne czytałeś recenzje mniejszy brat to totalna porażka :-) a większy to nie opłaca się ponieważ w tej cenie lepiej kupić całą aluminiową chłodnicę, a grzejnik ma naprawdę sporą wydajność i to tego można go postawić obok kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał się bawić w grzejnik to zbierałbym kase na to http://shackit.pl/display.php?iid=172 albo na jej mniejszego brata http://shackit.pl/display.php?iid=170. Kosztuje troche więcej niż grzejnik ale zasze możemu zainstalować wentyle co w upały napewno się spradzi

to nie są chłodnice do passywa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto pierwsza rzecz "Home Made" do mojego WC ;) a jest nią Water Bag :) tak go ochrzciłem :huh:

Jego wymiary:

- 5cm średnicy

- 25cm wysokości

Wewnątrz jest ocynkowany żeby nie korodował z wodą, na dole znajdują się dwa gwinty 1/4 :) zresztą zdjęcie zastąpi 1000 słów ;)

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz zrob jeszcze wewnatrz jakas rurke do tego, by wylot z reza nie zasysal powietrza z wlotu :idea: Zobacz jak to jest w BlackWater O-Tank'u

Wystarczy ze dam gąbkę jakąś która nie będzie się rozpuszczać :) albo rurkę ;)

 

Ej ja chce zrobić coś bardzo podobnego, lecz czy są króćce aby nie trzeba było gwintować plexi lecz takie z nakrętką?

Pozdrawiam

rafwlkp

Króćce z nakrętką :unsure: hmm nie wiem o co Ci chodzi :rolleyes: chodzi Ci o to że można wkręcać złączki :) dla przykładu choinka i SM 8/10 :) ten rezerwuar ma gwint więc da rade wkręcić wszystko :) co ma dany rozstaw w tym przypadku 1/4

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

----

Dzięki za uwagi :) to jest pierwsza rzecz home made mam w planie jeszcze tanio wyrwać Lainga DDC 1T i grzejnik wtedy wszystko poskładam.

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakrętki?

Chyba wiem o co Ci chodzi - wsadzasz w dziure króciec, z drugiej strony dokręcasz go nakrętką (pod spód mozna sać oring)? Tak jak srubka z nakrętką?

Że niby zaoszczędzi Ci to gwintowania?

Ciekawe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest projekt który sobie tam nabazgrałem

Dołączona grafika

 

no i tak spód ma jakieś 1cm wysokości ogólnie całość 25cm, góra jest zakręcana i jest na niej uszczelka na pokrywie do zakręcania (widać na foto). Wykonany jest on z metalu, rura połączona z dnem. Całość waży jakieś 1kg (wiem dużo). Spód jak widać jest nagwintowany całość jest ocynkowana a zewnętrzna strona pokryta farbą :/ która bardzo łatwo schodzi muszę czegoś innego poszukać.

 

@rafwlkp

Hymm poszukam takich nakrętek dziś jadę do castoramy to zobaczę, ale i tak byś musiał jakimś silikonem to uszczelnić, imo mniej zachodu z gwintowaniem.

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ze dam gąbkę jakąś która nie będzie się rozpuszczać :) albo rurkę ;)

 

 

Króćce z nakrętką :unsure: hmm nie wiem o co Ci chodzi :rolleyes: chodzi Ci o to że można wkręcać złączki :) dla przykładu choinka i SM 8/10 :) ten rezerwuar ma gwint więc da rade wkręcić wszystko :) co ma dany rozstaw w tym przypadku 1/4

Chodzi mi o to żeby zamiast gwintować spód reza gwintem 1/4cala to wywiercić otwór o średnicy 1/4 cala, wsadzić powiedzmy choinkę NK i zakręcić z drugiej strony...Nie mam do dyspozycji tak grubej plexy aby nagwintować ją odpowiednio....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam lepszy pomysł zrobić otwór że ciężko będzie wchodzić gwint i zalej go od boku i góry silikonem odczekaj dzień i w miejscu gdzie jest otwór od króćca wydłub sylikon powinno być szczelne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam lepszy pomysł zrobić otwór że ciężko będzie wchodzić gwint i zalej go od boku i góry silikonem odczekaj dzień i w miejscu gdzie jest otwór od króćca wydłub sylikon powinno być szczelne :)

To ja wole dopasować nakrętkę do króćca...bo jak by ten silikon wyglądał :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujecie kurcze.

Nagwintowac otwor i tyle na pewno bedzie to najlepsze polaczenie i nie bedzie cieklo. Znaledz jakis zaklad co robi w metalu i naprawde za 2 piwa albo nawet za free nagwintuja i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujecie kurcze.

Nagwintowac otwor i tyle na pewno bedzie to najlepsze polaczenie i nie bedzie cieklo. Znaledz jakis zaklad co robi w metalu i naprawde za 2 piwa albo nawet za free nagwintuja i tyle.

Jak juz powiedziałem..nie nagwintujesz 2mm plexi...a z drugiej stronu usczelka i nakrętka będzie pewniejsze...

Bo gwintowniki to ja mam....duużo ich mam :]

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz powiedziałem..nie nagwintujesz 2mm plexi...a z drugiej stronu usczelka i nakrętka będzie pewniejsze...

Bo gwintowniki to ja mam....duużo ich mam :]

To napisz do maniakalnego, misia albo kogos kto robi bloki aby opchnal troche plexy na topy i bedziesz mial material i zrobic co bedziesz chcial. Najprostrze rozwiazanie kosztujace nie za duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...