Skocz do zawartości
Pastoo

A64 4000+ + 8800 Gts

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i już w pierwszym poście zwracam się do Was z problemem.

 

Niedawno kupiłem płytę Asus A8N32 SLI Deluxe (s. 939). No i teraz mam zgryz:

Co do procka to już się na tego 4000+ prawie zdecydowałem :damage_wall:

Ramu mam teraz 1GB (2x512). Czy sprzedać to i kupić 2x1GB czy dokupić 2x512?

I jak się ma sprawa karty graficznej? Czy Asus EN8800 GTS 320MB będzie ok? Nie zostanie zdławiony przez tego procka?

Może nie opłaca się w ogóle GF 8800 kupować (jakieś obniżki będą czy coś :D )

Co do zasiłki to tak sobie wykombinowałem, żeby tagana 500 - 600 W kupić.

 

Co jest w tym konfigu nie tak, coś zmienić, wywalić albo w ogóle dać sobie siana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No itu jest właśnie problem, bo niedawno kupiłem tę płytę i odsprzedam ją za połowę ceny, a reszta bebechów to:

- A64 3000+ Venice

- ten Asus A8N32 SLI

- 2x512MB KIngmax DDR400

- Seagate Barracuda 7200 120GB

-Gigabyte GF 6600GT

 

Połowa tego szmelcu nawet nie pójdzie, a składu złomu nie mam ochoty w domu robić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc na pewno zadławi grafikę i nie wykorzystasz jej potencjału.

Nie ma sensu kupować AMD 4000 bo tego Venice powinieneś spokojnie wykręcić do tej wartości, a jeśli nie to do 3800 na pewno, lepiej dołożyć do 2 GB RAM'u (to teraz rozsądne minimum do nowych gier).

 

Ja jednak posłuchał bym kolegów i sprzedał to wszystko, kupił E4300 + Abita AB9 + jakieś 2 GB RAM.

Jesli styknie funduszy to 8800, jeśli nie ,to na początek 7900 GS Galaxy lub Plait.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przekonaliście mnie...

Zrobię tak: montuję tego Asusa i zostawiam wszystko tak jak jest. Za 2 lata jak się komp zestarzeje już solidnie kupię nowego.

Bo na chwilę obecną to jednak z zupełnie nowego kompa muszę zrezygnować :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak jak Blackwhite napisał. Grafika 7900GS np. od Galaxy. Sam mam i polecam szczególnie wersję z 600mhz rdzeniem i 1600mhz ramem za około 580zł. Jeśli zaś płytę główną jakąś tańszą to polecam Abita IB9. Mniej sławna ale do średniego oc wystarczająca. Chociaż płyty główne Abita trudno dostać. Mój wybór odnośnie tego Abita padł dlatego, ponieważ ma 2xata 133 i jest tańszy od Asusa i MSI na Nforce 650. Co do ramu to możesz kupić KINGSTONA 667mhz spokojnie idą na 800mhz i do tego kosztują 115zł za 1Gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i już w pierwszym poście zwracam się do Was z problemem.

 

Niedawno kupiłem płytę Asus A8N32 SLI Deluxe (s. 939). No i teraz mam zgryz:

Co do procka to już się na tego 4000+ prawie zdecydowałem :damage_wall:

Ramu mam teraz 1GB (2x512). Czy sprzedać to i kupić 2x1GB czy dokupić 2x512?

I jak się ma sprawa karty graficznej? Czy Asus EN8800 GTS 320MB będzie ok? Nie zostanie zdławiony przez tego procka?

Może nie opłaca się w ogóle GF 8800 kupować (jakieś obniżki będą czy coś :D )

Co do zasiłki to tak sobie wykombinowałem, żeby tagana 500 - 600 W kupić.

 

Co jest w tym konfigu nie tak, coś zmienić, wywalić albo w ogóle dać sobie siana?

Jadę praktycznie na identycznym zestawie jaki Ty chcesz nabyć. Owszem w 3D markach proc drastycznie dławi kartę, ale grają w wymagające gry (STALKER, Call of Juarez) na maksymalnych detalach i w 1280x1024, wszystko chodzi płynnie i można komfortowo pograć. Ale oczywiście, jeśli twój portfel łaskaw, spraw sobie coś z rodziny C2D, o choćby taki E4300 (który spokojnie podkręci się +1 GHz i więcej) i Asus P5N-E SLI, a do tego 2GB DDR2 800, które ostatnimi czasy potaniały znacznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ten SD 4000+ poszedł tak na 2,8ghz to nie był by specjalnie wąskim gardłem dla tego 8800GTS, IMO jednak nie warto już inwestować w s.939, proponuje pomyśleć nad AM2/C2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ten SD 4000+ poszedł tak na 2,8ghz to nie był by specjalnie wąskim gardłem dla tego 8800GTS,

SD w porówaniu do Venica wydajnością różni się marginalnie.Co innego gdyby był to X2 wtedy AMD 4200 ma porównywalną wydajność jak nie kręcony E6300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...