Skocz do zawartości
Wojtek@oo

Czy Taka Chłodnica Się Nada?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój brat ma takie cudo

To chłodnica (parownik) od chłodni sklepowej.

 

Chciał to sprzedać na złom, ale go zatrzymalem :)

 

Pomyślałem że może to możnaby wykorzystać do WC

 

Ma spory rozstaw finów więc można obyć się bez wiatraków - tylko konwekcja! 100% ciszy! :)

 

Co o tym myślicie?

Edytowane przez Wojtek@oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek@oo

 

Zarbisty sprzet , jak by tak wystawic na balkon w cieniu

wydajnosc garantowana

Sam kiedys myslalem o takim sprzecie , puscic rurki przez sciane do ogrodka

tam mam duzo cienia , byloby zarabste chlodzenie ukladu .

Tylko nie mialem skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> takiej chlodnicy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Jesli tylko jest szczelna to czemu by nie ;) Gabaryty tez niczemu sobie :lol::lol:

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to skraplacz/parownik, wiec musi byc wykonany albo w calosci ze stali, albo cu/cu, cu/alu. Jak ma stalowe rurki to sobie odpusc i poszukaj czegos miedzianego albo chlodnicy alu.

 

Z tego co widze, to spod farby ukazuje sie piekna miedz, czyli sie nada :).

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz ogródek to to zakop :D na xs był amigo co rurki miedziane w ogródku zakopał :P bądź pierwszy w PL!

 

 

 

Zakopać to raczej nie.. ale chodzi mi po glowie czy by tego nie wywalic na poddasze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz ogródek to to zakop :D na xs był amigo co rurki miedziane w ogródku zakopał :P bądź pierwszy w PL!

to już lepiej zbiornik wyrównawczy 1mx1m :wink: wtedy była by cisza gwarantowana z dobrymi temperaturami jedynie by została pompka i dyski do wyciszenia

 

Zakopać to raczej nie.. ale chodzi mi po glowie czy by tego nie wywalic na poddasze :)

w lato średni pomysł, bo moze sie okazać że temp bedzie wieksza niż normalnie

ale na jesieni zdało by egzamin

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ogryzek parownika jako chłodnicę i spisuje się bardzo dobrze. Wprawdzie jest aluminiowy, dmucha nań dmuchacz 80x80 i chłodzę tylko 35W Pentium 3, ale działa.

 

A jakby to tutaj postawić na stosownych podpórkach/stojaku/czymś tam w pionie, na kształt zalmanowego fallusa (nazwy zapomniałem)? Byłaby wprawdzie nieco gorsza konwekcja, ale łatwiej to gdzieś upchnąć niż w poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...