Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Ja także jednak martwię się tymi restartami hdd. Racja, że raczej by tego nie projektowano nie myśląc o możliwości uszkodzenia hdd, więc sądzę, ze i tak nic sie złego nie stanie przez te podwójne restarty, ALE

ja wolałem dmuchać na zimne.

Równie dobrze możesz w domu pozdejmować wszystkie żyrandole bo któryś może spaść Ci na głowe! Sorki ale dla mnie to już zakrawa na paranoje! ;)

A wiecie może, czy pod piny uGuru dla panelu można podłączyć 2-pin czujnik temperatury? Bo mam w obudowie I-Box Lynx 228 taki panel no i ten czujnik to se mogę wsadzić w du..ży radiator i tyle.

(Zapomniałem dodać (bo nie każdy się domyśli), że teraz na końcu kabla jest takie "coś", co pod wpływem ciepła zmienia rezystancje)

Na pewno nie można tego podłączać pod to złącze. Jest to miejsce na panel gdzie sygnał idzie z procesora uguru do panela a nie z czujników. Prawdopodobnie coś się zjara jak podłączysz jakikolwiek termistor. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz w domu pozdejmować wszystkie żyrandole bo któryś może spaść Ci na głowe! Sorki ale dla mnie to już zakrawa na paranoje! ;)

 

czyli mam przez to rozumieć, że lepiej było się nie przejmować i nie odłączać hdd na czas wykonania klilkudziesięciu restartów w kilkuminutowych odstępach?

Hmm - ja nadal twierdzę, że tak jest lepiej, bo kasta i tak otwatra (W razie clear cmos) a wyjecie i wlozenie wtyczki z hdd to pikuś. Nie to co zdejmowanie żyrandoli hahahah

Swoją drogą - jak już mówiłem - double boot jest wkurzający, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma....:]

 

 

 

hehe

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się na tym Realteku ALC888 zmiksować tył z przodem? Bo tylko na winampie mi to gra a w całym systemie tylko przód gra (no i w grach chodzi czasem, zależy w których). W sterowniku mam ustawione 4CH (na 2CH tył milczy, ale wykrywa podpięty sprzęt), a w Panelu Sterowania mam głośniki kwadrofoniczne lub stereo (to samo jest), podpięte głośniki pod zielony a słuchawki pod czarny. Nie wiem, ale zdaje mi się, że wcześniej mi to miksowało (np. oglądam na youtube filmiki i dźwięk mam tu i tu), sterowniki najnowsze i na tych z CD to samo. Szukałem po necie, ale nie znalazłem żadnej info jak to zrobić.

Edytowane przez xpeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie 3.6 i na tym stoje. Musze sprawdzić czy na pewno blok dobrze przylega do procka bo czasem temp wydają mi się za duże. Szczególnie jak dalej podniose troche napięcie to temp rosną dużo szybciej.

Zdarzały mi się restarty kompa podczas benchmarkowania więc może to być temp CPU.

Nie miałem za dużo czasu żeby dalej to sprawdzać, może w weekend.

 

Ustaliłem, że to nie wina płyty bo na czas testów podpinałem wentyle na radiatory NB i PWM i efekt ten sam więc nie tu problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój robi 3735/1.46V i jak tylko podskocze o 9mhz lub podniosę vcore do 1.48V przy prime komp gasnie - pomaga jedynie wyłączenie zasilacza, poczekanie aż zgaśnie czerwona dioda na mobo i dopiero wtedy startuje

 

sprawdzone 2 zasiłki (jedna corsair 520W, druga silverstone 850W jedna linia 12V/70A), tempy cpu zadziwiająco niskie, na E6420 płyta śmigała na FSB475 (3.8G/1.6V) bez problemów więc jedyne co nie zostało wymienione to mój IP35-E (IP35Pro ma taką samą sekcje zasilania) - u mnie PWM przy prime raportuje ok. 95st.C

 

musze chyba poszukać innego mobo z lepszą sekcją zasilania :(

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

witam

kupilem sobie mobo abita ip35-e i mam kilka pytan

-czy przy starcie plyt musi tak pikac ? czy jest to normalne ?

-czy dysk ata i naped ata moga dzialac razem >?

-jaka opcje w biosie wybrac zeby pierwszy uruchomil sie naped ata (podany jest tylko naped sata )?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam napęd pod ATA i mogę go spokojnie wybrać, może nie ustawiłeś MASTER dla dysku i SLAVE dla napędu i dlatego masz tylko SATA.

Edytowane przez xpeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w ip35 jest mozliwosc wybrania napedu z ktorego ma byc wykonany boot? tzn chodzi mi tak jak np w asusie podczas startu wciskalo sie "F8" chyba albo w DFI "Esc" i mozna bylo z okna wybrac naped...

NIE ma takiego menu w ip35-e

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co wybrac zeby byl naped ata ? bo jest tylko naped sata do wyboru

Troche inwencji własnej...powyżej menu wyboru bootowania jest menu priorytetu dla dysków i tam przesuń do góry ten dysk który ma byc pierwszy brany pod uwage jako startujący system.

To nie jest nowa opcja biosu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

u mnie pojawił się problem z dźwiękiem

Obecnie mam SB Audigy4 którego głownie używam, ale do celów technicznych odpaliłem zintegrowaną kartę muz w IP35.

Głównie chce korzystać z mikrofonu podłączonego do zintegrowanej k.m ale jest wyciszony a w panelu sterowania potencjometry są nie aktywne.

Wiecie jak włączyć możliwość sterowania głośnością mikrofonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

Witam

zabralem sie za podkrecanie mojego procka z sygnaturki i problem ustawilem an poczatku fsb 266 i monitor sei nie zlacza na moim starym asrocku chodzil procek na 290 MHZ a tutaj nie idzie :/ Prosze o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

u mnie pojawił się problem z dźwiękiem

Obecnie mam SB Audigy4 którego głownie używam, ale do celów technicznych odpaliłem zintegrowaną kartę muz w IP35.

Głównie chce korzystać z mikrofonu podłączonego do zintegrowanej k.m ale jest wyciszony a w panelu sterowania potencjometry są nie aktywne.

Wiecie jak włączyć możliwość sterowania głośnością mikrofonu?

Olej to z Realteka, weź ustaw w tym z windowsa, tam jest aktywne, a jak nie działa to zobacz (przeproś to z Realteka) czy wykryło mikrofon.

 

Witam

zabralem sie za podkrecanie mojego procka z sygnaturki i problem ustawilem an poczatku fsb 266 i monitor sei nie zlacza na moim starym asrocku chodzil procek na 290 MHZ a tutaj nie idzie :/ Prosze o pomoc .

A zmieniłeś tylko płytę czy całą resztę? Jeśli tylko płytę to zwiększ napięcie, a jak zmieniłeś więcej to może zasilacz za słaby. Edytowane przez xpeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

napiecie na ram 1.8V czyli standard . a dzielinik teraz w windowsie patrze zmienil mi sie na 1:1 czyli pamieci ddr2 pracuja jako 400 mhz :blink: a sa 667 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...