Skocz do zawartości
Gość MaRuH

Co Się Dzieje Z Dzisiejszymi Grami ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaRuH

Witam, zakładam ten temat dlatego że już coraz bardziej widać to jak producenci gier olewają nas PC'ów, przecież większość nowych gier szykujących się na hity to krapy z powodu złej optymalizacji, grafika w nich jest nieadekwatna do wymagań, mamy kilka takich nowości jak np spaider man 3, lost planet nowy colin itd, grafika w tych grach nie powala a wymagania jak z kosmosu, czy ci producenci są ślepi czy głupi że tego nie widzą?

 

 

 

PS jeśli temat do kitu to zamknąć :-P

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie to że temat do kitu ,ale raczej tu nie ma co dyskutować ,bo IMO ten temat był już poruszany i to praktycznie w każdej lepszej grze. Przynajmniej w tych co optymalizacja jest do [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

łatwo powiedzieć, na słabszych sprzętach jak by chcieli to by zrobili tak aby to jakoś chodziło...

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łatwo powiedzieć, na słabszych sprzętach jak by chcieli to by zrobili tak aby to jakoś chodziło...

no właśnie tak niestety jest gry to hobby dla ludzi z portwelem,jak nie masz kasy musisz zadowolic sie niższą rozdziałką lub mniejszymi detalami na PC a w przypadku konsol mniejszą liczbą tytułów w jakie sobie zagrasz no chyba że jesteś piratem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka czynników czemu tak jest a nie inaczej. Z jednej strony developerom nie chce sie optymalizować gier bo to strata czasu. Z drugiej w dzisiejszych czasach nawet na podstawach programowania mowią ze programista nie musi sie przejmować zasobami pamieci itp ;0. Może za bardzo sobie biorą to do serca i nie optymalizują nawet wiekszych aplikacji (jak np gry). Może to tylko spisek producentów gpu itp? :lol:. Nie wykluczam bo w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe.

 

Mnie dobija taka sytuacja. Widać ze producenci mają kompletnie w [gluteus maximus] to jak nam bedzie chodzić ich gra. Nie wiem czy trudno zrobić coś co wyglada jak flatout2 a chodzi w full na 5900xt :blink:.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakładam ten temat dlatego że już coraz bardziej widać to jak producenci gier olewają nas PC'ów, przecież większość nowych gier szykujących się na hity to krapy z powodu złej optymalizacji, grafika w nich jest nieadekwatna do wymagań, mamy kilka takich nowości jak np spaider man 3, lost planet nowy colin itd, grafika w tych grach nie powala a wymagania jak z kosmosu, czy ci producenci są ślepi czy głupi że tego nie widzą?

PS jeśli temat do kitu to zamknąć :-P

lol chyba masz słabszy sprzęt bo na przykład w colinie czy lost planet jest zabójcza grafika... wymagania są jakie są ale po chwili kombinowania na pewno da się odpalić na słabszym kompie te gry(ale bez przesady nie jakimś 5 letnim...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol chyba masz słabszy sprzęt bo na przykład w colinie czy lost planet jest zabójcza grafika... wymagania są jakie są ale po chwili kombinowania na pewno da się odpalić na słabszym kompie te gry(ale bez przesady nie jakimś 5 letnim...)

ooo to pograj sobie w Infernala na full i go porównaj do lost'a na full :lol: w dx9. Po za tym lost planet to gniot (nie chodzi o grafe). Za miast tego powinni konwertować GoW'a albo DOA na pc :|. Chyba w wiele gier nie grałeś.. Po za tym maruh nie ma kompa 5 letniego. Znasz sie w ogole na tym ze piszesz takie bzdury :lol:? takie coś jak nowy colin powinno na g80 smigać powyżej 60 fps a jest daleko od tego.. Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja akurat nie jest najgorszą rzeczą w dzisiejszych grach. Fabuła, klimat, długość gry tragicznie kuleje. Dlaczego obecne wyścigi w większości przypominają prowadzenie taczki z silnikiem f16? Boli mnie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie od dzis wiadomo ze konsole

sa zabawkami do grania i to z nich producenci maja kase. To w Polsce sie gra głównie na kompach bo nas nie stac na konsole i drogie gry ( 2x drozsze od PC) a i spiracic konsole cieżej nic PC :) Na zachodzie ludzie maja po 2 konsole w domu + laptopa jako kompa i tyle i ich na to stac .. a my biedaki i tu po temacie.

MaSell co masz do obecnych wyścigow? Zobacz sobie takie tytuly jak rFactor , GTR2 albo zbliżajacy sie iRacing to są wyścigi - powiedz ze tam sie auta jak taczki prowadzą ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Optymalizacja dzisiejszych gier rzeczywiscie jest slaba, ale sa gry perelki, w ktorych optymalizacja jest mega dobra. np Tomb Raider Anniversary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja dzisiejszych gier rzeczywiscie jest slaba, ale sa gry perelki, w ktorych optymalizacja jest mega dobra. np Tomb Raider Anniversary

Ale sama gra to odgrzewany kotlet ;<. Tutaj chodzi o to też ze nie mają nowych pomysłów na gry. Jest kompletny przerost formy nad treścią. Dziś coś takiego jak treść w grach chyba nie istnieje :lol:. To jakaś papka i tyle..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

lol chyba masz słabszy sprzęt bo na przykład w colinie czy lost planet jest zabójcza grafika... wymagania są jakie są ale po chwili kombinowania na pewno da się odpalić na słabszym kompie te gry(ale bez przesady nie jakimś 5 letnim...)

czy jest zabójcza hmm raczej napakowana blurem który przykrywa wszystkie słabe tekstury itp, jak by twórcy chcieli to by te gry łaziły na moim trzy miesięcznym kompie w miarę dobrze na dobrych detalach i na kompach inny ludzi też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest zabójcza hmm raczej napakowana blurem który przykrywa wszystkie słabe tekstury itp, jak by twórcy chcieli to by te gry łaziły na moim trzy miesięcznym kompie w miarę dobrze na dobrych detalach i na kompach inny ludzi też...

Trzy miesiące :blink: Dobre sobie :D

 

Temat do bani i trzeba go czy prędzej zamknąć! Już swego czasu Pioorek płakał, że mu gry tną :D Wspólny mianownik łączący Ciebie z nim to 7600 :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narzekacie Lost Planet na domyslnych ustawieniach na 7600GS chodzi cailkiem przywoicie, a do Colina stykna detale low/medium, rozdzialka 1024x768 - chodzi w miare i nie wyglada zle

 

chcesz miec lepiej to sprzedaj swoja grafe za te 250-270 zl i kup 79GS na nim z 2x razy lepiej dziala Colin i Lost Planet :P

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

nie o to mi chodzi, wiem że 7600GS nie jest najmocniejszą grafiką i nie wymagam od niej nie wiem czego, po prostu chodzi mi o dzisiejszą optymalizacje gier i tyle, nowej grafy na razie nie planuje ;]

 

chemiczny ali - wiem wiem niektóre części są już na rynku ponad rok ale komp ma 3 miechy ;p

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja dzisiejszych gier rzeczywiscie jest slaba, ale sa gry perelki, w ktorych optymalizacja jest mega dobra. np Tomb Raider Anniversary

 

A ty dalej z tym TR... tak po za tym to co ostatnio tak naprawdę dobrego wyszło. Spider Man 3 był dobry ,ale nie wciągał tak jak Half Life 1 czy Deus Ex ,których optymalizacja była ok w przeciwieństwie do pająka 3. Nie mówiąc już o serii Prince Of Persia (od Ubisoft). Podaję tylko przykłady gier w które grałem i ,które mi pierwsze przyszły na myśl.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell co masz do obecnych wyścigow? Zobacz sobie takie tytuly jak rFactor , GTR2 albo zbliżajacy sie iRacing to są wyścigi - powiedz ze tam sie auta jak taczki prowadzą ..

Tak, nadal są to taczki ;) . Jeździłeś kiedyś prawdziwym samochodem :) ? Dla mnie różnica jest kosmiczna.

 

Co powiesz o tytułach typu cmr czy nfs :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry jakie sa kazdy widzi. Mi sie nie chce grac w nic na pececie.. jestem za stary na to zeby instalowac nowe sterowniki, instalowac gre, potem czekac na jakies patche.. a szkoda bo w wiele gier na pc chetnie bym zagral. Do tej pory nie moge przemoc sie do stalkera, ktorego kupilem, bo gra dziala zle na c2d i 7900GT. Wywala mnie co jakis czas do pulpitu.

Gram ostatnio tylko na x360 bo wkladam plyte i sie bawie.. ale to ma tez wady bo nie ma company of heroes na ta konsole a w to chetnie pogralbym...

Coz jedyne wyjscie to pare sprzetow do grania.

Jak czytam ze 8800 to za malo do nowego colina to jestem w szoku. Coz stale beda ludzie, ktorzy beda wydawac pieniadze na nowe karty i procesory to dalej beda takie zle robione gry. Kiedys tak nie bylo ze roczna prawie topowa karta nie daje rady w nowej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Kiedys tak nie bylo ze roczna prawie topowa karta nie daje rady w nowej grze.

bo dziś to mają w nosie, tylko kasa się liczy, kiedyś (5-6lat temu) to producenci z pasją podchodzili do swojej produkcji bo wiedzieli że ich produkt jest czymś nowym czego jeszcze nie było i zapinali wszystko na ostatni guzik, a dziś większość gier to odgrzewane kotlety, jedno i to samo tylko grafika inna.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

czy jest zabójcza hmm raczej napakowana blurem który przykrywa wszystkie słabe tekstury itp, jak by twórcy chcieli to by te gry łaziły na moim trzy miesięcznym kompie w miarę dobrze na dobrych detalach i na kompach inny ludzi też...

 

stary nie obraz sie ale twoj config nawet 3 miechy temu byl do .... jezeli chodzi o gry.

128 ramu na karcie do dzisiejszych tytulow ?

w co ty chcesz na tym grac w tetrisa ?

rozumie ze gosc z g80 i core jak mu cos zwalnia to nazeka.

ale ty przesadziles

pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Brusiek

Coz jedyne wyjscie to pare sprzetow do grania.

Jak czytam ze 8800 to za malo do nowego colina to jestem w szoku. Coz stale beda ludzie, ktorzy beda wydawac pieniadze na nowe karty i procesory to dalej beda takie zle robione gry. Kiedys tak nie bylo ze roczna prawie topowa karta nie daje rady w nowej grze.

Temat nie raz poruszany.

 

Na 88GTS 320MB idzie pograć ale w rozdzielczości 1024x768. Z drugiej strony nawet i na konsole zdarzają się gry które potrafią zwolnić a tu to nie powinno się zdarzać bo o ile teraz na PC Dirt się będzie ciął to za rok będzie chodził dobrze na kartach ze średniej półki.

 

Co do kupna to raczej pomogło by to, że ludzie nie kupią gier a nie kart graficznych NV i ATI i tak żyją własnym światem walcząc ze sobą... do robienia gier się nie przykładają ( poza logiem w intro które często nic nie znaczy).

 

A jak się sprawdziły MS hasła o Viście jako systemie dla gracza? Miały być robione dopracowane gry by dostały ten znaczek a tutaj mamy piękny przykład od samego MS czyli Lost Planet.

 

@Maruch Jak dla mnie przyczyną są pieniądze. Szybsze wydanie gry to możliwość do zarobienia większych pieniędzy nie trzeba w końcu opłacać programistów by siedzieli jeszcze z dwa miesiące i optymalizowali a gra wydana szybciej może wyglądać ładniej od konkurencji.

 

PS większość nie patrzy tylko liczy ale zdarzają się też takie studia developerskie mające ambicje ;)

Edytowane przez Brusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

stary nie obraz sie ale twoj config nawet 3 miechy temu byl do .... jezeli chodzi o gry.

128 ramu na karcie do dzisiejszych tytulow ?

w co ty chcesz na tym grac w tetrisa ?

rozumie ze gosc z g80 i core jak mu cos zwalnia to nazeka.

ale ty przesadziles

pzdr

a czy ja gdzieś napisałem że mam mocny sprzęt i że mi gry tną ??, nie, przecież wiem że moja karta cudem wydajności nie jest a 128MB na karcie to dziś z leksza za mało, przecież ja się nie pluje że mi gry źle chodzą, w niczym nie przesadzam, poruszyłem tylko temat o złej optymalizacji większości dzisiejszych gier i tyle, nie chodzi w nim o mnie o mój sprzęt...

 

czytanie ze zrozumieniem się kłania :wink:

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie juz ten gierkowy biznes znudzil = wysiadam ;] szkoda mi ladowac kasy co pol roku na nowa grafe .. gry coraz krotsze i gorsze jesli chodzi o fabule z prostej przyczyny - ludzie oczekuja lepszej grafy efektow .. prace nad gierka to teraz lata ... a ludzi przyciaga glowne co widac .. optymalizacja ? a po co - nvidia ati suportuja producentow po to zeby udalo sie na kliencie zarobic .. ludzie idzicie na rower zamiast pykac w najnowsze koliny ;] chociaz przyznam sie ze lubie pograc w ryszarda , kantera i coraz czesciej stare tytuly ala longest journey .. ;] chyba sie starzeje ;]

Edytowane przez ChomiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie juz ten gierkowy biznes znudzil = wysiadam ;] szkoda mi ladowac kasy co pol roku na nowa grafe .. gry coraz krotsze i gorsze jesli chodzi o fabule z prostej przyczyny - ludzie oczekuja lepszej grafy efektow .. prace nad gierka to teraz lata ... a ludzi przyciaga glowne co widac .. optymalizacja ? a po co - nvidia ati suportuja producentow po to zeby udalo sie na kliencie zarobic .. ludzie idzicie na rower zamiast pykac w najnowsze koliny ;] chociaz przyznam sie ze lubie pograc w ryszarda , kantera i coraz czesciej stare tytuly ala longest journey .. ;] chyba sie starzeje ;]

No własnie to mnie najbardziej boli. Komercja ? ;0 Niestety tak. na 1 miejscu grafa (i tak czesto badziewnie to developerom wychodzi :lol:) a potem nawet 2 miejsca nie ma. Gnioty produkuja ze aż pupa boli (nie wszystkie), a moze gry po pewnym czasie sie popraostu nudzą ? Sam nie wiem. Sytuacja raczej sie bedzie pogarszać no chyba ze ludzie przestaną kupować nowe gpu (juz nie pisze o PhysXXX :lol:). Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zmiany w podejściu producentów i programistów zaszły relatywnie nie dawno. Np taki FarCry na moim archaicznym już GF 3 chodził znośnie (z odpowiednią ilością ramu), pomimo tego, że jest znacznie nowszy od karty. Ostatnio jednak gry zaczęły wyprzedzać sprzęt i dochodzimy do paradoksu, jakim jest emulator PS2, który nadal nie działa płynnie na żadnym kompie - no chyba że coś się zmieniło po wejściu serii 8 i C2D. Podobnie jest z grami. Jak to się dzieje, że nagle 1GB przestaje wystarczać na minimalne ustawienia i nie specjalnie stary GF6800XT (brata) też średnio sobie radzi?

 

Pisze się ciągle nowe, niby ładniejsze silniki. Ale po co? Dla kogo? Niepoważny będzie ten, kto powie mi, iż można chcieć czegoś więcej niż to, co widać w NFS MW w 1024x768 z wszystkimi opcjami na full.

Co więcej, uważam iż praktycznie w każdej kategorii gier (FPS/TPP/RPG itd) można nadal spokojnie używać silników z roku 2006. Jeśli chodzi o grafikę, są one na wystarczającym poziomie. Poprawie powinno się poddawać resztę gry - AI przeciwników, scenariusz i ogólnie optymalizować kod.

 

Niestety komercja zawładnęła światem gier i wydaje się, iż gry nie powstają już dla graczy, lecz po to, aby stworzyć produkt niegrywalny na nawet najmocniejszym sprzęcie (przykład Colin i G80).

 

Widząc co się dzieje, poszedłem po rozum do głowy. Dałem sobie spokój z pogonią za nowościami. Po roku każdy sprzęt odpowiednio potanieje, podobnie z grami. Wtedy wydając znacznie mniej, zagram sobie w to, co chcę. Nigdzie nie jest napisane, że muszę grać w nowości. Jeśli coś jest dobre, to będzie wieczne - wyszedł Q4, D3 i inne wynalazki, ale nadal gra się w MoH, Q3, UT i CS, bo są nieśmiertelne i najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc co się dzieje, poszedłem po rozum do głowy. Dałem sobie spokój z pogonią za nowościami. Po roku każdy sprzęt odpowiednio potanieje, podobnie z grami. Wtedy wydając znacznie mniej, zagram sobie w to, co chcę. Nigdzie nie jest napisane, że muszę grać w nowości. Jeśli coś jest dobre, to będzie wieczne - wyszedł Q4, D3 i inne wynalazki, ale nadal gra się w MoH, Q3, UT i CS, bo są nieśmiertelne i najlepsze.

Amen, nic dodać nic ujać :) . Nigdy nie kupie już grafy drozszej niz 200zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje zawsze w miare tanie grafy (do 300zl jak na razie) 9550/6600/7300 i na max @, w nowosci pogram, moze nie na max detalach, ale jednak, wiec nie trzeba ladowac tyle kasy co mowicie, sam inwestuje i zmieniam bebechy na nowsze tak, aby jak najmniej doplacac, z soc. a na 754 i potem na am2 doplacalem po ok. 100-150zl do interesu, wiec jak na roczny wydatek to jest pryszcz. :] Po prostu trzeba wiedzic/miec wyczucie, kiedy jest odpowiedni moment na zmiane, zeby duzo nie tracic a w miare sensownie sprzedac/przesiasc sie na lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ;]. Nikt nie musi grac na fulla zeby gra sie cieszyć. Grafa mnie stuka (no chyba ze to Crysis albo D3 ;p) ale problem w tym ze nie ma w grać bo gry jak nie są puste to sa krótkie (mniej niz 10h ;o). Zadnego nowego pomysłu nie widać na horyzoncie a jak był (np Darwinia to nikt w to nie grał :lol:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...