Skocz do zawartości
loon

Intel Core2 Duo E6550 - Fsb 333

Rekomendowane odpowiedzi

Dosyc ciekawa cena oraz gorsze oc, ale czy aby napewno ??

 

http://www.znak.pl/index.php?cid=320&scid=2347&prid=cpuDu233+E6550+BOX
Jest sens osobnego tematu o tym procu? No bo przy tych parametrach hitem stulecia to on nie będzie. Mnożnik x7, więc o naprawdę solidnym OC można zapomnieć, no chyba, że Ci płyta robi lekką ręką FSB ponad 550MHz :rolleyes:. Już lepiej zainwestować w E6420 albo oczywiście E6600.

 

BTW. Też ciekawe, że teoretycznie wyższy model (Intel Core2 Duo E6550 2.33 GHz) jest 10% tańszy niż model niższy (Intel Core2 Duo E6420 2.13 GHz). Wniosek: ceny E6420 powinny wkrótce polecieć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

W znaku widzę wszystkie procesory intela z serii E6X50 - 1333FSB. Wg intela premiera tych procesorów ma być w lipcu tego roku, wie ktoś czy znak na te proce na magazynie? Dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to powinien byc podział na wszystkei modele c2d a nie wszystko naćkane w jednym... wiec nie zamykajcie tematu:]

 

jak zobaczycie jakies testy to piszcie bo moze 6550 bedzie bardziej fajniusi od 6420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

X6800 to raczej nikt już nie kupi.

 

Swoją drogą raczej nie specjalne te nowe modele. Wysoki mnożnik mają tylko najszybsze modele które będą kosztować dużo.

Lepiej sobie upatrzyć jakiegoś selekta E6600 robiącego 400x9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie koniecznie def, ale jakieś niskie. Przecież obecnie ciężko jest trafić taki dobry egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w znaku widzialem procki z tej serii - patrz google.pl :)

I wszedzie sa niby dostepne. Ciekawe hmm.

 

Procki maja wyzsze fsb wiec ram tez musi isc wyzej. Minimum 667 1:1.

Nizsze MHz do lamusa. A jak zestawimy to z P35 to .... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://xtreview.com/temp.php?search1=1

 

W linku powyżej test OC tego modelu.... Na napieciu 1.41v leci na 3,8Ghz.... Ciekawe jak na def core ale mam nadzieję ze ze 3Ghz pyknie na luzie.... Pytanie tylko czy wszystkie procki tej serii będa miały podobne OC.... Aha - i proc jest już na nowym Steppingu E0....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No fajnie tylko że ten mnożnik to porażka. 8 to minimum do sensownego OC, a i to troche mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

http://xtreview.com/temp.php?search1=1

 

W linku powyżej test OC tego modelu.... Na napieciu 1.41v leci na 3,8Ghz.... Ciekawe jak na def core ale mam nadzieję ze ze 3Ghz pyknie na luzie.... Pytanie tylko czy wszystkie procki tej serii będa miały podobne OC.... Aha - i proc jest już na nowym Steppingu E0....

Najnowszy stepping to G0, na razie wszystkie ESy się tak podkręcają, E6850 9x61X MHz na azocie, ponad 5,5GHz...

W znaku powiedzieli że nie będzie ich przed połową lipca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy stepping to G0, na razie wszystkie ESy się tak podkręcają, E6850 9x61X MHz na azocie, ponad 5,5GHz...

W znaku powiedzieli że nie będzie ich przed połową lipca

Tak wiem że G0 ale czy nie tyczy się on tylko wersji mobilnych?? Poprostu chodzi mi o to czy nowe wersje C2D dla desktopów tez dostaną nowy stepping??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

E0 to był ES tych z fsb 333. G0 jest jego ewolucją, nie wiadomo czy ostateczną przed wprowadzeniem na rynku, wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://xtreview.com/temp.php?search1=1

 

W linku powyżej test OC tego modelu.... Na napieciu 1.41v leci na 3,8Ghz.... Ciekawe jak na def core ale mam nadzieję ze ze 3Ghz pyknie na luzie.... Pytanie tylko czy wszystkie procki tej serii będa miały podobne OC.... Aha - i proc jest już na nowym Steppingu E0....

Nie działa ten link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo pojawia sie tez nowe Celerony. Ciekawe za ile i jak to ie bedzie mialo do serii E2XXX i E4XXX.

Po pierwsze czy ja czegos nie wiem czy... juz takowe Celerony sie pojawily i jest nawet temat o nich... (podpowiem seria 4xx)

 

Po drugie jaki to ma zwiazek z tym tematem?? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 4XXX to nie celerony. Poczytaj w sieci. Temat ja zaczalem wiec moja taka wola. A jakys przeczytal wyzej post to bys wiedzial ze to odpowiedz i rozwiniecie.

Jemu nie chodzi o serię E4xxx, którą prawdopodobnie Ty masz na myśli tylko o Celerony 420, 430, 440 które mimo iż oficjalnej premiery nie miały to mozna już je dostac w niektórych sklepach.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Quad 2 duo ostro tanieją ...

 

A cóż to?

 

 

 

 

 

A nowe Celerony już w sklepach są od ponad tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 4XXX to nie celerony. Poczytaj w sieci. Temat ja zaczalem wiec moja taka wola. A jakys przeczytal wyzej post to bys wiedzial ze to odpowiedz i rozwiniecie.

...

 

Jemu nie chodzi o serię E4xxx, którą prawdopodobnie Ty masz na myśli tylko o Celerony 420, 430, 440 które mimo iż oficjalnej premiery nie miały to mozna już je dostac w niektórych sklepach.... :wink:

widzisz... naucz sie czytac ze zrozumieniem...

 

a co do tego ze to Twoj temat... to sorry wielkie... nie powinienem tu wchodzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 4XXX to nie celerony. Poczytaj w sieci. Temat ja zaczalem wiec moja taka wola. A jakys przeczytal wyzej post to bys wiedzial ze to odpowiedz i rozwiniecie.

:blink: No to trzeba w takim razie regulaminy pozmieniać...

 

II. Użytkownik zobowiązany jest dbać o porządek na forum; w tym celu należy:

(...)

10. Unikać zbaczania z głównego tematu wątku, co jednakowoż nie tyczy się osoby zakładającego temat, gdyż jego wolą śmietnik z tematu uczynić można.

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra pozwalam w tym temacie na krytyke ;)

 

Generalnie chodzilo mi o to ze jezeli pojawiaja sie nowe procki to te juz bedace na rynku tanieja o czym niby wiadomo.

 

Moze "za duzego skrotu myslowego" uzylem.

 

sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten procesor. Wybralem go poniewaz nie zamierzam robic O/C.

 

Mimo wszystko cos chyba nie do konca gra. :/

 

Podczas testu CPU 3DMark'a liczba klatek wacha sie od 0-1... Czy to normalne? Nie wydaje mi sie, przeciez ten procesor nie jest jakis beznadziejny. Co moge na to poradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Mam ten procesor. Wybralem go poniewaz nie zamierzam robic O/C.

 

Mimo wszystko cos chyba nie do konca gra. :/

 

Podczas testu CPU 3DMark'a liczba klatek wacha sie od 0-1... Czy to normalne? Nie wydaje mi sie, przeciez ten procesor nie jest jakis beznadziejny. Co moge na to poradzic?

Możesz puknąć się w głowę - zalecam. Najlepiej sprawdzić np. na orbie ile powinien wynosić ten wynik na takim samym lub podbobnym procku. Powiem Ci, że więcej niż 5fsp to na 5GHz quad core nie ma :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...