Skocz do zawartości
RedHot

Upgrade Kompa Za Symboliczną Kwotę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :}

 

Od dawna miałem zamiar dokonać upgrade'u kompa ,ale nie było sposobności ^.- Nareszcie mam fundusze ,ale nie dokońca wiem ile. :? Mam starego kompa zestaw :

AMD k6-2 500 MHz, MOBO soltek (jakieś tam) , grafa GF 2 MMX 400 64MB , Twardziel - 30 GB ata 60 , 2 x 128 RAM 100 MHz + 64 100 MHz <_< . Nazbierałem 250-500 zł (nie wiem ile starsi dołożą xP). W tej chwili zależy mi na kupieniu : nowego proca , płyty głównej , ramu . Grafike skombinuje od kumpla ( AGP x8 , to też nowe mobo na AGP x8) i poszukuje zestawu kompatybilnego z ATA . Kwotę już znacie, zamierzam kupowac na allegro no i oczywiście wpadnie troche kasy za stare części. Jestem programistą i nie zamierzam zagrywać się w Obliviona i inne tego typu gry, dlatego zastanawiam się co wybrać. Myślałem o Athlonie XP mobile ,ale nie wiem czy mądrze - zamierzam podkręcać ,a one chyba sa idealne.

 

ZdraVim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=168134 Interesuje Cie zestaw za 1000 zł.

Mobo proc i ram ( 1 Gb ) 450 zł bez przesyłek - OC rzędu +/-50% pewne, zintegrowana grafika mocy ok gf3.

W starocie nie ma sensu sie pchać.

Zasilacz tam jest za 90, z allegro za 40 masz mocniejszą deltę http://www.allegro.pl/item197851289_delta_...ci_ex_gwar.html (ale ten mc styka no i jest nowy)

:D

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOBO nie te + Sempron :\ nie wiem czemu ,ale wydaje mi się ,że są słabe i organiczone :P Ile mają cache ?

O to ja bardzo przepraszma Pana skoro Pan wie lepiej.

Abit się nie podoba i sempron AM2 ? Wolno - podobno demokracja jest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie.. do wygodnej pracy w systemie oitrzebujesz Ramu. Może wystarczy Ci 1GB, jak nie masz zamiaru grać w nowsze gry. Ale prawda jest taka, że w tej chwili ddr2 jest sporo tańszy od starszych ddr (a procki pod am2 to też taniocha), więc wcale nie oszczędzisz jak kupisz płytę na s754 albo s939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@g8ic

 

Nie zrozumiałeś mnie ^^. Z tego co widziałem mobo jest chyba na PCI-E i ma interfejs dysku SATA, na co sobie nie mogę pozwolić. BO :

- Mam dysk na ATA 66 (na 100 też powinno pójsć, nie?)

- Grafikę na AGP x8 ;/

 

@wszyscy

 

Ale dlaczego nikt nie poleca Bartonów mobile :| Więcej cache, duże możłiwości O/C . Wyprowadźcie mnie z tego zaślepienia bartonami , jeśli jest niesłuszne, plz :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze stara arhitektura. Po dwa nie warto tym się interesować. Taki sempron 3000+ jest szybszy od mobile 2,2GHz a nie wspomne że te sempki latają nawet do 3GHz :)

Co do zestawu za 1000zł to płyta ma zintegrowaną grafike która jest na starcie szybsza od GF2. Z czasem mozna dokupic lepszą na PCI-E. Ma również kontroler ATA więc dysk też podepniesz jak i napęd optyczny.

No i ram. Za kość ramu 512MB DDR1 zapłacisz w przybliżeniu co za kość 1GB DDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

O! Takie konkrety mnie interesują :D. Z tego co czytałem , 939 ma lepszy dostęp do pamięci niż starsze modele bo idzie jakoś bez mostków North I south ,czy jakos tak. Czy s754 ma tak samo ?. Czy jest możliwość odblokowania cache w sempkach? (słyszałem gdzieś ,że można metodą podobną do o/c zablokowanych XP ,ale podejrzane mi sie to wydało :P ). Prosze pamiętajcie ,że mam około 300 zł (no ,dajmy na to 250-400). Da radę skleić za to mobo + proc + ram ?? (grafa może być zintegrowana , jak mówił dzikidaniel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nikt nie poleca Bartonów mobile :| Więcej cache, duże możłiwości O/C . Wyprowadźcie mnie z tego zaślepienia bartonami , jeśli jest niesłuszne, plz :S

Bo jest zegar w zegar słabszy niż mój sempron 939, który ponad to robi 2,6Ghz z 3 kostami ramu (kontroler pamięci w procu) na def. V. Różnica architeORT: ORT: ORT: ktury. Trzeba łyknąć pigułkę sarkazmu skoro się przespało parę lat a w szczególności kilka ostatnich miesięcy. Ja nie chcę dla Ciebie źle - co potwierdzają inni forumowicze.

Zintegrowane 6100-6150 to mniej więcej wydajność gf3.

2629808[/snapback]

Czy jest możliwość odblokowania cache w sempkach? (słyszałem gdzieś ,że można metodą podobną do o/c zablokowanych XP ,ale podejrzane mi sie to wydało :P ).

Nic się nie odblokowuje. Uciąc można na ramie 512 zamiast 1024. i ew. później dokupienie 2 kostki (o ile będzie potrzeba - niektórym starcza 512).

ps To nie są konkrety tylko rzeczy "powszechnie znane" [;

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przespałem wcale ostatnich lat bo jestem na bierząco(w miarę) ,ale nie mam kasy na Quad Core I GF 8800 GTX ._. . Wiem ,że nie chcecie dla mnie źle i dzięki za pomoc. Mam pytanie jak to jest z taktowaniami. Np. polecany 2.6 lub taki 3.0 , to ile mają naprawdę, jak się kręcą i jakie wybrać by były bardziej podatne na O/C niż inne. Kolejna sprawa, jaka płyta by się nadawała? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te 400 zł nic do OC nie złożysz nawet z integrą. Dobra płyta to ok 250 zł (Abit KN9) do tego jakaś choćby najsłabsza grafika np x300 za ok 50 zł i ram 512 MB za ok 70 zł i zasiłka np Delta 400W za 55 zł. Z tego wychodzi że musisz conajmiej te 500 zł mieć. No chyba że wolisz coś <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tanszego i wcale o OC nie myśleć. Ludziska polecali Abit NF-M2S ale możesz liczyć tylko na skromne OC za to zaoszczędziś ok 100 zł bo jezt za ok 200 zł i ma integre i się zmieścisz w tych 400 zł. Jednak polecam dozbierac do KN9 :)

 

Nie przespałem wcale ostatnich lat bo jestem na bierząco(w miarę) ,ale nie mam kasy na Quad Core I GF 8800 GTX

Jakbyś był na bierząco to byś wiedział że taki sprzęt nie jest wart swojej ceny ;) przespałeś kolego i to mocno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie chwileczke, ja nie mówiłem ,ze jest warty . Raczej ,że są to produkty z najwyższej półki i jesli ktoś nie ma co zrobic z kasą chyba nie ma przeciwskazań ^.- . Spojrzałem jak wygląda sprawa z Sempronami i nie wiem już kurcze które mają 128 kb a które 256 kb Cache :S Mam patrzyć na pamięc pierwszego poziomu czy też drugiego ? Btw czy Abit KN 9 to naprawdę słuszny wybór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

ja na twoim miejscu bym uzbierał jeszcze trochę kasy tak do 600zł i wtedy kupujesz, Abita KN9 jest to jedna z najlepszych płyt po AM2 zaraz po DFI koszt 237zł w agito.pl, do tego kupujesz proca Athlona X2 3600+ brisbane cena 240zł w agito.pl proc ten kreci sie jak szalony, mój łazi na 2.8Ghz bez żadnych problemów a wydajność jak za taką kasę masakra, i kupujesz 1GB DDR2 goodram cena 115zł w agito ;] do tego X300 i jakas zasilka 350W fortron/delta ok 50zł i komp jak talala, lub jesli nie nazbierasz do tych 600zł to kup np sempa 3000+ KN9 i 512MB ramu x300 i zasilke i zestawik tez super .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie składam zestawu od 0 ^.- . Mam już zasilacz 350 W . Kolejna sprawa to wiesz kasę moge zbierać ,ale troche by minęło zannim bym miał tak 1000 zł na coś wypasionego, zależy mi w miare tanio w miare dobrze . Btw - masz jakieś zniżki za reklamowanie agito czy co ? xD Zamierzam kupować rzeczy z allegro , często można sporo zaoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 350w? Jakiej marki? Od tego k2? Do tego teraz kompy sa zasilane bardziej z 12V a nie 5 jak kiedys, wies przydaloby sie wymienic...

I skladasz kompa od zera, reszte opchniesz. Zostawiasz dysk, nagryware (cd? ) mysz, klawiature, bude. reszta sie nie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komp ma być niedrogi i w miarę wydajny to polecam zestaw płytę Abit NF-M2S i do tego Sempron 3000. Sam mam taki zestaw i podkręcam procka do 2,4 Ghz i wszystko śmiga aż miło. Za ok 300-310 zł można mieć naprawdę fajnego kompa. I do tego ta grafika jest całkiem wydajna można pograć w gierki na średnich detalach. Nic tylko brać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie, jeśli chcemy mieć mobo, na którym można regulować timingi i ma 4 sloty na ram to Foxconn (WinFast) MCP61PM2MA-8EKRS2H (MCP61P) . Na egieldzie go nieźle ocenili.

 

BTW co za szpec od marketingu wymyślał Foxconnom nazwy o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yeti

Nie nie :P 2 lata temu zmeniałem obudowę, bo kupowałem mobo na ATX i ta mi się spodobała a zasilacz ma do P4 - znaczy się niby przeznaczony

 

@2 up

Hmmm a co z artykułem "co kupić na maj" , że ta płyta ma słabe możłiwości O/C. Nie lepiej KN9 za 5 dych wiecej ?

 

@up

Powiedz coś więcej : } cena , możliwości , co ma zintegrowane , etc...Co do nazwy - szpec pod wpływem 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Powiedz coś więcej : } cena , możliwości , co ma zintegrowane , etc...Co do nazwy - szpec pod wpływem 8)

Cena - z tego, co pamiętam koło 200 zł

możliwości - przeczytaj arta na egieldzie

integra - 6100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@2up

 

Em ,akurat nie Codegen xP, jakiś "feel" O_o no i 300 W jednak <_< Na jaki wymienić ?

 

@up

k , thx

z tymi feelami to na dwoje babka wróżyła. Może się trafić niezły, albo jakiś totalny "szit" (z przewagą tego drugiego). Jednak zasiłka i tak za słaba. HK 350W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkurcze : / Poczytałem o foxconie i ma 1 slot P-ATA , czyli zamontuje napędy a o dysku zapomnieć mogę bo też ATA. No szkoda ,zostaje mi NF- M2S ,bo tani , ma zintegr. i mam kogoś kto chce sprzedać :/ Jak znajdziecie coś lepszego, z podobnymi opcjami i ew. treoche roższego (do 5 dych) , koniecznie piszcie :D!

 

@2up

 

No nie wiem jak tam z moim , ale zapewne shicik, echh. Od czego skrót HK ??

 

@up

 

Za 55 zł dobra 400 O_o , aby na pewno dobra? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...